Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι ηταν πολυ στραβό, τεσπα ισως με την πιεση να περνει μποσικα χααχχχα επρεπε να ανεβασω βιντεο στο youtube χαχαχαχ πως θα βρω για πια χωρα προοριζόταν?Επίσης ρο γυρο γυρο ειναι μεταλικο η πλαστικο?
Link to comment
Share on other sites

Οχι ηταν πολυ στραβό, τεσπα ισως με την πιεση να περνει μποσικα χααχχχα επρεπε να ανεβασω βιντεο στο youtube χαχαχαχ πως θα βρω για πια χωρα προοριζόταν?Επίσης ρο γυρο γυρο ειναι μεταλικο η πλαστικο?

 

To περιμετρικό νικελάκι είναι πλαστικό. Τη χώρα στην οποία απευθύνεται μπορείς να τη δείς με βάση τα τρία γράμματα που υπάρχουν επάνω στο κουτί του και τη παρτίδα μπορείς να τη δείς με βάση το s/n που υπάρχει πάλι στο κουτί του. Εάν πάλι θέλεις, μπορείς να κατεβάσεις από playstore το lg phone from, να το τρέξεις και να σου δώσει τις απαντήσεις που θέλεις.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά Σήμερα πήγα στην προκορντια μετά από ραντεβού που είχα κλείσει από χθες.Για το γνωστό θέμα.Αλλαγή οθόνης λόγω κιτρινίλων. Το αποτέλεσμα ήταν να φάω άλλο ένα 2ωρο απ'την ζωή μου.αλλάχθηκε η οθόνη για 3η φορά με νέα,η οποία όπως με ενημέρωσε ο υπεύθυνος εκεί, ήταν νέας παρτίδας Και όταν μου το παρέδωσαν το τηλέφωνο είχε Κιτρινίλες σχεδόν στην μισή οθόνη.Το άφησα λοιπόν και θα πάω αύριο το πρωί για την τέταρτη αλλαγή οθόνης.Αν και είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα. Αργότερα μέσα στην μέρα επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών της εταιρείας και εκεί ενημερώθηκα για πολλά. Έμαθα λοιπόν πως όσες φορές και να αλλαχθεί η οθόνη αντικατάσταση συσκευής δε θα γίνει. Η LG το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να αντικαθιστά την οθόνη με καινούρια εσαεί...Έμαθα επίσης πως το κινητό και να ήθελε η LG να μου το αντικαταστήσει, πλέον έχει καταργηθεί και δεν κατασκευάζεται πλέον. Ούτε θα εισαχθεί ξανά. Μετά από όλα αυτά Καλή τύχη σε όσους έχουν στείλει το τηλέφωνο τους για αντικατάσταση οθόνης.Θα το πάρετε ίδιο και χειρότερο. Οι άνθρωποι απλά ΚΟΡΟΪΔΕΎΟΥΝ και προσπαθούν να μας κάνουν να βαρεθούμε και να το κρατήσουμε με προβληματική οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Βλάση πολύ κρίμα για όλα αυτά τα οποία τραβάς! Ήρθε η ώρα όμως να κάνεις επώνυμη καταγγελία στο συνήγορο του πολίτη και στο κέντρο προστασίας καταναλωτών και να απαιτήσεις αντικατάσταση.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Βλάση πολύ κρίμα για όλα αυτά τα οποία τραβάς! Ήρθε η ώρα όμως να κάνεις επώνυμη καταγγελία στο συνήγορο του πολίτη και στο κέντρο προστασίας καταναλωτών και να απαιτήσεις αντικατάσταση.

Το θέμα είναι ότι δεν έχω το χρόνο να ασχοληθώ με αυτά...Και επίσης η άλλη λύση της LG είναι να μου δώσει ποσοτικό πιστωτικό στον ΟΤΕ. Το θέμα είναι τι να πάρω από τον ΟΤΕ με 299 ευρώ; Πραγματικά θλίβομαι για την κατάντια μιας εταιρίας όπως η LG και η procordia. Είχαν το καλύτερο όνομα στο θέμα service και πλέον η Arvato φαντάζει όαση μπροστά τους.Εγώ λοιπον που θέλω το flex 2 σε αυτή την τιμή τι στο διάολο μπορώ να κάνω; Πραγματικά τρελαίνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά Σήμερα πήγα στην προκορντια μετά από ραντεβού που είχα κλείσει από χθες.Για το γνωστό θέμα.Αλλαγή οθόνης λόγω κιτρινίλων. Το αποτέλεσμα ήταν να φάω άλλο ένα 2ωρο απ'την ζωή μου.αλλάχθηκε η οθόνη για 3η φορά με νέα,η οποία όπως με ενημέρωσε ο υπεύθυνος εκεί, ήταν νέας παρτίδας Και όταν μου το παρέδωσαν το τηλέφωνο είχε Κιτρινίλες σχεδόν στην μισή οθόνη.Το άφησα λοιπόν και θα πάω αύριο το πρωί για την τέταρτη αλλαγή οθόνης.Αν και είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα. Αργότερα μέσα στην μέρα επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών της εταιρείας και εκεί ενημερώθηκα για πολλά. Έμαθα λοιπόν πως όσες φορές και να αλλαχθεί η οθόνη αντικατάσταση συσκευής δε θα γίνει. Η LG το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να αντικαθιστά την οθόνη με καινούρια εσαεί...Έμαθα επίσης πως το κινητό και να ήθελε η LG να μου το αντικαταστήσει, πλέον έχει καταργηθεί και δεν κατασκευάζεται πλέον. Ούτε θα εισαχθεί ξανά. Μετά από όλα αυτά Καλή τύχη σε όσους έχουν στείλει το τηλέφωνο τους για αντικατάσταση οθόνης.Θα το πάρετε ίδιο και χειρότερο. Οι άνθρωποι απλά ΚΟΡΟΪΔΕΎΟΥΝ και προσπαθούν να μας κάνουν να βαρεθούμε και να το κρατήσουμε με προβληματική οθόνη.

Aπιστευτα πραγματα απο την lg και το πολυδιαφημισμενο σερβις της προκορντια :down:

Πρωτο μου smart τηλεφωνο που αγοραζω lg και θα το σκεφτω πολυ αν θα ξαναδουν το ευρω μου.

 

Σημερα το μεσημερι τους πηρα τηλεφωνο για να μαθω τι γινεται με το δικο μου. Μου ειπαν οτι αυτη τι στιγμη κανει ελεγχο ο τεχνικος τους (μα καλα.... δεν εχουν ''ιστορικο'' με βαση το imei ? πρεπει παλι να κανουν ελεγχο σε ενα προβλημα που το αναγνωρισαν την πρωτη φορα ? ) και να παρω τηλεφωνο αυριο να μου πουν για την πορεια της καταστασης. Μου ειπαν οτι αν ειναι ετοιμο αυριο θα μου το στειλουν. + 1-2 μερες να φτασει παλι πισω στην Πατρα και να το παραλαβω.

Το βλεπω το τηλεφωνακι να κανει το πατρα - Αθηνα 2-3 φορες το μηνα :(:mad::(:mad:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρουμε ως δεδομένο οτι η συσκευή σταμάτησε να παράγεται (κατα τα λεγόμενα του φίλου παραπάνω)

- Δεν βρίσκω τρόπο να σας γίνει αντικατάσταση συσκευής εφόσον δεν υπάρχουν φρέσκες!

- Δεν έχει υπάρξει ξανα κινητό που διεκόπη η παραγωγή του μόλις 4-5 μήνες μετά την κυκλοφορία του...αυτό δείχνει κατασκευαστικό πρόβλημα που δεν μπορεί να λυθει με revision. Ειτε στον επεξεργαστή, είτε στην οθόνη...

:)
Link to comment
Share on other sites

παιδες δοκιμασα το gps του κινητου απλα σκοτωνει,αμεσο κλειδωμα σε δορυφορους,εκανα μια δυωρη διαδρομη,δεν εχασε σημα καθολου,εχω gps αλλα δεν νομιζω να το ξαναδουλεψω.(δοκιμασμενο με here navigat:)ion)
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρουμε ως δεδομένο οτι η συσκευή σταμάτησε να παράγεται (κατα τα λεγόμενα του φίλου παραπάνω)

- Δεν βρίσκω τρόπο να σας γίνει αντικατάσταση συσκευής εφόσον δεν υπάρχουν φρέσκες!

- Δεν έχει υπάρξει ξανα κινητό που διεκόπη η παραγωγή του μόλις 4-5 μήνες μετά την κυκλοφορία του...αυτό δείχνει κατασκευαστικό πρόβλημα που δεν μπορεί να λυθει με revision. Ειτε στον επεξεργαστή, είτε στην οθόνη...

Πιστεύεις ότι λέει αλήθεια; με το που του είπα ότι δουλεύω στην wind και ότι γράφω στο phone.grο τύπος κατάπιε την γλώσσα του. Μόλις του είπα ότι κινητό flagship το οποίο κυκλοφορεί 1 μισή μήνα στην Ελλάδα ξαφνικά διακόπηκε η παραγωγή του κι ότι γελάει ο κόσμος μου τα άλλαξε και άρχισε να μου λέει ότι η LG Ελλάς δεν το εισάγει πλέον κι όχι ότι διακόπηκε. Προφανώς όλο αυτό είναι στην ίδια πολιτική με το άλλο που μου είχαν πει στην procordia, πως η LG, αν γενικευτεί το κακό με τις Κιτρινίλες στις οθόνες, θα βγει και θα πει πως έτσι είναι η τεχνολογία της οθόνης και δεν είναι κατασκευαστικό ελάττωμα... Τώρα ποιο από τα 2 είναι πιο τραγικό αυτό είναι άλλο θέμα. Η ουσία είναι ότι μας ΔΟΥΛΕΎΟΥΝ ψιλό γαζί κι ότι δεν τους νοιάζει ούτε η δυσφήμιση, ούτε και οι απειλές περί προστασίας καταναλωτή και συνηγόρου του πολίτη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα καλωδιο hml με το οποιο συνδεα το κινητό με Την τηλεοραση κ εβλεπα ταινιες εβαλα το lg κ δεν μου βγαζει εικονα, το hml το συνδέω με το καλωδιο hdmi κ μετα με την τηλεοραση ανπαω κ αγορασω ενα αλλο για lg θα δουλευει γιατι το προηγούμενο κινητό ηταν σονυ υποστηρίζει εξοδο hdmi to flex 2?
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις ότι λέει αλήθεια; με το που του είπα ότι δουλεύω στην wind και ότι γράφω στο phone.grο τύπος κατάπιε την γλώσσα του. Μόλις του είπα ότι κινητό flagship το οποίο κυκλοφορεί 1 μισή μήνα στην Ελλάδα ξαφνικά διακόπηκε η παραγωγή του κι ότι γελάει ο κόσμος μου τα άλλαξε και άρχισε να μου λέει ότι η LG Ελλάς δεν το εισάγει πλέον κι όχι ότι διακόπηκε. Προφανώς όλο αυτό είναι στην ίδια πολιτική με το άλλο που μου είχαν πει στην procordia, πως η LG, αν γενικευτεί το κακό με τις Κιτρινίλες στις οθόνες, θα βγει και θα πει πως έτσι είναι η τεχνολογία της οθόνης και δεν είναι κατασκευαστικό ελάττωμα... Τώρα ποιο από τα 2 είναι πιο τραγικό αυτό είναι άλλο θέμα. Η ουσία είναι ότι μας ΔΟΥΛΕΎΟΥΝ ψιλό γαζί κι ότι δεν τους νοιάζει ούτε η δυσφήμιση, ούτε και οι απειλές περί προστασίας καταναλωτή και συνηγόρου του πολίτη...

 

ειπα κι εγω λολ ξαφνικα γιναμε συλλεκτες...

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτα και εξοργιστικά συνάμα η αντιμετώπιση της LG.

Υποτίμηση και παίζουν με την νοημοσύνη μας ρίχνοντας μας στάχτη στα μάτια :wacko:

Τέτοιες πρακτικές απαιτούν μαύρο από τους καταναλωτές.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παντως διαβαζοντας και για προβληματα που εμφανιζονται στο lg g4 μπορω να πω οτι η κατασταση με τα lg φετος ειναι γενικευμενη...

Επισης μετα απο ενασχοληση μου αρκετη ωρα με το lg g4 ενος συγγενη μου μπορω να πω οτι το τηλεφωνο μας ειναι εμφανως γρηγοροτερο ,τουλαχιστον στους τομεις gaming και σε βαριες εφαρμογες.Μακαρι να βρω χρονο να κανω πιο λεπτομερη συγκριση

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

παντως διαβαζοντας και για προβληματα που εμφανιζονται στο lg g4 μπορω να πω οτι η κατασταση με τα lg φετος ειναι γενικευμενη...

Επισης μετα απο ενασχοληση μου αρκετη ωρα με το lg g4 ενος συγγενη μου μπορω να πω οτι το τηλεφωνο μας ειναι εμφανως γρηγοροτερο ,τουλαχιστον στους τομεις gaming και σε βαριες εφαρμογες.Μακαρι να βρω χρονο να κανω πιο λεπτομερη συγκριση

 

Η CPU-GPU ειναι ανώτερη ξεκαθαρα του 810 σε σχεςη με τον 808.

Παρ ολα αυτα σε επίπεδο οθονη το G4 υπερτερεί κυρίως σε τιμες φωτεινότητας και ευκρίνειας panel.

Προσωπικά προτιμώ το δεύτερο απο το πρώτο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια νέα σχετικά με τον Γολγοθά μου...:p Μόλις επικοινώνησα με procordia. Αλλάχθηκε η 4η κατά σειρά οθόνη στην οποία μαντέψτε...διαπιστώθηκε πάλι πρόβλημα. Οπότε θα αλλάξουν και αυτήν με μια τελευταία που έχουν και θα περάσω κατά τις 1 και μισή για να την παραλάβω, αν και ξέρω ότι πάλι το ίδιο πρόβλημα θα έχει.
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια νέα σχετικά με τον Γολγοθά μου...:p Μόλις επικοινώνησα με procordia. Αλλάχθηκε η 4η κατά σειρά οθόνη στην οποία μαντέψτε...διαπιστώθηκε πάλι πρόβλημα. Οπότε θα αλλάξουν και αυτήν με μια τελευταία που έχουν και θα περάσω κατά τις 1 και μισή για να την παραλάβω, αν και ξέρω ότι πάλι το ίδιο πρόβλημα θα έχει.

 

φιάσκο...! καλά που κράτησα το G3.... τουλάχιστον σε αυτό έχω πέσει σε απροβλημάτιστο (προς το παρόν)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια νέα σχετικά με τον Γολγοθά μου...:p Μόλις επικοινώνησα με procordia. Αλλάχθηκε η 4η κατά σειρά οθόνη στην οποία μαντέψτε...διαπιστώθηκε πάλι πρόβλημα. Οπότε θα αλλάξουν και αυτήν με μια τελευταία που έχουν και θα περάσω κατά τις 1 και μισή για να την παραλάβω, αν και ξέρω ότι πάλι το ίδιο πρόβλημα θα έχει.

 

Άσε και καμιά οθόνη για τους άλλους ρε χαραμοφάη :lol::p

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άσε και καμιά οθόνη για τους άλλους ρε χαραμοφάη :lol::p

Εγώ φταίω ρε συ που έχω γίνει πειραματόζωο για πάρτι σας...:p πέρα απ'την πλάκα πραγματικά είναι απελπιστική η κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια νέα σχετικά με τον Γολγοθά μου...:p Μόλις επικοινώνησα με procordia. Αλλάχθηκε η 4η κατά σειρά οθόνη στην οποία μαντέψτε...διαπιστώθηκε πάλι πρόβλημα. Οπότε θα αλλάξουν και αυτήν με μια τελευταία που έχουν και θα περάσω κατά τις 1 και μισή για να την παραλάβω, αν και ξέρω ότι πάλι το ίδιο πρόβλημα θα έχει.

 

Καποια στιγμή θα σου κάτσει μια καλη που θα πάει :lol:

Στατιστικά να το δεις ετσι παει:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πηρα τηλεφωνο στην procordia και για το δικο μου.

Μου ειπαν οτι αλλαξαν οθονη και οτι ειναι ολα καλα.

Τους ειπα να τσεκαρουν την καινουρια οθονη για προβληματα για το λογο τωρα μιλησα τηλεφωνικα με το Βλαση που εχει τα ιδια προβληματα και του βαλατε ελατωματικη οθονη, μου λεει: ποιος ειναι ο Βλασης ? και της λεω : αυτος που εχει το ιδιο τηλεφωνο με εμενα..., του εχετε αλλαξει 4 προβληματικες οθονες και το αφησε εκει να του αλλαξετε και πεμπτη οθονη.

Ρωτησα αν κανουν ελεγχο μετα την αλλαγη και μου ειπαν οτι εχουν βαλει εδω και δυο μερες καινουρια οθονη και οτι το ελεγχει ο τεχνικος τους και δεν βλεπει κανενα προβλημα.

Της ειπα οτι αν δω προβληματικη οθονη θα το στειλω παλι πισω για αλλαγη.

Αυριο θα το εχω στα χερια μου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πηρα τηλεφωνο στην procordia και για το δικο μου.

Μου ειπαν οτι αλλαξαν οθονη και οτι ειναι ολα καλα.

Τους ειπα να τσεκαρουν την καινουρια οθονη για προβληματα για το λογο τωρα μιλησα τηλεφωνικα με το Βλαση που εχει τα ιδια προβληματα και του βαλατε ελατωματικη οθονη, μου λεει: ποιος ειναι ο Βλασης ? και της λεω : αυτος που εχει το ιδιο τηλεφωνο με εμενα..., του εχετε αλλαξει 4 προβληματικες οθονες και το αφησε εκει να του αλλαξετε και πεμπτη οθονη.

Ρωτησα αν κανουν ελεγχο μετα την αλλαγη και μου ειπαν οτι εχουν βαλει εδω και δυο μερες καινουρια οθονη και οτι το ελεγχει ο τεχνικος τους και δεν βλεπει κανενα προβλημα.

Της ειπα οτι αν δω προβληματικη οθονη θα το στειλω παλι πισω για αλλαγη.

Αυριο θα το εχω στα χερια μου.

Χαχαχαχα...ότι μου λένε και μένα για σένα...Ποιος Θανάσης;;; Εγώ θα πάω σε καμία ώρα από κει να δω την 5η οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα...ότι μου λένε και μένα για σένα...Ποιος Θανάσης;;; Εγώ θα πάω σε καμία ώρα από κει να δω την 5η οθόνη...

 

Χαχαχα τοσες φορες που πηγες απο κει κερνανε κανα καφεδακι τουλαχιστον?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαχαχα τοσες φορες που πηγες απο κει κερνανε κανα καφεδακι τουλαχιστον?

 

Αν δεν σου βαλουν και τωρα σωστη οθονη αναγκασε τους να το στειλουν στα κεντρικα της lg να βρουν αυτοι λυση

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πιστεύω ότι ότι βλέπετε είναι μες στις κατασκευαστικές αδυναμίες της τεχνολογίες το πάνελ. Δε νομίζω ότι υπάρχει 100% σωστό πάνελ στο Flex2.

Απλά κάποια είναι χειρότερα και κάποιοι δίνουν περισσότερη βάση από άλλους.

 

Το δικό μου πχ δεν έχει κιτρινίλες αλλά color banding σε γκρι με 0% φωτεινότητα θα δω. Με απασχολεί ; Ευτυχώς όχι.

 

Τώρα, και να κλείνει που και που από μόνο του και να με αφήνει στη μέση του πουθενά χωρίς GPS πχ γιατί βάζω συχνά το κινητό για οδηγό, αυτό ναι, με απασχολεί

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...