Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλέξη πίστεψε με το θέμα panel το ξέρω πολύ καλά εάν αναλογιστείς ότι άλλαξα 5 τηλεοράσεις μέχρι να καταλείξω σε αυτή που έχω. Αυτό που έγραψα πρίν το έγραψα λόγω κακής προγενέστερης εμπειρίας με τη procordia σε θέματα screen light bleeding σε nexus 5 όπου μου το παρουσίαζαν σαν λειτουργία εντός πλαισίων κατασκευαστή. Σημειωτέων πως και το nexus ήταν σε περίοδο DOA από εταιρεία κινητής τηλεφωνίας.

Ούτε εγω εχω καλη εμπειρία με lg τηλεόραση με κάκιστο service supoort(με ξελάσπωσε το Amazon που φέρθηκε κατ εξαιρεςη και παρ όλο που πέρασε το doa δέχτηκαν να μου πιστωσουν τα λεφτά εξηγώντας τους την κακη εμπειρία με την αντιπροσωπεία)

 

Για αυτο και αγοράζω απ έξω και καταςτημςτα που έχουν άψογη πολιτική doa για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο διότι τα κρούσματα με ελλατωματικες συσκευές αντί να μειώνονται αυξάνονται και αυτο αφορα τους πάντες και δεν θέλω να μπλέκω με αντιπροςωπιες.

Τα εχω ζήσει στο πετςι μου με πολλες συσκευές.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως η όλη συζήτηση μου θυμίζει την αρχή του g3 με τα προβληματα που είχε μόνο που δυστυχώς εδώ η συζήτηση αφορά hardware... Ελπίζω να μην συζητάμε τα ίδια και για το g4 όταν πρωτοκυκλοφορησει...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοντός ψαλμός αλληλούια παιδιά...Μέσα στην βδομάδα λογικά θα παραλάβω από Procordia οπότε θα μάθουμε από πρώτο χέρι αν η LG φέρεται σωστά ή όχι στο θέμα της οθόνης του Flex 2...
Link to comment
Share on other sites

Δειτε πως ειναι τα χρωματα, απο πανω αριστερα μεχρι κατω δεξια

http://postimg.org/image/blbzjlle3/

Και πως ειναι απο αριστερα και δεξια http://postimg.org/image/7818ah3ar/

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δειτε πως ειναι τα χρωματα, απο πανω αριστερα μεχρι κατω δεξια

http://postimg.org/image/blbzjlle3/

Και πως ειναι απο αριστερα και δεξια http://postimg.org/image/7818ah3ar/

Τραγικά φίλε μου...Γιατί το κρατάς ακόμη;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά root έχει κάνει κανείς;

http://forum.xda-developers.com/g-flex2/general/lg-g-flex-2-rooted-t3052210

Θα υπάρχει πρόβλημα με ota λέτε;

 

Όσον αφορά τη φωτεινότητα συμφωνώ κι εγώ ότι είναι κάπως σκοτεινή η οθόνη στον ήλιο. Το nexus 6 είναι καλύτερο σε αυτόν τον τομέα; Σύμφωνα με τις μετρήσεις του gsmarena είναι πάνω κατω τα ίδια. Έχει κανείς άποψη να μας πει αν ισχύει;

 

Επίσης η ελάχιστη τιμή της φωτεινότητας του flex 2 είναι πολύ μεγάλη. Το βράδυ τυφλώνει σε σκοτάδι- χαμηλό φωτισμό. Χρησιμοποιείτε-προτείνετε κάποια εφαρμογή για να το λειτουργήσετε σε τέτοιες συνθήκες;

Link to comment
Share on other sites

Τραγικά φίλε μου...Γιατί το κρατάς ακόμη;;;

Για doa στο γερμανο δεν υπαρχει flex ουτε για δειγμα και αν ειναι να περιμενω να ξανα στοκαρουν θα παρω παλι ρισκο με ελλατωματικο.

Θα το στειλω στο σερβις για αλλαγη οθονης. Πιστευω μα βαλουν κανα καλο πανελ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για doa στο γερμανο δεν υπαρχει flex ουτε για δειγμα και αν ειναι να περιμενω να ξανα στοκαρουν θα παρω παλι ρισκο με ελλατωματικο.

Θα το στειλω στο σερβις για αλλαγη οθονης. Πιστευω μα βαλουν κανα καλο πανελ

Αυτό εννοούσα κι εγώ ρε συ, να το στείλεις στην procordia...Είναι κρίμα να κρατάς μια τόσο ελαττωματική οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαμε, δυστυχώς πάσχει σε θέμα hardware. Φοβάμαι κιόλας μήπως οι πάροχοι το έσπρωξαν για να το ξεφορτωθούν και να το φορτωθήκαμε εμείς. Δε θέλω να πιστεύω πως συνέβη κάτι τέτοιο αλλά ποτέ δε ξέρεις κιόλας.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι η lg σύντομα θα διορθώσει τα όποια προβλήματά του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι η lg σύντομα θα διορθώσει τα όποια προβλήματά του.

Το θέμα είναι πως είναι hardware πρόβλημα...δεν λύνεται με ένα update...

Link to comment
Share on other sites

;

 

Επίσης η ελάχιστη τιμή της φωτεινότητας του flex 2 είναι πολύ μεγάλη. Το βράδυ τυφλώνει σε σκοτάδι- χαμηλό φωτισμό. Χρησιμοποιείτε-προτείνετε κάποια εφαρμογή για να το λειτουργήσετε σε τέτοιες συνθήκες;

Χρησιμοποιώ το Night Mode

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επικοινώνησα με το Γερμανό για το θέμα DOA και έμαθα πως το DOA είναι 14 ημερολογιακές ημέρες. Το κακό είναι πως δεν υπάρχει σε απόθεμα και δεν αναμένεται άμμεσα η εισαγωγή του, άρα χάνεται το δικαίωμα αντικαταστάσεως. Όσον αφορά την επισκευή, η procordia μου είπε πως μάλλον αύριο θα παραλάβουν τα ανταλλακτικά για την αλλαγή της οθόνης, σίγουρα μέσα στην εβδομάδα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

17521013705_57945e7495_n.jpg20150511_161947~01 by kkk1881, on Flickr

 

16900669833_934140ab67_n.jpg20150511_161723_HDR by kkk1881, on Flickr

 

εμενα παντως ακομη εχει θεμα στο γκρι αν και το βαλα κατω απο uv light για κανα τεταρτο.

Δεν το βαλα παραπανω γιατι διαβαζω κατι για μειωση της ευαισθησιας της οθονης

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Ρε θα μας τρελάνει ο Γερμανός. Στο e-shop του, το δείχνει πρός παραγγελία το κινητό και σε εμένα λένε πως δε ξέρουν πότε θα παραλάβουν. Δε βλέπω να τη γλιτώνουν τη καταγγελία στο συνήγορο του "Καταναλωτή".

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ρε θα μας τρελάνει ο Γερμανός. Στο e-shop του, το δείχνει πρός παραγγελία το κινητό και σε εμένα λένε πως δε ξέρουν πότε θα παραλάβουν. Δε βλέπω να τη γλιτώνουν τη καταγγελία στο συνήγορο του "Καταναλωτή".

 

Πραγματικά ελπίζω να μην μπλέξαμε με την συγκεκριμένη <<προσφορά>> και να βγάλουμε όλοι μας άκρη όσο γίνεται πιο γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Cosmote και Germanos στην ουσια δεν ειναι το ιδιο ή οχι?

Εγω το εχω παρει απο cosmote αλλα δεν το βλεπω στο site τους διαθεσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαμε, δυστυχώς πάσχει σε θέμα hardware. Φοβάμαι κιόλας μήπως οι πάροχοι το έσπρωξαν για να το ξεφορτωθούν και να το φορτωθήκαμε εμείς. Δε θέλω να πιστεύω πως συνέβη κάτι τέτοιο αλλά ποτέ δε ξέρεις κιόλας.

Μεγάλη κουβέντα είπες μεσα στις σκεψεις μου ακριβώς,ούτως ή άλλως δεν είχε ζήτηση με την αρχική τιμή και μάλλον όσοι το πήραν τώρα στα 299 θα έκαναν και DOA σε μεγάλο ποσοστό;)....η πλάκα είναι πως ακόμα το πουλάνε σε γειτονικό forum σε τιμή 380-400 σφραγισμένα(όποιον μ:X.... πιάσουν:lol::lol:)......:wacko:

Κρίμα για την LG και υποθέτω και στο G4 τα ίδια προβλήματα θα υπάρχουν,σταθερά μετά το G3 έχει κατηφόρα;)

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κουβέντα είπες μεσα στις σκεψεις μου ακριβώς,ούτως ή άλλως δεν είχε ζήτηση με την αρχική τιμή και μάλλον όσοι το πήραν τώρα στα 299 θα έκαναν και DOA σε μεγάλο ποσοστό;)....η πλάκα είναι πως ακόμα το πουλάνε σε γειτονικό forum σε τιμή 380-400 σφραγισμένα(όποιον μ:X.... πιάσουν:lol::lol:)......:wacko:

Κρίμα για την LG και υποθέτω και στο G4 τα ίδια προβλήματα θα υπάρχουν,σταθερά μετά το G3 έχει κατηφόρα;)

Η πλάκα είναι ότι είχα βάλει στο fb αγγελία το g3 μου για να το πάρω πάλι καλά δεν το πήρα. Βέβαια τα οποία προβλήματα έχουν τα παιδιά εδώ θα λυθούν από το σέρβις αλλά και μόνο η στεναχωρια του να ανοίγεις μια καινούργια συσκευή και να έχει πρόβλημα αρκεί ειδικά αν έχεις δώσει ένα τηλέφωνο που σου έχει βγει καθολα απροβληματιστο και το δίνεις με μισή καρδιά... Πάλι καλά το κράτησα... Θα περιμένω το 32αρι αλλιώς θα δοκιμάσω το g4

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας. Όταν ανάβει η συσκευή, είναι μόνιμα στο off κι η φωτεινότητα στο τέρμα.

Όχι ότι καλύτερο να βλέπεις με την τσίμπλα στο μάτι...

Να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό. Μη ξεχνάμε ότι το κινητό έχει μόλις 2 μήνες κυκλοφορίας. Το κακό είναι μήπως το service θεωρήσει πως είναι στα παλάισια λειτουργίας και δε το περάσει γιατί άλλο να πάει για αντικατάσταση οθόνης μία συσκευή, άλλο πέντε και άλλο δέκα και επάνω.

 

Δεν πρόκειται να συμβεί κάτι τέτοιο. Μπες στο forum του lg g2 και δες πόσες δεκάδες οθόνες έχουν βγάλει κιτρινίλες. Πάρα πολλές.

Τις αλλάζουν όλες μέσα στη μέρα. Οπότε αν σου βγει κάτι δεν έχεις άγχος γιατί στο φτιάχνουν άμεσα, απλά όταν παίρνεις μια καινούργια συσκευή και σου βγαίνει προβληματική από την αρχή τότε τρελαίνεσαι!

Πάντως μιας και η συσκευή κυκλοφορεί πολύ λίγο καιρό και πολές φορές οι πρώτες παρτίδες συσκευών είναι αυτές με τα μεγαλύτερα προβλήματα, "προβλέπεται" να δούμε προβληματικές συσκευές...:mad:

 

*Ευτυχώς η δικιά μου έχει άψογη οθόνη! Δεν τη δίνω με τίποτα!:lol:

 

Ρε θα μας τρελάνει ο Γερμανός. Στο e-shop του, το δείχνει πρός παραγγελία το κινητό και σε εμένα λένε πως δε ξέρουν πότε θα παραλάβουν. Δε βλέπω να τη γλιτώνουν τη καταγγελία στο συνήγορο του "Καταναλωτή".

 

Πάντως φίλε τώρα που μπήκα εγώ στο eshop του Γερμανού (20:30) και το έχει το flex 2 και όχι στα 299 αλλά στα 769...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...