Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε ναι ρε συ ειναι κριμα. Ας κοψουν το σβερκο τους να σου βρουνε τεμαχιο μη προσφορας στην τελικη.

Εσυ τους εδωσες χαλασμενα λεφτα?

 

Ακριβώς δικό τους θέμα, το οποίο πρέπει να επιλύσουν! Είδωμεν. Αν πάλι κάνουν τη πάπια, το λόγο θα πάρει η LG Ελλάδας για δώσει τη λύση. Θέλω να πιστεύω ότι είτε με τον ένα τρόπο, είτε με τον άλλο, λύση θα βρεθεί!

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαφορετικές τεχνολογείες οθόνης, γι΄αυτό και η διαφορά στην απόδοση της φωτεινότητας και των χρωματισμών.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως οι γωνίες θέασης είναι ότι καλύτερο έχω δει ποτέ...ουσιαστικά βλέπεις το ίδιο ακριβώς από όπου κι αν την κοιτάξεις...το g3 που το θεωρούσα κορυφαίο σε αυτόν τον τομέα, απλά χάνει απίστευτα Μπροστα του
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν στειλει καποιος το κινητο του για εγγυηση και σου πουν οτι δεν εχει τπτ σε χρεωνουν κιολας?

Νομίζω πως όχι. όταν είχα πάει το g3 τεχνικό έλεγχο στη procordia, δεν με είχαν χρεώσει κάτι. Το είχαν περάσει στην εγγύηση. Φυσικά το g3, είχε αποδειχθεί ότι είχε πρόβλημα στην οθόνη και το είχε βγάλεο DOA το κατάστημα από το οποίο το είχα αγοράσει.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι. όταν είχα πάει το g3 τεχνικό έλεγχο στη procordia, δεν με είχαν χρεώσει κάτι. Το είχαν περάσει στην εγγύηση. Φυσικά το g3, είχε αποδειχθεί ότι είχε πρόβλημα στην οθόνη και το είχε βγάλεο DOA το κατάστημα από το οποίο το είχα αγοράσει.

Ρε παιδιά όταν το πηγαίνουμε για doa δεν πρέπει να πάρουν πίσω το παλιό και να σου δώσουν καινούριο σφραγισμένο;;; αλλιώς γιατί να μην το στείλω κατευθείαν LG

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ακούω θεματακια και είχα μπει σε σκέψεις να δώσω το g3... Τελικα μάλλον θα κάτσω στα αυγά μου τουλάχιστον για λίγο καιρό όχι πως τα θεματακια με τις οθόνες δεν λύνονται αλλά έχει βγει απροβληματιστο προς το παρόν το g3 και φοβάμαι μην μπω σε περιπέτειες... Και το τηλέφωνο μου αρέσει πολύ ρε γμτ...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

H lg θα στο επισκευάσει.

Ενω doa ειναι αντικατασταση

 

Και τις δύο φορές θα πάνε στη procordia για έλεγχο. Και ο Γερμανός εκεί θα το στείλει για έλεγχο προκειμένου να το βγάλεο DOA, διότι δεν διαθέτει τεχνικό τμήμα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

H lg θα στο επισκευάσει.

Ενω doa ειναι αντικατασταση

Και η διαδικασία ποια είναι;;; πάω και λέω καλησπέρα θέλω αντικατάσταση συσκευής μέσω doa επειδή έχει μια κιτρινίλα πάνω δεξιά;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και εγώ πλέον κάτοχος του εν λόγω κινητού. Και εγώ μία από τα ίδια με τα προαναφερόμενα. Μικρή κιτρινίλα στα αριστερά αντί για δεξία, έντονο bunding στο γκρί χρώμα καθώς και το δεξί ημισφαίριο έναι πιο σκούρο από το αριστερό. Αυτά είναι έντονα σε μικρή φωτεινότητα. Σε μεγάλη και δεί 90 - 100% δε καταλαβαίνεις τίποτα απολύτως.

Γυρισε το τηλεφωνο στα πλαγια και απο τις δυο πλευρες και πες μου αν το bunding στο γκρί χρώμα παραμενει στο ιδιο σημειο της οθονης ή το βλεπεις σε διαφορετικο σημειο ?

Επισης κατεβασε μια εφαρμογη πχ τη screen test και δοκιμασε στα χρωματα να δεις αν εχεις την ιδια αποδοση χρωματων απο ακρη σε ακρη.

 

Με doa πιστευω πως θα βασανιστουμε, δεν πρεπει να υπαρχει συσκευη ουτε για δειγμα :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ωφείλω πάντως να ομολογήσω ότι φορτίζει σαν διάολος σε σχέση με το G3. Σε 56 λεπτά, έχει ήδη πάρει 64%.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γυρισε το τηλεφωνο στα πλαγια και απο τις δυο πλευρες και πες μου αν το bunding στο γκρί χρώμα παραμενει στο ιδιο σημειο της οθονης ή το βλεπεις σε διαφορετικο σημειο ?

Επισης κατεβασε μια εφαρμογη πχ τη screen test και δοκιμασε στα χρωματα να δεις αν εχεις την ιδια αποδοση χρωματων απο ακρη σε ακρη.

 

Με doa πιστευω πως θα βασανιστουμε, δεν πρεπει να υπαρχει συσκευη ουτε για δειγμα :lol:

 

Το έχω κάνει ήδη το test για αυτό και ανέφερα ότι ότιδήποτε εμφανίζει, το εμφανίζει με χαμηλή φωτεινότητα (κάτω από 50%) ενώ με υψηλή, λειτουργεί θα τολμούσα να πώ, υποδειγματικά. Χρωματική αλλοίωση δεν θα έλεγα ότι υπάρχει. Το bunding παραμένει στο ίδιο σημείο, λίγο δεξιότερα από το κάντρο της οθόνης και φαίνεται σαν μία κάθετη γραμμή (με εντονότερο χρώμα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και η διαδικασία ποια είναι;;; πάω και λέω καλησπέρα θέλω αντικατάσταση συσκευής μέσω doa επειδή έχει μια κιτρινίλα πάνω δεξιά;;

 

Ακριβώς αλλά λόγω του ότι δε διαθέτουν τεχνικό τμήμα, να επιβαιβεώσει το πρόβλημα, θα το στείλουν στη procordia προκειμένου να ελεγχθεί και στην συνέχεια να προβούν στην αντικατάσταση.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ποσο διάστημα θα κρατήσει να το κάνουνε ειτε επισκευή είτε αντικατάσταση? Δηλαδη αν πας και ζητήσεις αντικατασταση απο doa θα το στειλουν στο σερβις και αφου διαπιστωθεί ελαττωματικό θα στο αντικαταστήσουν με καινουργιο? Ρωτάω γιατι στην βονταφον δεν υπαρχει ουτε ψευτικο flex 2 !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωφείλω πάντως να ομολογήσω ότι φορτίζει σαν διάολος σε σχέση με το G3. Σε 56 λεπτά, έχει ήδη πάρει 64%.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το έχω κάνει ήδη το test για αυτό και ανέφερα ότι ότιδήποτε εμφανίζει, το εμφανίζει με χαμηλή φωτεινότητα (κάτω από 50%) ενώ με υψηλή, λειτουργεί θα τολμούσα να πώ, υποδειγματικά. Χρωματική αλλοίωση δεν θα έλεγα ότι υπάρχει. Το bunding παραμένει στο ίδιο σημείο, λίγο δεξιότερα από το κάντρο της οθόνης και φαίνεται σαν μία κάθετη γραμμή (με εντονότερο χρώμα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ακριβώς αλλά λόγω του ότι δε διαθέτουν τεχνικό τμήμα, να επιβαιβεώσει το πρόβλημα, θα το στείλουν στη procordia προκειμένου να ελεγχθεί και στην συνέχεια να προβούν στην αντικατάσταση.

Μάλιστα, οπότε τουλάχιστον κάνα 2 βδομαδο εγώ προβλέπω...ευτυχώς που δεν έχω πουλήσει το g3 δηλαδή...το οποίο πραγματικό ήταν και είναι υποδειγματικό στα πάντα εδώ και 3 μήνες που το έχω

Link to comment
Share on other sites

Ποσο διάστημα θα κρατήσει να το κάνουνε ειτε επισκευή είτε αντικατάσταση? Δηλαδη αν πας και ζητήσεις αντικατασταση απο doa θα το στειλουν στο σερβις και αφου διαπιστωθεί ελαττωματικό θα στο αντικαταστήσουν με καινουργιο? Ρωτάω γιατι στην βονταφον δεν υπαρχει ουτε ψευτικο flex 2 !

 

Γύρω στις 2ημέρες θα πάρει ο έλγχος (να πάει - να εξεταστεί - να επιστρέψει). Εάν βεβαιωθεί η βλάβη, το κατάστημα θα στο αντικαταστήσει άμμεσα (εάν υπάρχει διαθεσιμότητα φυσικά). Η επισκευή πάλι γίνεται εντός μίας ώρας (εάν υπάρχει ανταλλακτικό).

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Για οσοι δεν πρόλαβανε να παρουν, με μια ματια σε αντιστοιχο φορουμ θα παθετε πλακα, τουλάχιστον 10 κομμάτια flex 2 απο 360-400ευρω!

Πανικος

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Doa θεωρειται μεχρι και την στιγμή που το στελνεις για έλεγχο? Δλδ εγω το πηρα τριτη . Το doa ισχυει αν το παω μεχρι κ την αλλη τριτη και το στειλουν ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Doa θεωρειται μεχρι και την στιγμή που το στελνεις για έλεγχο? Δλδ εγω το πηρα τριτη . Το doa ισχυει αν το παω μεχρι κ την αλλη τριτη και το στειλουν ?

 

Θεωρητικά ναί. Άλλες εταιρείες το εκλαμβάνουν μόνο σαν εργάσιμες ημέρες ενώ άλλες σαν ημερολογιακές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για οσοι δεν πρόλαβανε να παρουν, με μια ματια σε αντιστοιχο φορουμ θα παθετε πλακα, τουλάχιστον 10 κομμάτια flex 2 απο 360-400ευρω!

Πανικος

 

Ότι γίνεται και με το nexus 6, το παρά εμπόριο καλά κρατεί!

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το ξαναπώ, έχω πάθει πλάκα με τη φόρτιση του. Σε 80 λεπτά, 80% φόρτιση.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ακούω θεματακια και είχα μπει σε σκέψεις να δώσω το g3... Τελικα μάλλον θα κάτσω στα αυγά μου τουλάχιστον για λίγο καιρό όχι πως τα θεματακια με τις οθόνες δεν λύνονται αλλά έχει βγει απροβληματιστο προς το παρόν το g3 και φοβάμαι μην μπω σε περιπέτειες... Και το τηλέφωνο μου αρέσει πολύ ρε γμτ...

Η καλύτερή λύση νομίζω είναι αυτή.

Δεν ξέρω εγώ δεν θα προχωρούσα σε αλλαγή του.

Τουλάχιστον οχι ώσπου να έρθει τε διαβολικό κόκκινο και το μεγαλύτερο μοντέλο.

Για οσοι δεν πρόλαβανε να παρουν, με μια ματια σε αντιστοιχο φορουμ θα παθετε πλακα, τουλάχιστον 10 κομμάτια flex 2 απο 360-400ευρω!

Πανικος

Πρόλαβαν αρκετά άτομα και πήραν αρκετές συσκευές.

Δυστυχώς εμείς εδώ,ούτε για δείγμα,μέσο γνωστών έφυγαν ολα τα κομμάτια.δε πειράζει όμως.

Είχα μπει στην πρίζα να κρατήσω το ενα πού θα ερχόταν για δικό μου,ετσι για παιχνίδι για λίγες μέρες,συμπαθητικό ηταν στο χέρι και ωραίο σαν ποιότητα,διαφορετικό οπτικά.

όμως δεν με χάλασε κιόλας πού δεν το πήρα.καλύτερα αξιοπιστία στο χέρι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεινει εκπληκτος απο αυτα που διαβαζω για banding,pixel,ανομοιομορφιες!!!!!!!!

Με βαλατε στην πριζα ξημερωματα και του εκανα 2-3 τεστ με εφαρμογες ελεγχου οθονης και απλα ΑΨΟΓΟ το δικο μου.

Τοσο τυχερος δηλαδη,μωρε μπραβο:lol::p

btw εχω μπολικη εμπειρια απο ελλατωματικες συσκευες αρα ξερω απο πρωτο χερι τι εστι δυσαρεστο συναισθημα και ξενερωμα σε παρομοιες καταστασεις.

 

Να κυνηγησετε το DOA οπως παντα εχω κανει σε μπολικες συσκευες απο bt handsfree εως τηλεορασεις(την τιμητικη εχουν βεβαια κινητα και tablet)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρίξτε λιγο μια ματια και πείτε αν μπορει να το αντικαταστήσουν με doa !

Δεν χανεις τιποτα,εφοσον εχεις αλλη συσκευη.

Εγω δεν θα δισταζα παντως,θα το εστελνα και οτι γινει.

Δεν εχω στειλει ποτε απο παροχους κινητης αγορασμενη συσκευη και δεν εχω ιδεα τι διαδικασια DOA εχει και ειδικα με μηδενικη διαθεσιμοτητα.

Την συντριπτικη πλοιοψηφια των συσκευων απο εξωτερικο τα αγοραζω για να εχω το κεφαλι μου πιο ησυχο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μηπως πριν που μου ειχε ριξει τη φωτεινοτητα μια φορα στο 70% ηταν συμπτωματικο???

 

εδω κ ωρες δε το εχω αφησει απο τα χερια μου,το χω λιωσει! για κερασακι στη τουρτα του τρεξα κ 3 antutu στη σειρα και μου εριξε τη φωτεινοτητα στο 90% μονο...

 

 

μυστηριο.

μαλλον θελει χρονο να το "ψυχολογισω" ...

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον συμπτωματικό ήταν.

Εμένα το ελαχιςτο που μου την έριξε ήταν εχθές στο 90% που το ζόρισα αρκετα με gps πλοηγηςη και 3G,bt on και ακρόαση μουσικής.

Μέχρι εκεί τρώγεται οχι παρακάτω αλλα δεν μπορώ να πω οτι ειναι απαράδεκτο το φαινόμενο που δεν το εχω συναντήσει σε άλλες συσκευές,το ρίξιμο φωτεινότητας.

 

Τεςπα μάλλον θα ζήσουμε και με αυτο και ειδικά τωρα καλοκαιρινούς μήνες με τα 35αρια ιςως ειναι πιο συχνό.

Εκτός αν με μελλοντικό update και την 5.1 εξαλειφθεί.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για οσοι δεν πρόλαβανε να παρουν, με μια ματια σε αντιστοιχο φορουμ θα παθετε πλακα, τουλάχιστον 10 κομμάτια flex 2 απο 360-400ευρω!

Πανικος

 

Εχοντας διαβάσει όμως αυτά τα τελευταία posts ποιος τρελλός θα το έπαιρνε τώρα ειδικά από κάποιους που θέλουν να βγάλουν και κέρδος....:lol::lol::wacko:,ας μην ήταν η προσφορά δεν θα το αγόραζε κανείς στην κανονική τιμή του γιατί απλούστατα δεν.....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά η αλήθεια είναι ότι οι 2 καλές προσφορές ηταν στα 2 πιο άπατα κινητά,flex,nexus.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας διαβάσει όμως αυτά τα τελευταία posts ποιος τρελλός θα το έπαιρνε τώρα ειδικά από κάποιους που θέλουν να βγάλουν και κέρδος....:lol::lol::wacko:,ας μην ήταν η προσφορά δεν θα το αγόραζε κανείς στην κανονική τιμή του γιατί απλούστατα δεν.....;)

 

εννοειται θα μενανε! Ειδικα τα νεξους μετα την προσφορα της wind.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...