Jump to content

lg g3 ή κάποιο άλλο?


johny_pl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά.επειδή το παλιό μου κινητό δεν την παλεύει πια κοιτάω για αντικαταστάτη.

 

έχω σχεδόν καταλήξει στο lg g3 αλλά θα ήθελα καμιά πρόταση μήπως μου διαφεύγει κάτι.αδιαφορώ για το UI της κάθε εταιρίας μιας και στοκ κινητό δεν είχα ούτε θα έχω ποτέ.βασική προϋπόθεση είναι να έχει support από xda, custom roms και άλλα τέτοια, root εννοείτε και να είναι 2014 και μετά.το μέγεθος δεν με ενδιαφέρει, όπως και το πόσο γρήγορα βγάζει η εταιρία updates.

 

Η τιμή είναι το πολύ 340 όσο δηλαδή το lg g3.Ο μόνος λόγος που δεν έχω πάρει το g3 και με κάνει διστακτικό είναι τα πολλά προβλήματα που έχει.Υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο από το g3 σε αυτό το ταβάνι?κινέζικα όχι.

 

κινητά με αποσπώμενη μπαταρία και sd card θα προτιμηθούν.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα άμα πας για lg θα πας για τα 32gb που έχει και 3 ram αλλιώς κοίτα το z2 που είναι πολύ καλό για τα λεφτά του.Το έχω και γω και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος ως τώρα
Link to comment
Share on other sites

για το 16αρι lg g3 κοιτάζω, πιστεύω είναι αρκετά τα 2gb ram.ήδη έχω κάνει υπέρβαση με την επιλογή g3 16gb, δεν θέλω να ξεφύγω και άλλο με το 32gb.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

το ζ2 υπερέχει σε ραμ αλλά χάνει σε οθόνη όμως.εκτός αν κάνω λάθος.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά οθόνη έχει εκτός αν εννοείς τις ίντσες.Απλά το g3 έχει hq οθόνη η οποία όμως δεν έχει πολύ μεγάλη φωτεινότητα.Ότι και να πάρεις θα μείνεις σίγουρα ευχαριστημένος
Link to comment
Share on other sites

Έχει μεγαλύτερη ανάλυση και από ότι διαβάζω είναι γενικά καλύτερη. Την φωτεινότητα δεν την αντέχω σε μεγάλα επίπεδα σε οτιδήποτε, οπότε μου αρκεί. Θα περάσω από κανένα μαγαζί να τα δω και θα αποφασίσω. Ευχαριστώ
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά.επειδή το παλιό μου κινητό δεν την παλεύει πια κοιτάω για αντικαταστάτη.

 

έχω σχεδόν καταλήξει στο lg g3 αλλά θα ήθελα καμιά πρόταση μήπως μου διαφεύγει κάτι.αδιαφορώ για το UI της κάθε εταιρίας μιας και στοκ κινητό δεν είχα ούτε θα έχω ποτέ.βασική προϋπόθεση είναι να έχει support από xda, custom roms και άλλα τέτοια, root εννοείτε και να είναι 2014 και μετά.το μέγεθος δεν με ενδιαφέρει, όπως και το πόσο γρήγορα βγάζει η εταιρία updates.

 

Η τιμή είναι το πολύ 340 όσο δηλαδή το lg g3.Ο μόνος λόγος που δεν έχω πάρει το g3 και με κάνει διστακτικό είναι τα πολλά προβλήματα που έχει.Υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο από το g3 σε αυτό το ταβάνι?κινέζικα όχι.

 

κινητά με αποσπώμενη μπαταρία και sd card θα προτιμηθούν.

Εγώ έχω το g3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σε εμένα τουλάχιστον δεν έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα. Δεν έχει κάνει καμια φορά restart... Ήμουν οριακά στο να μην το πάρω με αυτά που διάβαζα τελικά το πήρα και δεν το έχω μετανιώσει στο ελάχιστο. Έχω την έκδοση με τα 32gb αλλά και συνάδελφος μου που έχει το 16αρι τρέχει απροβληματιστα...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς και μόνο ότι άλλες εταιρείες εχουν κινητά πού εχουν το μέγεθος του g3 αλλα με μικρότερη οθόνη καταλαβαίνεις.

Το g3 έχει εξελιχθεί σε διαμάντι συσκευή.

Δες μόνο παρτίδα να είναι sn410 κι έπειτα και είσαι αρχηγός.

Θα το ευχαριστηθείς.κι αν το έχεις ψάξει έχει πάρει ήδη την 5,οταν οι αλλοι ακόμα το ψάχνουν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αυτό με το μέγεθος το παρατήρησα για αυτό και είναι το μόνο 5.5 που μου άρεσε.όπως και ότι έχει πάρει την 5 ενώ άλλοι ακόμα περιμένουν.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την παρτίδα που του λέτε να κοιτάξει,πως μπορούμε να το δούμε πριν το αγοράσουμε;Επίσης ισχύει οτι η LG δεν παρεχει εγγύηση για τα 32gb επειδή δεν το εισάγει;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την παρτίδα που του λέτε να κοιτάξει,πως μπορούμε να το δούμε πριν το αγοράσουμε;Επίσης ισχύει οτι η LG δεν παρεχει εγγύηση για τα 32gb επειδή δεν το εισάγει;

Στο πρώτο ερώτημα ρωτάτε απλά αυτόν που τα πουλάει αλλιώς φαίνεται στο κουτί εκεί που λέει sn: τα τρία πρώτα νούμερα είναι η παρτίδα. Καλύπτει κανονικά τα 32αρια η LG καθώς πλέον τα εισάγει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά.επειδή το παλιό μου κινητό δεν την παλεύει πια κοιτάω για αντικαταστάτη.

 

έχω σχεδόν καταλήξει στο lg g3 αλλά θα ήθελα καμιά πρόταση μήπως μου διαφεύγει κάτι.αδιαφορώ για το UI της κάθε εταιρίας μιας και στοκ κινητό δεν είχα ούτε θα έχω ποτέ.βασική προϋπόθεση είναι να έχει support από xda, custom roms και άλλα τέτοια, root εννοείτε και να είναι 2014 και μετά.το μέγεθος δεν με ενδιαφέρει, όπως και το πόσο γρήγορα βγάζει η εταιρία updates.

 

Η τιμή είναι το πολύ 340 όσο δηλαδή το lg g3.Ο μόνος λόγος που δεν έχω πάρει το g3 και με κάνει διστακτικό είναι τα πολλά προβλήματα που έχει.Υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο από το g3 σε αυτό το ταβάνι?κινέζικα όχι.

 

κινητά με αποσπώμενη μπαταρία και sd card θα προτιμηθούν.

Πάτε LG g Flex. Απροβληματιστο και με μηδενικό lag

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Πάτε LG g Flex. Απροβληματιστο και με μηδενικό lag

Άψογο και το flex και τα χαμηλά ppi της οθόνης καθώς και η 720p ανάλυση δεν ενοχλούν καθόλου, έχει πραγματικά ΟΘΟΝΑΡΑ! μηδενικό lag έχει και το g3 πλέον το μόνο που φοβάμαι στο flex είναι για lolli αν και δεν νομίζω η LG να αφήσει ένα τόσο καλό τηλέφωνο έτσι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ G3 θα σου πρότεινα σε αυτά τα λεφτά είναι μονόδρομος και σε αυτό το μέγεθος βέβαια, αν βρεις μάλιστα και κανένα μεταχειρισμένο 32αρι σε καλή κατάσταση τσίμπα το!
Link to comment
Share on other sites

Z2 με κλειστα ματια φιλος... Αν ειναι να κοιτας παρτιδες για να "τυχεις" καλη συσκευη.... Καλυτερη καμερα περισσοτερη ραμ.... Θα σου κρατησει περισσοτερο... Και ρομς; με το τσουβαλι

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

Sony να πάρει?εκεί κι αν είναι ρίσκο....ζαριά κανονική....

Και πού να μπλέξει και με arvato....

Ποιος είπε ότι το sony είναι τέλειο τηλέφωνο και χωρίς προβλήματά....

Ποιος επίσης πιστεύει ότι έχει καλύτερή κάμερα????γιατί ψεύδεται κανονικά οποίος τα πιστεύει αυτά...

Ολοι τα κραζουν για την κάμερα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πέρα από αυτά που ανέφερε ο ταξιδιώτης, σε καμία περίπτωση το z2 δεν έχει περισσότερες ρομ.το έχω τσεκάρει στο xda ένα σορό φορές.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε το παλικάρι να αποφασίσει με τις δικές του ανάγκες.Απλά φίλε άμα πας για το LG και σκέφτεται να το κρατήσεις το κινητό μη πάρεις το 16αρι,μάζεψε λίγα παραπάνω και τσίμπα με τα 32gb.
Link to comment
Share on other sites

στην αρχή είχα ταβάνι τα 250 και λέω τι 250 τι 280 που έχει το g2.μετά λέω ε για 60 ευρώ θα πάρω το παλιό?ας πάρω το το g3.ε σιγά σιγά θα πάρω κανένα note 4

 

όπως ξανα είπα τα 2gb ραμ μου αρκούν

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Sony να πάρει?εκεί κι αν είναι ρίσκο....ζαριά κανονική....

Και πού να μπλέξει και με arvato....

Ποιος είπε ότι το sony είναι τέλειο τηλέφωνο και χωρίς προβλήματά....

Ποιος επίσης πιστεύει ότι έχει καλύτερή κάμερα????γιατί ψεύδεται κανονικά οποίος τα πιστεύει αυτά...

Ολοι τα κραζουν για την κάμερα.

 

Να ψεύδεται ότι έχει καλύτερη κάμερα συμφωνώ.

Διαφωνώ ότι δεν είναι τέλεια και με προβλήματα.

Η htc με την Sony έβγαλαν το 2014 τις καλύτερες συσκευές out of Box. Δεν νομίζω να χρειάζονται να τους βάλεις Χεράκι για να τρέχουν ρολόι όπως ορισμένες συσκευές άλλων εταιριών. Το μοναδικό μειονέκτημα στην sony είναι η κάμερα.δεν ξέρω στο Ζ3 αν βελτιώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Το g2 πιστεύω θα σε καλύψει άνετα και οικονομικά με ένα εξαιρετικό κινητό.

Υπερέχει σε οθόνη και αυτονομία από το g3,εκτός αν θες οπωσδήποτε micro sd.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ναι θέλω να έχει sd

Το z2 υπερέχει οθόνη,αυτονομία ποιότητα κατασκευής.

Το g3 σε κάμερα και αναλογία οθόνης/διαστάσεις συσκευής.

Άρα με βάση αυτά(όπου δίνεις παραπάνω βαρύτητα)και συγκρίνοντας τα παράλληλα σε μαγαζί πιο κάθεται καλύτερα στο μάτι και εμφανισιακά αυτό επιλέγεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...