Jump to content

[Google Nexus 6] Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπορούσε κάποιος να γράψει έναν οδηγό έτσι ώστε να περάσω την official 5.1.1?τώρα το τηλέφωνο είναι με ξεκλειδωτο Boot loader και root.έχω καιρό να ασχοληθώ με αυτά και οφείλω να ομολογήσω πως τα ξέχασα κάπως...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μπορούσε κάποιος να γράψει έναν οδηγό έτσι ώστε να περάσω την official 5.1.1?τώρα το τηλέφωνο είναι με ξεκλειδωτο Boot loader και root.έχω καιρό να ασχοληθώ με αυτά και οφείλω να ομολογήσω πως τα ξέχασα κάπως...

http://www.wugfresh.com/nrt/

Κάνεις τη δύο βήματα που φαίνονται δεξιά στην εικόνα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχει διορθωμένο, πλέον το 90% των ROMs έχουν ενσωματώσει το fix. Στοκ μπορεί και να μη το εμφανίζει, δε ξέρω, δεν έχω υπάρξει στοκ.

 

Στοκ δεν εμφανίζει τίποτα παιδιά, κανένα fc.

 

Thanks, πέρασα μόλις τελευταία Euphoria και δουλέυει κομπλέ, γενικά αργώ λίγο με τα updates κ είχανε σπάσει τα νεύρα μου τελευταία γιατί για κάποιο λόγο, ακόμα κ με το clear cache μετά από restart πέταγε συνεχώς fc...

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα μπορούσε κάποιος να γράψει έναν οδηγό έτσι ώστε να περάσω την official 5.1.1?τώρα το τηλέφωνο είναι με ξεκλειδωτο Boot loader και root.έχω καιρό να ασχοληθώ με αυτά και οφείλω να ομολογήσω πως τα ξέχασα κάπως...

 

Έλεος...

 

20 ποστ πιο πάνω είναι ένας αναλυτικότατος οδηγός.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Έλεος...

 

20 ποστ πιο πάνω είναι ένας αναλυτικότατος οδηγός.

 

Ας βάλει κάποιος mod τον οδηγό του Νίκου στη πρώτη σελίδα να τον βλέπει όποιος τον χρειαστεί.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6152158#post6152158

 

όπως και επίσης την σελίδα από το toolkit του wugfresh γιατί είναι πολύ χρήσιμο εργαλείο

http://www.wugfresh.com/nrt/

 

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους να ρωτησω κατι?περασ μια pre rooted στοκ ρομ και twrp η οποια ειναι decrypted by default και ενω για αρκετο καιρο εμπαινα σ ε ρεκοβερυ κανονικα αρχισε να μου ζηταει εναν κωδικο αλλιως δεν βλεπω κανενα αρχειο ζιπ και γενικα τπτ....ξερουμε ποιος ειναι και αν οχι πρεπει μεσω τουλ να ξαναπερασω τα παντα?
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε όλοι θέμα με την euphoria με το double tap ή μόνο σε μένα έχει πρόβλημα? Μετα από λίγα λεπτά που θα πέσει η συσκευή σε idle, απλά δεν δουλεύει. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε όλοι θέμα με την euphoria με το double tap ή μόνο σε μένα έχει πρόβλημα? Μετα από λίγα λεπτά που θα πέσει η συσκευή σε idle, απλά δεν δουλεύει.

Γνωστό bug, έχει βρεθεί η λύση περιμένουμΕ να γίνει merged

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γνωστό bug, έχει βρεθεί η λύση περιμένουμΕ να γίνει merged

Thanks :) προς το παρόν έφυγε και μπήκε πάλι η στοκ

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό bug, έχει βρεθεί η λύση περιμένουμΕ να γίνει merged

Έχεις link για τη λύση;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους να ρωτησω κατι?περασ μια pre rooted στοκ ρομ και twrp η οποια ειναι decrypted by default και ενω για αρκετο καιρο εμπαινα σ ε ρεκοβερυ κανονικα αρχισε να μου ζηταει εναν κωδικο αλλιως δεν βλεπω κανενα αρχειο ζιπ και γενικα τπτ....ξερουμε ποιος ειναι και αν οχι πρεπει μεσω τουλ να ξαναπερασω τα παντα?

Παιδια καμμια βοηθεια εδω;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμμια βοηθεια εδω;

Για αρχή βάζεις ξανά το recovery και αν δεν φτιάξει περνάς την rom χωρίς wipe ( δεν ξέρω γιατί στο βγάζει αυτό :confused:)

Παιδιά υπαρχει ζιπ για την 5,1,1 international για να την περασω μεσω twpr?Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/nexus-6/development/fxz-nexus-6-recovery-flashable-fastboot-t3066052

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/nexus-6/development/fxz-nexus-6-recovery-flashable-fastboot-t3066052

 

Φιλε μου αυτο θα διαγραψει τα παντα η απλα θα γινει update?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνει full wipe πριν την διαδικασία, οπότε ναι, θα διαγραφούν τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνει full wipe πριν την διαδικασία, οπότε ναι, θα διαγραφούν τα πάντα.

 

 

Α καταλαβα...Δηλαδη δεν γινεται να γινει αναβαθμιση χωρις να διαγραφτουν ολα?

Link to comment
Share on other sites

Α καταλαβα...Δηλαδη δεν γινεται να γινει αναβαθμιση χωρις να διαγραφτουν ολα?

Πέρασε μόνο το ζιπάκι με το ota update

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οποίος είναι με euphoria ας κάνει μια δοκιμή τον zen kernel, βλέπω ότι το double touch είναι υποδειγματικό πλέον και αναρωτιέμαι μήπως διορθώνει και το θέμα που υπήρχε με αυτό στην euphoria (πολύ δυνατός κερνελ και στα υπόλοιπα...) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Οποίος είναι με euphoria ας κάνει μια δοκιμή τον zen kernel, βλέπω ότι το double touch είναι υποδειγματικό πλέον και αναρωτιέμαι μήπως διορθώνει και το θέμα που υπήρχε με αυτό στην euphoria (πολύ δυνατός κερνελ και στα υπόλοιπα...)

Πάρη αυτόν χρησιμοποιείς; http://forum.xda-developers.com/nexus-6/orig-development/3-10-zen1-dollar-drink-night-bfs-msm-t3062814

Σκέφτομαι να τον τεστάρω και με τη Benzo Rom που είμαι.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πάρη αυτόν χρησιμοποιείς; http://forum.xda-developers.com/nexus-6/orig-development/3-10-zen1-dollar-drink-night-bfs-msm-t3062814

Σκέφτομαι να τον τεστάρω και με τη Benzo Rom που είμαι.

Ναι αυτόν. Τον βλέπω πολύ καλό ως τώρα. Σαν να βλέπω πιο σπιρτοζικο το nexus σε αρκετά σημεία και μου αρέσει το ότι έχει εξαλειφθεί και εκείνο το σπασιματακι που είχαμε στο κλείσιμο φορτωμένων εφαρμογών στο recent app.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτόν. Τον βλέπω πολύ καλό ως τώρα. Σαν να βλέπω πιο σπιρτοζικο το nexus σε αρκετά σημεία και μου αρέσει το ότι έχει εξαλειφθεί και εκείνο το σπασιματακι που είχαμε στο κλείσιμο φορτωμένων εφαρμογών στο recent app.

 

Έβαλα τον zenanykernel καθώς με τον 21 κρασαρε το UI.Είμαι με τελευταία euphoria.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον zenanykernel καθώς με τον 21 κρασαρε το UI.Είμαι με τελευταία euphoria.

Βλέπεις καμία διαφορά με αυτή την έκδοση?

Σε στοκ ρομ πάντως, ο 21 δίνει ρέστα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Google Nexus 6] Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...