Jump to content

[Google Nexus 6] Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το έχω...

Επειδή σκέφτομαι να το περάσω, βλέπεις κανένα παρατράγουδο? Με στοκ κερνελ είσαι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω περάσει από το πρωί και κάνω ρυθμίσεις μέσω gravity box, μια χαρά δουλεύει :)
Link to comment
Share on other sites

Το έχω περάσει από το πρωί και κάνω ρυθμίσεις μέσω gravity box, μια χαρά δουλεύει :)

 

Ωραίος! Το μόνο που σκέφτομαι τώρα είναι να περιμένω την 5.1.1 ή όχι. :p

:D
Link to comment
Share on other sites

disabling forced encryption.χρειαζεται ακομα για να εχουμε καλη ταχυτητα η οχι?αυριο μαλλον το ξεσφραγιζω και του περναω αμεσως ρομ..σκεφτομαι chroma
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

disabling forced encryption.χρειαζεται ακομα για να εχουμε καλη ταχυτητα η οχι?αυριο μαλλον το ξεσφραγιζω και του περναω αμεσως ρομ..σκεφτομαι chroma

Ψυχολογικό είναι περισσότερο παρά κέρδος σε κάτι. Στο μάτι τουλάχιστον δεν φαίνεται απολύτως τίποτα, αλλά αν το κάνεις με το καλημέρα ρουτ, αφού θα είναι που θα είναι άδειο, καντο και disable force encryption αν σε "ενοχλεί".

Link to comment
Share on other sites

Ψυχολογικό είναι περισσότερο παρά κέρδος σε κάτι. Στο μάτι τουλάχιστον δεν φαίνεται απολύτως τίποτα, αλλά αν το κάνεις με το καλημέρα ρουτ, αφού θα είναι που θα είναι άδειο, καντο και disable force encryption αν σε "ενοχλεί".

 

Εγω παλι θα ελεγα πως εχει ουσιαστικο θετικο, σε βαθος χρονου η μνημη του κινητου θα εχει λιγογοτερες εγγραφες οποτε και μικροτερη φθορα. :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν euphoria, έβαλα χτες τον hells χωρίς το zens decision και μου φαίνεται να έχει διαφορά στην ταχύτητα.. Παρακολουθώ και την μπαταρία

 

http://forum.xda-developers.com//nexus-6/development/rom-euphoria-os-beta-0-3-t2954615/post60939521

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Το disable force encryption χρειαζόταν στις 5.0.x, πλέον με τις 5.1.x δεν υπάρχει ανάγκη.

 

Για όσους χρησιμοποιούν euphoria, έβαλα χτες τον hells χωρίς το zens decision και μου φαίνεται να έχει διαφορά στην ταχύτητα.. Παρακολουθώ και την μπαταρία

 

http://forum.xda-developers.com//nexus-6/development/rom-euphoria-os-beta-0-3-t2954615/post60939521

Ποια η διαφορά στη λειτουργία του κινητού με και χωρίς Zen decision; Ρωτώ και τεχνικά, και στην πραγματική χρήση.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά στη λειτουργία του κινητού με και χωρίς Zen decision; Ρωτώ και τεχνικά, και στην πραγματική χρήση.

 

"B4 Zen uses zen decision, Reg B4 uses mako hotplug by franco. Mako gives you the option to enable active hot plugging (has a hotplug workqueue running every 2 seconds) whereas zen just plugs in all cores on screen on"

 

μου φαινόταν να αργοπορεί ελάχιστα μετά τα 1-2 τελευταία updates και από ότι διάβασα στις τελευταίες 2 εκδόσεις του hells έχει ενσωματώσει το zen decision.. Είδα που το ανέφεραν και κάποιοι στο θέμα της euphoria και είπα να δοκιμάσω την έκδοση χωρίς zen να δω πως πάει..

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

οποτε δεν την αφαιρω οπως τοτε,προχωραω απευθειας σε unlock

 

ευχαριστω ;)

 

chroma εχει κανεις?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

οποτε δεν την αφαιρω οπως τοτε,προχωραω απευθειας σε unlock

 

ευχαριστω ;)

 

chroma εχει κανεις?

Δε την έχω δοκιμάσει αλλά απ'ότι βλέπω στο Xda είναι από τις σταθερές και διάσημες rom.

 

Από Euphoria που είμαι τώρα σκέφτομαι να πάω σε Terminus ή σε AOSiP μόνο και μόνο επειδή έχουν διορθώσει το εκνευριστικό bug με τους ήχους ειδοποιήσεων και ακούγονται σε φουλ ένταση από τον πρώτο κτύπο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Από χθες παλεύω μεν την euphoria και έχω σοβαρό πρόβλημα με τα Google services, συναιχεια fc. Έχουμε κάποια λύση ή έστω καμία καλή rom αλλά να έχει theme engine για βάλουμε κάνα ωραίο θέμα.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Από χθες παλεύω μεν την euphoria και έχω σοβαρό πρόβλημα με τα Google services, συναιχεια fc. Έχουμε κάποια λύση ή έστω καμία καλή rom αλλά να έχει theme engine για βάλουμε κάνα ωραίο θέμα.

Ποια GApps χρησιμοποιείς Μιχάλη; Δοκίμασες τα Banks που έγιναν updated χθες με την έκδοση 7.5.71 των Google Play Services; http://fitsnugly.euroskank.com/?rom=banks&device=gapps

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τα κατεβάζω ,αν και έχω περάσει τα τελευταία play services θα κάνω ξανα full wipe και στήσιμο απο την αρχή .

 

Τελικά δούλεψε με τα τελευταία gapps. O hells δεν μου καθόταν καλά τώρα δοκιμάζω τον code blue,.

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μετά το root για να λειτουργήσει το notification light πρέπει να αγοραστεί η αντιςτοιχη εφαρμογή ?

Αν δε βάλεις κάποια ρομ, ναι, πρέπει να αγοράσεις το lightflow.

:D
Link to comment
Share on other sites

Αν δε βάλεις κάποια ρομ, ναι, πρέπει να αγοράσεις το lightflow.

Όταν γίνει root σταματούν οι ota αναβαθμίσεις;

Αν θέλω να είναι root χωρίς custom rom πως γίνονται οι Google αναβαθμίσεις;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βγει η μπάρα αναζήτησης της google πλην ρουταρίσματος ή άλλου launcher?? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βγει η μπάρα αναζήτησης της google πλην ρουταρίσματος ή άλλου launcher?? :worry:

 

Όχι

 

 

, δέκα χαρακτήρες

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βγει η μπάρα αναζήτησης της google πλην ρουταρίσματος ή άλλου launcher?? :worry:

 

Όντως φοβερά ενοχλητικό να πρέπει να αλλάξεις launcher μονο κ μονο για να βγει αυτή η μ*(&@#$. Ούτε με edit καποιου αρχείου δε γίνεται; Θα θελα να μείνω μια φορά με στοκ launcher, πάντα είχα την εντύπωση ότι όλοι οι launcher κάνανε κατα διαστήματα τα δικά τους, μικρο-καθυστερήσεις κτλ. σε όλες τις συσκευές που είχα.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Τα τεράστια εικονίδια του Google Now launcher είναι ανυπόφορα. Πάει χαμένη όλη η οθόνη, μέγεθος και ανάλυση. Έβαλα Nova Prime και βρήκα την υγειά μου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πρόβλημα με το μέγεθος, ισα ισα μου αρέσει γιατί θέλω κ λίγο να νοιωθω ότι έχω μια διαφορετική συσκευή κ όχι το ίδιο Layout κ μεγεθος που είχα απο παντα. Και επίσης δεν γεμίζω ποτέ τις homescreen με shortcuts.

 

Αλλά αυτά είναι γούστα. Το ζήτημα είναι ότι ακούγεται πολύ περίεργο να μην μπορείς να κανεις αυτή τη μικρή τροποποίηση χωρίς 3η εφαρμογή...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τα κατεβάζω ,αν και έχω περάσει τα τελευταία play services θα κάνω ξανα full wipe και στήσιμο απο την αρχή .

 

Τελικά δούλεψε με τα τελευταία gapps. O hells δεν μου καθόταν καλά τώρα δοκιμάζω τον code blue,.

 

Και εγώ σήμερα το ίδιο πρόβλημα όλη μέρα, με τελευταία Euphoria. Κατεβάζω gapps να δω.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Google Nexus 6] Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...