Jump to content

[Google Nexus 6] Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τον στοκ κερνελ παντως εχεις το τριπλ ταπ 100% και με leankernel το ιδιο. Δοκιμασμενο :)

Μα όταν περνάς custom ROM π.χ. Euphoria, σου περνάει και άλλον kernel. Τουλάχιστον αυτό έχω παρατηρήσει στη Euphoria και στη Blisspop.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα όταν περνάς custom ROM π.χ. Euphoria, σου περνάει και άλλον kernel. Τουλάχιστον αυτό έχω παρατηρήσει στη Euphoria και στη Blisspop.

 

Ναι, αλλά το double tap το εχεις και με φουλ στοκ καταστασεις, αρκει να εχεις ρουταρει την συσκευή και να περασεις αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.codechron.n6doubletapunlock&hl=en_GB

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πλέον είμαι και πάλι στοκ. Το Nexus Toolkit σου λύνει τα χέρια. Πάντως ούτε με triple tap μου έπιανε ούτε με quad.

Όταν βγει επίσημα η 5.1.1 θα δοκιμάσω και άλλη ROM που θα έχει διαφορετικό kernel (π.χ. Bliss pop) μήπως πιάνει καλύτερα το double tap.

 

Έχει αναφερθεί κ το είχα ρωτήσει κ εγώ πιο παλιά ότι είναι πολύ λιγότερο ευαίσθητο το DT2W που υπάρχει για το Ν6 σε σχέση με άλλες συσκευές, μοιάζει σαν το χρονικό παράθυρο το οποίο πρέπει να πετύχεις να είναι πολύ πιο συγκεκριμένο, με εξάσκηση το πετυχαίνεις αλλά κ πάλι μετά από 4 μήνες μερικές φορές δεν μου πιάνει αμέσως. Το triple που λέει ο φίλος SaintPetrouil είναι εγγυημένο.

 

Για τις αλλες ιδιαιτερότητες της Euphoria (λεξικό/πρόβλεψη Ελληνικών και Push εκτός των Gmail account) νόμιζα ότι ήταν θέμα Android γιατί τα είχα παρατηρήσει κ σε στοκ, μου κάνει εντύπωση που λες ότι το στοκ τα έχει. Δηλαδή αν αλλαξεις απο Αγγλικά σε Ελληνικά πχ. εμφανίζοται λεξικό κ πρόβλεψη κ στις δύο γλώσσες κανονικά;

 

Επίσης, δεν ξέρω αν το Hotmail είναι διαφορετικό αλλά οι Microsoft Exchange λογαριασμοί ποτέ δεν είχαν Push επιλογή σε καμία προηγούμενη συσκευή μου (ή εγώ δεν το έβλεπα τουλάχιστον). Πάντα προυπήρχε ένας Gmail λογαριασμός ρυθμισμένος σε Push κ θεωρούσα ότι είχε το "μονοπώλιο"...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι... είμαι με stock rom και lean kernel... υπάρχει δυνατότητα να αλλάξουμε το ύψος (dpi) από title/nevigation/status bar?
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί κ το είχα ρωτήσει κ εγώ πιο παλιά ότι είναι πολύ λιγότερο ευαίσθητο το DT2W που υπάρχει για το Ν6 σε σχέση με άλλες συσκευές, μοιάζει σαν το χρονικό παράθυρο το οποίο πρέπει να πετύχεις να είναι πολύ πιο συγκεκριμένο, με εξάσκηση το πετυχαίνεις αλλά κ πάλι μετά από 4 μήνες μερικές φορές δεν μου πιάνει αμέσως. Το triple που λέει ο φίλος SaintPetrouil είναι εγγυημένο.

 

Για τις αλλες ιδιαιτερότητες της Euphoria (λεξικό/πρόβλεψη Ελληνικών και Push εκτός των Gmail account) νόμιζα ότι ήταν θέμα Android γιατί τα είχα παρατηρήσει κ σε στοκ, μου κάνει εντύπωση που λες ότι το στοκ τα έχει. Δηλαδή αν αλλαξεις απο Αγγλικά σε Ελληνικά πχ. εμφανίζοται λεξικό κ πρόβλεψη κ στις δύο γλώσσες κανονικά;

 

Επίσης, δεν ξέρω αν το Hotmail είναι διαφορετικό αλλά οι Microsoft Exchange λογαριασμοί ποτέ δεν είχαν Push επιλογή σε καμία προηγούμενη συσκευή μου (ή εγώ δεν το έβλεπα τουλάχιστον). Πάντα προυπήρχε ένας Gmail λογαριασμός ρυθμισμένος σε Push κ θεωρούσα ότι είχε το "μονοπώλιο"...

Το triple δε το δοκίμασα να είμαι ειλικρινής, αλλά αυτό το DT2W ήταν άκρως εκνευριστικό. Ειδικά όταν έμπαινε σε deep sleep η συσκευή μια φορά μέτρησα σχεδόν 30 πατήματα για να ξυπνήσει. Αν φλασάρουμε στη Euphoria άλλον kernel (χρησιμοποιεί τον Hells) όπως τον ElementalX ή τον Franco παίζει να λύνεται αυτό το θεματάκι; Βέβαια δε ξέρω και πως αλληλοσυνεργάζονται οι αναφερθέντες kernel με τη Euphoria.

 

Στοκ 5.1 σε Ελληνικά το Google Keyboard με λεξικό και πρόβλεψη, φυσικά έχει και swipe με αυτά.

 

http://s2.postimg.org/eghalgv0p/Screenshot_2015_05_04_16_59_18.png

 

GMail app, στο οποίο έχει προστεθεί Hotmail account (πάλι στοκ 5.1).

 

http://s28.postimg.org/epol3bz8t/Screenshot_2015_05_04_17_01_05.png

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το triple δε το δοκίμασα να είμαι ειλικρινής, αλλά αυτό το DT2W ήταν άκρως εκνευριστικό. Ειδικά όταν έμπαινε σε deep sleep η συσκευή μια φορά μέτρησα σχεδόν 30 πατήματα για να ξυπνήσει. Αν φλασάρουμε στη Euphoria άλλον kernel (χρησιμοποιεί τον Hells) όπως τον ElementalX ή τον Franco παίζει να λύνεται αυτό το θεματάκι; Βέβαια δε ξέρω και πως αλληλοσυνεργάζονται οι αναφερθέντες kernel με τη Euphoria.

 

Στοκ 5.1 σε Ελληνικά το Google Keyboard με λεξικό και πρόβλεψη, φυσικά έχει και swipe με αυτά.

 

---

 

GMail app, στο οποίο έχει προστεθεί Hotmail account (πάλι στοκ 5.1).

 

---

 

Η Euphoria ενσωματώνει τον Lean, τον οποίο και χρησιμοποιούσα κ με στοκ γιατί είμαι πολύ ικανοποιημένος. Δεν έχω δοκιμάσει άλλα dt2w να δω αν δουλεύουν καλύτερα, δε νομίζω πάντως γιατι θα είχαν υλοποιηθεί σε άλλες ρομ, δεν κάνεις το τεστ να δούμε; :p

 

Την πρόβλεψη την έχω και εγώ αλλά αν γυρίσω σε Αγγλικά κ γράψω κάτι λάθος δεν παίρνει χαμπάρι. Νομίζω εξαρτάται από την επιλεγμένη γλώσσα πληκτρολογίου ή κάποια τέτοια ρύθμιση. Δοκίμασες εκεί όπως είχες την Ελληνική διόρθωση να γυρίσεις επί τόπου Αγγλικά κ να δεις αν την έχει κ εκεί;

 

Σχετικά με το Push, άκυρο αυτό που είπα για το Exchange, εκεί έχω Push κανονικά. Σε εναν IMAP όμως δεν μου έχει τέτοια επιλογή οπότε αναγκαστικά έχω πάει με την πιο σύντομη επιλογή, τα 5 λεπτά. Αν τυχόν έχεις κανέναν imap, δοκιμάζεις κ μας λες.

 

----

 

:offtopic: Αυτό με το Swype δεν το κατάλαβα ποτέ... Δηλαδή αν θέλω να γράψω πχ. "Καλημερα" πρέπει με μία κίνηση να σύρω από το Κ στο Α ,στο Λ, κ.ο.κ. κ αυτό είναι πιο γρήγορο ή πιο βολικό από 2 αντίχειρες ας πούμε; :wacko: Σαν να μου λέει κάποιος "τρέξε με τα χέρια αντί για τα πόδια, είναι πιο γρήγορο!" μου ακούγεται... Τι έχω καταλάβει λάθος;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Στο nexus 7 που είχα πάντως ο elementalx είχε dt2w και λειτουργούσε υποδειγματικά μόλις μου έρθει το 6άρι θα το δοκιμάσω και θα σας πω..

 

Για το πληκτρολόγιο που λες για πήγαινε στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου στα λεξικά μήπως δεν έχεις κατεβάσει τα αγγλικά

 

για το push τέλος εννοείς δεν στο εμφανίζει όταν Πας να βάλεις hotmail λογαριασμό στο gmail app? εγώ το έλυσα κατεβάζοντας από το apkmirror τα τελευταία exchange services

 

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/exchange-services/

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Η Euphoria ενσωματώνει τον Lean, τον οποίο και χρησιμοποιούσα κ με στοκ γιατί είμαι πολύ ικανοποιημένος. Δεν έχω δοκιμάσει άλλα dt2w να δω αν δουλεύουν καλύτερα, δε νομίζω πάντως γιατι θα είχαν υλοποιηθεί σε άλλες ρομ, δεν κάνεις το τεστ να δούμε; :p

Η Euphoria εδω και ενα μηνα περιπου ενσωματωνει hells kernel διοτι ειναι πιο smooth οπως λεει ο developer......:)

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Η Euphoria ενσωματώνει τον Lean, τον οποίο και χρησιμοποιούσα κ με στοκ γιατί είμαι πολύ ικανοποιημένος. Δεν έχω δοκιμάσει άλλα dt2w να δω αν δουλεύουν καλύτερα, δε νομίζω πάντως γιατι θα είχαν υλοποιηθεί σε άλλες ρομ, δεν κάνεις το τεστ να δούμε; :p

 

Την πρόβλεψη την έχω και εγώ αλλά αν γυρίσω σε Αγγλικά κ γράψω κάτι λάθος δεν παίρνει χαμπάρι. Νομίζω εξαρτάται από την επιλεγμένη γλώσσα πληκτρολογίου ή κάποια τέτοια ρύθμιση. Δοκίμασες εκεί όπως είχες την Ελληνική διόρθωση να γυρίσεις επί τόπου Αγγλικά κ να δεις αν την έχει κ εκεί;

 

Σχετικά με το Push, άκυρο αυτό που είπα για το Exchange, εκεί έχω Push κανονικά. Σε εναν IMAP όμως δεν μου έχει τέτοια επιλογή οπότε αναγκαστικά έχω πάει με την πιο σύντομη επιλογή, τα 5 λεπτά. Αν τυχόν έχεις κανέναν imap, δοκιμάζεις κ μας λες.

 

----

 

:offtopic: Αυτό με το Swype δεν το κατάλαβα ποτέ... Δηλαδή αν θέλω να γράψω πχ. "Καλημερα" πρέπει με μία κίνηση να σύρω από το Κ στο Α ,στο Λ, κ.ο.κ. κ αυτό είναι πιο γρήγορο ή πιο βολικό από 2 αντίχειρες ας πούμε; :wacko: Σαν να μου λέει κάποιος "τρέξε με τα χέρια αντί για τα πόδια, είναι πιο γρήγορο!" μου ακούγεται... Τι έχω καταλάβει λάθος;

http://forum.xda-developers.com/nexus-6/development/rom-euphoria-os-beta-0-3-t2954615 άνοιξε τα features και πήγαινε στο τέλος που λέει για τον Kernel, γράφει ότι χρησιμοποιεί τον HellsKernel.

Βαρέθηκα μωρέ να χάνω τόσες ώρες με δοκιμές και στησίματα, μπορεί στο μέλλον να το δοκιμάσω.

 

Ναι, και στα Αγγλικά να το γυρίσω εκείνη τη στιγμή έχεις Ελληνική διόρθωση. Αυτό πράγματι ήταν ενοχλητικό στη Euphoria και είχα αναγκαστεί να χρησιμοποιώ το SwiftKey. Εκείνο όμως μου την έδινε γιατί σε εμφάνιση έχει μείνει πίσω, και για να έχεις Material skin πρέπει να πληρώσεις.

 

Σωστά, στον εταιρικό μου ΙΜΑΡ δεν έχει επιλογή Push, μόνο κάθε πόσα λεπτά θες να τσεκάρει.

 

Swipe χρησιμοποιώ όταν είμαι στο κρεβάτι και η συσκευή είναι ξάπλα και δε θέλω να τη σηκώσω για να στείλω ένα γρήγορο sms, ή γράψιμο στο Tapatalk, καθώς και σε όποια άλλη επιφάνεια που βαριέμαι να σηκώνω τα 184 γραμμάρια. :P

 

Στο nexus 7 που είχα πάντως ο elementalx είχε dt2w και λειτουργούσε υποδειγματικά μόλις μου έρθει το 6άρι θα το δοκιμάσω και θα σας πω..

 

Για το πληκτρολόγιο που λες για πήγαινε στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου στα λεξικά μήπως δεν έχεις κατεβάσει τα αγγλικά

 

για το push τέλος εννοείς δεν στο εμφανίζει όταν Πας να βάλεις hotmail λογαριασμό στο gmail app? εγώ το έλυσα κατεβάζοντας από το apkmirror τα τελευταία exchange services

 

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/exchange-services/

Άντε να σου έρθει σύντομα λοιπόν το 6αρι Xander. :D

 

Σωστά, στη Euphoria με Hotmail λογαριασμό δε σου δίνει την επιλογή για push, ενώ στη στοκ υπάρχει. Τα Exchange Services κανονικά δεν έπρεπε να γίνονται auto updated;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Η Euphoria εδω και ενα μηνα περιπου ενσωματωνει hells kernel διοτι ειναι πιο smooth οπως λεει ο developer......:)

 

Ούτε πήρα πρέφα, την χρησιμοποιώ εδώ και 2 μήνες και δεν μπαίνω να διαβάσω καν πλέον, μόνο τα updates κάνω. :p Δεν ξέρω τι λέει ο developer πάντως προσωπικά ο lean μια χαρά πάει σε μένα κ το control panel του είναι πολύ εύχρηστο. Μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα έχεις σετάρει χρώματα, ένταση δόνησης κτλ. Ίσως αφήσω λίγο Hells στο επόμενο update να δω διαφορές πάντως.

 

Ναι, και στα Αγγλικά να το γυρίσω εκείνη τη στιγμή έχεις Ελληνική διόρθωση. Αυτό πράγματι ήταν ενοχλητικό στη Euphoria και είχα αναγκαστεί να χρησιμοποιώ το SwiftKey. Εκείνο όμως μου την έδινε γιατί σε εμφάνιση έχει μείνει πίσω, και για να έχεις Material skin πρέπει να πληρώσεις.

 

Με στοκ δηλαδή έχεις 2 διορθώσεις διαθέσιμες ανα πασα στιγμη;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Με στοκ δηλαδή έχεις 2 διορθώσεις διαθέσιμες ανα πασα στιγμη;

Σωστά, γράφεις Ελληνικά κι έχεις λεξικό/διόρθωση/swipe ταυτόχρονα. Το γυρίζεις στα Αγγλικά να γράψεις στο ίδιο μήνυμα π.χ. ορολογία, κι έχει πάλι Αγγλικό λεξικό/διόρθωση/swipe.

Στη Euphoria στην Αγγλική γραφή τα είχε όλα. Στα Ελληνικά τίποτα από τα παραπάνω.

 

Ανάλογα τα gapps που περάσατε μπορεί να μην είχαν καν το exchange services

Σωστό αυτό, δε το είχα σκεφτεί. Αν και είχα περάσει τα latest full gapps από Banks http://fitsnugly.euroskank.com/?rom=banks&device=gapps , και μόλις είδα ότι άλλαξαν κατά πολύ. Βγήκε προχθεσινή νέα έκδοση, με τεράστιο μέγεθος (265ΜΒ), και με Aroma Installer.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, γράφεις Ελληνικά κι έχεις λεξικό/διόρθωση/swipe ταυτόχρονα. Το γυρίζεις στα Αγγλικά να γράψεις στο ίδιο μήνυμα π.χ. ορολογία, κι έχει πάλι Αγγλικό λεξικό/διόρθωση/swipe.

Στη Euphoria στην Αγγλική γραφή τα είχε όλα. Στα Ελληνικά τίποτα από τα παραπάνω.

 

Λοιπόν...

 

Ήμουν έτοιμος να γράψω οτι σε μένα γίνεται το αντίθετο γιατί είχα διόρθωση και λεξικό στα Ελληνικά αλλά καμία διόρθωση κ κανένα λεξικό στα Αγγλικά. Όμως επειδή μου φάνηκε πολύ ηλίθιο να γίνεται κάτι τέτοιο κ μου έσπασε κ λίγο τα νεύρα κ είπα να ασχοληθώ επιτέλους, διαπίστωσα το εξής, στις γλώσσες πληκτρολογίου δεν είχα Ελληνικα/Αγγλικά αλλά Ελληνικά/Αλφάβητο Qwerty (νομιζα οτι ειναι το ίδιο). :fool:

 

Το γύρισα σε Ελληνικά/Αγγλικά Η.Π.Α. και κατεβασα το λεξικό Αγγλικά Η.Π.Α. και ωωω-του-θαυματος: Λεξικό ΚΑΙ Διόρθωση διαθέσιμο κ στα Αγγλικά κανονικά! Επίσης ΚΑΙ το Swype δουλεύει κανονικά ΚΑΙ σε Ελληνικά ΚΑΙ σε Αγγλικά (αν κ εξακολουθεί να μου φαίνεται εκνευριστικό και άχρηστο - άλλο θέμα αυτό).

 

Οπότε συμπερασματικά φίλε bil, δεν είναι πρόβλημα της Euphoria αλλά ρύθμισης. Πάλι καλά δηλαδή γιατί μου φαινόταν ακατανόητο να υπάρχει τέτοιος περιορισμός κ την έχω βολευτεί κιόλας τη ρομ.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

mclisme αυτά τα έκανες με στοκ ρομ ή με τη Euphoria γιατί κάπου μπερδεύτηκα.

Τι να πω, την είχα ξεψαχνίσει τη Euphoria για την Ελληνική γραφή, τα είχα όλα ενεργοποιημένα, απλά την ώρα που έγραφα αρνιόταν να κάνει διορθώσεις παρόλο που τις είχα στο very aggressive και ούτε το swipe έπιανε (φυσικά όλα ήταν ενεργοποιημένα). Πάντα μιλώντας για την προτελευταία έκδοση της Euphoria γιατί απ'ότι είδα έκανε update προχθές.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

mclisme αυτά τα έκανες με στοκ ρομ ή με τη Euphoria γιατί κάπου μπερδεύτηκα.

Τι να πω, την είχα ξεψαχνίσει τη Euphoria για την Ελληνική γραφή, τα είχα όλα ενεργοποιημένα, απλά την ώρα που έγραφα αρνιόταν να κάνει διορθώσεις παρόλο που τις είχα στο very aggressive και ούτε το swipe έπιανε (φυσικά όλα ήταν ενεργοποιημένα). Πάντα μιλώντας για την προτελευταία έκδοση της Euphoria γιατί απ'ότι είδα έκανε update προχθές.

 

Με Euphoria κανονικά. Δεν έχω περάσει ακόμα το update της 02/05 είμαι με την προηγούμενη αλλά δουλεύουν όλα κανονικά σε 2 γλώσσες ταυτόχρονα. Υποθέτω πως και οι δύο ψάχναμε κάτι που δούλευε κανονικά εξαρχής απλά κάναμε κάποια χοντρη βλακεία στη ρύθμιση (για μένα ήταν λάθος επιλογή γλώσσας πληκτρολογίου).

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

mclisme αυτά τα έκανες με στοκ ρομ ή με τη Euphoria γιατί κάπου μπερδεύτηκα.

Τι να πω, την είχα ξεψαχνίσει τη Euphoria για την Ελληνική γραφή, τα είχα όλα ενεργοποιημένα, απλά την ώρα που έγραφα αρνιόταν να κάνει διορθώσεις παρόλο που τις είχα στο very aggressive και ούτε το swipe έπιανε (φυσικά όλα ήταν ενεργοποιημένα). Πάντα μιλώντας για την προτελευταία έκδοση της Euphoria γιατί απ'ότι είδα έκανε update προχθές.

 

Σε οποιαδήποτε rom πας στις εφαρμογές στο πληκτρολογιο google και κανεις ρυθμίσεις πληκτρολογίου και κατεβάζει πακέτο ελληνικων.Αν δεν το εχεις τότε το κατεβάζεις από play store.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει κ σε άλλους να πρέπει να φλασάρουν το update SUper SU 2.46 μετά από κάθε φλασάρισμα νεας εκδοσης της ρομ; Εγώ σε Euphoria πρέπει να το κάνω αλλιώς χαλάει το root, θυμάμαι σε προηγούμενες συσκευές δεν χρειαζόταν.
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει κ σε άλλους να πρέπει να φλασάρουν το update SUper SU 2.46 μετά από κάθε φλασάρισμα νεας εκδοσης της ρομ; Εγώ σε Euphoria πρέπει να το κάνω αλλιώς χαλάει το root, θυμάμαι σε προηγούμενες συσκευές δεν χρειαζόταν.

 

Nexus 9 & Nexus 6 ναι συμβαινει. Με στοκ ρομ παντα, απλα ρουταρισμενα. Χθες φλασαρα την 5.0.2 πανω απο την 5.0.1 (ναι, μας δουλευεις τους κατοχους του N9 η Google, έβγαλε χθες την 5.0.2 :lol: ) .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Με Gapps τι κάνουμε; Παλιά έβαζα PA καρφί, τώρα βρήκα αυτό το ωραίο ποστ με συγκεντρωμένα διάφορα gapps μαζί αλλά δεν έχω ιδέα ποιές οι διαφορές τους: http://forum.xda-developers.com/android/software/gapps-consolidated-gapps-thread-t3064693

 

Θέλω να πω, πέρα από το μέγεθος κ την επιλογή των εφαρμογών, δύο διαφορετικά πακέτα με τα ίδια apps μέσα είναι ακριβώς τα ίδια; Ουσιαστικά απλά μιλάμε για πακέτα εφαρμογών Google χώρις καμία άλλη τροποποίηση από τον "packer" ?

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Με Gapps τι κάνουμε; Παλιά έβαζα PA καρφί, τώρα βρήκα αυτό το ωραίο ποστ με συγκεντρωμένα διάφορα gapps μαζί αλλά δεν έχω ιδέα ποιές οι διαφορές τους: http://forum.xda-developers.com/android/software/gapps-consolidated-gapps-thread-t3064693

 

Θέλω να πω, πέρα από το μέγεθος κ την επιλογή των εφαρμογών, δύο διαφορετικά πακέτα με τα ίδια apps μέσα είναι ακριβώς τα ίδια; Ουσιαστικά απλά μιλάμε για πακέτα εφαρμογών Google χώρις καμία άλλη τροποποίηση από τον "packer" ?

BanksGApps από εδώ http://fitsnugly.euroskank.com/?rom=banks&device=gapps αναβαθμισμένα και με Aroma Installer για να διαλέγεις ποια θα εγκαταστήσεις.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει κ σε άλλους να πρέπει να φλασάρουν το update SUper SU 2.46 μετά από κάθε φλασάρισμα νεας εκδοσης της ρομ; Εγώ σε Euphoria πρέπει να το κάνω αλλιώς χαλάει το root, θυμάμαι σε προηγούμενες συσκευές δεν χρειαζόταν.

 

Σε Euphoria δεν χρειαζεται να φλασαρεις SU.......Πας μετα το φλασαρισμα τις rom στo developer options και τσεκαρεις στο Root access το apps and ADB..

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Μια ερώτηση παλληκάρια, δουλεύει xposed στο μηχανάκι μας? Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Μια ερώτηση παλληκάρια, δουλεύει xposed στο μηχανάκι μας?

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=59370883&postcount=5

http://forum.xda-developers.com/xposed/super-alpha-posted-permission-xposed-t3072979

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, έχει πορεία ακόμη... Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom και kernel έχετε δοκιμάσει για μπαταρία; Λέω να δοκιμάσω την chroma αλλά για kernel βαριέμαι να δοκιμάζω!!! Θα το πάρω σήμερα το τηλέφωνο και με το που γινουν οι πρώτες 3 φορτίσεις ξεκινάει το πείραγμα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Google Nexus 6] Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...