Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άρχισαν να έρχονται φαίνεται τα updates για την Ελλάδα . Ήρθε και σε μένα και στη γυναίκα μου .Αρχίζω τα τεστ να δω μπαταρία μιας και έχω ανοιχτά 4G , Bluetooth συνέχεια και μιλάω
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλο το ίδιο θέμα μετά το Update σε Android 7?

 

Τις περισσότερες φορές όταν ξεκλειδώνω την οθόνη η φωτεινότητα ανεβαίνει full και στη συνέχεια πέφτει σιγά σιγά στα κανονικά επίπεδα.

Άρχισε να μου το κάνει λίγες μέρες μετά το Update.

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλο το ίδιο θέμα μετά το Update σε Android 7?

 

Τις περισσότερες φορές όταν ξεκλειδώνω την οθόνη η φωτεινότητα ανεβαίνει full και στη συνέχεια πέφτει σιγά σιγά στα κανονικά επίπεδα.

Άρχισε να μου το κάνει λίγες μέρες μετά το Update.

 

Έχεις την προσαρμοστική φωτεινότητα ενεργή, σωστά; Το παρατήρησα κι εγώ, αλλά δεν θυμάμαι αν γινόταν στην 6.0.1, γιατί ρυθμίζω χειροκίνητα την φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο αυτόματο είναι. Δε γίνονταν τώρα εμφανίστηκε γιατί θα το είχα προσέξει διότι είναι αρκετά ενοχλητικό ειδικά το βράδυ
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Ναι στο αυτόματο είναι. Δε γίνονταν τώρα εμφανίστηκε γιατί θα το είχα προσέξει διότι είναι αρκετά ενοχλητικό ειδικά το βράδυ

Όντως, είναι ενοχλητικό να ξεκινάει η φωτεινότητα στο full. Είπα για πρώτη φορά να δοκιμάσω την αυτόματη φωτεινότητα, και την απενεργοποίησα γι'αυτό το λόγο.

Εφόσον δεν δούλευε έτσι στην 6.0.1, λογικά θα διορθωθεί με κάποιο από τα μηνιαία update, δεν νομίζω να είναι feature.

 

Sent from neXus

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα απο γνωστο μου οτι η Vodafone θα ριξει την τιμη του Nexus 6 στα 170€ , για να 'τα διωξουν'

Δεν ξερω ημερομηνια η κατι αλλο...

Εχετε ακουσει κατι ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αναφέρει και παλιότερα, χωρίς να πάρω απάντηση, αλλά το παρατηρώ και τώρα στην 7.0 και μετά από αρκετές αναβαθμίσεις του radio.

Έχω Cosmote και τη ρύθμιση στο 4G. Βρισκόμενος δίπλα σε κεραία της Cosmote, όπου το σήμα θα έπρεπε να ήταν στο full, αυτό κάνει έντονες διακυμάνσεις. Γυρνώντας το σε 3G το σήμα είναι μονίμως full, όπως πρέπει.

 

Το έχει παρατηρήσει κάποιος στη δική του συσκευή;

 

Sent from neXus

Link to comment
Share on other sites

stefan_city Νομιζω πως έχεις δικιο σε αυτο!

Night Mode δεν το εχω ψαξει

 

Καλημέρα, διαβαζω σε αρκετές σελιδες για το WiFi Calling στο κινητό μας. Εχουμε αυτην την λειτουργία;

Πως ακριβώς λειτουργεί;

Η υπάρχει απλα δεν το έχουμε στην Ελλάδα;

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

stefan_city Νομιζω πως έχεις δικιο σε αυτο!

Night Mode δεν το εχω ψαξει

 

Σχετικά με το σήμα, σκεφτόμουν να το πάω στο service, αλλά επειδή δεν έχω άμεσα δεύτερη συσκευή διαθέσιμη, δεν το έχω πάει ακόμα. Αν όμως συμβαίνει σε όλα, τότε δεν νομίζω να μπορέσουν να το διορθώσουν.

 

Σχετικά με το night mode, το έκανα με το Night Mode Enabler. Δεν χρειάζεται root.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία απορία, η εφαρμογή της ryanair δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μας ή απλά σε όλη την Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμείς την 7.1.1 θα την πάρουμε μπας και φτιάξουν κάτι για την μπαταρία

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμείς την 7.1.1 θα την πάρουμε μπας και φτιάξουν κάτι για την μπαταρία

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο οτι λενε σε διαφορα φορουμ , η μπαταρια ειναι καλυτερη με την 7.1

Θα δουμε..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμείς την 7.1.1 θα την πάρουμε μπας και φτιάξουν κάτι για την μπαταρία

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα τη πάρει τον Δεκέμβριο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι τότε δεν έχω παράπονο μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα και το λέω γιατί για δυο μήνες είχα το 6p και τελικά βλέπω ότι το δικό μας είναι καλύτερο και ποιο γρήγορο και χωρίς κολλήματα ενώ το άλλο είχε τα κολληματακια του.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Αντάλλαξα προχθές το moto x 2014 με ένα nexus 6(+ χρηματική διαφορά φυσικά) και παρατήρησα ένα ελαφρό burn in στο status bar και κυρίως στα navigation buttons.Είναι φυσιολογικό φαινόμενο?
Panasonic X66 -> Motorola L6 -> Nokia 5130 XpressMusic ->Samsung Galaxy 3 -> Samsung Galaxy Gio -> HTC Desire C -> Samsung I9300 Galaxy S III -> lg G2 -> Motorola Moto x 2nd(2014) -> Motorola Nexus 6-> Xiaomi Redmi Note 3 Pro -> Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Αντάλλαξα προχθές το moto x 2014 με ένα nexus 6(+ χρηματική διαφορά φυσικά) και παρατήρησα ένα ελαφρό burn in στο status bar και κυρίως στα navigation buttons.Είναι φυσιολογικό φαινόμενο?

 

Και εγώ το έχω, είναι φυσιολογικό. Στις Amoled συμβαίνει. Ψάξε στο play store μια εφαρμογή Amoled burn in fixer. Έχει ένα κάποιο αποτέλεσμα.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα.Αλλη μια ερώτηση,όταν κατεβάζω την φωτεινότητα με ambient display ON η οθόνη γινεται κάπως "ροζ",και αυτό φυσιολογιό?Επίσης τι SOT πέζει πάνω-κάτω?
Panasonic X66 -> Motorola L6 -> Nokia 5130 XpressMusic ->Samsung Galaxy 3 -> Samsung Galaxy Gio -> HTC Desire C -> Samsung I9300 Galaxy S III -> lg G2 -> Motorola Moto x 2nd(2014) -> Motorola Nexus 6-> Xiaomi Redmi Note 3 Pro -> Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα.Αλλη μια ερώτηση,όταν κατεβάζω την φωτεινότητα με ambient display ON η οθόνη γινεται κάπως "ροζ",και αυτό φυσιολογιό?Επίσης τι SOT πέζει πάνω-κάτω?

Και αυτό φυσιολογικό, ή τουλάχιστον δεν το έχεις μόνο εσύ. :p

 

Το SOT είναι αναλόγως τη χρήση του καθενός. Σε εμένα έχει πέσει αρκετά τελευταία, κυμαίνεται μεταξύ 3.5 και 4.5 ωρών. Παλιότερα, έφτανε μέχρι 6 ώρες. Ελπίζω να βελτιωθεί με την 7.1.1.

 

Σχετικά με το burn in, μπορείς να χρησιμοποιείς και την αντιστροφή χρωμάτων για κάποια ώρα, αν δεν σε κουράζει στα μάτια.

 

Sent from neXus

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)
Panasonic X66 -> Motorola L6 -> Nokia 5130 XpressMusic ->Samsung Galaxy 3 -> Samsung Galaxy Gio -> HTC Desire C -> Samsung I9300 Galaxy S III -> lg G2 -> Motorola Moto x 2nd(2014) -> Motorola Nexus 6-> Xiaomi Redmi Note 3 Pro -> Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα ένα xiaomi mi band 1s.Το έχει κανείς να μ πει πόση μπαταριά τρώει από το nexus 6 αν είναι συνέχεια συνδεδεμένο?
Panasonic X66 -> Motorola L6 -> Nokia 5130 XpressMusic ->Samsung Galaxy 3 -> Samsung Galaxy Gio -> HTC Desire C -> Samsung I9300 Galaxy S III -> lg G2 -> Motorola Moto x 2nd(2014) -> Motorola Nexus 6-> Xiaomi Redmi Note 3 Pro -> Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα ένα xiaomi mi band 1s.Το έχει κανείς να μ πει πόση μπαταριά τρώει από το nexus 6 αν είναι συνέχεια συνδεδεμένο?

Ελάχιστη. Το έχω συνέχεια ανοιχτό για ειδοποιήσεις και smart lock, και το Bluetooth δεν εμφανίζεται ποτέ στα στατιστικά μπαταρίας.

Με εφαρμογές που δείχνουν αναλυτικά από πού προέρχεται η κατανάλωση της μπαταρίας, θα δεις περίπου 2% με 3% από το Bluetooth.

 

Sent from neXus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...