Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο δικό μου με Android 7 κανένα πρόβλημα

 

Πώς τα πάει η 7 σε απόδοση και μπαταρία; Υπάρχει βελτίωση σε σχέση με την 6.0.1;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πώς τα πάει η 7 σε απόδοση και μπαταρία; Υπάρχει βελτίωση σε σχέση με την 6.0.1;

Είναι λίγο καλύτερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω τελικα ! Πολυ ομορφο κινητο!

Θελω να ρωτησω πως μπορω να αλλαξω το μενου γιατι δεν με βολευει καθολου, ειδικα αυτο το λευκο χρωμα πισω καθως και το μενου απο τις ρυθμισεις

πολυ αβολο

Υπεθεσα θα εχει ιδιο μενου οπως το S6 (Android 6 εχει και εκεινο)

Μονο μεσω launcher αλλαζει ?

Και ενα καλο πληκτρολογιο με swype

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω τελικα ! Πολυ ομορφο κινητο!

Θελω να ρωτησω πως μπορω να αλλαξω το μενου γιατι δεν με βολευει καθολου, ειδικα αυτο το λευκο χρωμα πισω καθως και το μενου απο τις ρυθμισεις

πολυ αβολο

Υπεθεσα θα εχει ιδιο μενου οπως το S6 (Android 6 εχει και εκεινο)

Μονο μεσω launcher αλλαζει ?

Και ενα καλο πληκτρολογιο με swype

 

Το 'μενου' δεν αλλαζει ουτε με launcher και ειναι φυσικα το πιο βολικο που υπαρχει. Θα το συνηθισεις, δεν πειραζει, ειναι που εχεις κακομαθει απο το S6.

 

Για πληκτρολογιο, Google Keyboard (ενεργοποιησε και τον online συγχρονισμο)

Link to comment
Share on other sites

Το 'μενου' δεν αλλαζει ουτε με launcher και ειναι φυσικα το πιο βολικο που υπαρχει. Θα το συνηθισεις, δεν πειραζει, ειναι που εχεις κακομαθει απο το S6.

 

Για πληκτρολογιο, Google Keyboard (ενεργοποιησε και τον online συγχρονισμο)

 

Για το μενού θα συμφωνήσω, αλλά το καλύτερο πληκτρολόγιο με swype (IMHO)είναι το swype+dragon, και με πολύ καλή φωνητική πληκτρολόγηση και στα ελληνικά .

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις παιδια!

Θα τα δοκιμασω αμεσως

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

έλαβα απο το motorola UK service το κινητο. Αλλαξαν την μπαταρια και το ολο θεμα κοστισε 32 λιρες. Εξαιρετικα ως εδω. Μετα απο μια μερα σταματησε να λειτουργει ΠΛΗΡΩΣ η δονηση του κινητου..... Τι κανω? τους σπαω το κεφαλι με το κινητο η οχι ?

 

edit: σταματησε να βγαζει ηχο και το κατω ηχειο....

 

(εχω ηδη φλασαρει απο την αρχη δοκιμαστικα την τελευταια stable 6.0.1)

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να σας ρωτήσω, σκέφτομαι να το αγοράσω μεταχειρισμένο,ο τύπος που το δίνει δεν έχει απόδειξη λέγοντας ότι είναι δώρο.τι να ζητήσω να δω Εάν έχει όντως εγγύηση μιας και λέει ότι είναι λίγων ημερών; ελέγχω κάτι άλλο; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κανένας σας την τελική έκδοση android N?

Εμένα ακόμα δεν έχει έρθει τπτ και ας ήμουν γραμμένος στο beta programm :wacko:

 

Λένε ότι αν γραφτείς στο beta programm σου έρχεται κατευθείαν το Update αλλά εμείς που είμαστε ήδη γραμμένοι και έχουμε developer preview 5 έκδοση τι κάνουμε; Αν πατήσουμε κατάργηση και εγγραφή ξανά δε θα γίνει hard reset?

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κανένας σας την τελική έκδοση android N?

Εμένα ακόμα δεν έχει έρθει τπτ και ας ήμουν γραμμένος στο beta programm :wacko:

 

Λένε ότι αν γραφτείς στο beta programm σου έρχεται κατευθείαν το Update αλλά εμείς που είμαστε ήδη γραμμένοι και έχουμε developer preview 5 έκδοση τι κάνουμε; Αν πατήσουμε κατάργηση και εγγραφή ξανά δε θα γίνει hard reset?

Θα γίνει hard reset, υπομονή θα έρθει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα 6p και 5x έρχεται αμέσως σε όσους είναι γραμμένοι στο beta. Όχι (ακόμα) στο 6
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω, σκέφτομαι να το αγοράσω μεταχειρισμένο,ο τύπος που το δίνει δεν έχει απόδειξη λέγοντας ότι είναι δώρο.τι να ζητήσω να δω Εάν έχει όντως εγγύηση μιας και λέει ότι είναι λίγων ημερών; ελέγχω κάτι άλλο; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Νομίζω πως αν ζητήσεις το IMEI της συσκευής και τηλεφωνήσεις στο service της Motorola, θα σε ενημερώσουν αν είναι εντός εγγύησης, ή κλεμμένο κλπ..

 

Sent from Nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Μεσω της Καμερας τραβηξα φωτογραφια 360 (τρομερο!) , στην Συλλογη ομως δεν μπορω να την δω σαν 360 , αλλα σαν Πανοραμα

Θα πρεπει να βαλω αλλη εφαρμογη για να βλεπω τις 360 ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Μεσω της Καμερας τραβηξα φωτογραφια 360 (τρομερο!) , στην Συλλογη ομως δεν μπορω να την δω σαν 360 , αλλα σαν Πανοραμα

Θα πρεπει να βαλω αλλη εφαρμογη για να βλεπω τις 360 ?

Αν εννοείς photosphere, στο κέντρο της photo, έχει ένα οβάλ σχέδιο(το σήμα του photosphere), πάτα το. Αν πάλι εννοείς vr, τότε από την εφαρμογή cardboard camera(Google), αφού βέβαια έχεις ρυθμίσει κατάλληλα το κινητό μέσα από την εφαρμογή(και έχεις και cardboard φυσικά ;) )

Ps: υπάρχει βέβαια και νήμα για εφαρμογές, αν δεν τα καταφέρεις, για να πάρεις κι άλλη βοήθεια από χρήστες όλων των μοντέλων nexus...

sent from my shamu using tapatalk

Edited by hara75gr
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς photosphere, στο κέντρο της photo, έχει ένα οβάλ σχέδιο(το σήμα του photosphere), πάτα το. Αν πάλι εννοείς vr, τότε από την εφαρμογή cardboard camera(Google), αφού βέβαια έχεις ρυθμίσει κατάλληλα το κινητό μέσα από την εφαρμογή(και έχεις και cardboard φυσικά ;) )

Ps: υπάρχει βέβαια και νήμα για εφαρμογές, αν δεν τα καταφέρεις, για να πάρεις κι άλλη βοήθεια από χρήστες όλων των μοντέλων nexus...

sent from my shamu using tapatalk

 

Ναι το Photospere εννοω. Το σημα του που μου λες δεν υπαρχει στην ''Συλλογη'' ομως.. :worry:

Πρεπει να μπω στην Καμερα και απο εκει εαν μπω στις φωτογραφιες, εκει υπαρχει το σημα του και μπορω να την δω

 

Edit : Εβαλα το Google Photos και ολα κομπλε!

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά το θεωρούσα δεδομένο ότι έχεις το Google photos(δε χρησιμοποίησα σχεδόν ποτέ τη "συλλογή"). Όλα καλά λοιπόν.

 

sent from my shamu using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το ΟΤΑ του nougat εχει φτασει στις συσκευές μας; Για να ξέρω, αν περάσω το τελευταίο factory image της marshmallow, θα πάρω το update ;
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το ΟΤΑ του nougat εχει φτασει στις συσκευές μας; Για να ξέρω, αν περάσω το τελευταίο factory image της marshmallow, θα πάρω το update ;

Σε εμένα, έχω την preview 5, δεν ήρθε ακόμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μέσα στην άλλη εβδομάδα να έχουν κυκλοφορήσει τα images, ώστε σε πριν αρχίσουν τα σχολεία να έχουμε τις πρωτες customιες, και σε κάνα μήνα CM14.

 

Υ. Γ. Ξέρει κανείς αν το κινητό μας θα εχει υποστήριξη του Vulkan API ;

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έτρεξα ένα Antutu να δω τι ψάρια πιάνει η stock 7.0 preview 5.

78130. Not bad, not bad.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπίζω μέσα στην άλλη εβδομάδα να έχουν κυκλοφορήσει τα images, ώστε σε πριν αρχίσουν τα σχολεία να έχουμε τις πρωτες customιες, και σε κάνα μήνα CM14.

 

Υ. Γ. Ξέρει κανείς αν το κινητό μας θα εχει υποστήριξη του Vulkan API ;

 

Ναι θα έχει.

https://en.wikipedia.org/wiki/Vulkan_(API)

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι διάβασα(xda), ότι άσχετα αν το hardware μας προβλέπει την υποστήριξη, η Google δε θα μας το δώσει (κι αυτό)...Ας βγει το image και βλέπουμε λοιπόν...

 

sent from my shamu using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι διάβασα(xda), ότι άσχετα αν το hardware μας προβλέπει την υποστήριξη, η Google δε θα μας το δώσει (κι αυτό)...Ας βγει το image και βλέπουμε λοιπόν...

 

sent from my shamu using tapatalk

 

Νομίζω πως πιο πολύ εξαρτάται από την Qualcomm, αν θα δώσει τους drivers για την Adreno 420. Και μετά αν η Google θα το ενσωματώσει στην αναβάθμιση.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως πιο πολύ εξαρτάται από την Qualcomm, αν θα δώσει τους drivers για την Adreno 420. Και μετά αν η Google θα το ενσωματώσει στην αναβάθμιση.

Αυτό ακριβώς ισχύει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...