Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινούργια 5.1 .... Τι θα γίνει;;

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έκδοση LMY47I ...διορθώνει κάτι μικρά θέματα με τις sim κάρτες...

minor update...και μην σου κάνει εντύπωση...bugs υπήρχαν,υπάρχουν και θα υπάρχουν. :)

Link to comment
Share on other sites

Τσαμπα τι πέρασα .παλι κουλα κανει με τα widget..

 

δοκίμασε να βάλεις άλλον launcher.. δεν γίνεται να είσαι ο μοναδικός που έχει αυτό το πρόβλημα.. κάτι γίνεται λάθος

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να βάλεις άλλον launcher.. δεν γίνεται να είσαι ο μοναδικός που έχει αυτό το πρόβλημα.. κάτι γίνεται λάθος

Φιλέ δεν είμαι ο μοναδικός έχουν και άλλοι θέμα απο οτι είδα σε ξένα φόρουμ. Βάλε αν δεν εχεις την 5.1 και κατέβασε κανένα καιρο η κάτι που να έχει widget και μετα πατά για να τα φέρεις στην επιφάνεια εξω.δεν θα εμφανιστούν.πρεπει να κανεις restart

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με 5.1 (LMY47D) δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, ούτε με widget καιρού ούτε με κανένα άλλο widget... τι να πω...

 

Φιλέ δεν είμαι ο μοναδικός έχουν και άλλοι θέμα απο οτι είδα σε ξένα φόρουμ. Βάλε αν δεν εχεις την 5.1 και κατέβασε κανένα καιρο η κάτι που να έχει widget και μετα πατά για να τα φέρεις στην επιφάνεια εξω.δεν θα εμφανιστούν.πρεπει να κανεις restart
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου έχει ενα θέμα. Όταν φτάνει κοντά στο 20%, αν με καλέσει κάποιος, σβήνει το κινητό. Αν και εχω περάσει καθαρη 5.1, το πρόβλημα συνεχίζει. Σήμερα εσβησα τα baterry stats, αν και λογικά έγινε όταν πέρασα την 5.1. Έχει άλλος τέτοιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Τι έννοεις ;;;;;

..κάποια όντως τραβάνε ζόρι και θέλουν restart για να γίνουν διαθέσιμα και να μπορείς να τα βγάλεις μπροστά...είναι bug όντως.

 

Η μπαταρία μου έχει ενα θέμα. Όταν φτάνει κοντά στο 20%, αν με καλέσει κάποιος, σβήνει το κινητό. Αν και εχω περάσει καθαρη 5.1, το πρόβλημα συνεχίζει. Σήμερα εσβησα τα baterry stats, αν και λογικά έγινε όταν πέρασα την 5.1. Έχει άλλος τέτοιο θέμα;

και αυτό bug είναι, αν και όχι μόνιμο...συμβαίνει παροδικά...

Link to comment
Share on other sites

έκδοση LMY47I ...διορθώνει κάτι μικρά θέματα με τις sim κάρτες...

minor update...και μην σου κάνει εντύπωση...bugs υπήρχαν,υπάρχουν και θα υπάρχουν. :)

 

πάντως η έκδοση I είναι πιο παλιά από ότι η έκδοση M

Link to comment
Share on other sites

πάντως η έκδοση I είναι πιο παλιά από ότι η έκδοση M

 

Η Μ είναι για Αυστραλία..;)

 

Το περίεργο με την Ι, είναι το radio , που από .98R πήγε στο 95R...λόγικα κάτι δε δούλευε σωστά και έγινε rollback...

Link to comment
Share on other sites

Η Μ είναι για Αυστραλία..;)

 

Το περίεργο με την Ι, είναι το radio , που από .98R πήγε στο 95R...λόγικα κάτι δε δούλευε σωστά και έγινε rollback...

 

Ποια η γνώμη σου; Να την βάλουμε;

:D
Link to comment
Share on other sites

κοίτα γενικά φλασάρω πάντα την τελευταία...σίγουρα κάτι διορθώνει, μικρή πιθανότητα κάτι να "χαλάει"..:O

προς το παρόν δεν έχω δει κάτι κακό στην Ι...αν και ακόμα δεν έχει κλείσει 24ωρο..

Link to comment
Share on other sites

Η Μ είναι για Αυστραλία..;)

 

Το περίεργο με την Ι, είναι το radio , που από .98R πήγε στο 95R...λόγικα κάτι δε δούλευε σωστά και έγινε rollback...

 

Η M είναι για την T-MOBILE απλά διάβασα στο xda ότι η M βγήκε 7 μαρτίου και η I 4 μαρτίου

Link to comment
Share on other sites

ναι σόρρυ έχεις δίκιο...το μπέρδεψα με την αρχική Ι...

 

Nexus 6

 

5.0 -> 5.1 (LMY47D - Global): shamu LMY47D from LRX21O

5.0.1 -> 5.1 (LMY47D - Global): shamu LMY47D from LRX22C

5.0.1 -> 5.1 (LMY47I - Australia): shamu LMY47I from LRX22C

5.0.1 -> 5.1 (LMY47M - T-Mobile USA): shamu LMY47M from LRX22C

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα προχτές Euphoria και είδα για πρώτη φορά το led της συσκευής, τι πανηγύρι είναι αυτό; Μοιάζει με φωτάκι από διαστημικό πιστόλι-παιχνίδι :p Επίσης, γιατί αλλάζει χρώμα ανάλογα τη γωνία που το βλέπεις; Υποτίθεται βάζεις ένα χρώμα για ειδοποιήσεις αλλά ανάλογα από που το κοιτάζεις μπορεί να είναι ασπρο-μπλε-μωβ-κίτρινο κ.ο.κ. :confused:
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα προχτές Euphoria και είδα για πρώτη φορά το led της συσκευής, τι πανηγύρι είναι αυτό; Μοιάζει με φωτάκι από διαστημικό πιστόλι-παιχνίδι :p Επίσης, γιατί αλλάζει χρώμα ανάλογα τη γωνία που το βλέπεις; Υποτίθεται βάζεις ένα χρώμα για ειδοποιήσεις αλλά ανάλογα από που το κοιτάζεις μπορεί να είναι ασπρο-μπλε-μωβ-κίτρινο κ.ο.κ. :confused:

Όντως είναι πανηγύρι. Δεν νομίζω έτσι όπως είναι αυτό το led, να το ενεργοποιήσει ποτέ by default η Google. Για άλλον λόγο θα το έχουν. Ειδικά νύχτα σε χτυπάει στα μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πανηγύρι. Δεν νομίζω έτσι όπως είναι αυτό το led, να το ενεργοποιήσει ποτέ by default η Google. Για άλλον λόγο θα το έχουν. Ειδικά νύχτα σε χτυπάει στα μάτια.

 

Από το τίποτα κάτι είναι και αυτό. Δεν με χαλάει πάντως.

:D
Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπάρχουν ρομ όπως η meanpop που το Led αναβοσβήνει κανονικά
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπάρχουν ρομ όπως η meanpop που το Led αναβοσβήνει κανονικά

 

είναι stock based όμως δεν είναι aosp

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες, στην παρεα σας κι εγω!

Εχοντας ταυτοχρονα κι LG G3 Dual SIM, δε μ' ενοχλησε καθολου το μεγεθος (ισως λιγο το πλατος??), ολα καλα μεχρι στιγμης!

Μαλιστα, με το που συνδεθηκα σε WiFi, πηρε κατευθειαν την αναβαθμιση σε 5.1. Οψομεθα!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω με τη σειρα μου.. Αφου ειναι Νεξους η συσκευη τι κερδιζουμε απο aosp? Δεν ειναι ουτως η αλλως γυμνη στο περιπου ?

Ευχαριστω !

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω με τη σειρα μου.. Αφου ειναι Νεξους η συσκευη τι κερδιζουμε απο aosp? Δεν ειναι ουτως η αλλως γυμνη στο περιπου ?

Ευχαριστω !

 

κερδιζεις οτι διάφοροι developers πέρνουν την aosp που ειναι η βάση του android και κάνουνε διάφορα αλλαγές απο την stock based της google δλδ δεν είναι μονο αν ειναι χωρίς blootware

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...