Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τραβάει ναι μεν το νερό το ρύζι, δεν σημαίνει ότι το κάνει τέλεια όμως...

Δεν τραβάει νερό , τραβάει κάποια υγρασία.

Σαν να λες οτι αμα βάλω ενα αφυγραντηρα μέσα στο μπάνιο και βάλω 10λιτρα στην μπανιέρα και ενεργοποιησω τον αφυγραντηρα θα γεμισει αυτός και θα αδειάσει η μπανιέρα?

Δε γίνονται αυτά τα πράγματα....

Ειτε το βάλεις μέσα στο ρυζι ειτε όχι , αμα έχει αρπάξει καμια καλη , υγρασία ή νερό , ανάλογα τις περιπτώσεις , θα βρεθει.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς σας πρόβλημα με την camera του κινητού όταν τραβάτε βίντεο; Γιατί εμένα έχει αρκετά κολλήματα λες και χάνει στιγμές.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με τράβηγμα στα 4κ και την ωρα που βιντεοσκοπω φαίνεται στην οθόνη οτι κάνει κάποια κολλήματα. Κατα την αναπαραγωγή των βίντεο δεν έχω δει ποτέ κόλλημα.

Βίντεο και με στοκ κερνελ και Franco ακριβώς αυτά που σου περιεγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με τράβηγμα στα 4κ και την ωρα που βιντεοσκοπω φαίνεται στην οθόνη οτι κάνει κάποια κολλήματα. Κατα την αναπαραγωγή των βίντεο δεν έχω δει ποτέ κόλλημα.

Βίντεο και με στοκ κερνελ και Franco ακριβώς αυτά που σου περιεγραψα.

 

Εγώ πάντως και με 1080p έχω το ίδιο πρόβλημα και όταν τραβάω και όταν βλέπω. Το έχεις κάνει root δηλαδή γιατί εγώ το έχω όπως το αγόρασα.πιστεύω να είναι software το πρόβλημα και να διορθωθεί με την επόμενη αναβάθμιση.

Edited by thanoslam
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, δεν είπα πως με το ρυζι επιδιορθώνεται η ζημια :p .. Απλά κάποια υγρασία την τραβάει... Απλά το λέω γιατί δεν εχει να χασει κατι..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε κάτι περίεργο ....ήμουν σε μαγαζί και σε περιοχή που δεν είχε καθόλου σήμα και το κινητό έκλεινε μονο του....εγώ το άνοιγμα και αυτό μετα απο λίγο που δεν έβρισκε σήμα έκλεινε...το έχω στην επιλογή 4G και μου το έκανε πρωτη φορά...με το που βρήκα σήμα έπαψε να κλείνει...

Έχει τύχει σε κανέναν άλλον κάτι παρόμοιο???

Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε κάτι περίεργο ....ήμουν σε μαγαζί και σε περιοχή που δεν είχε καθόλου σήμα και το κινητό έκλεινε μονο του....εγώ το άνοιγμα και αυτό μετα απο λίγο που δεν έβρισκε σήμα έκλεινε...το έχω στην επιλογή 4G και μου το έκανε πρωτη φορά...με το που βρήκα σήμα έπαψε να κλείνει...

Έχει τύχει σε κανέναν άλλον κάτι παρόμοιο???

 

Nope!! :confused:

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εστάλει το φαλαινάκι μου στο σερβις εδώ στο Λονδίνο.. Αύριο θα έχει φτάσει, θα σας έχω και feedback

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω οθόνη για το nexus 6 ξέρει να μου πει κανένας από εσάς κανένα μαγαζί που να πουλάει, ρώτησα στη motorola και μου είπαν 267 ευρώ :cry:
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω οθόνη για το nexus 6 ξέρει να μου πει κανένας από εσάς κανένα μαγαζί που να πουλάει, ρώτησα στη motorola και μου είπαν 267 ευρώ :cry:

 

Δύσκολο να στοκάρει κάποιο μαγαζί τέτοιο ανταλλακτικό

267 είναι με την εργασία?

Κοίτα εξωτερικό

Αυτό εδώ στο ebay που λέει 157 λίρες, είναι αυτό που θες, ή μόνο τμήμα του?

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Motorola-Google-Nexus6-XT1100-XT1103-Touch-digitizer-LCD-Diplay-Screen-Black-/111567223111

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να στοκάρει κάποιο μαγαζί τέτοιο ανταλλακτικό

267 είναι με την εργασία?

Κοίτα εξωτερικό

Αυτό εδώ στο ebay που λέει 157 λίρες, είναι αυτό που θες, ή μόνο τμήμα του?

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Motorola-Google-Nexus6-XT1100-XT1103-Touch-digitizer-LCD-Diplay-Screen-Black-/111567223111

157 λιρες=235 ευρώ (eur/gbp=0.6975 ).Αξίζει μονο αν ξέρει να την αλλάξει μόνος του.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

καλα το εχουν κλεισει το μαγαζι εκει στην google. καμια αναβαθμιση θα δουμε...εχει θεματακια η 5.0.1 και ακομα ενα update δεν λενε να δωσουν..εχετε δει τιποτα κανενα νεο ;;;;:cry::cry::cry:
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

καλα το εχουν κλεισει το μαγαζι εκει στην google. καμια αναβαθμιση θα δουμε...εχει θεματακια η 5.0.1 και ακομα ενα update δεν λενε να δωσουν..εχετε δει τιποτα κανενα νεο ;;;;:cry::cry::cry:

 

Εδώ και καιρό έχουν αναφέρει πως η 5.1 έρχεται στα νεξους τον Μάρτιο

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

157 λιρες=235 ευρώ (eur/gbp=0.6975 ).Αξίζει μονο αν ξέρει να την αλλάξει μόνος του.

 

ξέρω να την αλλαζω αλλά δεν ειναι η γνήσια και δεν ξέρω εάν αξιζει το ρίσκο για τόσο μικρή διαφορα

Link to comment
Share on other sites

ξέρω να την αλλαζω αλλά δεν ειναι η γνήσια και δεν ξέρω εάν αξιζει το ρίσκο για τόσο μικρή διαφορα

 

Αν δεν είναι η γνήσια, σίγουρα δεν αξίζει. Αλλά και η γνήσια να είναι, αν τα 267 έχουν και την εργασία μέσα, τα 215 δεν έχουν σημαντική διαφορά. Και ακόμα και να ξέρεις να την αλλάζεις, καλύτερα να το πας στο σέρβις, γιατί θα έχουν περισσότερα εργαλεία. Από βίντεο που έχω δει στο youtube για αλλαγή οθόνης, παρότι είναι πολύ λεπτομερή για το πως πρέπει να το ανοίξεις, δεν θα δοκίμαζα να το κάνω μόνος μου

Link to comment
Share on other sites

:love:Υπέροχο Moto Service UK .. Μου το αντικατέστησαν, το περιμένω αύριο μεθαύριο

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

:love:Υπέροχο Moto Service UK .. Μου το αντικατέστησαν, το περιμένω αύριο μεθαύριο

 

Άσε.. και λίγα λες.. έπρεπε όμως να τους έβλεπες πριν από λίγα χρόνια πως ήταν..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα το νεξους παιδιά, το αντικατέστησαν και έλαβα και 2ο turbo charger δώρο.

 

Άσε.. και λίγα λες.. έπρεπε όμως να τους έβλεπες πριν από λίγα χρόνια πως ήταν..

 

Τι να πω, δε φεύγω απο μοτορόλα μετά απο αυτά :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα....http://www.androidincanada.ca/news/android-5-1-start-roll-later-week-new-build-spotted-nexus-4-nexus-6/

 

Και έχω καιρό να κάνω φορμάτ :p ..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Και έχω καιρό να κάνω φορμάτ :p ..

 

+1

 

2 μήνες μόνο και έχω βαρεθεί ήδη. Είμαι με στοκ ρομ περιμένωντας 5.1 για να μην ξαναστήνω και τσεκάρω modding threads 1 φορά την εβδομάδα, γενικώς ως τώρα, καμία σχέση η δραστηριότητα για το 6άρι σε σχέση με παλιότερα. Για να δούμε αν θα αλλάξει κάτι στο μέλλον...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Το ζαχαρώνω πλέον και εγώ να το (ξανα)πάρω.. Την 1η φορά που το είχα το έδωσα στην εβδομάδα γιατί είχα ερωτευτεί το maxx.. Πλέον, μετά από 3 ολόκληρους μήνες με το maxx, θα ήθελα να ανέβω πάλι στις 6 ίντσες.. Έχω ενδοιασμούς όμως έντονους γιατί το h/w είναι σχεδόν ίδιο με του maxx (σε ό,τι είναι διαφορετικό hwικά, του maxx είναι καλύτερο) και το γ#^%$ το ballistic nylon είναι όλα τα λεφτά αλλά θέλω να γυρίσω πάλι σε 6άρι..:p
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν σε 5 η 5,2 ίντσες θα το ψάχναμε ακόμα με τα κυάλια.

Και εγώ δυο φορές το πήρα αλλα λόγο κυρίως μεγέθους δεν μπόρεσα να το συνηθίσω.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν σε 5 η 5,2 ίντσες θα το ψάχναμε ακόμα με τα κυάλια.

Και εγώ δυο φορές το πήρα αλλα λόγο κυρίως μεγέθους δεν μπόρεσα να το συνηθίσω.

 

Εγώ όμως θέλω να πάω πάλι σε 6άρι, το 1520 που έχω πχ το χρησιμοποιώ πλέον γιατί μου λείπει το Ν6:lol:, αλλά θέλω και το maxx γτ είναι πολυεργαλείο.. Ουφ.. θέματα..:lol:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...