Jump to content

Κινητο έως 5''


VALERIA2012
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα κ χρονια πολλα σε ολους.Ειμαι στην αναζητηση κινητου εως 5"' μεγιστο και ο λογος ειναι οτι μιλαω πολυ κ θελω να ειναι ευκολο στη χρηση-μεταφορα .Απο εξωτερικο εχω αγορασει ξανα το lenovo s750 κ εχει βγει πολυ καλο.Βεβαια θα προτιμουσα πρωτα να αγορασω απο Ελλαδα κατι με κοστος εως 300 ευρω κ επειτα απο εξωτερικο ωστε να εχω εγγυηση συσκευης.Θα ηθελα λοιπον να μου προτεινετε 2-3 συσκευες απο Ελλαδα εως 300 ευρω με καλη αυτονομια,χαμηλη εκπομπη ακτινοβολιας κ αξιοπιστια και σαν δευτερη επιλογη απο Κινα καποιο με αναλογο κοστος.Εχω κ μια σκεψη για iphone4s new ή για 5s μεταχειρισμενο .Οτι πειτε θα ληφθει υπ οψην σοβαρα μιας κ με εχω βοηθηθει πολυ στο παρελθον απο το φορουμ.Ευχαριστω κ καλη συνεχεια σε ολους.
Link to comment
Share on other sites

Κοντα στα ορια...g2(Μπορει να ειναι 5,2 αλλα ειναι σαν να εχεις μικροτερο κινητο+πισω πληκτρα που θα σε βολεψουν).Εχουμε και το αξιολογο s4 το οποιο ειναι ακριβως 5 ιντσες και απο αυτονομια επειδη μιλας πολυ θα σ βγαζει μια μερα. Αμα θες παλι ακομα πιο compact αλλα θα κατεβεις σε specs ειναι το s5 mini(4,5 ιντσες,αδιαβροχο,1,5GB ram),s4 mini με(4,3,διπυρηνο 1,7 και 1,5GB ram.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν πάνω-κάτω στο ίδιο μπάτζετ με εσένα, σε 5ιντζο με καλή αυτονομία.

Κατέληξα στο Huawei Honor 6, από Κίνα μεριά.

Το μόνο που θα προβλημάτιζε κάποιον, είναι η μη αποσπώμενη μπαταρία, άντε και το θέμα της εγγύησης.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ ολους ,ειμαι αναμεσα σε s4 mini λογω μεγεθους(πιστυεω θα με βολευε στα τηλεφωνηματα μιας κ ειμαι ολη μερα Internet στο γραφειο κ πολυ λιγοτερο θα το κανω χρηση σ αυτο τον τομεα) κ χαμηλης εκπομπης ακτινοβολιας φυσικα κ επειτα στο s5 λογω αδιαβροχοποιησης που ειναι στα + .Και παλι ευχαριστω,αν ΄΄κολλησω'' θα επανελθω,καλες γιορτες με υγεια .
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ ολους ,ειμαι αναμεσα σε s4 mini λογω μεγεθους(πιστυεω θα με βολευε στα τηλεφωνηματα μιας κ ειμαι ολη μερα Internet στο γραφειο κ πολυ λιγοτερο θα το κανω χρηση σ αυτο τον τομεα) κ χαμηλης εκπομπης ακτινοβολιας φυσικα κ επειτα στο s5 λογω αδιαβροχοποιησης που ειναι στα + .Και παλι ευχαριστω,αν ΄΄κολλησω'' θα επανελθω,καλες γιορτες με υγεια .

 

το s4 mini δεν εχει καλη αυτονομια. μετα απο λιγους μηνες θα το φορτιζεις 2 φορες τη μερα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν τα iPhone μόνο χαμηλή ακτινοβολία δεν έχουν... Κοίτα από LG μεριά το g2, έχει πολύ μικρά περιθώρια και σιγονταρει την λίγο μεγαλύτερη οθόνη (5,2).

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν πάνω-κάτω στο ίδιο μπάτζετ με εσένα, σε 5ιντζο με καλή αυτονομία.

Κατέληξα στο Huawei Honor 6, από Κίνα μεριά.

Το μόνο που θα προβλημάτιζε κάποιον, είναι η μη αποσπώμενη μπαταρία, άντε και το θέμα της εγγύησης.

Κι εγώ είμαι μεταξυ honor 6 και xiaomi mi4

Είσαι ευχαριστημένος με το honor?

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι μεταξυ honor 6 και xiaomi mi4

Είσαι ευχαριστημένος με το honor?

 

Εδώ και 10 μέρες που το έχω στα χέρια μου, απόλυτα!

Με ενεργό συνέχεια το WiFi, κοντά στη μισή ώρα κλήσεις με bluetooth, άλλη μισή ώρα μουσική πάλι με bluetooth +3,5 ώρες οθόνη, από τις 3 το πρωί στο 100% με πήγε μέχρι τις 23:00 το βράδυ όπου και έφτασε γύρω στο 30%.

 

Δες τα σχόλια των υπόλοιπων εδώ

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ ολους ,ειμαι αναμεσα σε s4 mini λογω μεγεθους(πιστυεω θα με βολευε στα τηλεφωνηματα μιας κ ειμαι ολη μερα Internet στο γραφειο κ πολυ λιγοτερο θα το κανω χρηση σ αυτο τον τομεα) κ χαμηλης εκπομπης ακτινοβολιας φυσικα κ επειτα στο s5 λογω αδιαβροχοποιησης που ειναι στα + .Και παλι ευχαριστω,αν ΄΄κολλησω'' θα επανελθω,καλες γιορτες με υγεια .

 

θα χαροπαλευεις να βγαλεις την μια μερα....... και το συγκεκριμενο κινιτο για άγνωστό λόγο παρουσιάζει πολλά κουφά προβλήματα

 

+ το iphone που αναφέρεις είναι κανονικότατη ψησταριά οτι αφορά την ακτινοβολία....... φαντάσου το 4s είναι οριακά για την Ευρώπη (ίσα που πέρασε το test)

Link to comment
Share on other sites

To ''προβλημα'' ομως της οθονης που δεν θελω να φτανει τις 5'' εξακολουθει να υπαρχει.Για καποιους που μιλανε πολλες ωρες δεν βολευει στο χερι να εχουν κινητο 5'' ,ιδανικοτερη διασταση πιστευω ειναι εως 4.5 '' ,γι αυτο κ σκεφτομαι τις MINI εκδοσεις ,οπως κ την σειρα iphone εστω κ ελαφρως μεταχειρισμενα.
Link to comment
Share on other sites

To ''προβλημα'' ομως της οθονης που δεν θελω να φτανει τις 5'' εξακολουθει να υπαρχει.Για καποιους που μιλανε πολλες ωρες δεν βολευει στο χερι να εχουν κινητο 5'' ,ιδανικοτερη διασταση πιστευω ειναι εως 4.5 '' ,γι αυτο κ σκεφτομαι τις MINI εκδοσεις ,οπως κ την σειρα iphone εστω κ ελαφρως μεταχειρισμενα.

 

iphone (περα απο το 6+) εχουν αθλιότητα αυτονομια (λογο μεγεθους) αν δεν σε περιαζει αυτο προχορα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...