Jump to content

Βοήθεια σε εργασίες


paularas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ! Δεν ειναι απο εταιρία είναι έρευνα απο το πανεπιστήμιο. Μόλις τελειώσω θα βάλω λινκ για όποιον ενδιαφερετε περίπου Σεπτέμβρη θα τελειώσει η ερευνα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 919
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής και αυτή την περίοδο πραγματοποιώ την διπλωματική μου εργασία σχετικά με την συμβολή των έμμεσων φόρων στα έσοδα του κράτους ,την μετατροπή τους σε ένα δίκαιο και μοναδικό μέσο φορολογικής πολιτικής με παράλληλη κατάργηση των άμεσων φόρων .Η συμβολή σας στην συμπλήρωση του ερωτηματολογίου είναι ουσιαστική έτσι ώστε να υπάρχει ένα μεγάλο ποσοστό δείγματος για το τελικό αποτέλεσμα .Έτσι λοιπόν όσοι θέλετε μπορείτε να απαντήσετε στο ερωτηματολόγιο αυτό πατώντας στο παρακάτω link και κάνοντας submit στο τέλος, η διάρκεια του ερωτηματολογίου δεν ξεπερνά τα 5-7λεπτα.

 

http://freeonlinesurveys.com/rendersurvey.asp?sid=rjgubhwtqk0rbj0758570

 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Με εκτίμηση

 

Κορδώσης Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα θα ήθελα μια γνώμη σχετικά με μια εργασία που μου είχανε βάλει στο τει μου και ζητάνε να κάνω αναφορά σε μια ιστιοσελίδα που θα επιλέξω για να κάνω την εργασία μου , οι ιστιοσελίδες έχουνε να κάνουνε με το ικα και μισθούς και διαφορά αλλά που ταιριάζουν με την λογιστική. Απλά δεν εχω ιδέα πως να την κάνω . Αυτός μας είπε ότι ζητάει να κάνουμε αναφορά στην διεύθυνση του ίντερνετ και να την σχολιάσουμε. Αλλά όχι αντιγραφή και επικόλληση από εκεί διότι ότι και να κάνουμε θα τα ψάξει στο google για να μάθει εάν τα αντιγράψαμε.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όταν εννοεί αναφορά σημαίνει ακριβώς να γράψεις ποια σελίδα επέλεξες. Άλλωστε πώς θα εξετάσει αν τα σχόλια και η μελέτη σου θα είναι σωστά; Αυτό κάνουμε όλοι. Όταν κάποιος (από φοιτητή μέχρι επιστήμονα) χρησιμοποιεί κάποια πηγή (είτε στο internet είτε γραπτή) πρέπει να την αναφέρει. π.χ. "Σύμφωνα με το άρθρο του κ. Τάδε στην ιστοσελίδα http://www.blablabla.gr ο κυριότερος παράγοντας για το έλλειμμα του ΙΚΑ είναι αυτός." Ο κ. Τάδε κατέληξε στο συμπέρασμα αυτό λαμβάνοντας υπόψη τα στοιχεία ΧΧΧΧΧ......." (ως εδώ αναφέρεις τον κ. Τάδε και τις απόψεις του). Μετά αρχίζει η δική σου δουλειά, τα δικά σου σχόλια δηλαδή και οι δικές σου απόψεις (έχει δίκιο ο κ. Τάδε; Είναι σωστά αυτά που λέεει; Επιβεβαιώνονται από αλλού; Έχεις εσύ να προτείνεις κάποιες ιδέες διαφορετικές; κτλ....)
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Λογικά όταν εννοεί αναφορά σημαίνει ακριβώς να γράψεις ποια σελίδα επέλεξες. Άλλωστε πώς θα εξετάσει αν τα σχόλια και η μελέτη σου θα είναι σωστά; Αυτό κάνουμε όλοι. Όταν κάποιος (από φοιτητή μέχρι επιστήμονα) χρησιμοποιεί κάποια πηγή (είτε στο internet είτε γραπτή) πρέπει να την αναφέρει. π.χ. "Σύμφωνα με το άρθρο του κ. Τάδε στην ιστοσελίδα http://www.blablabla.gr ο κυριότερος παράγοντας για το έλλειμμα του ΙΚΑ είναι αυτός." Ο κ. Τάδε κατέληξε στο συμπέρασμα αυτό λαμβάνοντας υπόψη τα στοιχεία ΧΧΧΧΧ......." (ως εδώ αναφέρεις τον κ. Τάδε και τις απόψεις του). Μετά αρχίζει η δική σου δουλειά, τα δικά σου σχόλια δηλαδή και οι δικές σου απόψεις (έχει δίκιο ο κ. Τάδε; Είναι σωστά αυτά που λέεει; Επιβεβαιώνονται από αλλού; Έχεις εσύ να προτείνεις κάποιες ιδέες διαφορετικές; κτλ....)

 

δηλαδη εγω ξεκιναω αναφεροντας τουε τιτλους τισ σελιδας π.χ. του ικα και απο εκει σχολιαζω τι περιλαμβανει το καθενα με δικα μου λογια ?. εξαλλου απο οτι καταλαβαινω δεν χρειαζεται να αναφερω την σελιδα που μπαινω καθε φορα διοτι καθε θεμα εργασιας εχει ενα συγκεκριμενο θεμα και μια συγκεκριμενη ιστοσελιδα. το κακο ειναι οτι οτι και αν ψαξω στο google για το συγκεκριμενο θεμα μιας ενοτητας στην ιστιοσελιδα του ικα και το παρω ετοιμο απο το google με copy paste θα το δει αυτος διοτι θα το ψαξει..

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
διορθωση λεξης

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στα πλαίσια μιας εργασίας μου στη σχολή, πάνω στη λιανική τραπεζική έχω φτιάξει ένα ερωτηματολόγιο το οποίο είναι ανώνυμο. όποιος θέλει να με βοηθήσει μπορεί να το βρει εδώ! Δεν θα σας πάρει πάνω από 2 λεπτά!

 

https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dEx4SEQ0N2haWEtydV9WZEhtNDFJM1E6MQ

 

ευχαριστώ πολύ! :thanks::thanks::thanks::thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

το κανα το quiz :) αντε καλη τυχη στην ερευνα

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

δε χρειάζεται να γράφει κάθε ένας ότι συμμετείχε στην έρευνα...όποιος θέλει το κάνει...

 

Once again. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα παιδια....

γραφω μια εργασια αυτες τις μερες για την εξεταστικη μου αν ξερει καποιος κατι ας μου απαντησει...

το θεμα ειναι η διαχειριση ηχου και εικονας στο mobile λειτουργικο συστημα android...

ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έχω ένα πρόβλημα και πρέπει να παραγγείλω από το εξωτερικό(αφού μόνο εκεί είναι διαθέσιμα) κάποια πράγματα για την μηχανή μου όμως δεν ξέρω πως να το πω στα αγγλικά!(άλλαξα την κεφαλή στην μηχανή με μία που βρίσκεται μόνο στο εξωτερικό)

 

1/ γλισιέρες καδένας(αυτά τα 2 πλαστικά γύρω από την καδένα που είναι)

2/ τεντωτήρας καδένας(πάνω στην γλισιέρα που είναι)

 

πως λέγονται στα αγγλικά? έχω μπερδευτεί

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

Συντομα.

πρεπει να παραδωσω την πτυχιακη εργασια μου και αναρωτιομουν αν υπαρχουν φοιτητες/ενδιαφερομενοι.

Που μπορουν να βοηθησουν... εννοειτε επι πληρωμης.

 

καπου ειχα διαβαζει πως υπαρχουν καποιοι που αναλαμβαναν την πτυχιακη φοιτητων που δεν εχουν χρονο , οπως στην περιπτωση μου , λογω φορτωσης εργασιας.

 

αν θελετε μπορειτε να επικοινωνισετε μαζι μου και μεσω π.μ

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έχω ένα πρόβλημα και πρέπει να παραγγείλω από το εξωτερικό(αφού μόνο εκεί είναι διαθέσιμα) κάποια πράγματα για την μηχανή μου όμως δεν ξέρω πως να το πω στα αγγλικά!(άλλαξα την κεφαλή στην μηχανή με μία που βρίσκεται μόνο στο εξωτερικό)

 

1/ γλισιέρες καδένας(αυτά τα 2 πλαστικά γύρω από την καδένα που είναι)

2/ τεντωτήρας καδένας(πάνω στην γλισιέρα που είναι)

 

πως λέγονται στα αγγλικά? έχω μπερδευτεί

 

Κοίτα εδώ... ίσως βρεις αυτό που θες

Aν κατάλαβα τί λες, chain slipper είναι η γλισιέρα καδένας, και chain adjuster (ή chain tensioner) ο τεντωτήρας.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω μία εργασία με θέμα τα "Διεθνή Λογιστικά Πρότυπα" .. Κάτι γενικό.. όχι τίποτα εξειδικευμένο.. 8-10 σελίδες.. Μήπως έχει κανείς τίποτα παιδιά? Θα με βοηθούσε πολύ..
Link to comment
Share on other sites

Ονομάζομαι Καρολίνα και σπουδάζω στο ΤΕΙ Καβάλας προσπαθώ να μαζέψω ερωτηματολόγια για την πτυχιακή μου με θέμα το ηλεκτρονικό εμπόριο στην Ελλάδα όποιος έχει λίγο χρόνο να το συμπληρώσει θα με βοηθούσε πολύ απλά πατάτε πανό στο link

 

https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dFFsZG1fWTF0SmNmakc0ZzhMc3FrUEE6MQ

 

τα ερωτηματολόγια συμπληρώνονται ανώνυμα και χρησιμοποιούντα μονό για την πτυχιακή μου

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ονομάζομαι Καρολίνα και σπουδάζω στο ΤΕΙ Καβάλας προσπαθώ να μαζέψω ερωτηματολόγια για την πτυχιακή μου με θέμα το ηλεκτρονικό εμπόριο στην Ελλάδα όποιος έχει λίγο χρόνο να το συμπληρώσει θα με βοηθούσε πολύ απλά πατάτε πανό στο link

 

https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dFFsZG1fWTF0SmNmakc0ZzhMc3FrUEE6MQ

 

τα ερωτηματολόγια συμπληρώνονται ανώνυμα και χρησιμοποιούντα μονό για την πτυχιακή μου

ευχαριστώ πολύ

οτι πολλες ερωτησεις επαναλαμβανονται, το ξερεις υποθετω,ετσι?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καρολίνα απάντησα το πιό πάνω ερωτηματολόγιο , το μόνο που πρέπει να ξέρεις είναι ότι έχει πολλές παρόμοιες ερωτήσεις .

Καλή τύχη!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά γενικά οι ερωτήσεις είναι χαζές το ξέρω αλλά τις διάλεξε ο καθηγητής μου τι να έκανα ?πάλι καλά διότι του πηρέ και 2 μήνες να μου τις στείλει

ευχαριστώ πάντως που το συμπλήρωσατε:)

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΩ ΣΤΗΝ Α ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣ.ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΜΕ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΜΕΤΑΒΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στα πλαίσια διπλωματικής εργασίας καλείστε να αξιολογήσετε τα 5 πιο δημοφιλή ηλεκτρονικά καταστήματα στην Ελλάδα σε ένα ερωτηματολόγιο αξιολόγησης κριτηρίων διάφορων τομέων. Το ερωτηματολόγιο αποτελείται από 27 ερωτήσεις.

 

Μπορείτε να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο σε αυτό το link: http://bit.ly/eC26RY

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι έχεις βάλει πολύ λίγα e-shops. Φιλικά.

 

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΩ ΣΤΗΝ Α ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣ.ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΜΕ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΜΕΤΑΒΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Πρέπει να μιλήσεις νομίζω με κάποιον καρδιολόγο ή ακόμα καλύτερα με κάποιον γιατρό κάποιου αθλητικού συλλόγου.

Edited by VeCo
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω μία εργασία με θέμα τα "Διεθνή Λογιστικά Πρότυπα" .. Κάτι γενικό.. όχι τίποτα εξειδικευμένο.. 8-10 σελίδες.. Μήπως έχει κανείς τίποτα παιδιά? Θα με βοηθούσε πολύ..

Καλησπέρα αν μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες μπορώ να σε βοηθήσω, έχω μεταπτυχιακό στην Λογιστική κι έχω διδαχθεί Δ.Λ.Π.

Το προσωπικό μου mail είναι : ***moderated***

Edited by Nikos_s3
επικοινωνία με pm
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παίδες, χρειάζεται να κάνω μετάφραση μία σελίδα περίληψη από Ελληνικά στα Αγγλικά. ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω? ξέρω αγγλικά, αλλά υπάρχουν και κάτι ορολογίες μέσα που με δυσκολεύουν αρκετά στη μετάφραση...
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παίδες, χρειάζεται να κάνω μετάφραση μία σελίδα περίληψη από Ελληνικά στα Αγγλικά. ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω? ξέρω αγγλικά, αλλά υπάρχουν και κάτι ορολογίες μέσα που με δυσκολεύουν αρκετά στη μετάφραση...

 

google translate? μαζι και κανα-δυο αλλα για σιγουρια :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...