Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω παραγκείλει και απο pandawill και από vickmall.To 2o μου τα έστειλε όλες τισ φορές σχεδόν σε χρόνο ρεκόρ,αλλά και από το pandawillδ δεν είχα κανένα θέμα καμία φορά και έχω παραγγείλει πάνω από 1000$ πράγματα από εκεί.Απλά ο χρόνος που κάνουν να φτάσουν είναι ο κλασσικός(~25-35 μέρες).

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανάποδα έπρεπε να το σκέφτεσαι.

Για τόσο ακριβό κινητό έχει νόημα να ψάξεις να το βρείς φτηνότερο,.αλλά σίγουρα αξίζει μόνο αν είναι έμπιστο το μαγαζί.

 

219 στο τελειο vickmall...Με 15 λιγοτερα δολλάρια (αμφιβάλλω αν υπαρχει εστω και μη εμπιστο μαγαζι που να το εχει 205 δολλάρια) θα ρίσκαρες να το πάρεις απο πχ. 1949deal, pandawill, coolicool κτλπ κτλπ?

 

Εγώ πάντως οχι. Ενώ αν ηταν ενα κινητάκι των 70 δολλαρίων δε θα τρελενόμουν κιόλας, θα το επαιρνα ανετα απο οπου να ναι αν ηταν να γλιτώσω 10-15 δολάρια.. Άρα εγώ καλά το σκέφτομαι, άποψη μου τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

219 στο τελειο vickmall...Με 15 λιγοτερα δολλάρια (αμφιβάλλω αν υπαρχει εστω και μη εμπιστο μαγαζι που να το εχει 205 δολλάρια) θα ρίσκαρες να το πάρεις απο πχ. 1949deal, pandawill, coolicool κτλπ κτλπ?

 

Εγώ πάντως οχι. Ενώ αν ηταν ενα κινητάκι των 70 δολλαρίων δε θα τρελενόμουν κιόλας, θα το επαιρνα ανετα απο οπου να ναι αν ηταν να γλιτώσω 10-15 δολάρια.. Άρα εγώ καλά το σκέφτομαι, άποψη μου τουλάχιστον.

Για 5-10$ όχι.

Για 20$ θα έπαιρνα άνετα από pandawill που είχα ξαναγορασει στο παρελθόν χωρίς πρόβλημα

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

219 στο τελειο vickmall...Με 15 λιγοτερα δολλάρια (αμφιβάλλω αν υπαρχει εστω και μη εμπιστο μαγαζι που να το εχει 205 δολλάρια) θα ρίσκαρες να το πάρεις απο πχ. 1949deal, pandawill, coolicool κτλπ κτλπ?

 

Εγώ πάντως οχι. Ενώ αν ηταν ενα κινητάκι των 70 δολλαρίων δε θα τρελενόμουν κιόλας, θα το επαιρνα ανετα απο οπου να ναι αν ηταν να γλιτώσω 10-15 δολάρια.. Άρα εγώ καλά το σκέφτομαι, άποψη μου τουλάχιστον.

 

 

200 -205 ειναι η τιμη του στο ali απο μαγαζια με 99% και πανω αξιολογησεις

 

 

http://www.aliexpress.com/store/product/New-Arrival-Meizu-M1-Note-4G-FDD-LTE-Android-4-4-MTK6752-Octa-Core-1-7GHz/609089_32260407365.html

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Meizu-M1-Note-No-Blue-FHD-4G-LTE-Mobile-Phone-MTK6752-Octa-Core-5-5/342812_32259344585.html

 

 

απο αυτους εχω ψωνισει εγω

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ στη παρέα. Παρήγγειλα το 16gb σε πράσινο χρώμα χτές από antelife στα 218 ( με κουπόνι ) και σήμερα το vickmall έκοψε το έξτρα 10$ που είχε για τα άλλα χρώματα εκτός του άσπρου.

Ελπίζω να μην έχω κανα θέμα με antelife. Θα ενημερώσω για την εξέλιξη

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ στη παρέα. Παρήγγειλα το 16gb σε πράσινο χρώμα χτές από antelife στα 218 ( με κουπόνι ) και σήμερα το vickmall έκοψε το έξτρα 10$ που είχε για τα άλλα χρώματα εκτός του άσπρου.

Ελπίζω να μην έχω κανα θέμα με antelife. Θα ενημερώσω για την εξέλιξη

Πολύ καλά νέα!:)

Και το μπλε 32gb γιατί έχει ακόμα 249+20$....

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας, μιας και πούλησα πρόσφατα το Thl 5000 λέω να προχωρήσω στην αγορά του εν λόγω κινητού!Που είναι το πιο φτηνό και με κάποια θήκη-ζελατίνα δώρο αν γίνεται?

Με ενδιαφερει για πράσινο η για μπλε..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,ειμαι νεος στην παρεα αλλα εχω παρακολουθησει το νημα απο την πρωτη μερα.Ειδα οτι τουλαχιστον τρια ατομα θα παραλαβετε απο μερα σε μερα,αντε με το καλο να παρουμε κ εμεις σειρα!:p

boltsis αν πας μια σελιδα πισω θα δεις συζητησει για το πιο φθηνο μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας, μιας και πούλησα πρόσφατα το Thl 5000 λέω να προχωρήσω στην αγορά του εν λόγω κινητού!Που είναι το πιο φτηνό και με κάποια θήκη-ζελατίνα δώρο αν γίνεται?

Με ενδιαφερει για πράσινο η για μπλε..

 

Θα σου ελεγα να μην κοιτας μονο για το φθηνοτερο αλλα και για ποιο ειναι πιο αξιοπιστο και με την καλυτερη εξυπηρετηση,και ειναι μονο ενα κατα την γνωμη μου το Vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πρωι πρωι, έτσι για το καλη βδομάδα και καλό μήνα!

Όλα καλά, πρωτες εντυπώσεις πολύ καλές, τώρα είμαι σε φόρτιση γιατί ίσα που πρόλαβαν να κάνω ενα update και να περάσω τις εφαρμογές που ήθελα. Ακόμα δεν έχω βάλει sim καρτες γιατί πρεπει να τις αλλάξω αυτές που έχω σε micro. Σαν κάτοχος του redmi note να πω οτι m1 είναι μικρότερο περιπου 4-5mm και σε φάρδος-ύψος και αισθητά ελαφρύτερο. Ενδεικτικά οτι και ακόμα με μια θήκη tpu nillkin διαφανή που έχω πάρει παραμένει οριακά μικροτερο απο το redmi. GPS που δοκιμασα λοκαρε 10-15sec τη πρωτη φορά. Θα προσπαθήσω να βγάλω με στην ημερα και μια δυο ομοιες φωτογραφιες και με τα δυο για δείγμα

Link to comment
Share on other sites

Λες και με ακούσανε στο Vickmall!

Κάτω 20$ το μπλε 32gb!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα ειναι οκ το 4G για ελλαδα;;

 

Βλεπω πως το vickmall εχει ολα τα χρωματα διαθεσιμα και το ψηνω....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα μεσα στη βδομαδα το περνω και γω...απλα ηθελα να ρωτησω ποσες μερες εκανε σε αυτους που παρελαβαν απο ποιο καταστημα λογικα vickmall και ποσα λεφτα πρεπει να βαλουμε στην paypal για να ειμαστε κομπλε;;εχει 219 το 16αρι περιπου 200 ευρω τοσα πρεπει να βαλουμε;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα μεσα στη βδομαδα το περνω και γω...απλα ηθελα να ρωτησω ποσες μερες εκανε σε αυτους που παρελαβαν απο ποιο καταστημα λογικα vickmall και ποσα λεφτα πρεπει να βαλουμε στην paypal για να ειμαστε κομπλε;;εχει 219 το 16αρι περιπου 200 ευρω τοσα πρεπει να βαλουμε;;

Με σημερινή ισοτιμία, τα 219$ αντιστοιχούν σε 196€.

Βάλε 200€ για σιγουριά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν πληρώσεις με paypal βάζοντας εκεί το ποσό σε $ θα σου δείξει πόσα ευρώ θα χρεώσει με τις (ακριβές) ισοτιμίες που χρησιμοποιεί το paypal.

 

Άντε να παραλάβετε και οι υπόλοιποι να γράψετε εντυπώσεις και να παίρνουμε επιτέλους σειρά κι εμείς.

www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Το Vickmall τα 219,99$ βγαζει μετάφραση σε ευρώ στα 187,43 , γιατί λέτε 196 ευρώ?Μήπως κάνει κάνει κράτηση το paypal τόσα λεφτά?

 

Επίσης με μια έρευνα που έκανα, 184,46ευρώ στο 1949deal και 186,44ευρώ στο Tο2c με μια ζελατίνη δώρο.Δεν έχουνε και μεγάλες διαφορές με το vickmall, όλα τα άλλα μαγαζιά είναι πιο ακριβά.

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Το Vickmall τα 219,99$ βγαζει μετάφραση σε ευρώ στα 187,43 , γιατί λέτε 196 ευρώ?Μήπως κάνει κάνει κράτηση το paypal τόσα λεφτά?

 

Επίσης με μια έρευνα που έκανα, 184,46ευρώ στο 1949deal και 186,44ευρώ στο Tο2c με μια ζελατίνη δώρο.Δεν έχουνε και μεγάλες διαφορές με το vickmall, όλα τα άλλα μαγαζιά είναι πιο ακριβά.

γιατι 196 ειναι.... http://www.x-rates.com/calculator/?from=USD&to=EUR&amount=219

Link to comment
Share on other sites

Το Vickmall τα 219,99$ βγαζει μετάφραση σε ευρώ στα 187,43 , γιατί λέτε 196 ευρώ?Μήπως κάνει κάνει κράτηση το paypal τόσα λεφτά?

 

Επίσης με μια έρευνα που έκανα, 184,46ευρώ στο 1949deal και 186,44ευρώ στο Tο2c με μια ζελατίνη δώρο.Δεν έχουνε και μεγάλες διαφορές με το vickmall, όλα τα άλλα μαγαζιά είναι πιο ακριβά.

 

OFFTOPIC: Μην κοιτάτε τις τιμές στα καταστήματα σε € γιατί πολύ σπάνια ανανεώνονται σύμφωνα με την τρέχουσα ισοτιμία και γιατί στα πιο πολλά καταστήματα η πληρωμή στο τέλος γίνεται σε $.

Link to comment
Share on other sites

Το Vickmall τα 219,99$ βγαζει μετάφραση σε ευρώ στα 187,43 , γιατί λέτε 196 ευρώ?Μήπως κάνει κάνει κράτηση το paypal τόσα λεφτά?

 

Επίσης με μια έρευνα που έκανα, 184,46ευρώ στο 1949deal και 186,44ευρώ στο Tο2c με μια ζελατίνη δώρο.Δεν έχουνε και μεγάλες διαφορές με το vickmall, όλα τα άλλα μαγαζιά είναι πιο ακριβά.

Όταν μιλάμε για Ισοτιμίες, μιλάμε για διεθνή χρήση.

Δεν έχει σημασία τι γράφει το κάθε μαγαζί που δεν ξέρουμε κάθε πότε ανανεώνει τις τιμές του σε €.

Επίσης, όπως ήδη είπαν τα παιδιά, πάντα κοιτάμε στα μαγαζιά τις τιμές σε $ και μετά κάνουμε μόνοι μας την μετατροπή σε €.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Aαα δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο θέμα, έχετε δίκιο ύστερα.Απλά και το 1949deal τα 218$ που λέει τα μεταφράζει σε 184,46 ευρώ , υπέθεσα ότι είναι σωστό αλλά έχετε δίκιο!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα μεσα στη βδομαδα το περνω και γω...απλα ηθελα να ρωτησω ποσες μερες εκανε σε αυτους που παρελαβαν απο ποιο καταστημα λογικα vickmall και ποσα λεφτα πρεπει να βαλουμε στην paypal για να ειμαστε κομπλε;;εχει 219 το 16αρι περιπου 200 ευρω τοσα πρεπει να βαλουμε;;

Προσωπικά έκανα την παραγγελία 29/1/15 και σήμερα 2/3/15 παρέλαβα, σύνολο δλδ περίπου ένας μήνας αναμονή από παραγγελία!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια τελικα ειναι οκ το 4G για ελλαδα;;

 

Ακόμα δεν έχω βρει 4G δίκτυο να το δοκιμάσω γιατί είμαι δουλέια άλλα λογικά μέχρι το βράδυ πιστεύω να βρω να δοκιμάσω.

Το 3G ωστόσο δουλεύει κανονικά οπότε θα δουλεύει και το 4G, δεν έχω καμιά ανησυχία.

Παρεμπιπτόντως, η αλλαγή sim σε micro στη wind μου κόστισε 5€ και στη cosmote μου την έκοψαν στο κατάστημα τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έκανα την παραγγελία 29/1/15 και σήμερα 2/3/15 παρέλαβα, σύνολο δλδ περίπου ένας μήνας αναμονή από παραγγελία!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ακόμα δεν έχω βρει 4G δίκτυο να το δοκιμάσω γιατί είμαι δουλέια άλλα λογικά μέχρι το βράδυ πιστεύω να βρω να δοκιμάσω.

Το 3G ωστόσο δουλεύει κανονικά οπότε θα δουλεύει και το 4G, δεν έχω καμιά ανησυχία.

Παρεμπιπτόντως, η αλλαγή sim σε micro στη wind μου κόστισε 5€ και στη cosmote μου την έκοψαν στο κατάστημα τσάμπα.

 

και στην wind την κοβουν αν το ζητησεις

Link to comment
Share on other sites

και στην wind την κοβουν αν το ζητησεις

Ήταν παλιά και δεν κοβόταν (μου είπαν) και μου την άλλαξαν με μια νέα που είναι προχαραγμένη και την κόβεις σε διαστάσεις και micro και nano, όποια θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...