Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς που έχει ανοίξει το κινητό τι κατσαβιδια χρειάζεται για να βγάλεις την οθόνη;
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οτάν κλείνω τις εφαρμογές από το task bar διακόπτει εντελώς την λειτουργία τους. Πχ το viber το κλείνει εντελώς κ αν στείλει κάποιος μνμ δεν το παίρνω κ πρέπει να ανοιξω ξανά την εφαρμογή. Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω; 4 5 7 A. Το μενού είναι αγγλικό.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που έχει ανοίξει το κινητό τι κατσαβιδια χρειάζεται για να βγάλεις την οθόνη;

 

κανένα απολυτως.... Που ειδες τις βίδες για να χρειαζεσαι κατσαβίδια? :happy:

 

Αριστερα και δεξια τις USB εχει μονο 2 ψιλες... σταυροκατσάβιδο γι αυτες...

Edited by Alphaleader
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

κανένα απολυτως.... Που ειδες τις βίδες για να χρειαζεσαι κατσαβίδια? :happy:

 

Αριστερα και δεξια τις USB εχει μονο 2 ψιλες... σταυροκατσάβιδο γι αυτες...

Έχει και άλλη μια στα ταινιακια που συνδέονται στην πλακέτα

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

απο το πρώτο firmware που ηρθε μέχρι και το ποιο πρόσφατο που έχω (4.5.6), ολα τα notification παιζουν σωστά! Μπορεί να χρειαστεί απο το security καποιες εφαρμογες να τις βάλεις Autostart ή και να τις καρφώσεις στην μνήμη.

Μόνο το hang είχε θέμα και το έλυσα με μια προηγούμενη έκδοση.

 

Επίσης όποιος έχει error στα play services λύνεται με clear cache και data στα services και framework και μετά reboot.

Edited by parisp82
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!! Σε μια χθεσινή έξοδο ρίξανε πάνω στο Μ1 μου ρακί (!@#$%). Αρχικά δεν έδειξε να έπαθε κάτι αλλά σήμερα το πρωί είχε μπει μόνο του σε safe mode (δεν το κλείνω το βράδυ). Πατάω να το κουμπί ενεργοποίησης και δεν ανταποκρινόταν και επίσης όταν πάτησα τα vol+/- σαν να ήταν πατημένο το vol+(μείωνα την ένταση και αυξανόταν πάλι μόνη της). Μετά πατώντας το κουμπί on/off για λίγη ώρα τελικά το έκλεισα για να το ξανανοίξω και τώρα ανοίγοντάς το γράφει FASTBOOT mode κάτω γωνία. Υποψιάζομαι ότι έχει κολλήσει το vol+ γι αυτό είπα να το ανοίξω μπας και το καθαρίσω. Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που το έχει ανοίξει αν έχει βγάλει την πίσω πλαστική πρόσοψη ή μόνο η οθόνη τραβιέται;;

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει παρακαλώ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos.μου βγαζει μαυρη οθονη ετσι ξαφνικα δεν με αφηνει να το κανω επαναφορα ουτε μου το δειχνει στον υπολογιστη να περασω το zip να το επαναφερω.τι να κανω?επειγον..οποιος ξερει ας μου πει.καμια ιδεα?ειχα την 4.5.7Α
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos.μου βγαζει μαυρη οθονη ετσι ξαφνικα δεν με αφηνει να το κανω επαναφορα ουτε μου το δειχνει στον υπολογιστη να περασω το zip να το επαναφερω.τι να κανω?επειγον..οποιος ξερει ας μου πει.καμια ιδεα?ειχα την 4.5.7Α

 

κανεις παιδια?εχω μεινει χωρις κινητο και ουτε να το δωσω μπορω ετσι διοτι εχει κρατησει τα παντα μεσα λογαριασμους ebay κτλ.εχω μεινει ξεκρεμαστος!τι να επαθε?δεν εχει τυχει σε αλλον?

Link to comment
Share on other sites

κανεις παιδια?εχω μεινει χωρις κινητο και ουτε να το δωσω μπορω ετσι διοτι εχει κρατησει τα παντα μεσα λογαριασμους ebay κτλ.εχω μεινει ξεκρεμαστος!τι να επαθε?δεν εχει τυχει σε αλλον?

Δες μήπως βοηθήσει αυτός ο οδηγός.

https://meizufans.eu/forum/topic/3173/restore-stock-recovery

 

Εννοείται, πρέπει να διαβάσεις Καλά πρώτα το τι πρέπει να κάνεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως βοηθήσει αυτός ο οδηγός.

https://meizufans.eu/forum/topic/3173/restore-stock-recovery

 

Εννοείται, πρέπει να διαβάσεις Καλά πρώτα το τι πρέπει να κάνεις.

 

καταρχην ευχαριστω για τον χρονο σου.θα κανω μια προσπαθεια αλλα δεν ειμαι αισιοδοξος γιατι στα λιγα δευτερολεπτα που μενει αναμενο πριν μαυρισει η οθονη δεν ξερω αν προλαβαινω να το κανω root και να κατεβασω το flash tool.θα προσπαθησω παντως αλλιως την εκατσα.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα.δεν μ αφηνει να του κανω root ουτε τιποτα.ανοιγει και σε ενα λεπτο μαυριζει η οθονη και φαινεται μονο το notification.υπαρχει καμια αλλη ιδεα?να το στειλω πισω?πειραζει που το πηρα με U και τωρα ειχε 4.5.7Α?
Link to comment
Share on other sites

τιποτα.δεν μ αφηνει να του κανω root ουτε τιποτα.ανοιγει και σε ενα λεπτο μαυριζει η οθονη και φαινεται μονο το notification.υπαρχει καμια αλλη ιδεα?να το στειλω πισω?πειραζει που το πηρα με U και τωρα ειχε 4.5.7Α?

Μυρίζομαι χαλασμένη οθόνη. Κάτι τέτοια κάνει εμένα στο χρώμα μαύρο και κολλάει όλη η οθόνη. Μιλα με το μαγαζι που το πηρες και στείλτο πίσω.

Προσωπικά παρήγγειλα οθόνη να την αλλάξω μόνος.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μυρίζομαι χαλασμένη οθόνη. Κάτι τέτοια κάνει εμένα στο χρώμα μαύρο και κολλάει όλη η οθόνη. Μιλα με το μαγαζι που το πηρες και στείλτο πίσω.

Προσωπικά παρήγγειλα οθόνη να την αλλάξω μόνος.

 

εστειλα μειλ και περιμενω.δεν μου μοιαζει για οθονη αλλα κατι με το λειτουργικο.δεν ξερω....:mad: τωρα αν στο κανει και εσενα ισως τι να πω!καλα ξεμπερδεματα...

Link to comment
Share on other sites

εστειλα μειλ και περιμενω.δεν μου μοιαζει για οθονη αλλα κατι με το λειτουργικο.δεν ξερω....:mad: τωρα αν στο κανει και εσενα ισως τι να πω!καλα ξεμπερδεματα...

Εμένα είναι 100% η οθόνη.

Νομίζω και εσενα.

Αν το ανοίξεις ενώ όπως λες η οθόνη είναι σβηστη και πάρεις τηλ χτυπάει ;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι 100% η οθόνη.

Νομίζω και εσενα.

Αν το ανοίξεις ενώ όπως λες η οθόνη είναι σβηστη και πάρεις τηλ χτυπάει ;

 

δεν χτυπαει.μονο το notification φαινεται

Link to comment
Share on other sites

δεν χτυπαει.μονο το notification φαινεται

Αν μπορείς να βγάλεις βίντεο το πρόβλημα θα βοηθούσε. Και για εμάς αλλά και για το καταστημα που το πηρες σαν απόδειξη

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα 2 φορές clean install την 4.5.7Α αλλά και πάλι δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από το play store. Καμιά ιδέα;

 

Φίλε μου και γω έπαθα το ίδιο. Βασικά κάπως στην τύχη φτιάχτηκε.

Αρχικά κατέβασε από το stock App Center μερικές εφαρμογές που χρειάζεσαι για να μπορείς να δουλέψεις.

Μετά εγώ έκανα αρκετά install-uninstall το .apk με το Play Store

ώσπου κάποια στιγμή μετά από 3-4 restart κτλ φιλοτιμήθηκε και παίζει κανονικά τώρα.

*το κλασσικό κόλπο με το google installer δεν πιάνει στο πρόβλημα σου

*δοκίμασε να βάλεις και παλαιότερο apk

*δώσε όλα τα permissions στο Security μήπως δεν το αφηνει απο εκεί να εκτελέσει όλες τις λειτουργίες του

Link to comment
Share on other sites

θα φτιαξω βιντεο.ευχαριστω για τον χρονο σας.εχω σκασει 2 μερες Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω προβλημα με το google play . Δεν κατεβαζε καμμια εφαρμογη με τιποτα . Μου πέταγε ενα μυνημα cannot retrieve file ......και κατι κωδικους . Αφου δοκιμασα τα παντα που βρηκα σε troubleshoot guides τελικα το προβλημα λυθηκε οταν αλλα εσβησα το google account που ειχα περασμενο και εβαλα ενα δευτερο που είχα. Μετα δουλεψε κανονικα . Το ιδιο φαινομενο μου το εκανε καναδυο φορες που εκανα reset to τηλεφωνο. Μετα την αλλαγη του google account δουλεψε κανονικα και update εκανε τα παντα ολα.
Old habits die hard
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα με τις εφαρμογές και τα notification Λύθηκε από την προ εγκατεστημένη εφαρμογή που έχει η meizu με όνομα Ασφάλεια.

 

Πρέπει να δώσεις έγκριση για τις εφαρμογές που θα τρέχουν από πίσω. Γενικά με παίδεψε πολύ το flyme και το θεωρώ λογικό διότι είναι ένα σχετικά καινούργιο λειτουργικό. Πότε δεν θα καταλάβω την εμμονή που έχουν οι εταιρείες να παραμετροποιούν τον android σε τόσο μεγάλο βαθμό με αποτέλεσμα να έχουν και τόσα πολλά προβλήματα.

 

Γενικά αν κάποιος δεν έχει εξοικείωση με την τεχνολογία δεν θα του το πρότεινα! Είναι πάρα πολύ ποιοτικό(η αίσθηση στο χέρι είναι εκπληκτική) αλλά με πολλά softwarικα προβλήματα! Πιστεύω αν στρώσουν το flyme και μπουν πιο δυναμικά στις αγορές ,εκτός Κίνας, θα κάνουν πάταγο. (και τώρα από ότι διαβάζω πάταγο κάνουν)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι πολυ καθαρο το βιντεο αλλα να δειτε τι μου κανει

Το βίντεο μου το δείχνει private. Κάνε το public

Ειχα και εγω προβλημα με το google play . Δεν κατεβαζε καμμια εφαρμογη με τιποτα . Μου πέταγε ενα μυνημα cannot retrieve file ......και κατι κωδικους . Αφου δοκιμασα τα παντα που βρηκα σε troubleshoot guides τελικα το προβλημα λυθηκε οταν αλλα εσβησα το google account που ειχα περασμενο και εβαλα ενα δευτερο που είχα. Μετα δουλεψε κανονικα . Το ιδιο φαινομενο μου το εκανε καναδυο φορες που εκανα reset to τηλεφωνο. Μετα την αλλαγη του google account δουλεψε κανονικα και update εκανε τα παντα ολα.

Εμένα απλά δούλεψε όταν έβαλα και δεύτερο Gmail χωρίς να σβήσω το πρώτο

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα με τις εφαρμογές και τα notification Λύθηκε από την προ εγκατεστημένη εφαρμογή που έχει η meizu με όνομα Ασφάλεια.

 

Πρέπει να δώσεις έγκριση για τις εφαρμογές που θα τρέχουν από πίσω. Γενικά με παίδεψε πολύ το flyme και το θεωρώ λογικό διότι είναι ένα σχετικά καινούργιο λειτουργικό. Πότε δεν θα καταλάβω την εμμονή που έχουν οι εταιρείες να παραμετροποιούν τον android σε τόσο μεγάλο βαθμό με αποτέλεσμα να έχουν και τόσα πολλά προβλήματα.

 

Γενικά αν κάποιος δεν έχει εξοικείωση με την τεχνολογία δεν θα του το πρότεινα! Είναι πάρα πολύ ποιοτικό(η αίσθηση στο χέρι είναι εκπληκτική) αλλά με πολλά softwarικα προβλήματα! Πιστεύω αν στρώσουν το flyme και μπουν πιο δυναμικά στις αγορές ,εκτός Κίνας, θα κάνουν πάταγο. (και τώρα από ότι διαβάζω πάταγο κάνουν)

Δηλαδή τώρα το Hangouts σου παίζει;

Ποιες εφαρμογές έφτιαξες;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...