Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω με την 4.5.4Α εδω και δυο μερες. Το μονο bug που εχω ειναι οτι δεν κανει ολα τα βιντεο full screen απο το facebook,οχι ολα αλλα μερικα κατα τα αλλα δουλευει απροβληματιστα. Το φακελο document που λεει ο φιλος εμενα το λεει εγγραφο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω παντος που δοκιμασα την 4.5.4.Α μου εβγαλε αμεσος bug στις φωτογραφιες,δεν μου ανοιγε καμια ουτε στιν συλογη αλλα ουτε και στο viber.με clear data την εκανα και την ξαναπερασα μηπως δεν ειχε κατσει καλα και παλι τα ιδια εκανε,οποτε γυρισμα στα παλια

Την πέρασα κι εγω χωρίς clear user data και έκατσε καλά απ όσα έλεγξα μεχρι τώρα.Για παράδειγμα,το titanium backup δουλεύει απ τη στιγμή που έγινα ρουτ.φυσικα gallery viber...όλα μένει μόνο να αφαιρέσω τις γνωστές κινέζικες εφαρμογές και να δούμε πώς πάει η μπαταρία...

Μήπως δεν έδινες όταν ζητόυσαν δικαιώματα τα διάφορα απ τα gaps και viber ...α..και το από άγνωστες πηγές το είχες τικαρισμένο;

 

Διάβαζα καθε λέξη απο αυτα που λέγατε προσεχτικά, και εξακολουθησα να μην μπορώ να κάνω αυτα που λετε.. Τρελαινομουν γιατί δεν ειμαι αρχάριος με αυτα, και φαίνεται Τοσο εύκολα πράγμα που απελιζομουν..

Ωσπου τελικα η απαντηση ηταν..... Οτι υπάρχει ενα πρόγραμμα το DOCUMENT οπου μονο αμα μπεις με αυτο φαίνεται το upgrade ως executable.... Ουτε καν ηξερα οτι εχω τέτοιο πρόγραμμα..

Περαστηκε κομπλε η 4.5.3..w8aminute στο official site εγραφε για την 4.5.4Α και σου κατεβάζει την 4.5.3? Πφφφ, μολις γυρίσω θα περασω ξανα την σωστη.. Πριν 3-4 σελιδες κάποιος ειχε δωσει λινκ με την 4.5.4,ηταν η A? Αυτη να βαλω?

Anyway, ευχαριστώ πολυ ολους για την βοήθεια και σορυ για το πρηξιμο :p Προς το παρων, εχω την εντύπωση οτι τρεχει καλύτερα το κινητό τωρα, το πρόβλημα με τα χρώματα δεν λύθηκε δυστυχώς και περιμένω απάντηση απο Coolicool τι μπορώ να κανω τώρα.

 

Antutu: 41833 (64bit)

1.Δεν υπάρχει λειτουργικό χωρίς file manager.

2.Στό flyme το εικονίδιο που λέει έγγραφο ή document έπρεπε να το λέει διαχείριση αρχείων ( File manager ) για αυτό μπερεύει...

3.Το Update-zip αρχείο όταν το κατεβάζουμε απ το κινητό, πάει στις λήψεις(download) όπου το βρίσκουμε και πατώντας πάνω του

κάνει αναβάθμιση.

Όπου και να το πάμε ( Χύμα στην κάρτα για παράδιγμα,το ίδο θά γίνει.Το Flyme απ το σημείο που πατήσουμε πάνω του,ΚΑΝΕΙ ΕΥΚΟΛΗ την αναβάθμιση ( Flasha-ρει το λειτουργικό μέ ( καθαρό ) ή χωρίς( βαριώμαστε να ξαναστήνουμε) clear data, απαλάσοντας μας από τον μπελά τού φλασαρίσματος.

Έχουμε δηλ Δυό χαρές...καί μιά κινητάρα , και καλά τροποποιημένο λειτουργικό android :happy::happy:

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Μα εξήγησα οτι με το File manager/Es explorer ειναι ενα απλο zip αρχείο γιαυτο και ειχα χαθει. Οταν βρηκα το Document, τοτε πηγα κανονικα εκει που είχα βαλει το update.zip και ειχε το εικονίδιο του upgrade. Τεσπα εγινε η δουλειά αυτο έχει σημασία, οποτε τωρα που γυρναει αν εχει καποιος link με την 4.5.4Α θα του ήμουν ευγνώμων :)
Link to comment
Share on other sites

Μα εξήγησα οτι με το File manager/Es explorer ειναι ενα απλο zip αρχείο γιαυτο και ειχα χαθει. Οταν βρηκα το Document, τοτε πηγα κανονικα εκει που είχα βαλει το update.zip και ειχε το εικονίδιο του upgrade. Τεσπα εγινε η δουλειά αυτο έχει σημασία, οποτε τωρα που γυρναει αν εχει καποιος link με την 4.5.4Α θα του ήμουν ευγνώμων :)

 

https://meizufans.eu/forum/topic/2309/m1-note-official-firmware-flyme-os-4-5-4a-20150713173201-leaked

Πάς κάτω που λέει update zip πατάς να κατέβει...κοίτα διπλα το μέγεθός του για σιγουριά να είναι 890 ΜΒ

εγώ αυτό έχω και όλα κάλά πρός το παρόν..

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την τελευταία beta, 4.5.4Α Όλα δείχνουν καλά εκτός του Gmail, δεν ανοίγει με τίποτα, κρασάρει στο άνοιγμα. Αντιμετώπισε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

«Οι προπάτορες ημών ήσαν Ηπειρώτες , εκ των οποίων ηγέρθη εκείνος ο Πύρρος».

Γεώργιος Καστριώτης

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με την 4.5.4Α εδω και δυο μερες. Το μονο bug που εχω ειναι οτι δεν κανει ολα τα βιντεο full screen απο το facebook,οχι ολα αλλα μερικα κατα τα αλλα δουλευει απροβληματιστα. Το φακελο document που λεει ο φιλος εμενα το λεει εγγραφο

 

Μπαταρία φίλε έχεις άποψη συγκριτικά με την κιτκατ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την τελευταία beta, 4.5.4Α Όλα δείχνουν καλά εκτός του Gmail, δεν ανοίγει με τίποτα, κρασάρει στο άνοιγμα. Αντιμετώπισε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Απο που την κατεβασες φιλε?

 

https://meizufans.eu/forum/topic/2309/m1-note-official-firmware-flyme-os-4-5-4a-20150713173201-leaked

Πάς κάτω που λέει update zip πατάς να κατέβει...κοίτα διπλα το μέγεθός του για σιγουριά να είναι 890 ΜΒ

εγώ αυτό έχω και όλα κάλά πρός το παρόν..

 

Αυτο κατεβασα χθες και ειναι η 4.5.3Α :/

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την τελευταία beta, 4.5.4Α Όλα δείχνουν καλά εκτός του Gmail, δεν ανοίγει με τίποτα, κρασάρει στο άνοιγμα. Αντιμετώπισε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Εγκατεστησε τα τελευταια google services απο apkmirror (7.8.93)προσεξε λιγο την εκδοση θα φτιαξει αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία φίλε έχεις άποψη συγκριτικά με την κιτκατ?

 

 

Είναι σε πολύ καλύτερα επίπεδα γενικώς και ειδικώς επειδή μπορείς να χειριστείς την αυτ. φωτεινότητα που εδώ πλέον δουλεύει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις πέρασα την τελευταία beta, 4.5.4Α Όλα δείχνουν καλά εκτός του Gmail, δεν ανοίγει με τίποτα, κρασάρει στο άνοιγμα. Αντιμετώπισε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

 

 

Κατεβάζεις τα play services 7.8.93 (448).apk και τα αντικαθιστάς με τα δικά του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγκατεστησε τα τελευταια google services απο apkmirror (7.8.93)προσεξε λιγο την εκδοση θα φτιαξει αμεσως.

 

 

Σωστός με πρόλαβες..:p

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Απο που την κατεβασες φιλε?

 

 

 

Αυτο κατεβασα χθες και ειναι η 4.5.3Α :/

http://www.flyme.cn/firmwarelist?modelId=27&type=2

 

Λέει ότι είναι 4.5.3 αλλά όταν την εγκατέστησα μου έδειχνε ότι είναι 4.5.4Α

«Οι προπάτορες ημών ήσαν Ηπειρώτες , εκ των οποίων ηγέρθη εκείνος ο Πύρρος».

Γεώργιος Καστριώτης

Link to comment
Share on other sites

Απο που την κατεβασες φιλε?

 

 

 

Αυτο κατεβασα χθες και ειναι η 4.5.3Α :/

Αφού το link είναι το http://download.meizu.com/Flyme/preview/M71/4.5.4A-C/20150713173201/kxf0714/update.zip

Και γράφει 4.5.4

Το κοιταξες πριν γράψεις;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησε τα τελευταια google services απο apkmirror (7.8.93)προσεξε λιγο την εκδοση θα φτιαξει αμεσως.

 

Κατεβάζεις τα play services 7.8.93 (448).apk και τα αντικαθιστάς με τα δικά του.

 

Σαίνια ευχαριστούμε...

To είχα κι εγώ το bug στο gmail δεν το γνώριζα και ευτυχώς δώσατε τη λύση τώρα είναι οκ.

Edited by coolbe
Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία φίλε έχεις άποψη συγκριτικά με την κιτκατ?
φορτιζει αρκετα πιο γρηγορα και κραταει λιγο παραπάνω. Οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω το οτι δουλευει πλεον σωστα η φωτεινοτητα ειναι μεγαλο +. Αν και την πρωτη μερα που το επεξεργαζομουνα εβλεπα να κατεβαινει παρα πολυ γρηγορα και επαθα ενα κοκομπλοκο αλλα τελικα ειχα ξεχασει το φακο ανοιχτο και λογο μερας δεν το πηρα πρέφα. Μολις το συνειδητοποιησα βαραγα το κεφαλι μου. Τελικα ρε παιδια τι γινεται με το gmail; μονο εμενα δουλευει σωστα στη 4.5.4Α;τι ακριβως σας κανει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά αν την βάλω να φανταστώ ότι δε θα μπορώ μέσω ota να πάω στην stable όταν βγει...;

Λογικα οχι, αλλα ετσι και αλλιως θα το μαθουμε απο εδω. (απο την πρωτη ωρα κιολας :p)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο που την κατεβασες φιλε?

Αυτο κατεβασα χθες και ειναι η 4.5.3Α :/

Εγω την κατεβασα απο εδω http://download.meizu.com/Flyme/preview/M71/4.5.4A-C/20150713173201/kxf0714/update.zip αλλα για καποιο λογο δεν μου την ανοιγει μεσω chrome αλλα απο την εφαρμογη ιντερνετ του κινητου

Edited by helloween83
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους κατόχους. Έχει εγγύηση απο την εδώ αντιπρόσωπεια (Rapid PR)?

 

Παίρνει SD card και αν ναι επιτρέπεται η μεταφορά των apps',?

 

Επίσης απο τα 16 πόσα αφήνει διαθέσιμα?

 

Ευχαριστώ

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους κατόχους. Έχει εγγύηση απο την εδώ αντιπρόσωπεια ?

 

Παίρνει SD card και αν ναι επιτρέπεται η μεταφορά των apps'?

 

Επίσης απο τα 16 πόσα αφήνει διαθέσιμα?

 

Ευχαριστώ

 

Δεν υπάρχει αντιπροσωπεία εδώ.

Όχι δεν παίρνει κάρτα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που πηγαιναν όλα τελεια με την 4.5.4,εμφανίστηκε game breaking bug. Το κινητό εχει κατι σαν λοξυγγα, μετα απο restart δεν μπορεί να διαβάσει την sim, δεν βγάζει το sim code καν, και η οθονη κανει κατι σαν refresh ολη την ωρα. Εχει να προτείνει καποιος κατι, διοτι δεν ειμαι σπίτι για κάνα downgrade και ουτε θελω κανα wipe αυτη τη στιγμή :/
Link to comment
Share on other sites

Στο 16 πόσα μένουν διαθέσιμα?
δεν μπορουσα να σου απαντησω επειδη εχω τα 32gb ομως με μια απλη αναζητηση θα εβρισκες κατευθειαν την απαντηση(12gb).μη γεμιζουμε ολο τα ιδια και τα ιδια. Εντελως φιλικα http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=10348032&switched=true

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και πάνω που πηγαιναν όλα τελεια με την 4.5.4,εμφανίστηκε game breaking bug. Το κινητό εχει κατι σαν λοξυγγα, μετα απο restart δεν μπορεί να διαβάσει την sim, δεν βγάζει το sim code καν, και η οθονη κανει κατι σαν refresh ολη την ωρα. Εχει να προτείνει καποιος κατι, διοτι δεν ειμαι σπίτι για κάνα downgrade και ουτε θελω κανα wipe αυτη τη στιγμή :/

Πως ακριβως ξεκινησε αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Πιο πριν εβαλα ενα αλλο dialer και messages, και καθαρισα κινεζικες εφαρμογές... Και μολις θυμήθηκα οτι μια απο αυτη ελεγε Sim1tsintsantson! Πω.. Μαλλον αυτο θα ειναι. Υπάρχει κατι σαν gapps της meizu για τα βασικα πρόγραμματα που εχει το κινητό μας οταν το πρωτοανοιξαμε??
Link to comment
Share on other sites

Πιο πριν εβαλα ενα αλλο dialer και messages, και καθαρισα κινεζικες εφαρμογές... Και μολις θυμήθηκα οτι μια απο αυτη ελεγε Sim1tsintsantson! Πω.. Μαλλον αυτο θα ειναι. Υπάρχει κατι σαν gapps της meizu για τα βασικα πρόγραμματα που εχει το κινητό μας οταν το πρωτοανοιξαμε??

Το update το διεγραψες απο το κινητο; αν οχι ξαναπερασε το

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόσβαση ακόμη για το buy and sell ακόμη, γι’ αυτό γράφω εδώ.

Το κινητό το έχω παραλάβει εδώ και 2 εβδομάδες περίπου, από http://fastcardtech.com/ , Είχα παραγγείλει την έκδοση με τα 32gb και μου έστειλαν την 16αρα, έκανα dispute στο paypal και η απόφαση που βγήκε ήταν να το στείλω πίσω και να μου επιστρέψουν τα χρήματά μου πίσω. Η μία επιλογή είναι αυτή και η άλλη είναι να το πουλήσω σε κάποιον που ενδιαφέρεται και πλέον δεν μπορεί να το αγοράσει.

 

Επίσης έχω αγοράσει και 5 θήκες(3 tpu, 2 με αλουμινένιο πλαίσιο και πίσω από γυαλί) για το τηλέφωνο, δύο ζελατίνες και ένα tempered glass τα οποία δεν έχω περάσει ακόμα, είναι στην συσκευασία τους. Και την μία θήκη την περιμένω ακόμη να έρθει. Φυσικά όλα αυτά συμπεριλαμβάνονται στην τιμή.

 

τα λινκ από τις θήκες:

http://www.ebay.com/itm/FUNDA-de-GEL-TPU-FINA-ULTRA-THIN-0-3mm-TRANSPARENTE-para-MEIZU-M1-NOTE-case-/151624205784?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item234d81c5d8

 

http://www.ebay.com/itm/New-Style-Silicone-TPU-Ultra-Thin-Slim-Clear-Case-Cover-For-MeiZu-MX4-Pro-M1-/141660780666?var=&hash=item20fba3f87a

 

αυτήν την πήρα σε 2 χρώματα.

http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Metal-Edge-Tempered-Glass-Back-Case-Cover-for-Meizu-MeiLan-M1-Note-/201339542503?var=&hash=item2ee0c59be7

 

και μία αγορασμένη από Ελλάδα.

 

Μέχρι 2/8 πρέπει να έχω στείλει tracking number στο paypal, οπότε η αγορά πρέπει να γίνει άμεσα.

 

Τιμή:210 ευρώ.

Edited by liovag
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...