Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις το παρελαβα δεν ειναι ρουτ .πως να δυναμοσω τον ηχο και γινετε εκει στα δεδομενα να γραφεο 3g η4G αντι για ενα e η g που βγαζει?

Για τον ηχο τι εννοεις;καποιο προγραμμα;αλλιως πας ρυθμίσεις-ηχος και το βαζεις οσο θες. Για να σου δειξει 3g ή 4g πρεπει να εχεις κάλυψη εκει που εισαι αλλιώς δε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξεχασα να πω οτι μου ειχαν φορτιστη μη ευρωπαικο!επρεπε να τους πω η μηπως επρεπε να επιλεξω κανα κουτακι στην αγορα?εσας απο fastcardtech σας ειχαν ευρωπαικο φορτιστη?ευτυχως εχω παλιους οποτε μικρο το κακο!

 

δηλαδη εκει στο κουτακι που ελεγε EU δεν παιζει ρολο...θα σε φερουν παλι μη ευρωπαικο?

δηλαδη δεν θα υπαρχει θεμα να το φορτιζεις με αλλον φορτιστη(πχ samsung) :worry:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εκει στο κουτακι που ελεγε EU δεν παιζει ρολο...θα σε φερουν παλι μη ευρωπαικο?

δηλαδη δεν θα υπαρχει θεμα να το φορτιζεις με αλλον φορτιστη(πχ samsung) :worry:

 

Η meizu δεν εχει φτιαξει ευρωπαικο φορτιστη (τουλάχιστον για το m1 note, για τα αλλα δεν γνωρίζω) εγω το φορτιζω με ενα nokia και ενα samsung, ολοι οι φορτιστες κινητων κανουν

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εκει στο κουτακι που ελεγε EU δεν παιζει ρολο...θα σε φερουν παλι μη ευρωπαικο?

δηλαδη δεν θα υπαρχει θεμα να το φορτιζεις με αλλον φορτιστη(πχ samsung) :worry:

Όσο τα volt των άλλων φορτιστων παραμένουν 5v, τότε όλοι κάνουν.

Απλά ίσως φορτίζει πιο αργά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

και εγω σχεδον ολα τα κινητα με εναν παλιο απο ενα huawei τα φορτιζω χωρις προβλημα!επειδη ρωτησα και λιγα ποστ πριν ο δικος του launcher δεν δεχεται widgets?βαζω το hd widgets πχ και φορτωνει και δεν ανοιγει!πρεπει να ζησω ετσι?και μ αρεσει οπως ειναι παρα πολυ δεν θελω να βαλω nova launcher η κατι αλλο
Link to comment
Share on other sites

και εγω σχεδον ολα τα κινητα με εναν παλιο απο ενα huawei τα φορτιζω χωρις προβλημα!επειδη ρωτησα και λιγα ποστ πριν ο δικος του launcher δεν δεχεται widgets?βαζω το hd widgets πχ και φορτωνει και δεν ανοιγει!πρεπει να ζησω ετσι?και μ αρεσει οπως ειναι παρα πολυ δεν θελω να βαλω nova launcher η κατι αλλο

Βάλε άλλον να ησυχάσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω πριν 2-3 ωρες (απο αυτο γραφω)!!!

 

Πρωτες εντυπωσεις??

 

Ερωτας το flyme....η συσκευη σφαιρατη....3 ωρες δεν το εχω αφησει ουτε λεπτο απο τα χερια μου με δεδομενα ανοικτα, δυο sim μεσα, wifi, gps, κλησεις, σερφαρισμα και πολλα downloads για σεταρισμα....η μπαταρια εχει πεσει 12%!!!

 

OMG!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω σχεδον ολα τα κινητα με εναν παλιο απο ενα huawei τα φορτιζω χωρις προβλημα!επειδη ρωτησα και λιγα ποστ πριν ο δικος του launcher δεν δεχεται widgets?βαζω το hd widgets πχ και φορτωνει και δεν ανοιγει!πρεπει να ζησω ετσι?και μ αρεσει οπως ειναι παρα πολυ δεν θελω να βαλω nova launcher η κατι αλλο

 

Οντως μερικα widget δεν δουλεύουν, εγω χρησιμοποιώ το transparent weather clock χωριςκαποιο πρόβλημα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid27.transparentclockweather&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dtransparent+weather+clock&pcampaignid=APPU_1_3z2eVbuBD8anU4D7vJAL

Link to comment
Share on other sites

Οντως μερικα widget δεν δουλεύουν, εγω χρησιμοποιώ το transparent weather clock χωριςκαποιο πρόβλημα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid27.transparentclockweather&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dtransparent+weather+clock&pcampaignid=APPU_1_3z2eVbuBD8anU4D7vJAL

 

Και εγω αυτο εβαλα μια χαρα δουλευει!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβαθμιση (a) καποια προγραμματα που εκτελουνται με κλειστη την οθονη (μουσικη interned radio) μετα απο καποια λεπτα κλεινουν μηπως συμβαινει και σε καποιον αλλον αυτο?

 

Αμα τσεκάρεις την εφαρμογή Security που εχει το κινητό θα δείς οτι μετα το update εβαλαν μια κατηγορια που λεγεται "power saving" και σου λεει οτι μετα απο 3λεπτα ανενεργης οθονης οι εφαρμογες που ειναι επιλεγμενες κλεινουν ωστε να κανει εξοικονομιση μπαταριας...μπορεις να το αλλαξεις για τις εφαρμογες που θες!!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις -> οθόνη και άλλαξε το μέγεθος της γραμματοσειράς

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Και κάτι ακόμη, δεν μπορω να βρω πουθενά πόση ώρα είναι ανοιχτό το Wi-fi και τη κατανάλωση έχει.

Link to comment
Share on other sites

67% μπαταρια στο 40% φωτεινοτητα (πολυ φωτεινη οθονη δεν χρειαζεται παραπανω για τα γουστα μου)με σχεδον συνεχη χρηση απο τις 9 το πρωι!!

 

Θερμοκρασια δεν ανεβαζει επισης....

 

Οθονη....σουπερ αναρωτιεμαι πως και δεν την χρισημοποιουν και οι λεγομενες μεγαλες εταιριες την συγκεκριμενη τεχνολογια της sharp!!

 

Εντυπωσιακο ειναι για 140 ευρω (και 250 να εκανε τα ιδια θα ελεγα).....δεν βλεπω να υστερει αισθητα καπου (μονο στην ενταση και την ποιοτητα του ηχειου για να τα λεμε ολα!!) σε σχεση με περσινες ναυαρχιδες που ειχα στα χερια μου.....ουτε μου λειπει κατι εντονα!!

 

Υ.Γ. Γιατι ρε παιδες μας ειχατε φοβισει τοσο ορισμενοι με το fastcardtech??

 

Εγω παντως δεν εχω κανενα παραπονο και γρηγορα ηρθε (19 μερες απο την παραγγελια) και ολοκαινουργια ειναι η συσκευη και απροβληματιστη (by the way το ledακι αναβει ολοκληρο και σε εμενα)!!

 

Εγγυηση?? Κινεζο αγοραζεις απο οπου και να τον παρεις ταλαιπωρια ειναι να τον στειλεις πισω και καθηστερηση.....οπως και να χει εγω ξαναγοραζα ανετα απο το συγκεκριμενο σιτε αν κρινω απο την συνολικη εμπειρια, την διαφορα τιμης απο ολους τους υπολοιπους και αυτο που παρελαβα!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αμα τσεκάρεις την εφαρμογή Security που εχει το κινητό θα δείς οτι μετα το update εβαλαν μια κατηγορια που λεγεται "power saving" και σου λεει οτι μετα απο 3λεπτα ανενεργης οθονης οι εφαρμογες που ειναι επιλεγμενες κλεινουν ωστε να κανει εξοικονομιση μπαταριας...μπορεις να το αλλαξεις για τις εφαρμογες που θες!!

 

στο εικονιδιο που λεει προστασια?ψαχνω εκει για το power saving αλλα δεν βρισκω κατι.ειμαι με την U

Link to comment
Share on other sites

στο εικονιδιο που λεει προστασια?ψαχνω εκει για το power saving αλλα δεν βρισκω κατι.ειμαι με την U

 

Δεν έχει σημασια νομιζω αν εισαι με την U...σημασια έχει οτι λογικα δεν εχεις βαλει την Flyme 5 που εχει ο φιλος που του εστειλα το μηνυμα αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

67% μπαταρια στο 40% φωτεινοτητα (πολυ φωτεινη οθονη δεν χρειαζεται παραπανω για τα γουστα μου)με σχεδον συνεχη χρηση απο τις 9 το πρωι!!

 

Θερμοκρασια δεν ανεβαζει επισης....

 

Οθονη....σουπερ αναρωτιεμαι πως και δεν την χρισημοποιουν και οι λεγομενες μεγαλες εταιριες την συγκεκριμενη τεχνολογια της sharp!!

 

Εντυπωσιακο ειναι για 140 ευρω (και 250 να εκανε τα ιδια θα ελεγα).....δεν βλεπω να υστερει αισθητα καπου (μονο στην ενταση και την ποιοτητα του ηχειου για να τα λεμε ολα!!) σε σχεση με περσινες ναυαρχιδες που ειχα στα χερια μου.....ουτε μου λειπει κατι εντονα!!

 

Υ.Γ. Γιατι ρε παιδες μας ειχατε φοβισει τοσο ορισμενοι με το fastcardtech??

 

Εγω παντως δεν εχω κανενα παραπονο και γρηγορα ηρθε (19 μερες απο την παραγγελια) και ολοκαινουργια ειναι η συσκευη και απροβληματιστη (by the way το ledακι αναβει ολοκληρο και σε εμενα)!!

 

Εγγυηση?? Κινεζο αγοραζεις απο οπου και να τον παρεις ταλαιπωρια ειναι να τον στειλεις πισω και καθηστερηση.....οπως και να χει εγω ξαναγοραζα ανετα απο το συγκεκριμενο σιτε αν κρινω απο την συνολικη εμπειρια, την διαφορα τιμης απο ολους τους υπολοιπους και αυτο που παρελαβα!!

 

τι χρωμα το πηρες? εγω πηρα απο εκει το μπλε και το φωτακι στο home ειναι λιγο πιο αδυναμο απο την δεξια πλευρα οπως το κοιτας. κατα τα αλλα μια χαρα κινητο ειναι για τα χρηματα του!

Link to comment
Share on other sites

Aσπρο......ειναι παρτιδες και παρτιδες απο οτι εχω καταλαβει διαβαζοντας.....το δικο μου ειναι παραγωγης τελος Μαιου απο οτι γραφει στο κουτι!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

στο m1 note που εχω (version 4.2.0.5Α) απο σημερα αρχισε να συμβαινει κατι περιεργο...χωρις να εχω πειραξει κατι (ουτως η αλλως δεν πολυασχολουμαι με το κινητο) σταματησαν να δουλευουν τα data μεσω δικτυου 3G (εχω Wind). παω στο chrome na ανοιξω σελιδες και μου βγαζει οτι ειμαι offline και οτι το wifi kai ta mobile data einai unavailable... προσπαθω να μπω και σε apps οπως το messenger ή facebook all mou βγαζει no internet connection... εκανα επανεκινησεις στο κινητο αλλα τιποτα.. εχει συμβει σε κανεναν ?? τι μπορει να εχει παθει ???

το wifi δουλευειι κανονικα

 

please λιγη βοηθεια....

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

στο m1 note που εχω (version 4.2.0.5Α) απο σημερα αρχισε να συμβαινει κατι περιεργο...χωρις να εχω πειραξει κατι (ουτως η αλλως δεν πολυασχολουμαι με το κινητο) σταματησαν να δουλευουν τα data μεσω δικτυου 3G (εχω Wind). παω στο chrome na ανοιξω σελιδες και μου βγαζει οτι ειμαι offline και οτι το wifi kai ta mobile data einai unavailable... προσπαθω να μπω και σε apps οπως το messenger ή facebook all mou βγαζει no internet connection... εκανα επανεκινησεις στο κινητο αλλα τιποτα.. εχει συμβει σε κανεναν ?? τι μπορει να εχει παθει ???

το wifi δουλευειι κανονικα

 

please λιγη βοηθεια....

 

ευχαριστω

 

Παλικάρι καταλαβαίνεις τι γράφεις;

Την μια λες ότι το Wi-Fi είναι μη διαθέσιμο και μετά λες ότι δουλεύει κανονικά.

 

Τελικά τι ισχύει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω... προφανως για να δω αν δουλευουν τα data, απενεργοποιω το wifi και τοτε μου βγαζει οτι wifi kai mobile data einai unavailable.... οταν ενεργοποιω το wifi, τοτε δουλευεο κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα για λιγο nova launcher και σε 10 λεπτα τον εβγαλα!οχι οτι δεν ειναι καλος μονιμα αυτον ειχα αλλα το flyme ειναι αλλη φαση και ισως ενας λογος που πηρα και το κινητο!οκ δεν παιρνει καποια widgets δεν ειναι παραμετροποιησιμος αλλα μπρος τα καλη τι ειναι ο πονος!δεν το πειραζω εβαλα και τον καιρο που προτειναν οι φιλοι πιο πισω ολα καλα!η μπαταρια ειναι τερατακι!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι πολλές οι 200 σελίδες για να διαβάσω,εχω 1-2 ερωτήσεις και οποιος μπορεί-θέλει ας μου απαντήσει,ευχαριστώ...

-ενδιαφέρομαι να το αγοράσω,μπορείτε να προτείνετε 1-2 σαιτ?είτε ελληνικά είτε ξένα

-υπάρχει ακόμα η συσκευη με τα 16Gb?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι πολλές οι 200 σελίδες για να διαβάσω,εχω 1-2 ερωτήσεις και οποιος μπορεί-θέλει ας μου απαντήσει,ευχαριστώ...

-ενδιαφέρομαι να το αγοράσω,μπορείτε να προτείνετε 1-2 σαιτ?είτε ελληνικά είτε ξένα

-υπάρχει ακόμα η συσκευη με τα 16Gb?

Ευχαριστώ...

 

Δες post #2743 για ξένα. Από Ελληνικό δεν νομίζω ότι έχει πάρει κάποιος από εδώ μέσα.

Προσέχεις να ζητήσεις FDD-LTE για να παίζει το 4G Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...