Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εχω την εμπειρια σου/σας.

Παλευω με το flyme..αλλα οκ..θα το μαθω.

 

Kαλη πρωτη εντυπωση παντως. Και η cameroyla (μιας και εχουμε πει κατι παραπανω) "βολικη" . Δεν ειναι και mx4 ..αλλα οκ.

 

Στο πμ που ειχα στειλει..το πρωτο αστο :p

Αντε με το καλο να μου ερθει.σε καλο χρονο σου ηρθε παντως

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια ??:confused:

γτ εχω κανει παραγγελια με mastercard απο εξωτερικο και ολα οκ !

Γιατί αν δεν έρθει ποτέ το προϊόν σου ή έρθει ένα τούβλο αντί για κινητό που θα απευθυνθεις για να πάρεις πίσω τα λεφτά;

PayPal νόμος αλλιώς μη ψωνιζεις καλύτερα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρεληφθη το κινητακι σημερα (θυμιζω παραγγελια απο fastcardtech 26/5 χωρις τιποτα "extra" επιλεγμενο περα απο τα 3.5% του paypal).

 

Δεν εχει κανενα προβλημα -περα απο το γνωστο κυκλικο led button που δεν φωτιζεται ομοιομορφα-.Clein mein που λενε και οι θεσαλονικεις..

 

Να αναφερω οτι ειχαν βαλει δωρο και σιλικονατη διαφανη θηκη και προστατευτικη μεμβρανη για την οθονη.

Τη θηκη την εβαλα ηδη ..Διακριτικη και δε προσδιδει ογκο στις 5.5". Τη μεμβρανη παιζεται αν θα την βαλω.

 

Αντί για το απλό screen protector προτίμησε κάποιο tempered glass(πχ της Nillkin) καθώς η αίσθηση της αφής είναι απίστευτη.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέμε για tempered glasses παρέλαβα και τοποθέτησα σήμερα αυτό

http://www.aliexpress.com/snapshot/6689986750.html?orderId=67454446232222

Εξαιρετική εφαρμογή και φτηνό, δεν έχει τρυπούλα βέβαια για τη μπροστά κάμερα αλλά δεν επηρεάζει καθόλου την ποιότητα της φωτογραφίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το Vickmall Μου είχε βάλει αρκετά και μένα..

Δερμάτινη θήκη+σιλικονατη θήκη+φιλμάκι οθόνης+ φορτιστή αυτοκινήτου.

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έπεσε το Meizufans;

 

Κάτι είχα διαβάσει ότι η Meizu τους κατηγορούσε για το domain ότι είναι παράνομο και κάτι τέτοια.

Τελικά τους έριξαν;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ζητησα τιποτα...Ή αγοραζουμε φθηνα ή δεν αγοραζουμε :lol:

Ουτε εγω ζητησα ντραπηκα με τετοια τιμη :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν δεν έρθει ποτέ το προϊόν σου ή έρθει ένα τούβλο αντί για κινητό που θα απευθυνθεις για να πάρεις πίσω τα λεφτά;

PayPal νόμος αλλιώς μη ψωνιζεις καλύτερα.

Επειδή συνήθως ψωνίζω από aliexpress μου έχει τύχει δύο φορές το πρόβλημα που λες. Μία φορά αντί για 2 κινητά μου έστειλαν μόνο ένα και την άλλη δεν ήρθε καθόλου η παραγγελία. Και στις 2 πήρα τα λεφτά μου πίσω μέσα σε 15-20 μέρες.

«Οι προπάτορες ημών ήσαν Ηπειρώτες , εκ των οποίων ηγέρθη εκείνος ο Πύρρος».

Γεώργιος Καστριώτης

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει το ote TV go δυστυχώς μόνο σε official Android δουλεύει.

 

Κρίμα που δεν παίζει το Οτε Go... Μου κάνει εντύπωση όμως γιατί κάποια παιδιά λένε ότι παίζει το Nova go...

Δεν έχει σημασία αν είναι flyme, miui η καθαρό android. Το OTE GO δεν τρέχει σε rooted συσκευή για λόγους copyright κλπ (αντιγραφή περιεχομένου κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία αν είναι flyme, miui η καθαρό android. Το OTE GO δεν τρέχει σε rooted συσκευή για λόγους copyright κλπ (αντιγραφή περιεχομένου κλπ)

 

Δηλαδή, για να καταλάβω σε καθαρό unrooted Flyme (ή MIUI) θα τρέχει κανονικά το OTE TV GO? Γιατί είναι ένας από τους λόγους που το σκέπτομαι... Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Καλα πάμε.

Οσοι έχουν Ι κινητά έχουν πάρει την τελευταία επίσημη Ρομ από τις 25/5 και οι υπόλοιποι 20+ μέρες μετά ακόμα περιμένουμε...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μού δεν είναι root και δεν την παίζει..

Έχω την εντύπωση πως το Flyme έχει το su ούτως ή αλλως κι απλά σου δίνει τη δυνατότητα να το καλούν οι εφαρμογές ή όχι (το ιδιο κι οι MIUI). Επομένως, διέγραψε το /system/bin/su ή /system/xbin/su (έχοντας ενεργή την επιλογή root), κάνε επανακίνηση και δες αν τρέχει το ote go

Link to comment
Share on other sites

Καλα πάμε.

Οσοι έχουν Ι κινητά έχουν πάρει την τελευταία επίσημη Ρομ από τις 25/5 και οι υπόλοιποι 20+ μέρες μετά ακόμα περιμένουμε...

 

Είχα διαβάσει κάπου ότι η .06 είναι μόνο για την Ι έκδοση επειδή η 05Ι είχε bugs..

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως το Flyme έχει το su ούτως ή αλλως κι απλά σου δίνει τη δυνατότητα να το καλούν οι εφαρμογές ή όχι (το ιδιο κι οι MIUI). Επομένως, διέγραψε το /system/bin/su ή /system/xbin/su (έχοντας ενεργή την επιλογή root), κάνε επανακίνηση και δες αν τρέχει το ote go

Δεν μπορώ να το βρω να το διαγράψω,, και έχω περιέργεια να δω αν θα παίξει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μηπως δεν εχεις την cosmote στην θεση 1?

 

Όχι κανονικά στην πρώτη, οι τεχνικοί του ΟΤΕ μου είπαν πως χρειάζεται το official Android που πολλα κινέζικα δεν τα έχουν για αυτό δεν παίζει..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη το έχω περίπου ένα μήνα..με greenify αλλά και deep sleep battery saver, το βράδυ χάνει 2-3%...Αυτό ποσώς με ενδιαφέρει βέβαια.. Η αυτονομία του κυμαίνεται στο περίπου στα εξής..40 ώρες λειτουργία, 5-6 ώρες οθόνη, 1-2 ώρες κλήσεις...Wi-Fi-3G μόνο όταν τα χρειάζομαι..θα ήθελα πολύ βελτίωση, προς το παρόν νιώθω πιο κοντά σε επιδόσεις μχ4 παρά μ1..

 

 

Επισης, πριν απο λιγες μερες ανεφερα ενα προβλημα που ειχα και εξακολουθω να εχω.. Κουνωντας το κινητο ενιωθα κατι να κινείται εσωτερικά του τηλεφώνου, κοντα στο logo της meizu ατην πλάτη του κινητού.. Διερεύνησα το θέμα οσο μπορούσα και κατέληξα στο εξής ασφαλες συμπέρασμα..Οταν το κινητο εχει μπαταρια απο 30 ως 100% δεν κινείται εσωτερικά απολύτως τιποτα... Αρχίζει να κινείται απο 30% και κάτω..Πραγματικά αξιοπερίεργο, αν καπιος υποψιάζεται κατι ας μου πει

 

Παίδες εδώ κάτι...;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εδώ κάτι...;

Μήπως παιζει συστολη-διαστολη της μπαταρίας αναλόγως ποσο φορτισμένη είναι ;

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Μήπως παιζει συστολη-διαστολη της μπαταρίας αναλόγως ποσο φορτισμένη είναι ;

δεν γίνεται κάτι τέτοιο τεχνικά.

Δεν μπορώ να το βρω να το διαγράψω,, και έχω περιέργεια να δω αν θα παίξει..

[..]

Ενεργοποίησε το root, και με τον x-plore κάνε αναζήτηση για το αρχείο "su" στο /system και /sys. δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει, είναι το απαραίτητο binary για πρόσβαση root.
Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται κάτι τέτοιο τεχνικά.

Ενεργοποίησε το root, και με τον x-plore κάνε αναζήτηση για το αρχείο "su" στο /system και /sys. δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει, είναι το απαραίτητο binary για πρόσβαση root.

 

Δυστυχώς κάτι κάνω λάθος μάλλον έκανα ροοτ δεν μπορώ να βρω το αρχείο να σβήσω..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κάτι κάνω λάθος μάλλον έκανα ροοτ δεν μπορώ να βρω το αρχείο να σβήσω..

κατέβασε ενα τερματικό και τρέξε την εξής εντολή: ls /system/xbin και στειλε μου την έξοδο σε πμ να μην σπαμάρουμε το θέμα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παιζει συστολη-διαστολη της μπαταρίας αναλόγως ποσο φορτισμένη είναι ;

 

Εφόσον δεν παίζει ούτε αυτό το ενδεχόμενο και δεν υπάρχουν άλλες ιδέες, το αφήνω όπως είναι..έχω ενημερώσει το μαγαζί σε περίπτωση που έχω θέμα..

 

PS: αν εχει κανένας την ορεξη-καλοσύνη, ας το κουνήσει κι αυτος με την πλάτη στο αυτί του, αρκεί να ειναι <20% μπαταρία..Εγώ πιστεύω όλο και κάποιος θα βρεθεί με το ίδιο "πρόβλημα"...

 

http://meizufans.eu/forum/topic/2278/flyme-os-3-5-1a

 

Παίζει να λέει αλήθεια ο τύπος..?

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...