Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:blink::X Νταξει... ακυρος :down: Προτείνω δημόσιο λιθοβολισμό. Ακου εκει, κλειστα data εν ετη 2015 :knife:

Σώπα.

Θες και 3G ανοιχτά όταν οδηγας σε ταξίδι 3 ωρών;

Μην χάσεις καμιά ειδοποίηση στο Facebook; :-P

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λογικα αφου δεν εχει ραδιο,σου λεει δεν χρειαζονται τα ακουστικα

Δεν ισχύει αυτό.

Και άλλο κινέζικο που έχω πάρει που είχε ράδιο, δεν είχε ακουστικά.

Και σιγά ρε παιδιά. Αυτά που βάζουν είναι της πλάκας. Για πέταμα.

 

Προτιμώ τα δικά μου έτσι και αλλιώς.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

:blink::X Νταξει... ακυρος :down: Προτείνω δημόσιο λιθοβολισμό. Ακου εκει, κλειστα data εν ετη 2015 :knife:

 

Έμαθες και εσύ τα data!! :p

 

 

 

 

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό.

Και άλλο κινέζικο που έχω πάρει που είχε ράδιο, δεν είχε ακουστικά.

Και σιγά ρε παιδιά. Αυτά που βάζουν είναι της πλάκας. Για πέταμα.

 

Προτιμώ τα δικά μου έτσι και αλλιώς.

Στη γενική περίπτωση, καλύτερα να αφήνουν έξω ακουστικά (που όντως στις περισσότερες περιπτώσεις είναι της πλάκας), μπιχλιμπίδια και "δωράκια" και φρου-φρου κι αρώματα στη συσκευασία ("περίεργα" κουτιά κλπ), και να μας δίνουν ένα καλύτερο τηλέφωνο σε χαμηλότερη τιμή

(που αυτό νομίζω ότι είναι πλέον και η προτεραιότητα των περισσότερων Κινέζων τον τελευταίο χρόνο - και καλά κάνουν!)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα σε όλους σας! Παρακολουθώ το topic από την αρχή και είδα ότι έχετε αγοράσει από διάφορα μαγαζιά μέχρι στιγμής και στο μεγαλύτερο ποσοστό μείνατε ευχαριστημένοι! Επειδή είχα αγοράσει από to2c ένα Inew και εν τέλει μου χάλασε και δεν αναγνώριζαν τη ζημιά, ήμουν επιφυλακτικός να το αγοράσω το m1 note από κινέζικο μαγαζί και περίμενα από το meizumarkt για να είμαι πιο καλυμένος για service και τυχόν προβλήματα αλλά ακόμα τίποτα...έχω επικοινωνήσει μαζί τους μου είπαν ότι θα βγάλουν ανακοίνωση...αλλά επειδή είμαι ήδη 5 μήνες χωρίς ένα αξιόλογο κινητό σκέφτομαι να το αγοράσω από κινέζικο κατάστημα και πάλι...Έχει κάποιος να μου δώσει κάποια οδηγία ή συμβουλή? :worry: :worry: :worry:

Σας ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σας παιδιά!

#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα σε όλους σας! Παρακολουθώ το topic από την αρχή και είδα ότι έχετε αγοράσει από διάφορα μαγαζιά μέχρι στιγμής και στο μεγαλύτερο ποσοστό μείνατε ευχαριστημένοι! Επειδή είχα αγοράσει από to2c ένα Inew και εν τέλει μου χάλασε και δεν αναγνώριζαν τη ζημιά, ήμουν επιφυλακτικός να το αγοράσω το m1 note από κινέζικο μαγαζί και περίμενα από το meizumarkt για να είμαι πιο καλυμένος για service και τυχόν προβλήματα αλλά ακόμα τίποτα...έχω επικοινωνήσει μαζί τους μου είπαν ότι θα βγάλουν ανακοίνωση...αλλά επειδή είμαι ήδη 5 μήνες χωρίς ένα αξιόλογο κινητό σκέφτομαι να το αγοράσω από κινέζικο κατάστημα και πάλι...Έχει κάποιος να μου δώσει κάποια οδηγία ή συμβουλή? :worry: :worry: :worry:

Σας ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σας παιδιά!

 

vickmall φυσικα,με κλειστα ματια!ζητα τους και κανενα δωρακι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όσοι το εχετε παρει ποιο χρωμα προτιμησατε? Σε γενικές γραμμές ειστε ευχαριστημενοι? Καμμια προσφορα για τα 32gb? Ειμαι κατοχος lg g2 και φοβαμαι μηπως δεν αποτελεσει αξιο αντικαταστατη.. Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια όσοι το εχετε παρει ποιο χρωμα προτιμησατε? Σε γενικές γραμμές ειστε ευχαριστημενοι? Καμμια προσφορα για τα 32gb? Ειμαι κατοχος lg g2 και φοβαμαι μηπως δεν αποτελεσει αξιο αντικαταστατη.. Ευχαριστω πολυ!

 

Εχω το πράσινο 16gb και ναι το κινητό είναι αστέρι. Γρήγορο και αλαγκάριστο ( έρχομαι από wp και ξέρω τι εστί smooth )

Να το συγκρίνω με το g2 δεν μπορώ γιατί δεν το είχα ποτέ αλλά η εμπειρία χρήσης του m1 note σε σχέση με το lg 4x hd που είχα και ευτυχώς ξεφορτώθηκα είναι η μέρα με τη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη!

Δουλεύει κανείς το κινητό με Smartwatch;

Έχω το SW2 και έχω έχω εγκαταστήσει τα call handling και weather extensions, δεν δουλεύει κανένα από τα 2.

 

Καμία ιδέα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όσοι το εχετε παρει ποιο χρωμα προτιμησατε? Σε γενικές γραμμές ειστε ευχαριστημενοι? Καμμια προσφορα για τα 32gb? Ειμαι κατοχος lg g2 και φοβαμαι μηπως δεν αποτελεσει αξιο αντικαταστατη.. Ευχαριστω πολυ!

 

Ειχα LG G2, και το εδωσα για το m1 note. Λιγο καλυτερες επιδόσεις, εξισου καλη οθονη σε μεσες ακρες, δεν εχει NFC, κέρδισα ομως ακομα 16GB. Απο μπαταρία σαν μονοκαρτό εισαι στα επιπεδα του G2, σαν δικαρτο σαφώς χειροτερευει. Κάμερα πάνω κάτω στο ιδιο καζάνι βράζουνε.

 

Καπου κερδίζει κάπου χάνει. Θα ειναι ουσιαστική και καίρια αναβάθμιση αν σε ενδιαφέρει η δυνατότητα dual sim. Αν δε σε ενδιαφέρει, δεν βλέπω κανενα λόγο να μην πάρεις ενα G3 πχ.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ειχα LG G2, και το εδωσα για το m1 note. Λιγο καλυτερες επιδόσεις, εξισου καλη οθονη σε μεσες ακρες, δεν εχει NFC, κέρδισα ομως ακομα 16GB. Απο μπαταρία σαν μονοκαρτό εισαι στα επιπεδα του G2, σαν δικαρτο σαφώς χειροτερευει. Κάμερα πάνω κάτω στο ιδιο καζάνι βράζουνε.

 

Καπου κερδίζει κάπου χάνει. Θα ειναι ουσιαστική και καίρια αναβάθμιση αν σε ενδιαφέρει η δυνατότητα dual sim. Αν δε σε ενδιαφέρει, δεν βλέπω κανενα λόγο να μην πάρεις ενα G3 πχ.

Με ενδιαφέρει να ειναι dual sim, αυτος ειναι και ο λογος που το αλλαζω, ουτε μηνα δεν το εχω.. Για το καινουριο asus zenfone 2 τι εχετε να πειτε? Κυμαίνεται στα 250 η τιμη του.

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να ειναι dual sim, αυτος ειναι και ο λογος που το αλλαζω, ουτε μηνα δεν το εχω.. Για το καινουριο asus zenfone 2 τι εχετε να πειτε? Κυμαίνεται στα 250 η τιμη του.

 

αν μπορεις να βρεις το Asus, παρε το Asus.. Αν οχι, το meizu ειναι το επομενο που θα προτεινα.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις να βρεις το Asus, παρε το Asus.. Αν οχι, το meizu ειναι το επομενο που θα προτεινα.

Υπάρχει η έκδοση με τα 2gb ram στο vickmall στα 250 σε στοκ.. Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η έκδοση με τα 2gb ram στο vickmall στα 250 σε στοκ.. Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου.

 

Και τώρα η ερώτηση του 1 μυρίου ευρώ... Γιατι να το πάρεις απο Κινα και να μην το πάρεις απο Ευρώπη να εχεις και εγγύηση? :lol: Τέσπα... οφφτοπικ πηγαμε τωρα...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικά. Δεν ειχα κανενα πρόβλημα και δε μπορω να σε βοηθήσω γιατι πραγματικά δεν συνάντησα καποια δυσκολία, ουτε εκανα κανένα μαγικό για να το μοιραστώ μαζι σας. Εχω διαβάσει κ άλλες φορές γκρίνιες σχετικά με αυτό το θεμα αλλά εγω δεν συνάντησα καποιο πρόβλημα

 

Σχετικά με το update δεν διάβασα τιποτα σχετικό με τη μπαταρία. Όσοι απο σας κάνατε το update και έχετε διαπιστώσει καμια διαφορά προς το καλύτερο ή το χειρότερο, ενημερώστε..

εισαι με Α rom και κατεβαζεις και εγκαθιστας τα θεματα? (free και μη)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα η ερώτηση του 1 μυρίου ευρώ... Γιατι να το πάρεις απο Κινα και να μην το πάρεις απο Ευρώπη να εχεις και εγγύηση? :lol: Τέσπα... οφφτοπικ πηγαμε τωρα...

 

Μεχρι στιγμης μονο εκει το βρηκα.. Ευρωπαικο απο που, αφου δεν στελνουν ελλαδα? Αν ξέρεις κατι σιγουρα σε παρακαλω πες μου.. Με ενδιαφερει πολυ. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα LG G2, και το εδωσα για το m1 note. Λιγο καλυτερες επιδόσεις, εξισου καλη οθονη σε μεσες ακρες, δεν εχει NFC, κέρδισα ομως ακομα 16GB. Απο μπαταρία σαν μονοκαρτό εισαι στα επιπεδα του G2, σαν δικαρτο σαφώς χειροτερευει. Κάμερα πάνω κάτω στο ιδιο καζάνι βράζουνε.

 

Καπου κερδίζει κάπου χάνει. Θα ειναι ουσιαστική και καίρια αναβάθμιση αν σε ενδιαφέρει η δυνατότητα dual sim. Αν δε σε ενδιαφέρει, δεν βλέπω κανενα λόγο να μην πάρεις ενα G3 πχ.

 

τοσο καλη μπαταρια εχει το μ1 στα επιπεδα του g2???? στο μχ4 ειναι για τα πανηγύρια, ισως φταιει η SoC του βεβαια

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

εισαι με Α rom και κατεβαζεις και εγκαθιστας τα θεματα? (free και μη)

Είμαι με Α και έχω κατεβάσει μονο free θέματα και τα έχω εγκαταστήσει κανονικά απο την προεγκατεστημένη εφαρμογή της meizu.

Παρεμπιπτόντως, χαζεύοντας για θήκες ξεχώρισα αυτές

1. http:// http://www.ipromarket.com/simon-ultra-thin-aluminum-metal-bumper-arc-pc-back-cover-case-for-meizu-m1-note.html

2. http:// http://www.aliexpress.com/item/Meizu-M1-Note-5-5-inch-metal-bumper-transparent-TPU-soft-back-cover-case-for-Meizu/32297429688.html

3. http:// http://www.aliexpress.com/item/1PC-Phone-Case-For-Meizu-Noblue-Note-M1-5-5-Ultra-Thin-Metal-Hippocampus-Buckle-Curved/32308299011.html

4. Και τέλος αυτή που σχεδιαστικά ξεφεύγει από τις κλασικές αλλα δύσκολα θα βρεθεί αγοραστής

http:// http://www.ipromarket.com/simon-mechanical-arm-trigger-premium-aluminum-bumper-metal-case-for-meizu-m1-note.html

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάνεις πρόβλημα με την εφαρμογή του viber;

Ενώ κλήση κάνει κανονικά, notifications έρχονται κανονικά, δεν μου ανοίγει η κάμερα η δική μου. Με το που την ανοίγω βίντεο κλήση κολλάει η εφαρμογή η δική μου αλλά και του άλλου που με καλεί.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάνεις πρόβλημα με την εφαρμογή του viber;

Ενώ κλήση κάνει κανονικά, notifications έρχονται κανονικά, δεν μου ανοίγει η κάμερα η δική μου. Με το που την ανοίγω βίντεο κλήση κολλάει η εφαρμογή η δική μου αλλά και του άλλου που με καλεί.

 

το βαιμπερ εχει καμποσο καιρο που το ενα update ειναι χειροτερο απο το αλλο

Link to comment
Share on other sites

το βαιμπερ εχει καμποσο καιρο που το ενα update ειναι χειροτερο απο το αλλο

Ναι οι άλλες συσκευές μου όμως δουλεύουν μία χαρά.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...