Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις άλλο θέμα με μπούκωμα των Data;

Μου τυχαίνει ενώ είναι ενεργοποιημένο το 3G να μην κατεβάζει τίποτα. Ο μετρητής δείχνει 0. Αν το κλείσω το 3G και το ξανανοιξω, τότε θα είναι οκ.

Το ίδιο και μετά από restart.

 

Υπάρχει κανείς που να μην κλείνει το κινητό για 2,3 μέρες και να του παίζει πάντα χωρίς κολλήματα ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις άλλο θέμα με μπούκωμα των Data;

Μου τυχαίνει ενώ είναι ενεργοποιημένο το 3G να μην κατεβάζει τίποτα. Ο μετρητής δείχνει 0. Αν το κλείσω το 3G και το ξανανοιξω, τότε θα είναι οκ.

Το ίδιο και μετά από restart.

 

Υπάρχει κανείς που να μην κλείνει το κινητό για 2,3 μέρες και να του παίζει πάντα χωρίς κολλήματα ;

 

οχι, δεν εχω τετοια θέματα. Συνεχεια ολα ανοιχτά και δεν κλεινω ποτέ κινητο. Μονο με την αστάθεια του wifi εχω θεματάκι... ειδωμεν σε νεο patch.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά λειτούργησε με το που έβαλα τη κάρτα what's up στην άλλη :p αλλά θα έλεγα ήτανε το σημείο επάνω στο τραπέζι που παρόλο έδειχνε Η+,Η δεν κατέβαζε δεδομένα!Στην αρχή πριν το κάνω hotspot το δοκίμασα να σερφάρω και ήτανε εντάξει.Με τα πολλά άλλαξα σημείο και μετα έδινε κανονικά ίντερνετ.

Το θέμα ήτανε πως όταν σύνδεα το LG G3 μου έβγαζε μήνυμα απευθείας μήνυμα πως δεν είναι δυνατή η πρόσβαση δικτύου απο το M1 Note, γιατί μου το έβγαζε αυτο χωρίς να κάνω οτιδήποτε?

 

Τέλος καλά ολά καλά με αυτό το θέμα!Θέλω να ρωτήσω κάτι ακόμη, πως καθαρίζουμε τη ραμ η τυχόν κάποιες εφαρμογές που τρέχουν απο πίσω?Παρόλο που δείχνει η μπαταρία είναι κρατά πολύ καλά , εχθές στις 2 το βράδυ το άφησα με 75% και στις 8 το πρωι το βρήκα με 65%.

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά λειτούργησε με το που έβαλα τη κάρτα what's up στην άλλη :p αλλά θα έλεγα ήτανε το σημείο επάνω στο τραπέζι που παρόλο έδειχνε Η+,Η δεν κατέβαζε δεδομένα!Στην αρχή πριν το κάνω hotspot το δοκίμασα να σερφάρω και ήτανε εντάξει.Με τα πολλά άλλαξα σημείο και μετα έδινε κανονικά ίντερνετ.

Το θέμα ήτανε πως όταν σύνδεα το LG G3 μου έβγαζε μήνυμα απευθείας μήνυμα πως δεν είναι δυνατή η πρόσβαση δικτύου απο το M1 Note, γιατί μου το έβγαζε αυτο χωρίς να κάνω οτιδήποτε?

 

Τέλος καλά ολά καλά με αυτό το θέμα!Θέλω να ρωτήσω κάτι ακόμη, πως καθαρίζουμε τη ραμ η τυχόν κάποιες εφαρμογές που τρέχουν απο πίσω?Παρόλο που δείχνει η μπαταρία είναι κρατά πολύ καλά , εχθές στις 2 το βράδυ το άφησα με 75% και στις 8 το πρωι το βρήκα με 65%.

εγω παω στο 《σχετικα με το τηλεφωνο—αποθηκευτικος χωρος—clean rubbish》

Και για τις εφαρμογες που μενουν ανοιχτες κανε το δαχτυλο προς τα πανω απο τερμα κατω και θα σου δειξει τις ανοιχτες εφαρμογες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις άλλο θέμα με μπούκωμα των Data;

Μου τυχαίνει ενώ είναι ενεργοποιημένο το 3G να μην κατεβάζει τίποτα. Ο μετρητής δείχνει 0. Αν το κλείσω το 3G και το ξανανοιξω, τότε θα είναι οκ.

Το ίδιο και μετά από restart.

 

Υπάρχει κανείς που να μην κλείνει το κινητό για 2,3 μέρες και να του παίζει πάντα χωρίς κολλήματα ;

και εγω το εχω ανοιχτο 5 μερεςτωεα χωρις το παραμικρο κολλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ξέρεις ότι είναι πολύ πιθανό να είναι από περιορισμό της Vodafone. Ένας φίλος είχε red1 προσπάθησε να κάνει tether από την συσκευή μου με Vodafone και δεν τον άφηνε. Εγώ το χρησιμοποιώ κανονικά καθημερινά για tether με cosmote και δουλεύει άψογα. (δεν έχω ακόμα το meizu) . H Vodafone είναι αρκετά πονηρή σε κάτι τέτοια.

και εγω εκανα συνδεση ιντερνετ voda και το horspot χθες που το δοκιμασα δουλευει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι εγω χθες για φιλη το κινητο σε πρασινο χρωμα απο vickmall.πανεμορφη συσκευη καλο πιασιμο στο χερι για 5.5" και στιβαρο.ηρθε με την U περασμενη αλλα δεν μπορουσα να συγχρονθσω επαφες gmail οποτε πολυ ευκολα περασα την A χωρις clear data.παλι δεν δουλευε ο συγχρονισμος και εκανα απεγκατασταση το play store -google services και τα ξαναπερασα οποτε ο συγχινισμος επαφων δουλεψε3g-wifi-gps ολα πολυ δυνατα.οθονη τελεια(εχω το k910) δεν μπορω να δω διαφορα).το κινητο παει σφαιρα φωτογραφικες πολυ καλες.λιγο συνηθεια θελει το home button σε συνδιασμο με το buck button οπως και το flyme.τα λεφτα του τα αξιζει με χιλια.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι εγω χθες για φιλη το κινητο σε πρασινο χρωμα απο vickmall.πανεμορφη συσκευη καλο πιασιμο στο χερι για 5.5" και στιβαρο.ηρθε με την U περασμενη αλλα δεν μπορουσα να συγχρονθσω επαφες gmail οποτε πολυ ευκολα περασα την A χωρις clear data.παλι δεν δουλευε ο συγχρονισμος και εκανα απεγκατασταση το play store -google services και τα ξαναπερασα οποτε ο συγχινισμος επαφων δουλεψε3g-wifi-gps ολα πολυ δυνατα.οθονη τελεια(εχω το k910) δεν μπορω να δω διαφορα).το κινητο παει σφαιρα φωτογραφικες πολυ καλες.λιγο συνηθεια θελει το home button σε συνδιασμο με το buck button οπως και το flyme.τα λεφτα του τα αξιζει με χιλια.

Και με την U να αφηνες και να έκανες reinstall τα Google services θα δουλευε. Και εγώ από χθες που το έχω είμαι πολύ ευχαριστημένος.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι εγω χθες για φιλη το κινητο σε πρασινο χρωμα απο vickmall.πανεμορφη συσκευη καλο πιασιμο στο χερι για 5.5" και στιβαρο.ηρθε με την U περασμενη αλλα δεν μπορουσα να συγχρονθσω επαφες gmail οποτε πολυ ευκολα περασα την A χωρις clear data.παλι δεν δουλευε ο συγχρονισμος και εκανα απεγκατασταση το play store -google services και τα ξαναπερασα οποτε ο συγχινισμος επαφων δουλεψε3g-wifi-gps ολα πολυ δυνατα.οθονη τελεια(εχω το k910) δεν μπορω να δω διαφορα).το κινητο παει σφαιρα φωτογραφικες πολυ καλες.λιγο συνηθεια θελει το home button σε συνδιασμο με το buck button οπως και το flyme.τα λεφτα του τα αξιζει με χιλια.

Το ότι δεν συγχρονίζει τις επαφές Δεν φταίει η Rom.

 

Σε μένα μια χαρά δούλεψαν με U.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι ακόμη, πως καθαρίζουμε τη ραμ η τυχόν κάποιες εφαρμογές που τρέχουν απο πίσω?

 

ΔΕΝ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ γιατί δεν χρειάζεται και γιατί δεν πρέπει. Το λειτουργικό τα καθορίζει εν σοφία ολα μόνο του.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ γιατί δεν χρειάζεται και γιατί δεν πρέπει. Το λειτουργικό τα καθορίζει εν σοφία ολα μόνο του.

 

νομιζω το "γιατι δεν πρεπει" ειναι λαθος.θα παρω το δεν χρειαζεται..το android μολις βρει τα σκουρα απο μνημη αρχιζει και καθαριζει μονο του εφαρμογες.οσες εχουν push notifications (fb,whatsapp,viber,gmail κτλπ) θα συνεχισουν να λαμβανουν κανονικα ειδοποιησεις.αλλα πχ αν ανοιξεις ενα παιχνιδι καλο ειναι να το κλεινεις μολις τελειωσεις το παιξιμο (:lol::lol:) για να μην τρωει λιγο μπαταρια παραπανω..

εγω προσωπικα παιχνιδια δεν παιζω παιχνιδια στο κινητο και αν παιζω αυτο κανω.παντως το flyme και μαζι το κινητο δειχνει να τα πηγαινει πολυ καλα με ανοιχτες ολες τις απαιτητικες εφαρμογες τυπου (facebook,whatsapp,viber,swiftkey)

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

θα το θεσω απλα... Αν ξεκινατε και κλεινετε εφαρμογες, το μονο που κάνετε ειναι να καθυστερειτε την εναρξη τους.
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Μερικες ακομα εντυπωσεις απο την συσκευη την οποια εχω αποχθες..

 

1.ηρθε με την u και με αυτην παρεμεινε..δεν βρισκω λογο να βαλει καποιος Α δηθεν για πιο γρηγορo beta testing..τι ειπα;beta testing με οτι αυτο συνεπαγεται;Ναι beta testing.H U ειναι η stable..Μην μου πειτε για το logo με τα κινεζικα στο boot γιατι μια το ειδα χθες που ανοιξε και αλλη μια στο reboot.

 

2.Play store ειχε μεσα αλλα για καποιον λογο δεν επαιρνε το gmail μου..ξηλωμα και κατεβασα το google installer απο το κινεζικο app center το οποιο εχει πολλα παιχνιδια,εφαρμογες κτλπ αλλα δεν καταλαβαινεις χριστο με τα κινεζικα.:lol:

 

3.τα data μου τα επαιξε ΚΑΝΟΝΙΚΑ με την πρωτη ενεργοποιηση.δεν χρειαστηκε ουτε reflash rom,ουτε να παω στην Α χωρις full wipe κτλπ.το μονο που με ειχε αγχωσει ειναι οτι ενω εβλεπα το σημα του 3g δεν εμπαινε αλλα ευτυχως ειχα βρει τον λογο..ειχα ξεχασει να ενεργοποιησω τα data.:lol::lol::lol:

 

4.flyme OS.πολυ καλο..ηρθα απο καραστοκιλα android με stock lollipop στο nexus 4.δεν ειδα να μου λειπει ΚΑΘΟΛΟΥ το στοκ καθως στην flyme εχεις αλλα features οπως tap to wake.swype to unlock ενω το κινητο ειναι με κλειστη οθονη..

δυο πραγματα με χαλασαν λιγο στο flyme.το ενα ειναι ο launcher που δεν μπορω να ζησω χωρις stock based launcher γιαυτο κατεβασα και αγορασα τον nova launcher (ειχα τον action launcher 3 αλλα το chris o lacy μαλλον ξεχναει να φτιαξει τιποτα στον launcher) και ολα καλα.Το δευτερο ειναι οτι μου λειπει πολυ το back button.Το ξερω εμφανιζεται σε καποιες εφαρμογες αλλα ως εδω..Σε καποιες..Εγω θα ηθελα σε ΟΛΕΣ..Anyway θελωντας και μη συνηθιζω το back μεσω swipe προς τα πανω του home button.

 

5.Παμε στις μανισιες εφαρμογες..αυτη που μου αρεσε ειναι η καμερα (ασχετα που εβαλα εξτρα 3rd party camera app για ποικιλια) η εφαρμογη της Μουσικης (η οποια εχει και αυτη κινεζικα και δεν βρισκω τραγουδια,μονο βρισκω κατι κινεζους τραγουδιστες τυπου ο Κινεζος Παντελιδης).Η εφαρμογη που δινει ΟΛΑ τα permisions που θα θελατε να εχουν εφαρμογες οσον αφορα σε ειδοποιησεις,ποιες να χρησιμοποιουν gps.Η ιδια εφαρμογη εχει μεσα build in cache cleaner,delete big files,εφαρμογες που θα τρεχουν μολις κανει εκκινηση το κινητο μετα απο reboot.Ο file manager που εχει μεσα δειχνει να με ικανοποιει προς το παρον.Καποια που κατεβαζεις wallpaper,την ζωγραφικη και τα notes δεν τα εδωσα καν σημασια γιατι για αυτα εχω αλλα πιο τουμπανατα apps..

 

6.Σημα wifi ικανοποιητικο(οσοι εχετε προβλημα με αποσυνδεσεις δοκιμαστε να αλλαξετε καναλι στο wifi και να βαλετε static ip στην συνδεση με το ρουτερ σας),σημα 3g επισης (στα ιδια επιπεδα με nexus 4 στην περιοχη μου με την ΑΘΛΙΑ WIND).

Ποιοτητα κλησεων ικανοποιητικη.Με οσους μιλησα χθες τους ρωτουσα συνεχως αν με ακουνε καλα και μου ειπανε καμπανα.Ηχος ακουστικου φοβερος για τα δικα μου αυτια αλλα και ηχειου.

Τιμιο ηχειο δηλαδη για τα λεφτα του αλλα παλι πιο δυνατο απο του nexus 4 που ειχα (το εχω ακομα βεβαια αλλα με σπασμενη-σακατεμενη οθονη).

To power button να μην ξενισει κανεναν στο σημειο που ειναι γιατι θα το δουλεψετε μονο αν θελετε να κλεισετε η να ανοιξετε την συσκευη.

Φωτεινοτητα οθονης πολυ φωτεινη για τα ματια μου γιαυτο την εχω λιιιιγο πιο κατω απο την μεση με αυτοματη φωτεινωτητα.

Χρωματα κλασης ανωτερα απο το nexus 4 που ειχα(ναι αυτο με την σπασμενη οθονη:O ) μαυρο πολυ καλο .

Δεκτης gps εδειξε να κλειδωνει μεσα σε 10-15".Τωρα περισσοτερα τεστ να του κανω δεν ξερω και ουτε με πολυ απασχολει καθως το χρησιμοποιω εντελως ερασιτεχνικα και ααααν χρειαστει..

 

8.Δειχνει να τα πηγαινει πολυ καλα με απαιτητικες εφαρμογες του τυπου facebook (πιο κακογραμμενη εφαρμογη εβερ),viber,whatsapp,swiftkey συνεχως ανοιχτα

.

9.Μπαταρια χθες φορτισα ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ (οποτε εχω να περιμενω και αλλα απο την ασεταριστη ακομη μπαταρια).Απο τις 6 το απογευμα εως σημερα ειμαι στο 54% με ανοιχτα μονιμα wifi (ακομα και οταν φευγω απο συνδεμενο wifi δεν το κλεινω),sync ανοιχτο.Κλειστα τα gps και με μια σιμ μεσα και απο τις 00 00 εως τις 8 σε πτηση.

 

Γενικα νομιζω οτι βρηκα το τηλεφωνο που θα εχω για τα επομενα 1-2 χρονια με σχετικα φθηνη για την εποχη και την κριση τιμη,καλη ποιοτητα κατασκευης.Ναι ειναι iphone 5c based αλλα αν τα βαλεις διπλα διπλα θα χανει το 5c λογω του τραγικα μικρου του για την εποχη μεγεθους.

Του εβαλα το tempered glass και δεν φαινεται καθολου οτι το εχει.δεν φουσκωσε καθολου η οθονη.

Σε 5.5" οθονη βλεπεις αμα λαχει και καμια σειρα αν βρεθεις σε κανενα μερος που δεν θα εχεις τι να κανεις πχ στο χωριο της γυναικας σου :lol:

μεσω usb otg ..

 

Αυτα τα λιγα απο εμενα.

Edited by three_brothers1
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ολόσωστος three_brothers1

Αυτά ακριβώς ισχύουν για το Meizu m1 note.

Για μένα και πιστεύω για πολλούς λογικούς εδώ τα 3 βασικά μειονεκτήματα είναι:

1. Ραδιόφωνο (ναι ξέρω, υπάρχουν ιντερνετικά μπούρου μπούρου... αλλά Ραδιοφώνο δεν έχει)

2. Αναφορά παράδοσης SMS (ναι ξέρω στις μέρες μας ποιός στέλνει SMS... αλλά Αναφορά sms δεν έχει)

3. Το σημαντικότερο για μένα Αυξανόμενη ένταση ήχου, σχεδόν δεν ακούγεται για 2-3 sec -ελπίζουμε σε update διόρθωσης-

Αυτά είναι τα βασικά του μειονεκτήματα.

 

Έπειτα, μικρά μικρά που κάποιους ενοχλούν πολύ και κάποιους όπως εμένα καθόλου είναι πχ το μέτριο ηχείο που έχει, ότι η μπαταρία δεν είναι αποσπώμενη, ότι η οθόνη του υστερεί στο μαύρο(σύμφωνα με 1-2 συμφορουμίτες που πιθανόν έτυχε), ότι δεν έχουν 4g και οι 2 κάρτες, ότι το καλώδιο φόρτισης είναι κοντό (ναι, το άκουσα και αυτό) όπως το ότι δεν δίνουν handsfree μαζί (χαχα)

 

Για 2 κατοστάρικα το κινητό σκοτώνει και το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους.

 

Υ.Γ Εδώ γράφουμε για το Μeizu M1 Note. Σταματήστε με τα lenovo και τα Coolpad και δεν ξέρω και εγώ με τι άλλο. Υπάρχουν άλλα threads να τσακωθείτε όσο θέλετε για το ποιο είναι καλύτερο.

Το flyme έχει ένα σωρό κόλπα που δεν ξέρουμε και εμείς γράφουμε για το OnePlus One

Link to comment
Share on other sites

Ολόσωστος three_brothers1

Αυτά ακριβώς ισχύουν για το Meizu m1 note.

Για μένα και πιστεύω για πολλούς λογικούς εδώ τα 3 βασικά μειονεκτήματα είναι:

1. Ραδιόφωνο (ναι ξέρω, υπάρχουν ιντερνετικά μπούρου μπούρου... αλλά Ραδιοφώνο δεν έχει)

2. Αναφορά παράδοσης SMS (ναι ξέρω στις μέρες μας ποιός στέλνει SMS... αλλά Αναφορά sms δεν έχει)

3. Το σημαντικότερο για μένα Αυξανόμενη ένταση ήχου, σχεδόν δεν ακούγεται για 2-3 sec -ελπίζουμε σε update διόρθωσης-

Αυτά είναι τα βασικά του μειονεκτήματα.

 

Έπειτα, μικρά μικρά που κάποιους ενοχλούν πολύ και κάποιους όπως εμένα καθόλου είναι πχ το μέτριο ηχείο που έχει, ότι η μπαταρία δεν είναι αποσπώμενη, ότι η οθόνη του υστερεί στο μαύρο(σύμφωνα με 1-2 συμφορουμίτες που πιθανόν έτυχε), ότι δεν έχουν 4g και οι 2 κάρτες, ότι το καλώδιο φόρτισης είναι κοντό (ναι, το άκουσα και αυτό) όπως το ότι δεν δίνουν handsfree μαζί (χαχα)

 

Για 2 κατοστάρικα το κινητό σκοτώνει και το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους.

 

Υ.Γ Εδώ γράφουμε για το Μeizu M1 Note. Σταματήστε με τα lenovo και τα Coolpad και δεν ξέρω και εγώ με τι άλλο. Υπάρχουν άλλα threads να τσακωθείτε όσο θέλετε για το ποιο είναι καλύτερο.

Το flyme έχει ένα σωρό κόλπα που δεν ξέρουμε και εμείς γράφουμε για το OnePlus One

 

πω ναι..αυτο το ξεχασα ε..;πρεπει να διορθωθει αυτο με την ενταση.:X

ειπε ατομο οτι δεν εχει μεγαλο usb καλωδιο;χαχαχα

επισης αυτο με τα ακουστικα πολλα κινητα που πωλουνται φθηνα δεν εχουν..εδω το moto g 2nd gen δεν εχει καν φορτιστη..μονο ενα usb.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε three_brothers1 για το app της μουσικης που αναφέρεις , αν κάνεις search στα αγγλικά όποιο καμμάτι θέλεις το βρίσκει και το κατεβάζει σε πολύ καλή ποιότητα , έχει και λειτουργία αναγνώρισης τραγουδιών όπως shazam , οπότε για το 99% των γνωστών τραγουδιών είσαι ok. (τώρα πολύ ψαγμένα κομμάτια η κινέζικη database δεν τα έχει αλλά σε σχέση με τις μηνιαίες συνδρομές σε google music και spotify που δεν συμφέρουν τον μέσο χρήστη έιναι άπαιχτο.)

Επίσης καταπληκτικό για μένα έιναι το swype αριστερα-δεξια στην κλειστή οθόνη για αλλαγή τραγουδιών , ειδικά στο αυτοκίνητο τοποθετημένο σε βάση που δεν χρειάζεται να πάρεις τα μάτια σου απο το δρόμο!

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ακομα εντυπωσεις απο την συσκευη την οποια εχω αποχθες..

1.ηρθε με την u και με αυτην παρεμεινε..δεν βρισκω λογο να βαλει καποιος Α δηθεν για πιο γρηγορo beta testing..τι ειπα;beta testing με οτι αυτο συνεπαγεται;Ναι beta testing.H U ειναι η stable..Μην μου πειτε για το logo με τα κινεζικα στο boot γιατι μια το ειδα χθες που ανοιξε και αλλη μια στο reboot.

 

4.Το δευτερο ειναι οτι μου λειπει πολυ το back button.Το ξερω εμφανιζεται σε καποιες εφαρμογες αλλα ως εδω..Σε καποιες..Εγω θα ηθελα σε ΟΛΕΣ..Anyway θελωντας και μη συνηθιζω το back μεσω swipe προς τα πανω του home button.

 

7.To power button να μην ξενισει κανεναν στο σημειο που ειναι γιατι θα το δουλεψετε μονο αν θελετε να κλεισετε η να ανοιξετε την συσκευη.

 

1. Η "Α" rom είναι κανονικότατη stable rom όπως άλλωστε και η "U"! Μην μπερδεύεσαι. Για την ακριβεια μάλιστα η "Α" είναι η rom που δίνει η meizu ανεξαρτήτως παρόχου κινητής τηλεφωνίας ενώ η "U" είναι κατ'ουσία η "Α" με κάποιες επιπλέον κινέζικες εφαρμογές και μπαίνει στα κινητά που προορίζονται για τον κινέζικο πάροχο κινητής τηλεφωνίας Unicom, ο οποίος παρεμπιπτόντως δουλεύει στις ίδιες συχνότητες με τις δικέ μας εταιρίες, γι'αυτό και σε όλους μας έρχονται με την "U" προεγκατεστημένη. Σε κάθε περίπτωση και η A και η U είναι stable και παίρνουν αναβαθμίσεις σχεδόν ταυτόχρονα. Ακόμα test beta rom για το m1 note δεν έχει κυκλοφορήσει.

 

4. Αν θέλεις να εμφανίζεται σε όλες τις εφαρμογές η γραμμή με το back button πηγαίνεις "ρυθμίσεις"->"προσβασιμότητα" και απενεργοποιείς την επιλογή "Κρύψε έξυπνα την.."

 

7. Το power button μπορείς και να μην το χρησιμοποιείς (σχεδόν) καθόλου! "Ρυθμίσεις"->"προσβασιμότητα" και επιλέγεις στο "κρατηστε πατημένο το.." την επιλογή "Απενεργοποίηση τη.." Κατ'αυτό το τρόπο όποτε θα πατάς το home button παρατεταμένα θα κλείνει η οθόνη (δλδ power off). Επίσης στις "Ρυθμίσεις"->"προσβασιμότητα" ενεργοποιώντας την πρώτη επιλογή "Γρήγορη ενεργοπο.." μπορείς να επιλέξεις να ανοίγεις την οθόνη με διπλό πάτημα σε οποιοδήποτε σημείο πάνω στην οθόνη και να ξεκλειδώνεις την οθόνη με κύλιση προς τα πάνω του home button.

 

Τέλος για την αναφορά παράδοσης πάνω δεξια από το μνμ που στέλνουμε με μικρά γράμματα εμφανίζει ημέρα, ώρα, την κάρτα sim από την οποία στείλαμε το μνμ και τέλος ένα σύμβολο οκ "ν" ότι παραδόθηκε ή "x" ότι δεν έχει παραδοθεί.

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Μερικες ακομα εντυπωσεις απο την συσκευη την οποια εχω αποχθες..

 

 

 

4.flyme OS.πολυ καλο..ηρθα απο καραστοκιλα android με stock lollipop στο nexus 4.δεν ειδα να μου λειπει ΚΑΘΟΛΟΥ το στοκ καθως στην flyme εχεις αλλα features οπως tap to wake.swype to unlock ενω το κινητο ειναι με κλειστη οθονη..

δυο πραγματα με χαλασαν λιγο στο flyme.το ενα ειναι ο launcher που δεν μπορω να ζησω χωρις stock based launcher γιαυτο κατεβασα και αγορασα τον nova launcher (ειχα τον action launcher 3 αλλα το chris o lacy μαλλον ξεχναει να φτιαξει τιποτα στον launcher) και ολα καλα.Το δευτερο ειναι οτι μου λειπει πολυ το back button.Το ξερω εμφανιζεται σε καποιες εφαρμογες αλλα ως εδω..Σε καποιες..Εγω θα ηθελα σε ΟΛΕΣ..Anyway θελωντας και μη συνηθιζω το back μεσω swipe προς τα πανω του home button.

 

 

 

 

 

Αυτα τα λιγα απο εμενα.

 

4: δοκίμασε να απενεργοποιησης το intelligently hide smartbar απο τις ρυθμισης στο accesibility και θα εμφανίζεται στις εφαρμογές το back

 

Οσο αφορα την αναφορα μηνύματος στον στοκ sms messanger όταν στέλνεται ενα μυνημα μετα απο λιγο εμφανίζετε το (τικ) πάνω δεξιά αυτό σημαίνει οτι το μυνημα έχει παραδοθεί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο και ειμαι σχεδον ετοιμος για παραγγελια απο minideal.Θα ηθελα να ρωτησω ποιο βγαζει καλυτερες φωτο αυτο η το jiayu s3 advance?Απο οτι διαβαζω πανω κατω σε ολα τα αλλα ειναι ιδια..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο και ειμαι σχεδον ετοιμος για παραγγελια απο minideal.Θα ηθελα να ρωτησω ποιο βγαζει καλυτερες φωτο αυτο η το jiayu s3 advance?Απο οτι διαβαζω πανω κατω σε ολα τα αλλα ειναι ιδια..

 

Μερικά Posts πριν, συμφορουμίτης έχει δώσει Link με αρκετές φωτογραφίες που έχει τραβήξει.

Φαίνεται καλή η φωτογραφική του Meizu.

Για το άλλο κινητό που λες, πρέπει να ψάξεις στο αντίστοιχο thread κάτι παρόμοιο για να συγκρίνεις

Link to comment
Share on other sites

4: δοκίμασε να απενεργοποιησης το intelligently hide smartbar απο τις ρυθμισης στο accesibility και θα εμφανίζεται στις εφαρμογές το back

 

Οσο αφορα την αναφορα μηνύματος στον στοκ sms messanger όταν στέλνεται ενα μυνημα μετα απο λιγο εμφανίζετε το (τικ) πάνω δεξιά αυτό σημαίνει οτι το μυνημα έχει παραδοθεί

 

ναι το ειχα δει πριν το πεις και εσυ αλλα μου φαινετε λιγο χαλια ετσι μοναχο που ειναι το βελακι :D ..το εβαλα αν με ξενερωσει θα το βγαλω.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

οριστε μερικες φωτο ολες στο αυτοματο, πατηστε πανω στην φωτο για μεγεθυνση

 

P50402-155622

P50402-155553

P50402-155538

P50327-133201

P50314-121359

P50314-120645

P50314-103719

P50304-153631

P50304-153741

P50304-153607

 

βεβαια εχει και πολλες ωραιες χειροκινητες ρυθμισεις για ωραιες βραδινες φωτο αλλα θελει να ειναι σταθερο το τηλεφωνο και εδω μια νυκτερινη με σταθερο το τηλεφωνο https://flic.kr/p/rpZHyW

Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα κ εγώ σήμερα από vickmall, με ένα hard case δώρο.

Ελπίζω να λυθούν τα μικροπροβλήματα μέχρι να παραλάβω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα με τη συσκευή. Συγκεκριμένα δεν μπορεί να δεχτεί SMS. Έχει συμβεί αυτό σε έκαναν από σας; τι μπορεί να φταίει; υπόψιν δε συμβαίνει πάντα, μερικές φορές δέχεται κανονικά. Είναι με την ROM u σε Cosmote Whatsup
Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα κ εγώ σήμερα από vickmall, με ένα hard case δώρο.

Ελπίζω να λυθούν τα μικροπροβλήματα μέχρι να παραλάβω :lol:

Φίλε παραγγειλες κανονικά και με track number?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...