Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή το "waiting supplier" που του είπαν δεν έχει σχέση με τα λεφτά που δεν έχουν δεσμευτεί?? Sorry αλλά δεν είμαι γνώστης του αντικειμένου!

 

Ειναι δυσκολο να ξερω τι εχει συμβει,αν δεν εχεις αριθμο παραγγελιας πως θες να εχει το καταστημα?'

Αν τους ρωτησες απλα για την διαθεσιμοτητα του κινητου σου απαντησαν σωστα οτι περιμενουν στοκ μιας και δεν τους εδωσες κανενα αριθμο παραγγελιας,αν δεν εχει χρεωθει ο λογαριασμος σου,αν στο προφιλ σου δεν φαινεται οτι εχει παραγγελθει το κινητο πρεπει να το ξανα κανεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,παρελαβα και εγω σημερα!Βλεπω Πρωταπριλιατικα το αποκτησαμε πολλοι!Καμερα πολυ καλη (για τις απαιτησεις μου),3G-4G ολα οκ (με την U),wifi ικανοποιητικο,οθονη πολυ καλη!Εχω ενα προβληματακι,θελω να περασω την Α αλλα οταν συνδεω το κινητο με το PC προσπαθει να συνδεθει κ μου λεει σφαλμα,το εχει αντιμετωπισει αλλος αυτο?εχω windows xp

Γιατί να αλλάξεις την U εφόσον δουλεύουν όλα; δεν καταλαβαίνω τον λόγο. Επίσης δοκίμασε να το βάλεις mtp να το βλέπει σαν φωτογραφική να δεις αν το πάρει

Ρυθμίσεις, τέρμα κάτω και αποθηκευτικός χώρος

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ναι το βγάζει εκει που πρέπει. Ξέρεις τι γίνεται με το smart κουμπί; όπου και να το βαλω ενοχλεί.

Και μένα με ενοχλεί, αλλά το λιγότερο ενοχλητικό σημείο είναι κάτω αριστερά, αν είσαι δεξιοχειρας.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με ενοχλεί, αλλά το λιγότερο ενοχλητικό σημείο είναι κάτω αριστερά, αν είσαι δεξιοχειρας.

Το θέμα είναι ότι μόλις ανοίγω το πληκτρολόγιο ανεβαίνει ψηλά.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει να γινεται καθήκον της meizu να μειώσει λιγάκι την τιμή. Οι ανταγωνιστές αυξάνονται μέρα με τη μέρα, μόλις είδα οτι το lenovo K3 που περιμέναμε ολοι μας να κοστίζει, 230+, το vickmall το δίνει στα 189.99$...Τα χαρακτηριστικά των 2 είναι πολύ όμοια, το μόνο που με κερδίζει και κλίνω προς meizu είναι η εμφάνιση και το flyme..

http://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html

Δεν ειμαι Meizu M1 Note hater αλλα αλλα αυτα που σε κερδιζουν και τεινεις προς το Meizu M1 Note ειναι λιγα κατα την γνωμη μου σε σχεση με τα παραπανω που προσφερει το το lenovo K3 (στα χαρτια,μενει να τα δουμε και στην πραξη!)στο μονο που υπερτερει φανερα το Meizu M1 Note κατα την γνωμη μου ειναι η υπαρξη gorilla glass3 που το lenovo δεν εχει !

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι Meizu M1 Note hater αλλα αλλα αυτα που σε κερδιζουν και τεινεις προς το Meizu M1 Note ειναι λιγα κατα την γνωμη μου σε σχεση με τα παραπανω που προσφερει το το lenovo K3 (στα χαρτια,μενει να τα δουμε και στην πραξη!)στο μονο που υπερτερει φανερα το Meizu M1 Note κατα την γνωμη μου ειναι η υπαρξη gorilla glass3 που το lenovo δεν εχει !

 

Μολις πριν λιγο ειδα οτι δεν αναφερεται πουθενα η υπαρξη gorilla glass, μου φαινεται ομως πολυ περιεργο για κινητο 2015 και μαλιστα λενοβο να μην εχει...αν οντως δεν εχει, ακυρο, παμε σε μειζου..

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν το διατυπωσα σωστα:lol:

μερικες φορες οταν πχ πας στα settings..κατω βγαζει την λευκη μπαρα με το βελακι που παει πισω..μπορω αυτο το βελακι πχ να το εχο και στο facebook η σε αλλη εφαρμογη;:worry:

Για ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση πηγαίνουμε:

"ρυθμίσεις" ->

"προσβασιμότητα"->

"κρύψε έξυπνα τη.."

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να αλλάξεις την U εφόσον δουλεύουν όλα; δεν καταλαβαίνω τον λόγο. Επίσης δοκίμασε να το βάλεις mtp να το βλέπει σαν φωτογραφική να δεις αν το πάρει

Ρυθμίσεις, τέρμα κάτω και αποθηκευτικός χώρος

 

mtp το δοκιμασα το βλεπει,σαν ptp δεν το βλεπει,ειχε και αλλος το ιδιο προβλημα?τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

mtp το δοκιμασα το βλεπει,σαν ptp δεν το βλεπει,ειχε και αλλος το ιδιο προβλημα?τι να κανω?

Δοκίμασε με άλλο υπολογιστή

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το μαύρο του κινητού έχουμε κάποιο θεματάκι ή απλά έτυχε σε κάποιον;:rolleyes:

Εγώ δεν βλέπω κάποιο χάλια μαύρο. Ίσως ήταν μεμονωμένο περιστατικό

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το μαύρο του κινητού έχουμε κάποιο θεματάκι ή απλά έτυχε σε κάποιον;:rolleyes:

Όπως έχουμε ήδη γράψει, το 90% του κόσμου ούτε που θα το πρόσεχε, οπότε δεν χρειάζεται να το σχολιάζουμε ως κάτι γενικό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα για φιλο 4 μαρτιου και αυριο θα παραλλαβω..

συμφωνω για να παρατηρησεις κατι με το μαυρο πρεπει να εχεις κατι ως μετρο συγκρισης για να σου μπει στο ματι.

Οσον αφορα την μπαταρια παντως flyme και επεξεργαστης κανουν θαυματα , η αυτονομια του ειναι παρα πολυ καλη

Edited by ypatios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!Γράφω για πρώτη φορά αλλά σας διαβάζω αρκετό καιρό και τελικά πήρα κ εγώ την απόφαση.Το παρήγγειλα από το to2c

199.99USD.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν πρέπει να τους ζητήσω κάτι πριν μου το στείλουν μιας και κάνω πρώτη φορά παραγγελία. Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει δειξει ποτε σε καποιον το σημα 4g;ρωταω γιατι εδω και μια εβδομαδα που το εχω δεν μου το εχει δειξει,μονο H,H+,3g και κατα τυχη εβαλα την καρτα μου στο κινητο ενως φιλου που ηθελε να κατεβασει κατι και του εβγαλε κατευθειαν 4g
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι μόλις ανοίγω το πληκτρολόγιο ανεβαίνει ψηλά.

Κάνεις back με κύλιση προς τα πάνω του κεντρικού button,κλείνει το πληκτρολόγιο και κατεβαίνει

Link to comment
Share on other sites

Εχει δειξει ποτε σε καποιον το σημα 4g;ρωταω γιατι εδω και μια εβδομαδα που το εχω δεν μου το εχει δειξει,μονο H,H+,3g και κατα τυχη εβαλα την καρτα μου στο κινητο ενως φιλου που ηθελε να κατεβασει κατι και του εβγαλε κατευθειαν 4g

 

4G κανονικά. Φαντάζομαι να το έχεις επιλέξει κάτω από το κουμπί με τα data

Link to comment
Share on other sites

4G κανονικά. Φαντάζομαι να το έχεις επιλέξει κάτω από το κουμπί με τα data

αν εννοεις το 4g first το εχω κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα, βάζω τη κάρτα sharing Vodafone που έχω και ενώ έχω ίντερνετ κανονικά όταν το κάνω hotspot οι άλλες συσκευές που συνδέονται μαζί του δεν έχουνε ίντερνετ.Τα ΑΡΝ τα βάζω σωστά καθώς στο G3 μου λειτουργούν σωστά, όλα γίνονται εντάξει μόνο που δε δίνει ίντερνετ στις άλλες συσκευές Με τη κάρτα σιμ σύνδεσης Vodafone που εχω λειτουργεί μια χαρά, άρα κάτι με τη κάρτα παίζει..

Σας παρακαλώ μια λύση αν γνωρίζετε διότι η κυρία χρήση του κινητού είναι αυτή του hotspot.Δοκίμασα και με bluetooth αλλά τίποτα.

Μήπως να βγάλω τη Α ρομ, να φταίει που έχω τη U?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα, βάζω τη κάρτα sharing Vodafone που έχω και ενώ έχω ίντερνετ κανονικά όταν το κάνω hotspot οι άλλες συσκευές που συνδέονται μαζί του δεν έχουνε ίντερνετ.Τα ΑΡΝ τα βάζω σωστά καθώς στο G3 μου λειτουργούν σωστά, όλα γίνονται εντάξει μόνο που δε δίνει ίντερνετ στις άλλες συσκευές Με τη κάρτα σιμ σύνδεσης Vodafone που εχω λειτουργεί μια χαρά, άρα κάτι με τη κάρτα παίζει..

Σας παρακαλώ μια λύση αν γνωρίζετε διότι η κυρία χρήση του κινητού είναι αυτή του hotspot.Δοκίμασα και με bluetooth αλλά τίποτα.

Μήπως να βγάλω τη Α ρομ, να φταίει που έχω τη U?

Η καρτα για ιντερνετ που εχεις λειτουργει κανονικα;δλδ οχι μονο να σου λεει 3g αλλα δοκιμασες να φορτωσεις καποια σελιδα απο το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι λειτουργεί κανονικά, σερφάρω κανονικά!Απλά όταν δίνω ίντερνετ σε άλλες συσκευές , οι άλλες συσκευές δε παίρνουνε ίντερνετ παρόλο που συνδέονται κανονικά.
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν ενα κινητο ρχει flyme δεν υποστηριζει αρχεια της μορφης apk?

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και τελικατι γινεται με το sar?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι λειτουργεί κανονικά, σερφάρω κανονικά!Απλά όταν δίνω ίντερνετ σε άλλες συσκευές , οι άλλες συσκευές δε παίρνουνε ίντερνετ παρόλο που συνδέονται κανονικά.

προσπαθω να συνδεσω το δικο μου να δω τι παιζει.το ονομα και το κωδικο ομως που το φτιαχνεις;δεν μπορω να το βρω πουθενα

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια οταν ενα κινητο ρχει flyme δεν υποστηριζει αρχεια της μορφης apk?

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και τελικατι γινεται με το sar?

Apk που κατεβασα απο τορεντ δουλευει κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι ναι λειτουργεί κανονικά, σερφάρω κανονικά!Απλά όταν δίνω ίντερνετ σε άλλες συσκευές , οι άλλες συσκευές δε παίρνουνε ίντερνετ παρόλο που συνδέονται κανονικά.

το δικο μου συνδεθηκε κανονικα.αν δεν βγαζεις ακρη μηπως να δοκιμαζες αλλη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι λειτουργεί κανονικά, σερφάρω κανονικά!Απλά όταν δίνω ίντερνετ σε άλλες συσκευές , οι άλλες συσκευές δε παίρνουνε ίντερνετ παρόλο που συνδέονται κανονικά.

 

Να ξέρεις ότι είναι πολύ πιθανό να είναι από περιορισμό της Vodafone. Ένας φίλος είχε red1 προσπάθησε να κάνει tether από την συσκευή μου με Vodafone και δεν τον άφηνε. Εγώ το χρησιμοποιώ κανονικά καθημερινά για tether με cosmote και δουλεύει άψογα. (δεν έχω ακόμα το meizu) . H Vodafone είναι αρκετά πονηρή σε κάτι τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι λειτουργεί κανονικά, σερφάρω κανονικά!Απλά όταν δίνω ίντερνετ σε άλλες συσκευές , οι άλλες συσκευές δε παίρνουνε ίντερνετ παρόλο που συνδέονται κανονικά.

 

 

χρησιμοποιω τακτικα την λειτουργια hotspot με voda CU. Δεν εχω κανενα θεμα. Αν εχει σημασια ειμαι με Α firmware.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...