Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τερμα αραπια, νομιζα πως θα ηταν βιντεο clip 50cent! :lol:

 

 

Αστα αυτα!!! Ψεύτικες οι photo!!! To εχεις με σβηστή οθονη και κολλησες πανω αυτοκολλητα! :lol: Μια χαρα μου φαίνεται το μαυρο... Μπας και συμβαινει σε ΚΑΠΟΙΕΣ συσκευες ρε παιδια αυτο...? Μπας και εκανε καμια πατατα η meizu?

Το αραπια δεν σε τιμαει φιλε. Συγνωμη για το off-topic.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το αραπια δεν σε τιμαει φιλε. Συγνωμη για το off-topic.

 

συγνώμη για το offtopic... δεν ειναι κατι το προσβλητικο. Προέρχεται εκ του τουρκικου Arap και σημαίνει Άραβας η σκουρόχρωμης καταγωγής. Αφηστε την μύγα κάτω λοιπόν...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Το αραπια δεν σε τιμαει φιλε. Συγνωμη για το off-topic.

 

Ρε φιλε δεν ειμαι ρατσιστης, εχω και φιλο αφρικανο-ελληνα που ειναι μαυρος και παιζει rugby στην εθνική Ελλάδος, μην τρελαθουμε, δεν το ειπα προσβλητικά για ανθρώπους αλλα για ειδη μουσικης. :) Ας τελειωσει εδω το offtopic, και εγω εναντια του ρατσισμου ειμαι μπορεις να εισαι σιγουρος. απλα ο τυπος στο βιντεο με την επιλογη της μουσικης και τον τροπο που μιλαει στο βιντεο ειναι σα να rapαρει :p

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

ναι... τα εχω αγορασμένα κιολας να φανταστεις τα 2 απο αυτα :lol:

Αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με τα weather apps. Συγκεκριμένα το "weather & clock widget" ενώ βρίσκει το location μου, δε φορτώνει καθόλου τις πληροφορίες για το καιρό. Tα "AccuWeather και The Weather Channel" apps φορτώνουν τις πληροφορίες για το καιρό κανονικά αλλά τα widget τους δε λειτουργούν (βγάζουν "Loading your weather" και "Weather data not available" αντίστοιχα. Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αντίστοιχη συμπεριφορά? Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί?

 

Το Flyme version είναι :Flyme OS 4.2.0.3A

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με τα weather apps. Συγκεκριμένα το "weather & clock widget" ενώ βρίσκει το location μου, δε φορτώνει καθόλου τις πληροφορίες για το καιρό. Tα "AccuWeather και The Weather Channel" apps φορτώνουν τις πληροφορίες για το καιρό κανονικά αλλά τα widget τους δε λειτουργούν (βγάζουν "Loading your weather" και "Weather data not available" αντίστοιχα. Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αντίστοιχη συμπεριφορά? Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί?

 

Το Flyme version είναι :Flyme OS 4.2.0.3A

 

 

σε πρωτη φαση δοκιμασε αλλο launcher

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με τα weather apps. Συγκεκριμένα το "weather & clock widget" ενώ βρίσκει το location μου, δε φορτώνει καθόλου τις πληροφορίες για το καιρό. Tα "AccuWeather και The Weather Channel" apps φορτώνουν τις πληροφορίες για το καιρό κανονικά αλλά τα widget τους δε λειτουργούν (βγάζουν "Loading your weather" και "Weather data not available" αντίστοιχα. Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αντίστοιχη συμπεριφορά? Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί?

 

Το Flyme version είναι :Flyme OS 4.2.0.3A

Εγω φιλε εβαλα το transparent weather clock και ειναι μια χαρα.δοκιμασε το να δεις αν θα παιξει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς το Google Contacts;

Έχω βάλει χεράτα το apk στο system/priv-app και δεν το κάνει εγκατάσταση.

Όλα τα άλλα (maps, calendar, messenger) δουλεύουν κανονικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς το Google Contacts;

Έχω βάλει χεράτα το apk στο system/priv-app και δεν το κάνει εγκατάσταση.

Όλα τα άλλα (maps, calendar, messenger) δουλεύουν κανονικά.

Τα άλλα τα κανει εγκατάσταση επειδή είναι και στο playstore. Τα contacts χρειάζεται άλλη διαδικασία και δεν γνωρίζω αν μπορούν να μπουν στο meizu

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να το συνεχισω με τις οθονες απλα βρεθηκα με τον φιλο που εχω πουλησει το coolpad που ειχα και τραβηξα μια φωτο και με τα 2 μαζι, ιδες συνθηκες και στα 2 φωτεινοτα 50% και τριγυρω απολυτο σκοταδι

 

https://flic.kr/p/rQV89b

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να το συνεχισω με τις οθονες απλα βρεθηκα με τον φιλο που εχω πουλησει το coolpad που ειχα και τραβηξα μια φωτο και με τα 2 μαζι, ιδες συνθηκες και στα 2 φωτεινοτα 50% και τριγυρω απολυτο σκοταδι

 

https://flic.kr/p/rQV89b

 

Ποια οθόνη ρε φίλε; Εγώ την πίτσα είδα και μου πέσαν τα σάλια. Εύγε

Link to comment
Share on other sites

ειχα ενα htc one x και εκανα πλακα με τις super amoled οθονες των samsung και το m1 τους κανει πλακα ανετα.κοιτα την διαφορα στο ασπρο μεταξυ ενως s3 και του m1.και τα δυο με 100% φωτεινοτητα.μια χαρα οθονη εχει το m1 μαλλον το δικο σου καπου ειχε θεμα.(και για να προλαβω τυχον παρεξηγησεις και το s5 το ιδιο χαλια με το s3 δειχνει το ασπρο).και για να κλεισει το θεμα προσωπικα το m1 δεν εχει την τελεια οθονη(για μενα το htc ηταν κορυφαιο)αλλα σιγουρα παιρνει 9/10

20150331_162314

Edited by helloween83
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έρθει το Κιν λογικά θα έχει λίγη μπαταρία. Εγώ τι πρέπει να κάνω να την τελειώσω και μετά να το φορτισω η να το φορτισω κατευθείαν. Επίσης η πρώτη φόρτιση πόση ώρα να είναι; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έρθει το Κιν λογικά θα έχει λίγη μπαταρία. Εγώ τι πρέπει να κάνω να την τελειώσω και μετά να το φορτισω η να το φορτισω κατευθείαν. Επίσης η πρώτη φόρτιση πόση ώρα να είναι; ευχαριστώ

Κατέβασε την στο 20-25%.

Η πρώτη φόρτιση θα πρέπει να είναι απλά μέχρι το 100%.ειτε το φορτίζεις κλειστό είτε ανοιχτό είναι το ίδιο. Απλά φρόντισε να το βάζεις για φορτισμα κάθε φορα που πάει στο 20-25 και να το αφήνεις να τελειώσει και να μην το βγάζεις πριν την ολοκλήρωση

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!μου παράγγειλε ένας Φιλος μου την προηγούμενη Δευτέρα (δηλαδή πριν από 9 ημέρες) κ ακόμη μου λέει πως δεν έχουν στείλει track number!εν το μεταξύ τους έστειλε mail κ του είπαν "waiting for supplier" ισχύει κάτι τέτοιο?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Από vickmall το. Παράγγειλε

 

Η αλήθεια είναι ότι ακούγεται περίεργο.

Κάνατε απόπειρα να επικοινωνήσετε μαζί τους στο chat?

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να του ζητήσω κάποιο κωδικό παραγγελίας για να το ψάξω μόνος μου??ισχύει κάτι τέτοιο?

 

δεν σου εδωσαν κψδικο παραγγελιας κατα την παραγγελια;:blink:

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να του ζητήσω κάποιο κωδικό παραγγελίας για να το ψάξω μόνος μου??ισχύει κάτι τέτοιο?

 

Εμένα αφού έγινε η παραγγελία, μου ήρθαν 2 email. Το ένα από το paypal και το άλλο από το Vickmall όπου φαίνεται και στα 2 το tracking number.

Επίσης αν κάνεις Login στο Paypal και δεις το ιστορικό αγορών σου, αν ανοίξεις τη συγκεκριμένη θα βρεις μέσα το tracking number

Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει το λευκό 32 Gb από vickmall την Παρασκευή 27/3. Μέχρι σήμερα δεν είχα λάβει Tracking number. Μίλησα σήμερα μαζί τους και μου είπαν οτι υπάρχει ένα πρόβλημα με τα λευκά 32 Gb και αν ήθελα να μου στείλουν μπλε. Φαίνεται οτι έχουν έλλειψη σε λευκά. Τελικά τους είπα να μου το αντικαταστήσουν με λευκό 16 Gb, με επιστροφή της διαφοράς στο paypal, τους είπα εντάξει και μου έστειλαν αμέσως tracking number.

Μια άσχετη ερώτηση. Το paypal μου δείχνει οτι έγινε Partially Refunded αλλά στην κάρτα έχουν ακυρώσει την προηγούμενη πληρωμή και χρέωσαν πάλι το ίδιο ποσό χωρίς τη διαφορά;;; Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;;;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την στο 20-25%.

Η πρώτη φόρτιση θα πρέπει να είναι απλά μέχρι το 100%.ειτε το φορτίζεις κλειστό είτε ανοιχτό είναι το ίδιο. Απλά φρόντισε να το βάζεις για φορτισμα κάθε φορα που πάει στο 20-25 και να το αφήνεις να τελειώσει και να μην το βγάζεις πριν την ολοκλήρωση

 

Για παντα πρεπει στο 20-25 % να το φορτιζω η τις πρωτες 3-4 φορες ?

Link to comment
Share on other sites

Για παντα πρεπει στο 20-25 % να το φορτιζω η τις πρωτες 3-4 φορες ?

 

στην αρχη τουλαχιστον..γιατι πρεπει να την φορτισεις πληρως στις πρωτες φορτισεις για να σεταριστει η μπαταρια.

μερικοι λενε φημες ειναι μερικοι αληθεια..εσυ κανεις οτι νομιζεις.:D

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να του ζητήσω κάποιο κωδικό παραγγελίας για να το ψάξω μόνος μου??ισχύει κάτι τέτοιο?

Όποιος έκανε την παραγγελία θα έχει και τον κωδικό παραγγελίας.

Δεν υπάρχει άλλη περίπτωση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...