Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πέρασες με clean install ή από πάνω από την τελευταία κανονικά?

Πανω απο την τελευταια κανονικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο οτι εμαθα η Meizu θα δινει σχεδον καθε μερα, η μερα παρα μερα update.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο flyme 5 ανεβαζει το τηλεφωνο σε αλλο επιπεδο.Ενα μπραβο στην Meizu.Δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο καποιο flagship.Δυο μερες με flyme 5 και ολα ειναι τελεια απο μερια ταχυτητας και σταθεροτητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο flyme 5 ανεβασε το τηλ σε αλλο επιπεδο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα και απο εμενα. Εχω το τηλεφωνο 6 μηνες και εχω προβλημα στην οθονη, βγαζει καπειες καθετες θολες γραμμες και τα γραμματα φαινονται θολα ιδιετερα απο τη δεξια πλευρα της οθονης, εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα; ειναι θεμα οθονης η μηπως φταιει κατι αλλο π.χ. πλακετα (καρτα γραφικων)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Εχω το τηλεφωνο 6 μηνες και εχω προβλημα στην οθονη, βγαζει καπειες καθετες θολες γραμμες και τα γραμματα φαινονται θολα ιδιετερα απο τη δεξια πλευρα της οθονης, εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα; ειναι θεμα οθονης η μηπως φταιει κατι αλλο π.χ. πλακετα (καρτα γραφικων)

 

Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω φίλε μου. Θέμα οθόνης πρέπει να είναι. Ο κυριότερος λόγος που ψάχνω αντικαταστάτη. Κρίμα γιατί το τηλέφωνο είναι top σε εμπειρία χρήσης για τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω φίλε μου. Θέμα οθόνης πρέπει να είναι. Ο κυριότερος λόγος που ψάχνω αντικαταστάτη. Κρίμα γιατί το τηλέφωνο είναι top σε εμπειρία χρήσης για τα λεφτά του.

 

Ακριβως αυτο,πολυ κριμα να εισαι ευχαριστημενος απο την αποδοση και να εχεις πεσει σε ελλατοματικο μοντελο με θολη οθονη κτλπα :(

 

Σκεφτομαι να παρω κατι τετοιο http://www.ebay.com/itm/NEW-LCD-Display-Screen-Touch-Digitizer-Lens-Assembly-For-Meizu-Note-M1-Tools-/111754003123?hash=item1a050ec2b3:g:tW4AAOSwLVZV3S6B

 

πιστευετε θα φτιαχτει το προβλημα με την θολουρα? Ξανακολλαει μετα η οθονη ε? :P

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να καταλάβω.

Την πέρασες πάνω από την 4.5.7Α,.χωρίς Clear data και δεν έχεις κανένα πρόβλημα;

Κλήσεις,μηνύματα, bt, μπαταρία;

Eτσι ΑΚΡΙΒΩΣ. Αν και είχα κρατήσει backup,Μόνο root έκανα μετά. Δεν θέλω να επιρρεάσω κανέναν γιατί πράγματι οι ενθουσιασμοί και οι βιασύνες πληρώνονται σε χρόνο και κόπο.

Εδώ φαίνεται όμως ότι το FLYME βελτιώνει συνεχώς την εμπειρία χρήσης και ομορφαίνει

καί ΟΛΟ το android.

Εκτός της αυτόματης φωτεινότητας δουλεύουν όλα σταθερά λειτουργικά και γρήγορα.

Bt, μηνυματα,δικτυα κινητης σε πολλες περιοχες(ειμαι σε ταξιδια απο χτες)3g,4g,gps

μπαταρία πολύ καλή.μαζέψανε και το χάλι χρόνων των widgets, σε μιά κυλιόμενη μικρή μπάρα,

Και αυτό το slide to top απολαυστικό.

Ολα τα βασικα αψογα.και το λειτουργικο κούκλα.Ειμαστε σε καλό δρόμο αν συνεχισει τετοια υποστηριξη.

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Eτσι ΑΚΡΙΒΩΣ. Αν και είχα κρατήσει backup,Μόνο root έκανα μετά. Δεν θέλω να επιρρεάσω κανέναν γιατί πράγματι οι ενθουσιασμοί και οι βιασύνες πληρώνονται σε χρόνο και κόπο.

Εδώ φαίνεται όμως ότι το FLYME βελτιώνει συνεχώς την εμπειρία χρήσης και ομορφαίνει

καί ΟΛΟ το android.

Εκτός της αυτόματης φωτεινότητας δουλεύουν όλα σταθερά λειτουργικά και γρήγορα.

Bt, μηνυματα,δικτυα κινητης σε πολλες περιοχες(ειμαι σε ταξιδια απο χτες)3g,4g,gps

μπαταρία πολύ καλή.μαζέψανε και το χάλι χρόνων των widgets, σε μιά κυλιόμενη μικρή μπάρα,

Και αυτό το slide to top απολαυστικό.

Ολα τα βασικα αψογα.και το λειτουργικο κούκλα.Ειμαστε σε καλό δρόμο αν συνεχισει τετοια υποστηριξη.

Μήπως ξέρει κανείς πως βγαίνουν οι κινεζιες στις εφαρμογές μουσικής κ βίντεο καθώς και στοslide up για αναζήτηση ενω δεν τα είχε ή προηγούμενη?

Για όσους ενδιαφέρονται οι ειδοποιήσεις φτιάχνουν αν κάνουμε τις εφαρμογές system apps. Όχι και ή καλύτερη λύση αλλά είναι μια λύση.

Link2sd από play store

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω φίλε μου. Θέμα οθόνης πρέπει να είναι. Ο κυριότερος λόγος που ψάχνω αντικαταστάτη. Κρίμα γιατί το τηλέφωνο είναι top σε εμπειρία χρήσης για τα λεφτά του.

 

Ακριβως αυτο,πολυ κριμα να εισαι ευχαριστημενος απο την αποδοση και να εχεις πεσει σε ελλατοματικο μοντελο με θολη οθονη κτλπα :(

 

Σκεφτομαι να παρω κατι τετοιο http://www.ebay.com/itm/NEW-LCD-Display-Screen-Touch-Digitizer-Lens-Assembly-For-Meizu-Note-M1-Tools-/111754003123?hash=item1a050ec2b3:g:tW4AAOSwLVZV3S6B

 

πιστευετε θα φτιαχτει το προβλημα με την θολουρα? Ξανακολλαει μετα η οθονη ε? :P

 

επειδη ειμαι παθων να κοιταξετε οθονες με ενσωματωμενο το μεταλλικο frame..αυτα του ebay δεν εχει κανενα.στο aliexpress πουλανε οθονες με ενσωματωμενο frame και frame ξεχωριστα για να το κολλησετε μονοι σας..αυτο επαθα και ειμαι1 μηνα ηδη χωρις το κινητο.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι παθων να κοιταξετε οθονες με ενσωματωμενο το μεταλλικο frame..αυτα του ebay δεν εχει κανενα.στο aliexpress πουλανε οθονες με ενσωματωμενο frame και frame ξεχωριστα για να το κολλησετε μονοι σας..αυτο επαθα και ειμαι1 μηνα ηδη χωρις το κινητο.

 

Δεν το ηξερα αυτο,σε ευχαριστω.

 

Περασα και το τελευταιο update και εγω,και οντως παει ακομα καλυτερα το κινητο παρολο που με παίδεψε το Play store να δουλεψει σωστα.Αλλαξε ο τροπος που κανουμε root???γιατι πλεον δεν το εχει στο κλασικο μερος που ηταν οταν βαζεις το flyme account σου. Τωρα πως περναμε root?

Link to comment
Share on other sites

Περασα και το τελευταιο update και εγω,και οντως παει ακομα καλυτερα το κινητο παρολο που με παίδεψε το Play store να δουλεψει σωστα.Αλλαξε ο τροπος που κανουμε root???γιατι πλεον δεν το εχει στο κλασικο μερος που ηταν οταν βαζεις το flyme account σου. Τωρα πως περναμε root?

 

θα πας ρυθμισεις, security αν θυμαμαι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

εφτασε χθες το κινητο στα χερια μου.ειναι πολυ καλο αλλα η μπαταρια του δεν μου κραταει οσο ειχε ειπωθει απο αλλους χρηστες .τι προτεινεται.ειμαι με εκδοση 4.5.7Α
Link to comment
Share on other sites

εφτασε χθες το κινητο στα χερια μου.ειναι πολυ καλο αλλα η μπαταρια του δεν μου κραταει οσο ειχε ειπωθει απο αλλους χρηστες .τι προτεινεται.ειμαι με εκδοση 4.5.7Α

Κανε update σε flyme 5 μην το σκεφτεσαι καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Κανε update σε flyme 5 μην το σκεφτεσαι καθολου.

Θα πρότεινα να το σκεφτόμασταν καλύτερα πρώτου προτείνουμε την εγκατάσταση BETA rom σε νέους χρήστες.

 

Ου τε ξέρουμε τι προβλήματα υπάρχουν σε ρομ λίγων ημερών,ούτε ότι το πρόβλημα μπαταρίας του παιδιού θα λυθεί έτσι απλά. Μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή και να έχει το ίδιο θέμα σε οποιαδήποτε ρομ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειναι απιστευτο προσπαθω να περασω το playstore και συνεχεια βγαζει error και δεν κατεβαζει τιποτε.Συγχρονισμος ξανα ρολογια ημερολογια clear cashe clear data ολα τα δοκιμασα καμια ιδεα?Να το σπασω αποκλειεται δεν ειναι το δικο μου.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειναι απιστευτο προσπαθω να περασω το playstore και συνεχεια βγαζει error και δεν κατεβαζει τιποτε.Συγχρονισμος ξανα ρολογια ημερολογια clear cashe clear data ολα τα δοκιμασα καμια ιδεα?Να το σπασω αποκλειεται δεν ειναι το δικο μου.

 

κατεβασε αυτο και εισαι οκ google-installer-1.4.4-lollipop.απκ

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ρωταω αλλά πως μπορω να δω τι μου τρώει την μπαταρία?

Αν είσαι ροοτ, βάλε το betterbatterystats.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι παθων να κοιταξετε οθονες με ενσωματωμενο το μεταλλικο frame..αυτα του ebay δεν εχει κανενα.στο aliexpress πουλανε οθονες με ενσωματωμενο frame και frame ξεχωριστα για να το κολλησετε μονοι σας..αυτο επαθα και ειμαι1 μηνα ηδη χωρις το κινητο.

 

Ευχαριστούμε για την απάντηση φιλέ. Το θέμα είναι, με αγορά νέας οθόνης με frame, θα λυθεί πράγματι το πρόβλημα ή θα χω δώσει τσάμπα λεφτά?

Όπως και να χει μάλλον θα το δοκιμάσω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχρι καποια εφαρμογη που να σου δειχνει ποση ωρα ειναι ανοιχτο το κινητο σου?

Έκανες τον κόπο να διαβάσεις τι σου έγραψα νωρίτερα;

Αυτό το πέρασμα πρόγραμμα κάνει αυτά που θες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την απάντηση φιλέ. Το θέμα είναι, με αγορά νέας οθόνης με frame, θα λυθεί πράγματι το πρόβλημα ή θα χω δώσει τσάμπα λεφτά?

Όπως και να χει μάλλον θα το δοκιμάσω...

 

ισχυει αυτο που λενε οτι στο antutu πλεον με flyme 5 φτανει 51000?

 

Το antutu εχει ανανεωθεί πλέον και δεν ξερω αν τα score ειναι το ιδιο valid με τα παλια. Παρολα αυτα εκανα τεστ χθες με 100% η μπαταρια και perfomance mode και εβγαλα 50800 :P

Link to comment
Share on other sites

Το antutu εχει ανανεωθεί πλέον και δεν ξερω αν τα score ειναι το ιδιο valid με τα παλια. Παρολα αυτα εκανα τεστ χθες με 100% η μπαταρια και perfomance mode και εβγαλα 50800 :P

 

Ακυρο βγαζει και παραπανω :D

 

http://s7.postimg.org/4lt4eusx7/antutu_m1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το update σε flyme 5 θα γίνει από την εφαρμογή αναβάθμιση ή όχι? Ευχαριστώ πολύ
#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το update σε flyme 5 θα γίνει από την εφαρμογή αναβάθμιση ή όχι? Ευχαριστώ πολύ

Ψαξε στις προηγουμενες σελιδες υπαρχει το link.Κατεβασε το,ανοιξε το αρχειο και θα κανει update μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...