Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

OTA ΘΑ ΒΓΕΙ ΠΑΙΔΙΑ Η ΜΟΝΟ χειροκινητα θα την περασουμε???ειναι καλη?εχει ελληνικα?

 

 

 

Για ΟΤΑ δεν γνωρίζω αλλά είναι πιο σταθερή από ποτέ και Ελληνικά δυστυχώς δεν έχει.

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

OTA ΘΑ ΒΓΕΙ ΠΑΙΔΙΑ Η ΜΟΝΟ χειροκινητα θα την περασουμε???ειναι καλη?εχει ελληνικα?

Δύο σελίδες πίσω να πας θα λυθούν οι απορίες σου

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/0B5N1hlYDS2krV1JWc1FSeXBoc1E/view?usp=docslist_api

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://browser.primatelabs.com/geekbench3/3340856

Ή τελευταία lollipop

Edited by parisp82
Link to comment
Share on other sites

Ένας τύπος στο meizufans.eu ανέβασε έναν οδηγό για xposed framework για Lollipop που δουλευει. Εύκολο να το βάλεις αλλά θέλει restore το τηλεφωνο και format την μνήμη.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ένας τύπος στο meizufans.eu ανέβασε έναν οδηγό για xposed framework για Lollipop που δουλευει. Εύκολο να το βάλεις αλλά θέλει restore το τηλεφωνο και format την μνήμη.

 

Παίζοντας με xposed μπορείς εύκολα να brickaρεις συσκευή από μία απλή ασυμβατότητα. Δε νομίζω ότι αξίζει το ρίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την τελευταία stable lollipop. Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα.Ίδιο με πριν μου φαίνεται :lol:

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος καμμένα pixel?Στο πάνω μέρος της οθόνης φαίνεται έντονα μια μικρή κουκίδα(ειδικά σε άσπρο φόντο).Είχα συμβιβαστεί αλλά σήμερα άρχισα να παρατηρώ άλλες δύο τουλάχιστον.Ελπίζω να είμαι ο μόνος άτυχος.

Σκέφτομαι να το στείλω πίσω στο vickmall αλλά δεν ξέρω αν το καλύπτει η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την τελευταία stable lollipop. Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα.Ίδιο με πριν μου φαίνεται :lol:

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος καμμένα pixel?Στο πάνω μέρος της οθόνης φαίνεται έντονα μια μικρή κουκίδα(ειδικά σε άσπρο φόντο).Είχα συμβιβαστεί αλλά σήμερα άρχισα να παρατηρώ άλλες δύο τουλάχιστον.Ελπίζω να είμαι ο μόνος άτυχος.

Σκέφτομαι να το στείλω πίσω στο vickmall αλλά δεν ξέρω αν το καλύπτει η εγγύηση.

Δεν έχει σχέση η Lollipop με τα καμμένα πιξελ. Μίλησε μαζί τους να δεις τι θα σου πουν

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την τελευταία stable lollipop. Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα.Ίδιο με πριν μου φαίνεται :lol:

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος καμμένα pixel?Στο πάνω μέρος της οθόνης φαίνεται έντονα μια μικρή κουκίδα(ειδικά σε άσπρο φόντο).Είχα συμβιβαστεί αλλά σήμερα άρχισα να παρατηρώ άλλες δύο τουλάχιστον.Ελπίζω να είμαι ο μόνος άτυχος.

Σκέφτομαι να το στείλω πίσω στο vickmall αλλά δεν ξέρω αν το καλύπτει η εγγύηση.

 

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής με τη ρομ. Το κινητό έτρεχε νεράκι και πριν αλλά πλέον νομίζω πως απλά το τερμάτισε. Έβαλα τα animation να γίνονται σε 0.5 sec και πλέον φαίνεται να πηγαίνει σφαίρα.

 

Το κατάλαβα :cool:

 

Το τραγικό είναι ότι και εγώ που επέλεξα να γίνει clear data πάλι την έπαθα και έπρεπε μετά να βάλω τη rom στο recovery partiotion. :p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ειμαι ενα βήμα πριν την βαλω , και ρωταω :

 

1. πως γίνεται το " clear data" ? πριν την εγκατάσταση της νέας rom ή σε ρωτάει κατά την εγκατάσταση?

Ειμαι με 4.2.0.5Α

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ειμαι ενα βήμα πριν την βαλω , και ρωταω :

 

1. πως γίνεται το " clear data" ? πριν την εγκατάσταση της νέας rom ή σε ρωτάει κατά την εγκατάσταση?

Ειμαι με 4.2.0.5Α

Σε ρωτάει αλλά και να μη το κάνεις μπορείς και αφού τη περάσεις να κάνεις clear k factory reset

Καλό είναι να κάνεις clear

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα δεν το βλεπω!!!που στο καλο ειναι;;

 

Ένα κλικ πάνω,accessibility,developer options, window animation scale,transition &animator duration scale

ό,τι αλλάζουμε εδώ στό developer options

( για μένα δεν είναι απαραίτητο ) με προσοχή να μπορούμε μετά να επανέλθουμε...

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση η Lollipop με τα καμμένα πιξελ. Μίλησε μαζί τους να δεις τι θα σου πουν

 

Ναι ξέρω πως δεν έχει σχέση.Απλά ρωτώ για να δω αν ειναι γενικότερο θέμα(πχ με το προηγούμενο redmi note όλοι είχαμε κιτρινίλες στην οθόνη, μάλλον λόγω θερμοκρασίας) ή μεμονωμένο.:)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγω την νεα stable ολα καλα, μια χαρα δείχνει.

Οσο αφορά την μπαταρία έβγαλα 5μιση ωρες με χρήση wifi συνέχεια, browsing και μιάμισης ωρας gaming, με φωτεινότητα 20%. Ειναι καλα?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγω την νεα stable ολα καλα, μια χαρα δείχνει.

Οσο αφορά την μπαταρία έβγαλα 5μιση ωρες με χρήση wifi συνέχεια, browsing και μιάμισης ωρας gaming, με φωτεινότητα 20%. Ειναι καλα?

Με Wifi ένα καλό νούμερο είναι οι 6+ ώρες οθόνης.

Σε πόσες ώρες σύνολο χρήσης έβγαλες αυτές τις ώρες οθόνης;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε τόσες. Δλδ το ειχα 100% και άρχισα το testing. Μιαμιση ωρα gaming και τις υπόλοιπες 4 ωρες Fb/browsing, μεχρι την ένδειξη μπαταρίας 5%. Μονο me browsing μαλλον θα βγαζει παραπάνω, νομιζω το gaming την λιωνει την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Κάνει και σε άλλους ή lollipop stable σπασιματακια της λευκής λωρίδας που έχει το back button όταν ανοίγει εφαρμογές Google, όπως YouTube ; Το κάνει όταν ανοίγει ή εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Κάνει και σε άλλους ή lollipop stable σπασιματακια της λευκής λωρίδας που έχει το back button όταν ανοίγει εφαρμογές Google, όπως YouTube ; Το κάνει όταν ανοίγει ή εφαρμογή

Ναι, ουσιαστικά σαν animation μου τη βγάζει από κάτω. Εκεί που έχω θέμα εγώ είναι με widget στα οποία δεν ανανεώνεται η ώρα. Δείχνει πχ τον καιρό και η ώρα είναι ότι ναναι.

Παρόλα αυτά στο σύνολό της τη θεωρώ καλύτερη ρομ σε σχέση με την προηγούμενη stable κυρίως λόγω του ότι είναι πιο γρήγορο το κινητό και smooth τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ουσιαστικά σαν animation μου τη βγάζει από κάτω. Εκεί που έχω θέμα εγώ είναι με widget στα οποία δεν ανανεώνεται η ώρα. Δείχνει πχ τον καιρό και η ώρα είναι ότι ναναι.

Παρόλα αυτά στο σύνολό της τη θεωρώ καλύτερη ρομ σε σχέση με την προηγούμενη stable κυρίως λόγω του ότι είναι πιο γρήγορο το κινητό και smooth τελείως.

Μου το εκανε και μενα τα ιδια στο widget του ρολογιού, πηγα ομως στην "ασφαλεια", " άδεια ", " εκκίνηση " κ εδωσα άδεια στην εφαρμογή που ήθελα να ξεκινάει αυτόματα. Εκανα και ενα clear data στην εφαρμογή και έκτοτε δεν εχω θέμα με το ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ουσιαστικά σαν animation μου τη βγάζει από κάτω. Εκεί που έχω θέμα εγώ είναι με widget στα οποία δεν ανανεώνεται η ώρα. Δείχνει πχ τον καιρό και η ώρα είναι ότι ναναι.

Παρόλα αυτά στο σύνολό της τη θεωρώ καλύτερη ρομ σε σχέση με την προηγούμενη stable κυρίως λόγω του ότι είναι πιο γρήγορο το κινητό και smooth τελείως.

Θα συμφωνησω , όχι μόνο στα benchmarks αλλά και στο άνοιγμα εφαρμογών είναι αρκετά πιο γρήγορο. Το συγκρινα σε άνοιγμα εφαρμογών με ένα που είχε κιτ κατ

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας το εξής πρόβλημα με την τελευταία stable Lollipop;

Δεν με βάζεις στις ρυθμίσεις του dialer. Πατάω settings και δεν κάνει τίποτα.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...