Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιος που εχει και αυτο και jiayu s3 η lenovo vibe x2 μπορει να μας πει ποιο προτιμα και γιατι.. Ειμαι πολυ καιρο αναμεσα σε αυτα και δεν μπορω με τπτ να αποφασισω!

 

Το Χ2 με τετοια μπαταρια μην το κοιτας καλυτερα. Σε σχεση με το S3, απ οσο εχω ψαξει στο νημα του, θα σου ελεγα οτι το Μ1 ειναι πιο απροβληματιστο και αρα να πας σε αυτο. Δεν εχει βεβαια sd αλλα εσυ εισαι αυτος που ζυγιζει το ποσο μετραει τι. Καλυτερο θα ηταν να ανοιξεις θεμα vs. για τετοιου ειδους αποριες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις ηρθαν και οι δικες μου φωτο με το λευκο 16αρι(για το 32αρι θα περιμενα οπως ειπαν απο vickmall και μιας και το θελω πριν τις 30/5... αλλα απο οτι διαβασα με τις καθυστερησεις παω για οταν γυρισω)με δωρα τα κλασικα θηκη σιλικονης και ζελατινα συν την open window flip mofi leather case και tembered glass.Ζητωντας price match με fct ισοφαρισαμε την τιμη ετσι;)

 

Ποιο είναι το fct?

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς γιατί η stock εφαρμογή μηνυμάτων άλλα μηνύματα τα πετάει στα personal και άλλα στα notices?

 

anyone?

 

10chars

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι κανείς δεν ξέρει τον λόγο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό υποθέτω απλά θα ήθελα να μάθω να το παρουσιάζει και σε άλλους.

Επίσης τώρα είμαι με την .0.5U και μου έχει φανεί ότι φορτίζει πιο αργά από την αντίστοιχη A ή έστω την .0.4A. Υπάρχει περίπτωση η ROM να επηρεάζει τον χρόνο φόρτισης ή απλά μου έχει κάτσει εμένα?

Link to comment
Share on other sites

anyone?

 

10chars

 

Εμενα στα notices πεταει μονο τα μηνυματα απο εταιριες κινητης κλπ. Στα personal ειναι μηνυματα απο ατομα που εχω στις επαφες μου.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στα notices πεταει μονο τα μηνυματα απο εταιριες κινητης κλπ. Στα personal ειναι μηνυματα απο ατομα που εχω στις επαφες μου.

 

δίχως να έχω δώσει μεγάλη προσοχή νομίζω, ότι στα notices μου πετάει τα sms από άγνωστους αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

δίχως να έχω δώσει μεγάλη προσοχή νομίζω, ότι στα notices μου πετάει τα sms από άγνωστους αριθμούς.

Ισχύει. Επίσης στα notices από εταιρείες.

Στο personal από τα γνωστά νούμερα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μετα απο καποιες μερες που το (ξανα)εχω.

 

μπαταρια κορυφαια 6 ωρες SOT με wifi,5 ωρες SOT με 3 ωρες Real Racing 3

 

4 και κατι ωρες με 3,5G.

 

Δεν ζεσταινει τοσο,δεν κολλαει,ακουστικο καλο αλλα ηθελα ελαχιστα πιο ισχυρο.

εχω μεσα την 4.2.0.3I

Οθονη καλη.

Ποιοτητα κατασκευης καλη ,η οθονη οταν την πιεζω στην μεση φαινεται να καθεται μεσα στο πλαστικο unibody :p (βυθιζεται,μου το εκανε και το Μ8 αλλα με πιο πολυ δυναμη)

 

γενικα ευχαριστημενος!!!!

δεν θα του βαλω θηκη και ουτε tempered glass

Το led κατω ειναι ομοιογενες και δυνατο.

 

αγορασμενο απο amazon.fr

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο καποιες μερες που το (ξανα)εχω.

 

μπαταρια κορυφαια 6 ωρες SOT με wifi,5 ωρες SOT με 3 ωρες Real Racing 3

 

4 και κατι ωρες με 3,5G.

 

Δεν ζεσταινει τοσο,δεν κολλαει,ακουστικο καλο αλλα ηθελα ελαχιστα πιο ισχυρο.

εχω μεσα την 4.2.0.3I

Οθονη καλη.

Ποιοτητα κατασκευης καλη ,η οθονη οταν την πιεζω στην μεση φαινεται να καθεται μεσα στο πλαστικο unibody :p (βυθιζεται,μου το εκανε και το Μ8 αλλα με πιο πολυ δυναμη)

 

γενικα ευχαριστημενος!!!!

δεν θα του βαλω θηκη και ουτε tempered glass

Το led κατω ειναι ομοιογενες και δυνατο.

 

αγορασμενο απο amazon.fr

GPS?

Το δουλεψες ΧΩΡΙς Δεδομενα;;;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο μεγεθος πως σας φαινεται? Ειναι μεγαλο? Εχω το g2 και φοβαμαι μηπως απογοητευτω απο τις διαστάσεις.. Παρελαβε κανενας απο fastcardtech? Εχει φοβερη τιμη. Να το ρισκαρω?
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει τρελλα το κινητο...Εχουμε καμια εικονα για κουπονια για να το τσιμπησω?

Καμια προσφατη ερευνα τιμης?

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

σημερα θα το δουλεψω και θα αναφερω.

Μα τι να αναφέρεις μετά από 59 σελίδες;;

Το GPS, όπως και οι υπόλοιπες λειτουργίες του κινητού δουλεύει υποδειγματικά.

Έχει τσεκαριστει εκτενώς από τα πρώτα μοντέλα που έχουν φτάσει σε παιδιά εδώ.

 

Νομίζω πάντως το θέμα με το 3G που σε μένα νεκρώνει κάθε μετά για λίγο και δεν κατεβάζει δεδομένα, ενώ είναι ενεργό, συμβαίνει μόνο σε μένα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μα τι να αναφέρεις μετά από 59 σελίδες;;

Το GPS, όπως και οι υπόλοιπες λειτουργίες του κινητού δουλεύει υποδειγματικά.

Έχει τσεκαριστει εκτενώς από τα πρώτα μοντέλα που έχουν φτάσει σε παιδιά εδώ.

 

Νομίζω πάντως το θέμα με το 3G που σε μένα νεκρώνει κάθε μετά για λίγο και δεν κατεβάζει δεδομένα, ενώ είναι ενεργό, συμβαίνει μόνο σε μένα.

 

 

Φίλε σε ποια περιοχή κινείσαι; Μήπως δεν έχεις δυνατό 3G και κάθε τόσο κάνει αναζήτησή;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ποια περιοχή κινείσαι; Μήπως δεν έχεις δυνατό 3G και κάθε τόσο κάνει αναζήτησή;

Δεν έχει σχέση η περιοχή.

Σε σταθερό σημείο έχω δοκιμάσει και σε διαφορετικά μέρη.

Το ίδιο γίνεται. Σταματάει η κίνηση των δεδομένων και επανέρχεται σε λίγα λεπτά ή θέλει απενεργοποίηση εντελώς η βασική sim για να ξεκολλήσουν.

 

Αν δεν γίνεται σε κανέναν άλλον, τότε ή προβληματική sim έχω ή έχει θέμα η Rom, που δεν επιτρέπεται γιατί είναι πολύ καινούριο το κινητό.

Το δίκτυο δεν μπορεί να φταίει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο μεγεθος πως σας φαινεται? Ειναι μεγαλο? Εχω το g2 και φοβαμαι μηπως απογοητευτω απο τις διαστάσεις.. Παρελαβε κανενας απο fastcardtech? Εχει φοβερη τιμη. Να το ρισκαρω?

Πολύ καλη τιμή έχει και το etotalk που είναι πιο αξιόπιστο απο το fastcardtech. Επίσης το δεύτερο σε χρεώνει και ενα ποσο όταν πληρώνεις μέσω PayPal οπότε ουσιαστικά η διάφορα είναι ελάχιστα ευρώ.

Μου αρεσει τρελλα το κινητο...Εχουμε καμια εικονα για κουπονια για να το τσιμπησω?

Καμια προσφατη ερευνα τιμης?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλη τιμή έχει και το etotalk που είναι πιο αξιόπιστο απο το fastcardtech. Επίσης το δεύτερο σε χρεώνει και ενα ποσο όταν πληρώνεις μέσω PayPal οπότε ουσιαστικά η διάφορα είναι ελάχιστα ευρώ.

 

το πρωτο νομιζω εχει και εξοδα αποστολης,αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά το μέγεθος το γράφει... 150,7 Χίλιοστα,το LG g3 είναι περίπου 3χιλιοστα μικρότερο... Το LG g3 έχει το ιδανικό μέγεθος για 5,5αρι,αρα και το meizu θα είναι πολύ καλό....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Meizu-m1-note,LG-G3/phones/9140,8347

Εδω μπορείτε να δείτε μια σύγκριση των δύο τηλεφώνων... Βέβαια μπορείται να βάλετε και όποιο άλλο τηλέφωνο θέλετε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση η περιοχή.

Σε σταθερό σημείο έχω δοκιμάσει και σε διαφορετικά μέρη.

Το ίδιο γίνεται. Σταματάει η κίνηση των δεδομένων και επανέρχεται σε λίγα λεπτά ή θέλει απενεργοποίηση εντελώς η βασική sim για να ξεκολλήσουν.

 

Αν δεν γίνεται σε κανέναν άλλον, τότε ή προβληματική sim έχω ή έχει θέμα η Rom, που δεν επιτρέπεται γιατί είναι πολύ καινούριο το κινητό.

Το δίκτυο δεν μπορεί να φταίει.

 

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα και με το 3G και με το wifi!:( .Ειμαι με την 0.3Α

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή περιμένω να φτάσει το M1 note της γυναίκας, μια ερώτηση να κάνω. Αν του βάλω 2 κάρτες sim, υπάρχει δυνατότητα να βάλω σε flying mode τη μία μόνο κάρτα και η άλλη να λειτουργεί κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα απο δω ενα κι αναμενω...με κατι κουπονια που δινουν βγαινει στα 160€ το 16αρι..https://www.fastcardtech.com/MEIZU-M1-Note.html?u=163443

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φταει οτι εχει ανεβει λιγο το ευρω κι εχει πεσει η τιμη..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή περιμένω να φτάσει το M1 note της γυναίκας, μια ερώτηση να κάνω. Αν του βάλω 2 κάρτες sim, υπάρχει δυνατότητα να βάλω σε flying mode τη μία μόνο κάρτα και η άλλη να λειτουργεί κανονικά;

πιστεύω ότι σε όλα τα δίκαρτα είναι το ίδιο, υπάρχει στο μενού διακόπτης για απενεργοποιησες οποία από τις δύο θέλεις..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...