Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικα με την οθονη και χρωματα

 

Στο 2'17

Εμενα στο βιντεο κατραμι μου φανηκε το μαυρο...:confused: μήπως υπάρχουν δυο οθόνες οπως στο mx4?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τόσο το καλύτερο αν επαληθευτεί - και οι ως τώρα κάτοχοι θα αποκτήσουν official international ROM!

Απο που βγαίνει αυτό το συμπέρασμα, τι έννοιες;

 

Επίσης παιδιά ας μην ασχοληθούμε άλλη μια μερα με την οθόνη, ημαρτον! Έχει γίνει κουραστικό το θεμα.

Στον "balsam" δεν του αρέσει στους υπολοιπους αρεσει, οκ! Νομιζω όλοι το έχουμε καταλάβει, ας μη τα λέμε και τα ξαναλεμε. Εφόσον στα ματια του αρέσει το coolpad εμείς θα του αλλάξουμε άποψη; Ο καθένας με τα λεφτά του αγοράζει οτι θέλει και απαιτεί να είναι το καλύτερο. Οκ, κατανοητό πάμε παρακάτω όμως!..

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει που ακούγονται ελεύθερα όλες οι απόψεις, θετικές και αρνητικές. Έτσι σχηματίζουμε σφαιρική άποψη.

Δείχνει ότι τα παιδιά εδώ δεν είναι κολλημένα και δεν παρουσιάζουν τα πάντα τέλεια μόνο και μόνο επειδή είναι κάτοχοι του κινητού, σε αντίθεση με άλλα θέματα, όπου αν πεις κάτι αρνητικό για την συσκευή, θα πέσουν κάποιοι πορωμενοι να σε κράξουν.

Για μένα κανείς δεν πρέπει να λέει σε άλλον τι μπορεί ή όχι να γράφει, εκτός βέβαια αν είναι άσχετο με το θέμα μας ή το κάνει με άσχημο τρόπο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε despatched to overseas Το δικο μου. Πάνω κάτω πόσο σας έκανε εσάς από αυτό το σημείο και μετά;
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε despatched to overseas Το δικο μου. Πάνω κάτω πόσο σας έκανε εσάς από αυτό το σημείο και μετά;

 

13/2 despatch και 9/3 πάτησε στο Βενιζέλος... τώρα ακομα περιμένω την διαστρική ταχύτητα των ΕΛΤΑ...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Απο που βγαίνει αυτό το συμπέρασμα, τι έννοιες;

Ελπίζω τουλάχιστον ότι αν η international έκδοση είναι με τον ΜΤ6752, δε θα έχει στην πραγματικότητα διαφορές σε hardware από αυτά που έχει αγοράσει ως τώρα ο κόσμος εδώ, απλά θα το εφοδιάσουν με μία "international" ROM.

Οπότε και οι υπάρχοντες κάτοχοι θα μπορούν να την κατεβάσουν και εγκαταστήσουν (αντί για τις A και U τις οποίες είχαν σαν επιλογές ως τώρα...)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε despatched to overseas Το δικο μου. Πάνω κάτω πόσο σας έκανε εσάς από αυτό το σημείο και μετά;

 

11/02 παραγγελία, 13/02 despatched, 09/03 Βενιζέλος και Τρίτη (17/03) βλέπω να παραλαμβάνω. Οπότε καλή υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

η meizu ανακοινωσε στο site της οτι ερχεται στην παγκοσμια αγορα συντομα αλλα δε λεει τιμη...οποτε οσοι δε θελετε να μπλεξετε με τους κινεζους μπορειτε να περιμενετε...:p
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω τουλάχιστον ότι αν η international έκδοση είναι με τον ΜΤ6752, δε θα έχει στην πραγματικότητα διαφορές σε hardware από αυτά που έχει αγοράσει ως τώρα ο κόσμος εδώ, απλά θα το εφοδιάσουν με μία "international" ROM.

Οπότε και οι υπάρχοντες κάτοχοι θα μπορούν να την κατεβάσουν και εγκαταστήσουν (αντί για τις A και U τις οποίες είχαν σαν επιλογές ως τώρα...)

και ιδιο hardware να εχουν αν ισχυει οτι και στο mx 4 τοτε δεν μπορεις να βαλεις international version στις συσκευές που αγοράσθηκαν απο Κίνα. εχουν αλλο bootloader. βέβαια δεν εχει και καμια σοβαρη διαφορα η international rom απο την A που ειναι universal, μονο τις κινεζικες εφαρμογες, που τις βγαζεις και μονος σου σε μισο λεπτο

Link to comment
Share on other sites

η meizu ανακοινωσε στο site της οτι ερχεται στην παγκοσμια αγορα συντομα αλλα δε λεει τιμη...οποτε οσοι δε θελετε να μπλεξετε με τους κινεζους μπορειτε να περιμενετε...:p

Λάθος σκέψη.

Το σύντομα των Κινέζων είναι μήνες και επίσης πώληση επίσημα σε Ευρωπαϊκή αγορά σημαίνει τρελά καπέλα.

Αν είναι να φτάσει την τιμή του One+ τι να το κάνουμε;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 6/3 πήγε στο Singapore post και 13/3 έφτασε αεροδρόμιο. Απίστευτα γρήγορα.

 

Κάτι τέτοια βλέπω..... γιατί δε πας να παίξεις κάνα Τζόκερ?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 6/3 πήγε στο Singapore post και 13/3 έφτασε αεροδρόμιο. Απίστευτα γρήγορα.

Με SP αυτό;

Θες να πεις ότι ξεκίνησε shipping από Κίνα στις 6/3 και σε 1 βδομάδα είχε φτάσει αεροδρόμιο Αθήνα;

Και πότε τελικά παραδόθηκε;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 6/3 πήγε στο Singapore post και 13/3 έφτασε αεροδρόμιο. Απίστευτα γρήγορα.

αλλο το DESPATCHED TO OVERSEAS και αλλο το ARRIVED AT OVERSEAS μέχρι να ανοιχθεί ο σάκος και να καταγραφεί το πακέτο στο tracking, μπορεί να περάσουν από λίγες μέρες μέχρι και 3 βδομάδες

Link to comment
Share on other sites

Άφιξη στη χώρα προορισμού σημαίνει ότι σκαναριστηκε ότι έφτασε. Τώρα μπορεί να κάνει και 3 μέρες για να φυγει αλλά θέλω να πιστεύω θα το έχω μέχρι Παρασκευή.

Όσο για το τζοκερ έπαιξα ένα σήμερα λετε να μου κάτσει;

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το τζοκερ έπαιξα ένα σήμερα λετε να μου κάτσει;

Άμα σου κάτσει κάνεις δώρο από ένα m1 note σε όλα τα παιδιά του myphone :)

Link to comment
Share on other sites

Άφιξη στη χώρα προορισμού σημαίνει ότι σκαναριστηκε ότι έφτασε. Τώρα μπορεί να κάνει και 3 μέρες για να φυγει αλλά θέλω να πιστεύω θα το έχω μέχρι Παρασκευή.

Όσο για το τζοκερ έπαιξα ένα σήμερα λετε να μου κάτσει;

Κάτι δεν μου κολλάει.

 

Μπορείς να βάλεις εδώ όλη την επίσημη καταγραφή στα αγγλικά; Μαζί με ημερομηνίες, όπως σου βγήκε στο site εντοπισμού.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σε δικιά μου παραγγελία απο gearbest για το mx4,παραγγελία 29/10

2014-11-11 10:56

PATRAS (KK) - ELTA, ITEM DELIVERED

2014-11-10 19:14

PATRAS (KK) - ELTA, ITEM ARR PATRAS (KK) - ELTA

2014-11-10 15:06

M.D. PATRAS, ITEM IN CONTA M.D. PATRAS

2014-11-10 12:50

M.D. PATRAS, NOTICE

2014-11-10 08:55

M.D. PATRAS, ITEM TO BE DELIVERED

2014-11-06 06:42

M.D. PATRAS, ITEM ARR M.D. PATRAS

2014-11-06 00:00

PATRA K D, ITEM IN CONTA PATRA K D

2014-11-05 23:54

PATRA K D, ITEM ARR PATRA K D

2014-11-05 15:08

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2014-11-03 22:58

GREECE - ATHINA (KAT), RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2014-11-01 13:46

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αλλά είσαστε τελείως Off topic, τα θέματα αυτά τα συζητάμε στο thread "αγορές από Κίνα" , όχι εδώ. Θα μπαίνει μεθαύριο κάποιος που έχει τη συσκευή να βοηθηθεί σε κάποιο πρόβλημα και θα διαβάζει 50 σελίδες για το πότε έβαλε ο Κινέζος στο αεροπλάνο τη συσκευή του καθενός!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αλλά είσαστε τελείως Off topic, τα θέματα αυτά τα συζητάμε στο thread "αγορές από Κίνα" , όχι εδώ. Θα μπαίνει μεθαύριο κάποιος που έχει τη συσκευή να βοηθηθεί σε κάποιο πρόβλημα και θα διαβάζει 50 σελίδες για το πότε έβαλε ο Κινέζος στο αεροπλάνο τη συσκευή του καθενός!

Σωστός.

Απλά ήθελα να πω στον efo να το ψάξει λίγο καλύτερα, γιατί μάλλον κάτι κοιτάει λάθος.

Ας απευθυνθεί στο topic των αγορών όπως είπες.

Το εντελώς άσχετο ποστ είναι του leo που είναι και για άλλο κινητό. :wacko:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα και γώ.Πέρασα πάλι πίσω την U.Το 4G λειτούργησε κανονικά.

Ξαναπέρασα την Α και όλα καλά.Οπότε πάρτο πάλι από την αρχή!!

 

[Μπορείς να παρακάμψεις την U και να ξαναπεράσεις την Α από πάνω καθαρίζοντας τα δεδομένα.Ισως να μην εγκαταστάθηκε σωστά την πρώτη φορά.]

 

Επίσης συμπέρανα ότι με το hancent sms δεν λάμβανα μηνύματα sms.Με την stock sms app λαμβάνω κανονικά αλλά με περιορίζει στους 60 characters.Ισως δοκιμάσω τις επόμενες μερες το GO sms.

 

Φιλε μου το εχω κανει αυτό που λες όμως δεν καταφερνω να πιασω σημα 4g.Μονο 3g πιανω...Παιζει να θέλει καποια άλλη ρύθμιση?Από αθήνα είμαι οπότε δεν νομιζω να υπάρχει πρόβλημα σήματος. Πάντως στα διαθέσιμα δίκτυα μου βγάζει το 4g και μπορώ να το επιλέξω όμως ποτέ δεν μου δείχνει 4g πάνω στο Logo της κεραιας...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το εχω κανει αυτό που λες όμως δεν καταφερνω να πιασω σημα 4g.Μονο 3g πιανω...Παιζει να θέλει καποια άλλη ρύθμιση?Από αθήνα είμαι οπότε δεν νομιζω να υπάρχει πρόβλημα σήματος. Πάντως στα διαθέσιμα δίκτυα μου βγάζει το 4g και μπορώ να το επιλέξω όμως ποτέ δεν μου δείχνει 4g πάνω στο Logo της κεραιας...

 

το οτι εισαι αθηνα δεν λεει κατι αυτο, δεν πιανει παντου 4g

Link to comment
Share on other sites

το οτι εισαι αθηνα δεν λεει κατι αυτο, δεν πιανει παντου 4g

Αν και μάλλον λέω το αυτονόητο / ήδη γνωστό σε όλους, να θυμίσω επίσης ότι δεν αρκεί απλώς να έχει κανείς συσκευή με δυνατότητα 4G, πρέπει επίσης να ζητήσει από τον πάροχό του να του ενεργοποιήσει την υπηρεσία (νομίζω πλέον γίνεται αυτόματα σε όλους τους παρόχους, στέλνοντας ένα SMS σε κάποιο 4-ψήφιο...)

Link to comment
Share on other sites

Αν και μάλλον λέω το αυτονόητο / ήδη γνωστό σε όλους, να θυμίσω επίσης ότι δεν αρκεί απλώς να έχει κανείς συσκευή με δυνατότητα 4G, πρέπει επίσης να ζητήσει από τον πάροχό του να του ενεργοποιήσει την υπηρεσία (νομίζω πλέον γίνεται αυτόματα σε όλους τους παρόχους, στέλνοντας ένα SMS σε κάποιο 4-ψήφιο...)

Επίσης, δεν είναι και όλες οι sim για 4g.

Πχ για την Wind που έδωσε πρόσφατα, πρέπει να αλλάξεις πρώτα την κάρτα για να δουλέψει

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν και μάλλον λέω το αυτονόητο / ήδη γνωστό σε όλους, να θυμίσω επίσης ότι δεν αρκεί απλώς να έχει κανείς συσκευή με δυνατότητα 4G, πρέπει επίσης να ζητήσει από τον πάροχό του να του ενεργοποιήσει την υπηρεσία (νομίζω πλέον γίνεται αυτόματα σε όλους τους παρόχους, στέλνοντας ένα SMS σε κάποιο 4-ψήφιο...)[/QUOTΕ]

 

Εχεις δίκιο π.χ. στη VODAFONE που είμαι επρεπε να το ενεργοποιήσω. Όμως και πάλι πάπαλα ... Αν κάνω Force σε 4g από το engineering mode δεν πιάνει σήμα ποτέ...

 

Εν τέλει με wind τα κατάφερα και συνδέθηκε σε 4g. Μάλλον φταίει η κάρτα sim και θέλει αντικατάσταση στους άλλους δύο παρόχους μου...

Όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για τις τόσο γρήγορες απαντήσεις σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...