Jump to content

myphone.gr: mobile photo contest #1


Mythozz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

esteila ! x8es brady twra pou eida me xara diapistosa oti i foto mou einai plaion anebasmeni kai ba8mologimeni psilotera ap'oles! :) :) :) :) :)

 

alla egw den kserw pws na psifisw, de m'afinei :(

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

oi kanones einai ontws aploi alla tha sas parakalousa na paratinete tin psifoforia akomi mia vdomada, gia na prolavoun na psifistoun k oi fwtografies tis "telefteas stignis".

apopsi mou oti tha eixame akoma kalytera apotelesmata.

an thelete skeftite to.

opos k naxei pistevw einai pragmatika yperoxos diagwnismos k anamenete poly megali antapokrisi :)

...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος salonicafan_TASO ( 3 Νοέ. 2004 , 12:16)

 

oi kanones einai ontws aploi alla tha sas parakalousa na paratinete tin psifoforia akomi mia vdomada, gia na prolavoun na psifistoun k oi fwtografies tis "telefteas stignis".

apopsi mou oti tha eixame akoma kalytera apotelesmata.

an thelete skeftite to.

opos k naxei pistevw einai pragmatika yperoxos diagwnismos k anamenete poly megali antapokrisi :)

 

 

 

Μα η υποβολή φωτογραφιών ολοκληρώνεται στις 16 Νοεμβρίου, και η υποβολή των ψήφων μια εβδομάδα αργότερα στις 23 Νοεμβρίου. Το αρχικό μήνυμα το λέει αυτό και μάλιστα ήταν πολύ ξεκάθαρο :)

 

 

 

Γενική παρατήρηση: 1 φωτογραφία μόνο. Σήμερα το συγχώρεσα σε όσους ανέβασαν περισσότερες (μετέφερα τυχαία την μια από αυτές στο Members Gallery) από αύριο όμως απλά θα διαγράφω και τις δύο :)

 

Γενική παρατήρηση: ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΛΗΨΗ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΣΑΣ! :)

 

Και πάλι καλή τύχη... και καλή συνέχεια :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MIB ( 4 Νοέ. 2004 , 01:39)

 

mporw na ba8mologisw oles tis foto ektws apo ti diki mou???

 

 

Ακριβώς! :)

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Exw prospathisei 300 fores na anevasw mia eikona alla den mporw. Mou vgazei:

 

Problem running JPEGTRAN:

 

"/usr/bin/jpegtran" -copy none /var/www/html/myphone/gallery/data/3143/24499Picture90.jpg

 

Error Code: 2

 

Ti na kanw? Voithiste me...

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις χαλαρώστε... Όλοι οι άδικοι και... φτιαχτοί ψήφοι θα αφαιρεθούν στο τέλος, και τα μέλη που ενήργησαν αντίθετα με τους κανονισμούς θα γίνουν ΒΑΝ άμεσα...

 

Εχουν ήδη βρεθεί πολλοί που ψηφίζουν με τέτοια λογική... Επιτροπή υπάρχει και ελέγχει τις ψήφους...

 

Μην ανησυχείτε. ΌΠως είδατε και στον τελευταίο διαγωνισμό, η αδικία δεν περνάει εδώ. Συνεχίστε να ανεβάζετε τις φωτογραφίες σας, να ψηφίζετε και είμαστε ΟΚ.

 

BTw ο καλύτερος τυρόπος να διασφαλιστεί η εγκυρότητα του διαγωνισμού είναι να υπάρχουν όσο το δυνατόν περισσότεροι ψήφοι, σε όλους.

 

Οπότε μην αφήνετε στην τύχη τους τις φωτογραφίες. Ψηφίστε σωστά όλοι, όλους! Καλή συνέχεια και χαλαρώστε...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τη φαγωμάρα... και οι κανονισμοί είναι απλοί. Φαίνεται ότι δεν γίνονται κατανοητοί, οπότε τους αναφέρω για μια ακόμη φορά:

 

1. Ανεβάστε μια φωτογραφία στην κατηγορία myphone.gr photo contest #1.

2. Στην περιγραφή αναφέρετε το κινητό με το οποίο την απαθανατίσατε. Σήμερα μετέφερα 4 φωτογραφίες οι οποίες δεν ανέφεραν το κινητό που χρησιμοποιήθηκε.

3. Ναι, η φωτογραφία θα πρέπει να βγει με κινητό. Έχοντας όλα τα κινητά της αγοράς εύκολα στη διάθεσή μου αυτό είναι κάτι που μπορεί πολύ εύκολα να το διαπιστώσω :)

4. Ψηφίζετε τους πάντες εκτός από τον εαυτό σας. Δεν με χαλάει αν βάλετε "1" σε κάποιον άλλο. Απλά και οι άλλοι θα βάλουν "1" σε εσάς. Δεν πρόκειται ούτε να αφαιρέσω ψήφους ούτε να απαγορέψω από τους συμμετέχοντες να βαθμολογούν τους υπόλοιπους συμμετέχοντες.

 

Αν δεν το έχετε καταλάβει, το εξηγώ για μια ακόμη φορά. Ο διαγωνισμός γίνεται για να διασκεδάσουμε και όχι να φαγωθούμε. Ωστόσο, διπλά και τριπλά accounts που ψηφίζουν με άσους και είναι ίδια με άλλα μέλη (διπλό, τριπλό και τετραπλό account) θα γίνονται ban και οι ψήφοι τους θα αφαιρόυνται.

 

Αυτά τα ξέρετε ήδη. Τα γνωρίζετε.

 

Μην ανησυχείτε. ΌΠως είδατε και στον τελευταίο διαγωνισμό, η αδικία δεν περνάει εδώ. Συνεχίστε να ανεβάζετε τις φωτογραφίες σας, να ψηφίζετε και είμαστε ΟΚ.

 

BTw ο καλύτερος τυρόπος να διασφαλιστεί η εγκυρότητα του διαγωνισμού είναι να υπάρχουν όσο το δυνατόν περισσότεροι ψήφοι, σε όλους.

 

Οπότε μην αφήνετε στην τύχη τους τις φωτογραφίες. Ψηφίστε σωστά όλοι, όλους! Καλή συνέχεια και χαλαρώστε...

 

Ακούστε τον Mythozz και εμπιστευθείτε με - τουλάχιστον σε αυτόν τον διαγωνισμό - :)

 

(MIB: αν θέλεις όντως να αφαιρεθεί - εγώ δεν θέλω προσωπικά - στείλε PM. Προσωπικά θα σου έλεγα να την αφήσεις εκεί που είναι. Όπως ήδη έγραψα, το "1" επιτρέπεται - εκτός και αν αυτό προέρχεται από κλώνους. Το αποτέλέσμα όμως θα είναι να πάρεις και εσύ αρκετούς άσους in return και το παιχνίδι μας να γίνει κουραστικό. Αν το 1 δεν υπήρχε η βαθμολογία θα ξεκινούσε από το 2... )

 

(Βασίλη: Τεχνικά, δεν γίνεται να αφαιρεθεί το δικαίωμα της ψηφοφορίας από κάποιο μέλος. Και να γίνονταν όμως δεν θα το έκανα. Όπως είπε ήδη ο Mythozz, όσοι περισσότεροι ψήφοι σε κάθε συμμετοχή, τόσο το καλύτερο.)

 

Γενικότερα είναι ο πιο χαλαρός άτυπος διαγωνισμός που έχει γίνει και παρ' όλα αυτά έχω ζαλιστεί σε PM. Προσωπικά ο ίδιος θα κοιτάξω για περιπτώσεις διπλοψηφοφορίας κλώνουν κ.ο.κ. Αφήστε τα λόγια λοιπόν, πάρτε το κινητό σας βγείτε εκεί έξω και απαθανατίστε ΤΕΛΕΙΕΣ φωτογραφίες. Οι διαγωνισμοί αυτού του τύπου δεν πρόκειται να σταματήσουν, όσο υπάρχει τουλάχιστον 1 άτομο που πιστεύει ότι συμμετέχει απλά και μόνο για να διασκεδάσει. Αν αυτός είμαι μόνο εγώ, δεν πειράζει, θα υποβάλλω μόνος μου φωτογραφίες :p

 

Παράκληση. Γίνεται να διασκεδάσουμε και να μην παραπονιόμαστε για... ψύλλου πήδημα; Ευχαριστώ :) Τι καλά.

 

(πάω να απαντήσω σε 48 pms... ευχαριστώ όλους όσους μου ευχήθηκαν σήμερα ) :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akisakis ( 5 Νοέ. 2004 , 01:47)

 

Είναι καλύτερα να Δημιουργούμε παρά να Καταστρέφουμε :D

 

 

:up:

 

(συνοψίζει νομίζω τις απόψεις μου αυτό το μήνυμα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MsK ( 5 Νοέ. 2004 , 02:07)

 

:up:

 

(συνοψίζει νομίζω τις απόψεις μου αυτό το μήνυμα)

 

 

Αχμ. Ανέβασα κι εγώ μια φωτό αλλά γιατί δεν την βλέπω;;;;;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DeathAngel ( 5 Νοέ. 2004 , 11:11)

 

Αχμ. Ανέβασα κι εγώ μια φωτό αλλά γιατί δεν την βλέπω;;;;;

 

Γιατί πρέπει να περάσει από έγκριση πριν ανεβει. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Eπισης,ωραιο θα ηταν καθενας να ψηφιζε βασει της ποιοτητας της φωτογραφιας και οχι βασει συμπαθειων,εμπαθειων και αντιπαθειων... :(
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (14 Νοέ. 2004 , 21:38)

 

Eπισης,ωραιο θα ηταν καθενας να ψηφιζε βασει της ποιοτητας της φωτογραφιας και οχι βασει συμπαθειων,εμπαθειων και αντιπαθειων... :(

 

 

Δυστυχώς συμβαίνουν όλα τα παραπάνω

1)ψηφίζουμε με μεγαλους βαθμούς τους φίλους μας

2)ψηφίζουμε με μικρούς βαθμούς τους "εχθρούς" μας

3)ψηφίζουμε με μικρούς βαθμούς φωτογραφίες αγνώστων για να τους βγαλουμε εκτός και να κερδίσουν οι φίλοι μας

4)σε πολλές περιπτώσεις για να κρατήσουμε τα προσχήματα απλώς δεν ψηφίζουμε καθόλου μια φωτογρφία για να μην τη βοηθήσουμε ή να μην εκτεθούμε

 

Προσωπικά ψηφίζω μόνο φωτογραφίες που θεωρώ οτι αξιζουν κάτι, ίσως να είναι και αυτό λάθος.Δεν βρίσκω όμως νόημα να βάλω σε κάποιον 1 η 4. Υπάρχει μάλιστα φωτογραφία που πάει αρκετά καλά αλλά δεν είναι μου αρέσει καθόλου και προτίμησα να μην την ψηφίσω για να μην θεωρηθώ εμπαθής (εξάλου όταν βλεπεις όλο 8+ βαθμους δεν μπορείς παρά να αναθεωρήσεις τις απόψεις σου)

 

Εγώ φιλους δεν έχω μέσα στο forum αλλά ούτε και εχθρούς (παροτί περνάω καθημερινά αρκετες ώρες μέσα σαυτό τα τελευταία 2 χρόνια-δεν κάνω posts όμως) άρα λογικά η 4 περίπτωση με επηρεάζει σημαντικά. Δεν έχω γνωστούς και ως λογική συνέπεια η φωτογραφία μου έχει αγνοηθεί έχοντας τα λιγότερα σχόλια και views.

 

Είναι λογικά όλα τα παραπάνω με το format που έχει ο διαγωνισμός αλλά

δυστυχώς από "photo contest" κατάντησε "popularity contest" , και είναι κρίμα.

 

Για να μην κανώ μόνο στείρα κριτική θα πρότεινα το εξής σε οποιδήποτε μελλοντικό διαγωνισμό:

 

Η βαθμολόγηση να γίνεται μόνο από τους moderator ή σε ποσοστό 50/50 από moderators και μέλη.

Απαραίτητα να αφαιρούνται κάποιοι βαθμοί πχ οι 2 μεγαλύτεροι και οι 2 μικρότεροι ή αυτοί που αποκλίνουν πολύ από το μέσο όρο είτε προς τα πάνω ειτε προς τα κάτω.

Και τέλος όσοι συμμετέχουν σε ένα διαγωνισμό να μην έχουν κανένα δικαίωμα ψήφου.

 

Sorry για μεγάλο post αλλά ήθελα να αναπλήρώσω το κενό από το τελευταίο μου :rolleyes: τα λέμε σε κανα εξάμηνο πάλι ;)

 

Πάντα φιλικά

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

symfono apolyta me tin arsi tou dikaiwmatos psifou twn diagwnizomenwn.

 

moderators prospathiste ligo na to veltiosete tin epomeni fora.

 

an afierosete ligo perisotero xrono,

kanete k mia diafimisi pou leei o logos :)

kati kalytero tha vgei

...
Link to comment
Share on other sites

Cool ρε παιδία. It's only a contest

Διασκεδάστε το όσο μπορείτε και μην μιζεριάζετε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MadKetch (15 Νοέ. 2004 , 14:39)

 

Προσωπικά ψηφίζω μόνο φωτογραφίες που θεωρώ οτι αξιζουν κάτι, ίσως να είναι και αυτό λάθος.Δεν βρίσκω όμως νόημα να βάλω σε κάποιον 1 η 4. Υπάρχει μάλιστα φωτογραφία που πάει αρκετά καλά αλλά δεν είναι μου αρέσει καθόλου και προτίμησα να μην την ψηφίσω για να μην θεωρηθώ εμπαθής (εξάλου όταν βλεπεις όλο 8+ βαθμους δεν μπορείς παρά να αναθεωρήσεις τις απόψεις σου)

 

 

Πέτρο συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε όλα εκτός από αυτό γιατί αν δεν πεις τη γνώμη σου για μια φωτογραφία που δε σου αρέσει ουσιαστικά της δίνεις μπόνους εις βάρος αυτών που σου άρεσαν.

Σκοπός είναι να εκφράσει ο καθένας τη γνώμη του και όχι να κοιτάξει να ταυτιστεί με τους υπόλοιπους.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω για να είναι αντικειμενικό το αποτέλεσμα χρειάζονται όσο περισσότερες ψήφοι γίνεται.

Τις ψήφισα όλες λοιπόν, ελπίζω να μην ξέχασα καμία! :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...