Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο.

Τελευταία γραμμή.

v02

στις αρχες των σελιδων,ενα αλλο παιδι ειχε γραψει για την S-OS launcher.άμα κανεις το update αλλαζει στο launcher 3 λογικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

που το βρισκω αυτο?αν εννοεις αν εχω κανει την wireless update οχι.

Έ τότε έχει άλλο launcher σε αυτή την version της ROM που έχεις.

Κακό οτι τα antivirus το βλέπουν σαν ιό, αν και τα antivirus είναι τελείως άχρηστα σε android.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Έ τότε έχει άλλο launcher σε αυτή την version της ROM που έχεις.

Κακό οτι τα antivirus το βλέπουν σαν ιό, αν και τα antivirus είναι τελείως άχρηστα σε android.

βλέπουν σαν ιο αυτό και το beauty center.Πώς να δρασω?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα αναβάθμιζα την ROM.

Κάτι άλλο δεν μου έρχεται...

 

Δεν με αφηνει να το κανω απεγκατασταση.Πρέπει να αναβαθμίσω για να φύγει.Δεν θα το ρισκάρω ομως.δεν πιστεύω οτι μπορει να είναι ιός.

Κάποιος άλλος γνωμη για το S-OS launcher που υπάρχει εξαρχής? Είναι επικινδυνο?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το απεγκαταστήσεις αν βάλεις την εφαρμογή System app remover.

Σου κάνει απεγκατάσταση σε όποια εφαρμογή συστήματος θέλεις.

Επίσης γιατί ρισκάρεις; Επειδή θα αναβαθμίσεις την επίσημη ROM;

Αν υπήρχε ρίσκο δεν θα αναβαθμιζόταν μέσω OTA.

Μια χαρά ασφαλές είναι και με μηδενικό ρίσκο.

Edited by Yngwiedis
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά σε άλλο νήμα είπαν οτι τα αντivirus είναι άχρηστα σε αντροιντ...γιατί δε κάνεις αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν χρειάζεσαι.

Έχεις αλλάξει recovery;

Αν όχι πας στο wireless update και πατάς να σου κατεβάσει την ROM..

Μόλις κατέβει θα ξεκινήσει μόνο του εγκατάσταση.

Σε κάποιο σημείο θα κάνει reboot στο stock recovery και θα κάνει κάτι κι εκεί.

Μόλις τελειώσει θα κάνει boot κανονικά.

Αν έχεις root μάλλον θα το χάσει και θα πρέπει να το κάνεις ξανά.

Αυτά.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό

Παρέλαβα σήμερα τον μετρητή.

Να κάνω 2 ερωτησούλες;

Η χρήση της υποδοχής micro USB και του κουμπιού ποια είναι;

Δεν μπορώ να καταλάβω.

Ευχαριστώ :)

 

Υ.Γ. Συγνώμη για το off topic.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί μηδενίζει το κοντέρ (τα mAh) άμα το κρατήσεις πατημένο. Το mini USB πράγματι, είχα ξεχάσει την ύπαρξη του, δεν ξέρω ίσως είναι για να βγάζει κανονικό USB

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Roid_rage.

Θα ψάξω κι εγώ να δω για ποιο λόγο έχει την υποδοχή micro USB και αν μάθω κάτι θα ενημερώσω.

Να 'σαι καλά :)

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχει κανεις προβλημα οταν μιλαει με hands free;εχω απο προηγουμενο κινητο samsung κ μετα απο λιγα λεπτα συνομιλιας αρχιζει ενα βουητο (μαλλον μικροφωνισμος) που δεν ακουγεται σε μενα αλλα στον συνομιλητη μου κ οταν τα βγαζω σταματαει.Δεν εχω δοκιμασει αλλα ακουστικα κ αν δεν εχει εμφανιστει σε καποιον αλλο αν ειναι να παρω καινουργια μπας κ ειναι εκει το προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά...καλό Πάσχα σε όλους.....Εγώ έρχομαι από το νήμα του coolpad f1.....:lol::lol:είναι το δικό μου τηλέφωνο.

Αυτό λέω να το παραγγείλω τώρα για την γυναίκα μου.....

Εμείς έχουμε ξεπεράσει τις 850 σελίδες τις οποίες έχω διαβάσει όλες ....οπότε αυτές εδώ μου φαίνονται παιχνιδάκι...και φυσικά θα τις διαβάσω.....

Επειδή όμως βιάζομαι για την παραγγελία θέλω πολύ γενικά και χωρίς να κουράζω και να ζητάω λεπτομέρεις.....να μου πείτε αν αξίζει το κινητό....ή αν έβγαλε προβλήματα σοβαρά.....κάπου για παράδειγμα, σε μία σελίδα διάβασα για το 3g.....έχει θέματα με το ίντερνετ αν είσαι με δεδομένα ?.............και επισης να μου πείτε αν μένουμε με το τηλέφωνο όπως μας έρχετε ......ή αν σηκώνει πειράγματα-σκαλίσματα κτλ.

Δηλαδή είναι από τα τηλέφωνα εκείνα που τα ζητάς να είναι ροοτ και μόλις μου έρθει θα ξεκινήσω να του αλλάξω recovery και μετά να αρχίσω να του περνάω και να δοκιμάζω rom.....ή είναι από τα τηλέφωνα εκείνα που έρχονται από τον κινέζο,πατάς το power on , ανοίγει και δεν ασχολείσαι με τίποτα μετά ?

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Guest gigenis

Αν εξαιρέσεις το GPS που είναι για κλωτσιές... προσωπικά δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με το τηλέφωνο. Δουλεύει απροβλημάτιστα, με αρκετές εφαρμογές, αρκετές ώρες ίντερνετ και είμαι αρκετά ικανοποιημένος.

 

Απ' όσο ξέρω δεν έχει ούτε μια custom rom, όποτε μένεις με αυτή που σου στέλνουν. Κάνεις update αν δεν φοράει την v8 και κάνεις root αν θέλεις να βάλεις κάποια εφαρμογή που το χρειάζεται. Μετά δεν πολυασχολείσαι με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά...καλό Πάσχα σε όλους.....Εγώ έρχομαι από το νήμα του coolpad f1.....:lol::lol:είναι το δικό μου τηλέφωνο.

Αυτό λέω να το παραγγείλω τώρα για την γυναίκα μου.....

Εμείς έχουμε ξεπεράσει τις 850 σελίδες τις οποίες έχω διαβάσει όλες ....οπότε αυτές εδώ μου φαίνονται παιχνιδάκι...και φυσικά θα τις διαβάσω.....

Επειδή όμως βιάζομαι για την παραγγελία θέλω πολύ γενικά και χωρίς να κουράζω και να ζητάω λεπτομέρεις.....να μου πείτε αν αξίζει το κινητό....ή αν έβγαλε προβλήματα σοβαρά.....κάπου για παράδειγμα, σε μία σελίδα διάβασα για το 3g.....έχει θέματα με το ίντερνετ αν είσαι με δεδομένα ?.............και επισης να μου πείτε αν μένουμε με το τηλέφωνο όπως μας έρχετε ......ή αν σηκώνει πειράγματα-σκαλίσματα κτλ.

Δηλαδή είναι από τα τηλέφωνα εκείνα που τα ζητάς να είναι ροοτ και μόλις μου έρθει θα είμαι να του αλλάξω recovery και να αρχίσω να του περνάω και να δοκιμάζω rom.....ή είναι από τα τηλέφωνα εκείνα που έρχονται από τον κινέζο,πατάς το power on , ανοίγει και δεν ασχολείσαι με τίποτα μετά ?

Επειδή μέχρι πριν 15-20 μέρες είχα ακριβως τα ίδια κινητα, εγώ το coolpad f1 και η γυναικα μου το cubot s200 αλλά πούλησα το f1 και παρήγγειλα άλλο,τώρα έχω πάρει και χρησιμοποιώ της γυναίκας μου,το κινητό δουλεύει άψογα χωρίς να μου φανεί ιδιαίτερα πιο αργο απ το coolpad και χωρίς το παραμικρό πείραγμα!

Προχωρά άφοβα,και απο design ίσως και πιο ομορφο και με μεγαλύτερη μπαταρία και καλύτερη φωτογραφικη απ το f1!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά...καλό Πάσχα σε όλους.....Εγώ έρχομαι από το νήμα του coolpad f1.....:lol::lol:είναι το δικό μου τηλέφωνο.

Αυτό λέω να το παραγγείλω τώρα για την γυναίκα μου.....

Εμείς έχουμε ξεπεράσει τις 850 σελίδες τις οποίες έχω διαβάσει όλες ....οπότε αυτές εδώ μου φαίνονται παιχνιδάκι...και φυσικά θα τις διαβάσω.....

Επειδή όμως βιάζομαι για την παραγγελία θέλω πολύ γενικά και χωρίς να κουράζω και να ζητάω λεπτομέρεις.....να μου πείτε αν αξίζει το κινητό....ή αν έβγαλε προβλήματα σοβαρά.....κάπου για παράδειγμα, σε μία σελίδα διάβασα για το 3g.....έχει θέματα με το ίντερνετ αν είσαι με δεδομένα ?.............και επισης να μου πείτε αν μένουμε με το τηλέφωνο όπως μας έρχετε ......ή αν σηκώνει πειράγματα-σκαλίσματα κτλ.

Δηλαδή είναι από τα τηλέφωνα εκείνα που τα ζητάς να είναι ροοτ και μόλις μου έρθει θα ξεκινήσω να του αλλάξω recovery και μετά να αρχίσω να του περνάω και να δοκιμάζω rom.....ή είναι από τα τηλέφωνα εκείνα που έρχονται από τον κινέζο,πατάς το power on , ανοίγει και δεν ασχολείσαι με τίποτα μετά ?

Κατα την γνώμη μου το τηλέφωνο αξίζει και με το παραπάνω τα χρήματά του. Δεν έχω εντοπίσει κάποιο θέμα που να με έχει προβληματίσει. Το λειτουργείς όπως είναι κατευθείαν χωρίς άλλα πειράγματα, εκτός απο τις επίσημες αναβαθμίσεις απο την cubot. Πάρτο χωρίς κανένα ενδοιασμό.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις το GPS που είναι για κλωτσιές... προσωπικά δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με το τηλέφωνο.

+1 και από μένα.

Άψογη συσκευή για τα λ7 της (εκτός από το πολύ μέτριο gps)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά...καλό Πάσχα σε όλους.....Εγώ έρχομαι από το νήμα του coolpad f1.....:lol::lol:είναι το δικό μου τηλέφωνο.

Αυτό λέω να το παραγγείλω τώρα για την γυναίκα μου.....

Έφυγες για παραγγελία. :D

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για τις απαντήσεις σας.....πάνω-κάτω έτσι όπως μου τα είπατε τα φανταζόμουν....είχα ασχοληθεί παλαιότερα λίγο με το μοντέλο αυτό....όσο για το gps που λέει ο φίλος....ok....δεν με ενδιαφέρει και καθόλου gps να μην είχε....οπότε,.έφυγα για παραγγελία..:D
Link to comment
Share on other sites

"και καλύτερη φωτογραφικη απ το f1"

Σε παρασερνει ο ενθουσιασμος φιλε :lol::lol:

Ποιός ενθουσιασμός?

Αφού ήδη έχει ο ίδιος και τα 2 κινητά...

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...