Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον την κατσαμε,απο σημερα δεν εχω ηχο κλησης,ουτε μεγαφωνο στο ραδιο και γενικα ηχο,στις ρυθμισεις ηχου νομιζω τα εχω τσεκαρισμενα σωστα,εκλεισα ανοιξα εβγαλα μπαταρια τιποτα,μηπως μου ξεφευγει τιποτα?Επισης που στο κορακα ειναι η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

 

Ρυθμίσεις/αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ουτε με επαναφορα λυθηκε καλο ταξιδι στι κινα τωρα

 

Φαίνεται ότι όντως να είναι hardware πρόβλημα αλλά κάνε μια προσπάθεια να περάσεις και μια άλλη rom ή να ξαναπεράσεις την ίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν σκαλισα τιποτα εκτος και αν την εκανε ο πιτσιρικας παιζωντας παιχνιδια αλλα κατω δεν επεσε,rom δεν εχω ιδεα πως περνανε.

Μιλησα με κατι παιδια απο το Περιστερι,θα το παω να το δουνε πριν το στειλω πισω,προτιμω αν ειναι να πληρωσω ενα μικρο κοστος επισκευης παρα να περιμενω κανα δυο μηνες,γμτ την ατυχια μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν σκαλισα τιποτα εκτος και αν την εκανε ο πιτσιρικας παιζωντας παιχνιδια αλλα κατω δεν επεσε,rom δεν εχω ιδεα πως περνανε.

Μιλησα με κατι παιδια απο το Περιστερι,θα το παω να το δουνε πριν το στειλω πισω,προτιμω αν ειναι να πληρωσω ενα μικρο κοστος επισκευης παρα να περιμενω κανα δυο μηνες,γμτ την ατυχια μου

 

Welcome to the club... Που λένε και στο χωριό μου

Σήμερα με πήρε ο ενας απο τους 3 κατοχους του cubot και μου ειπε καπουτ ο ήχος απο κινητό... με τα ακουστικά ακούγονται ολα μια χαρά ....αντε τώρα να ξεμπλέξεις με τους Κινέζους

----------------------------------------------------

Έχουμε ενημέρωση για το θέμα :

 

Οι κινέζοι απάντησαν (ταχύτατα κιόλας) ότι:

α) Το στέλνουμε για επισκευή πίσω

β) Μας στέλνουν ένα ηχειάκι και γίνεται η επισκευή εδώ ....

 

Ο ιδιοκτήτης του επίλεξε τη κουρτίνα Β αφού προς το παρών μπορεί να βολευτεί μόνο με τη δόνηση απο το να περιμενει ένα 3 μηνο.....

 

Έχουμε υπόψιν κάποιον τεχνικό/ γνώστη που αναλαμβάνει τέτοιες δουλειές εδώ Αθήνα ?

 

Αν περάσεις το τσέκ ρίξε μαι ενημέρωση μήπως το πάει και ο φίλος μου απο εκεί να το τσεκάρει

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Ωχ, το δις εξαμαρτειν.. ουκ κινητου σοφου. Εμενα μου επεσε κατω και εσβησε, προφανως κουνηθηκε καμια μπαταρια, αλλα εχει να μου συμβει χρονια αυτο με πτωση

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω πρόβλημα με το ότι δεν γίνεται sync το gmail με αποτέλεμσα να μην ξέρω πότε κάποιος μου στέλνει ένα mail. έχω βάλει tick σε όλες τις απαραίτητες επιλογές και έχω ενεργοποιήσει και τα notification. Παρατήρησα ότι κάθε φορά που πάω απο τις ρυθμίσεις -->data usage και απο τις επιλογές "κλείνω" και ξανα "ανοίγω" το auto synced έρχεται αμέσως ηδοποίηση με το email. Σαν δηλαδή να κολάει αυτό. αλλά μετά πάλι τα ίδια. έχω δοκιμάσει και κάποια πράγματα που βρήκα στο internet αλλά τιποτα. είχε κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και εχω παρατηρησει καποιες φορες οτι δεν ερχεται ειδοποιηση στα μαιλ. και το εχω επιβεβαιωσει οταν ειμαι διπλα απο τον υπολογιστη οπου εκει βλεπω το τι και το ποτε μου ερχεται κατι. οταν βεβαια δεν το κανει, ερχεται καμια φορα πρωτα στο κινητο. μηπως ειναι θεμα εταιριας ιντερνετ ο λογος καθυστέρησης ? ισως να το τσεκαρουμε και απο το ινετ της εταιριας κινητης μας αλλα και απο wifi να δουμε εαν θα εχει την ιδια συμπεριφορα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον έχει bug το κινητό, και στο wifi και στα mobile data, γι'αυτό δεν συγχρονίζει πάντα το gmail.

Όταν χαθεί το σήμα και ξανασυνδεθεί, είτε wifi είτε mobile data, δεν έχει internet (παρόλο που δείχνει συνδεμένο).

Για να ξαναέχεις internet πρέπει να απενεργοποιήσεις/επανενεργοποιήσεις το wifi/mobile data.

V8 rooted, δεν πρόλαβα να το διαπιστώσω στα παλαιότερα firmwares.

Link to comment
Share on other sites

και εχω παρατηρησει καποιες φορες οτι δεν ερχεται ειδοποιηση στα μαιλ. και το εχω επιβεβαιωσει οταν ειμαι διπλα απο τον υπολογιστη οπου εκει βλεπω το τι και το ποτε μου ερχεται κατι. οταν βεβαια δεν το κανει, ερχεται καμια φορα πρωτα στο κινητο. μηπως ειναι θεμα εταιριας ιντερνετ ο λογος καθυστέρησης ? ισως να το τσεκαρουμε και απο το ινετ της εταιριας κινητης μας αλλα και απο wifi να δουμε εαν θα εχει την ιδια συμπεριφορα

τελικά όταν είμαι συνδεδεμένος με το wifi δεν έρχεται το mail. με δεδομένα αν όχι αμέσως μετά απο λίγη ώρα θα έρθει τις περισσότερες φορές, ενώ με το wifi αν δεν το κάνω χειροκίνητα πολύ σπάνια γίνεται sync απο μόνο του. το περίεργο είναι ότι δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση που να σχετίζεται με αυτό

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον έχει bug το κινητό, και στο wifi και στα mobile data, γι'αυτό δεν συγχρονίζει πάντα το gmail.

Όταν χαθεί το σήμα και ξανασυνδεθεί, είτε wifi είτε mobile data, δεν έχει internet (παρόλο που δείχνει συνδεμένο).

Για να ξαναέχεις internet πρέπει να απενεργοποιήσεις/επανενεργοποιήσεις το wifi/mobile data.

V8 rooted, δεν πρόλαβα να το διαπιστώσω στα παλαιότερα firmwares.

 

Και εγω v8 ROOT. Το εχω παρατηρησει κι εγω. Και εχω εκτεθει απο αυτο....

Παντως να πω οτι με το ροοτ περισσότερα προβληματα απεκτησα παρα έλυσα...

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε υπόψιν κάποιον τεχνικό/ γνώστη που αναλαμβάνει τέτοιες δουλειές εδώ Αθήνα ?

Ξέρω έναν κοντά στο Σύνταγμα. Πολύ καλός και οικονομικὀς. Στείλε pm...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω v8 ROOT. Το εχω παρατηρησει κι εγω. Και εχω εκτεθει απο αυτο....

Παντως να πω οτι με το ροοτ περισσότερα προβληματα απεκτησα παρα έλυσα...

 

Θες να πεις ότι πριν το root δεν συνέβαινε? Δεν νομίζω γιατί εγώ χρησιμοποίησα αρκετά την v8 αρουτάριστη και συνέβαινε και τότε, άρα δεν φταίει το root, μάλλον bug της ROM είναι (στην καλύτερη...).

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι πριν το root δεν συνέβαινε? Δεν νομίζω γιατί εγώ χρησιμοποίησα αρκετά την v8 αρουτάριστη και συνέβαινε και τότε, άρα δεν φταίει το root, μάλλον bug της ROM είναι (στην καλύτερη...).

 

Οχι δεν εννοω αυτο.

Οι δυο σειρες μου ειναι ανεξαρτητες η μια απο την αλλη.

Επίσης με την ευκαιρεια να ξαναπω οτι απογοητευομαι με την μπαταρια.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχει αγορασει κανεις απο το site ??

ειναι αξιοπιστο?κερδισε ενας γνωστος μου ενα κινεζικο κινητο απο εναν διαγωνισμο που εκαναν και θελω να παρω..το κινητο ολα καλα σε δυο μερες το ειχε στα χερια του

Καλά ρε δεν βαρεθηκες να ποσταρεις το ίδιο πράμα σε όλα τα νήματα!

Edited by dimi_1982
Link to comment
Share on other sites

Επίσης με την ευκαιρεια να ξαναπω οτι απογοητευομαι με την μπαταρια.

 

μερες τωρα θελω να πω κατι σχετικα με την μπαταρια αλλα κρατιέμαι μιας και ακομα δεν εχω ασφαλή συμπερασματα. το σιγουρο ειναι οτι η μπαταρια θελει ψυχολογο μιας και ακομα και μετα απο root και καλιμπραρισμα, δεν μπορει να κρατησει μια στεθερη κλιμακα καταναλωσης. Νομιζω οτι εαν δεν το πολυ σκαλίσει καποιος το κινητό, δυο ημερες τις βγαζει χαλαρα. εγω μετα απο μια εβδομαδα ακομα το σκαλιζω αρκετα και μου κραταει +1 ημερα. τωρα εαν θα επρεπε λογο τις ονομαστικης της τιμης η μπαταρια (3300μΑ) να κραταει περισσοτερο, δεν το ξερω ουτε απο τεχνικης αλλα ουτε και εμπειρικής αποψης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχει αγορασει κανεις απο το site http://www.teranous.com ??

ειναι αξιοπιστο?κερδισε ενας γνωστος μου ενα κινεζικο κινητο απο εναν διαγωνισμο που εκαναν και θελω να παρω..το κινητο ολα καλα σε δυο μερες το ειχε στα χερια του

 

 

Συγνώμη, δεν μπορεί κάποιος να τον κανει ban.

Έλεος δλδ...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προς το παρόν (έχω το κινητό μια βδομάδα) μου κρατάει η μπαταρία με μέτρια χρήση 2 μέρες, εντάξει το θεωρώ μια καλή τιμή. Πιθανόν λόγο του μεγέθους της θα έπρεπε να κρατάει περισσότερο αλλά έχω την εντύπωση ότι η οθόνη τραβάει το περισσότερο φορτίο. Γενικώς έχω την φωτεινότητα στο ελάχιστο, στο αυτόματο παίζει πολύ και τρώει παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έκανα χθες την αγορά του συγκεκριμένου κινητού.

Μέχρι με το καλό να το παραλάβω, θέλω να κάνω μια έρευνα αγοράς για θήκη.

Εσείς που ήδη το έχετε στην κατοχή σας και όλο και κάποια θήκη θα χρησιμοποιείτε, έχετε να προτείνετε 3-4 θήκες (αν είναι δυνατόν και με κάποιο λινκ);

Σας ευχαριστώ πολύ.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Και γω ψάχνω μια σωστή, ποιοτική tpu θήκη αλλά απ ότι φαίνεται θα μείνω με την επιθυμία, δεν βγάζουν τίποτα. Έχει κάτι βασικές θήκες στυλ βιβλίου αν σε καλύπτουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον έχει bug το κινητό, και στο wifi και στα mobile data, γι'αυτό δεν συγχρονίζει πάντα το gmail.

Όταν χαθεί το σήμα και ξανασυνδεθεί, είτε wifi είτε mobile data, δεν έχει internet (παρόλο που δείχνει συνδεμένο).

Για να ξαναέχεις internet πρέπει να απενεργοποιήσεις/επανενεργοποιήσεις το wifi/mobile data.

V8 rooted, δεν πρόλαβα να το διαπιστώσω στα παλαιότερα firmwares.

 

και εγώ το ίδιο θέμα ,όπως και την μπαταριά την περίμενα καλύτερη ,άλλο ένα θέμα υπάρχει με την τοποθεσία κολλάει και δείχνει ΜΙΝΣΚ και ΛΕΚΟΡΩΣΙΑ και επανέρχεται με άνοιγμα κλείσιμο της τοποθεσίας από τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

ειστε ικανοποιημενοι απο την ακριβεια και τη σταθεροτητα του gps?
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον ερωτηση. εγω ακομα δεν το εχω δοκιμασει. ακομα ψαχνω μια εφαρμογη για αυτο και μια που δοκιμασα δεν επεξε !! μπας και εχει κανεις να μου προτείνει με pm !!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...