Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δε μπορώ να καταλάβω πως μπαίνει η σιμ.....Το μεταλλικό που έχει μετακινείται? Κανονική σιμ έχω όχι μικρο.

Οχι δεν μετακινείται .Η micro sim μπαίνει πάνω αριστερά ακριβώς δεξια η sd card και κάτω από αυτές τις 2 η κανονική sim με το "χρυσαφί" μέρος να βλέπει προς τα πάνω και το στραβό μέρος της κάρτας προς τα αριστερά

 

http://www.a1g7.com/images/products/mobile_phone/images_2014_heminxian_11_sku181491_sku181491_5.jpg

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με google now launcher λειτουργεί κανονικά που δοκιμασα και κλεισιμο με ενα κλικ,αμα θες,με το προγραμματακι off and lock απο playstore

 

Το θέμα είναι με nova launcher αν το κάνει :)

 

Το κλείσιμο της οθόνης είναι εύκολη δουλειά, στον Nova το έχει ως επιλογή, στο άνοιγμα έχουμε δυσκοιλιότητα :O

 

Περιμένω ένα τηλέφωνο από μέρα σε μέρα (για φίλο) και ήλπιζα να του περάσω nova χωρίς να θυσιάσουμε το διπλό tap για άνοιγμα

Link to comment
Share on other sites

Από το ελάχιστο που το δούλεψα δε φαίνεται να έχει κανένα πρόβλημα. Ακούς και ακούγεσαι καλά, οι κάμερες δουλεύουν και οι 2, το wifi δυνατό, έβαλα και ένα βιντεάκι στο youtube που έπαιζε χωρίς κάποιο θέμα. Μια χαρά φαίνεται ελπίζω να παραμείνει έτσι. Αγορά από minideal και αποστολή 17/12/14. Νομίζω πολύ γρήγορα αν βάλεις μέσα γιορτές κτλ. Πάντως επειδή δεν είχα ποτέ smartphone ούτε dual sim και το έψαχνα κανα 10λεπτο πως μπαίνει η κάρτα τελικά μπαίνει όχι κάτω από τα μεταλλικά ελάσματα, αλλά κάτω από το μαύρο πλαστικό που φαίνεται στις φωτός και με τα χρυσά να είναι προς τα επάνω! Kαμιά καλή ιδέα για το πως αφαιρείται το αυτοκόλλητο χωρίς να φύγει το προστατευτικό φιλμ?? Edited by mahdi
Link to comment
Share on other sites

:yahoo: Σημερα , μολις το πηρα στα χερια μου!!

Πρωτη εντυπωση : Αριστη!!

Δευτερη Εντυπωση : Χαλια, το εβαλα να κανει καφε και δεν εκανε!! :lol:

Αυτα μεχρι να το σκαλισω λιγο!! 39 μερες το περιμενα!!

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα κι εγω ενα απο Gearbest...κι ο θεος βοηθιος...:rolleyes:

 

Xθες και εγω απο Gearbest.

Να κάνουμε το σταυρό μας !!!!

 

Σε όποιον έρθει πιο νωρίς ένα γλυφιτζουρι δώρο :p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα το GB έστειλε tracking number απ την παραγγελία που έκανα προχθές! Να δω τώρα πότε θα ξεκινήσει να εμφανίζει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

:yahoo: Σημερα , μολις το πηρα στα χερια μου!!

Πρωτη εντυπωση : Αριστη!!

Δευτερη Εντυπωση : Χαλια, το εβαλα να κανει καφε και δεν εκανε!! :lol:

Αυτα μεχρι να το σκαλισω λιγο!! 39 μερες το περιμενα!!

 

όταν το σκαλίσεις περαιτέρω κάνε ενα review για τα χαρακτηρηστικά του...και περιμενουμε με ανυπομονησία να μας πεις άμα κάνει ελληνικό ή freddo :p

Link to comment
Share on other sites

1)Βρέθηκε τρόπος να ανάβει η οθόνη με διπλό ταπ και όχι με το κουμπί??

2)Υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης εντελώς της δόνησης?? Έχω βγάλει τα πάντα(όσα μπορούσα να επιλέξω) αλλά έχει μείνει να δονείται κάθε φορά που πατάω κάποιο γράμμα πχ.

Link to comment
Share on other sites

Με τον εργοστασιακό του launcher το τηλέφωνο έχει μόνο lock με double tap ?

 

mahdi κοίταξε στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου , κάπου θα έχει να την απενεργοποιήσεις.

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγει η οθόνη με διπλό ταπ στο δικο μου,δεν ξεκλειδωνει ομως!

Για ξεκλειδωμα γραμμή προς τα πανω.

Για απενεργοποίηση της δόνησης των γραμμάτων του πληκτρολόγιου πας

Ρυθμισεις-Γλωσσα και εισαγωγή- πληκτρολόγιο Google δεξια ρυθμιση-δονηση κατα το πάτημα πληκτρων-ξετικαρισμα!

Edited by dimi_1982
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το έχω ακόμα στα χέρια μου.

Εννοείς ανοίγει αλλά σε πάει στην οθόνη κλειδώματος οπου εκεί πρέπει να την ξεκλειδώσεις με slide ή οτι άλλο έχεις επιλέξει.

Κανένα κινητό δεν ξεκλειδώνει και την lockscreen με double tap. Προσωπικά σε όλα τα κινητά που ειχα δεν χρησιμοποιώ lockscreen , όπως και στο g3 οπότε το double tap σε πάει απευθείας στην κεντρική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

1)Βρέθηκε τρόπος να ανάβει η οθόνη με διπλό ταπ και όχι με το κουμπί??

2)Υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης εντελώς της δόνησης?? Έχω βγάλει τα πάντα(όσα μπορούσα να επιλέξω) αλλά έχει μείνει να δονείται κάθε φορά που πατάω κάποιο γράμμα πχ.

1)Bρήκα τη λύση. Πρέπει να ενεργοποιήσεις το SmartWake από τις ρυθμίσεις και εκει μέσα έχει επιλογή Double click to wake.

2)Για το δεύτερο δε μπορώ να το βρώ. Μήπως δε μπορείς να απενεργοποιήσεις εντελώς τις δονήσεις. πχ Εαν είμαι στο internet και θέλω να γράψω διεύθυνση, για κάθε γράμμα έχει δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

Πάνε στις ρυθμίσεις γλώσσας , πληκτρολόγιο και ψάξε. 100% υπάρχει επιλογή δόνηση ή οχι οταν πληκτρολογείς όπως σε όλα τα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

2)Υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης εντελώς της δόνησης?? Έχω βγάλει τα πάντα(όσα μπορούσα να επιλέξω) αλλά έχει μείνει να δονείται κάθε φορά που πατάω κάποιο γράμμα πχ.

Ρυθμίσεις--προφίλ ήχου--γενικές--δόνηση κατά την αφή

Link to comment
Share on other sites

2)Για το δεύτερο δε μπορώ να το βρώ. Μήπως δε μπορείς να απενεργοποιήσεις εντελώς τις δονήσεις. πχ Εαν είμαι στο internet και θέλω να γράψω διεύθυνση, για κάθε γράμμα έχει δόνηση.

 

Για απενεργοποίηση της δόνησης των γραμμάτων του πληκτρολόγιου πας

Ρυθμισεις-Γλωσσα και εισαγωγή- πληκτρολόγιο Google δεξια ρυθμιση-δονηση κατα το πάτημα πληκτρων-ξετικαρισμα!

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις--προφίλ ήχου--γενικές--δόνηση κατά την αφή

Το έχω απενεργοποιήσει αυτό όπως και όλα τα άλλα που βρίσκονται εκεί και αφορούν δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις--προφίλ ήχου--γενικές--δόνηση κατά την αφή

 

Δεν εννοεί αυτή την δόνηση. Στο πληκτρολόγιο την έχει αφήσει ενεργή.

Link to comment
Share on other sites

Για απενεργοποίηση της δόνησης των γραμμάτων του πληκτρολόγιου πας

Ρυθμισεις-Γλωσσα και εισαγωγή- πληκτρολόγιο Google δεξια ρυθμιση-δονηση κατα το πάτημα πληκτρων-ξετικαρισμα!

οοο yes αυτό ήταν! Thanks man!

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα & γω σε άσπρο με την τελευταία προσφορά του gearbest.

Ρε παιδιά για πείτε μου εσείς που το έχετε αν θα "κάθεται" καλά στο χέρι μιας αδύνατης ντελικάτης γυναίκας.

Φοβάμαι μήπως της πήρα παντόφλα.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα χθες απο gearbest πρωτες εντυπωσεις

Η καμερα του ειναι πολυ πολυ καλη ειναι ισως λιγο καλυτερη αν οχι στο ιδιο επιπεδο με του zte v5 που εχω διπλα μου καλυτερη απο του f1 με την stock που ειχε ερθει και στα ιδια με του lenovo s650.Για το zopo zp700 δεν το συζηταω καν

Περιηγηση εξαιρετικη γρηγορο χωρις lag

Η αληθεια ειναι πως ειναι λιγο χοντροκομμενο πιο μεγαλο απο το zte αλλα εχει πιο σιγουρο touch

Εγινε το update ολα δουλευουν ρολοι

Αρνητικο σοβαρο μεχρι στιγμης το σημα του ειναι ασθενες με wind που το εχω μεχρι στιγμης

Μπαταρια θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δε θα μπορεί να το "χουφτώνει" άνετα αν εννοείς αυτό!

Αλλά θα χαίρεται να κάνει browsing είναι βέβαιο!

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα & γω σε άσπρο με την τελευταία προσφορά του gearbest.

Ρε παιδιά για πείτε μου εσείς που το έχετε αν θα "κάθεται" καλά στο χέρι μιας αδύνατης ντελικάτης γυναίκας.

Φοβάμαι μήπως της πήρα παντόφλα.

Κοίτα το τηλέφωνο είναι μεγάλο, όπως και όλα τα 5+ ιντσών. Για κάποιον/κάποια με μικρά χέρια νομίζω θα είναι δύσκολο στη χρήση αλλά και πάλι εξαρτάται για το πως θα το χρησιμοποιεί. Για λίγη χρήση ιντερνετ και βίντεο νομίζω οτι μέχρι 4 ίντσες είναι καλά. EΡΩΤΗΣΗ: το update πως γίνεται εμένα δε μου έχει βγάλει κάτι. Υπάρχει περίπτωση επειδή είχα ζητήσει να γίνει έλεγχος πρίν να την αποστολή να το έκαναν όταν το άνοιξαν? Edited by mahdi
Link to comment
Share on other sites

Η Δράμα πρώτη σε ενημερώσεις!! :)

Update μπορείς να το βάλεις να ψάξει χειροκίνητα!! Δές στα μενού!

Εγώ ακόμα δεν έβαλα ακόμα sim. Αυτή που έχω είναι απο το 2001. Συλλεκτικό κομμάτι! :p

Να μας έλεγαν και τι κάνουν οι ενημερώσεις καλά θα ήταν! αν εντοπίσετε κάποια διαφορά, αναφέρετε!

Σκέφτομαι να πάρω κατί για να το κάνω remote control!!! Έχει κανένας εμπειρία απο κάποιο απο αυτά?

http://www.tinydeal.com/kiwik-cellphone-infrared-remote-control-for-ac-tv-amplifier-p-135948.html

http://www.ebay.co.uk/itm/2014-Universal-3-5mm-Dust-Plug-Infrared-IR-Remote-Control-For-Android-IOS-Phone-/171518217895?pt=UK_Computing_Remote_Controls_Pointers&hash=item27ef484ea7

http://www.ebay.co.uk/itm/Universal-Wireless-Infrared-Remote-Controller-Adapter-for-OTG-Android-Phone-NEW-/321558697915?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item4ade6457bb

Edited by stargr
Link to comment
Share on other sites

Εμάς που δεν έχει ερθει ακόμα,οταν το πάρουμε στα χέρια μας,θα κάνουμε κατευθείαν την τελευταία ενημέρωση? Ή θα βγάλει την πρώτη και μετά την τελευταία?

Επίσης τι ρόλο βαράει η ενημέρωση? fix bugs που λενε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...