Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Έκανα χθες την αγορά του συγκεκριμένου κινητού.

Μέχρι με το καλό να το παραλάβω, θέλω να κάνω μια έρευνα αγοράς για θήκη.

Εσείς που ήδη το έχετε στην κατοχή σας και όλο και κάποια θήκη θα χρησιμοποιείτε, έχετε να προτείνετε 3-4 θήκες (αν είναι δυνατόν και με κάποιο λινκ);

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Εγώ πήρα αυτή!

http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-New-Android-Pouch-Case-For-Samsung-Galaxy-S5-/281595331267?

 

Ήθελα κάτι που να μην είναι πάνω στο κινητό αλλά να το προστατεύει αν το έχω μέσα σε τσάντα. Του κάθεται καλά, αν και οι επάνω γωνίες είναι εκτεθειμένες. Ίσως ήθελε λίγο ποιό ψηλή θήκη, στις φώτο όμως τα δείχνει να βγαίνουν λιγάκι τα κινητά στο άνοιγμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειστε ικανοποιημενοι απο την ακριβεια και τη σταθεροτητα του gps?

 

Εγώ ακόμα με το δικό μου δε κατάφερα να το κάνω να συνδεθεί με δορυφόρους. Ένα άσπρο που πήρα προχθές για φίλο με V05 βρήκε δορυφόρους σχετικά γρήγορα :mad:

Μήπως φταίει το V08??? δε ξέρω...θα το root να του αλλάξω τα άντερα....τις ρυθμίσεις θέλω να πω.... :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειστε ικανοποιημενοι απο την ακριβεια και τη σταθεροτητα του gps?

 

Με igo primo μου δουλεύει άψογα

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον ερωτηση. εγω ακομα δεν το εχω δοκιμασει. ακομα ψαχνω μια εφαρμογη για αυτο και μια που δοκιμασα δεν επεξε !! μπας και εχει κανεις να μου προτείνει με pm !!

 

GPS Status Test & Fix

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cochibo.gpsstatus

 

Phone Tester

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mtorres.phonetester

 

GPS Test

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει εγκαταστήσει το gravity box μπορεί να δοκιμάσει το crt effect στο κλείσιμο της οθόνης να δει αν του δουλεύει σωστά. Σε μένα που το δοκίμασα δεν το δείχνει smooth αλλά ψιλό κολλάει το effect.
Link to comment
Share on other sites

ειστε ικανοποιημενοι απο την ακριβεια και τη σταθεροτητα του gps?

 

Οχι δεν ειμαι ευχαριστημενος. Με διχνει δεκα με εικοσι μετρα μακρυα. Σε επαρχιακο δρομο ενταξει αλλα μεσα σε πολη εχεις προβλημα. Δεν μπορεις να βασιστεις.

Δοκιμασμενο σε Συτζικ και Ηερε.

Ειμαι ροοτ με V8. Εχω δοκιμασει ολα τα .... ματζουνια, αλλα δεν!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Με δειχνει δεκα με εικοσι μετρα μακρυα. Σε επαρχιακο δρομο ενταξει αλλα μεσα σε πολη εχεις προβλημα. Δεν μπορεις να βασιστεις.

Δοκιμασμενο σε Συτζικ και Ηερε.

Ειμαι ροοτ με V8. Εχω δοκιμασει ολα τα .... ματζουνια, αλλα δεν!

Ισχύει και σε μένα. Είναι νομίζω το αδύνατο σημείο αυτής της συσκευής.

(Συγκρίνω με ένα εξίσου φτηνό lenovo που έχω, η μέρα με τη νύχτα σε ακρίβεια και ταχύτητα)

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πολύ γκρίνια για την μπαταρία κι αποφάσισα να σας παραθέσω μερικά screenshot

Μετά την πρώτη φόρτιση [ATTACH]56853[/ATTACH] [ATTACH]56854[/ATTACH]

 

Σήμερα μετά την δεύτερη φόρτιση [ATTACH]56855[/ATTACH] [ATTACH]56856[/ATTACH]

και ελπίζω να βελτιωθεί . Αν και 5 έως 7 ώρες με αναμμένη οθόνη για εμένα είναι υπεραρκετές.(παίζω ελάχιστα παιχνίδια)

 

Το Gps το χρησιμοποίησα πολύ λίγο με το here σε μια πεζή διαδρομή και παρόλο που ΄΄έπιασε ΄΄ πολύ γρήγορα δορυφόρους είχε μεγάλη απόκλιση για τα πρώτα 10 λεπτά της διαδρομής και στην συνέχεια (5 λεπτα ) βελτιώθηκε χωρίς όμως να παρέχει ικανή ακρίβεια για σωστή πλοήγηση.

Ελπίζω ότι σε μεγαλύτερη διαδρομή θα έχει το χρόνο να κλειδώσει περισσότερους δορυφόρους και να είναι πιο ακριβές .

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανεις μεγαλες καθστερησεις στις αφιξεις κινητων ?

15/1 ξεκινησε ενα S200 με SG Post και ακομα δε μπηκε Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Καθυστερεί πολύ η SG στις αποστολές, δες το σχετικό topic στους οδηγούς για περισσότερα.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανεις μεγαλες καθστερησεις στις αφιξεις κινητων ?

15/1 ξεκινησε ενα S200 με SG Post και ακομα δε μπηκε Ελλαδα

 

και εμενα καπου τοτε παρηγγειλα ενα αλλα μου ηρθε χτες με singpost

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να γίνει η διαδικασία που περιγράφεται εδώ για να δουλέψει σωστά το GPS? Το δοκίμασε κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να γίνει η διαδικασία που περιγράφεται εδώ για να δουλέψει σωστά το GPS? Το δοκίμασε κανείς?

Σαφώς και βοηθάει πολύ Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το igo primo(δες φωτο)

Αύριο θα αναρτήσω και μέσα στην πόλη

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ.Τωρα μολις πηρα το κινητο στα χερια μου,αλλα δεν ξερω πως αφαιρω την πλατη, για να βγαλω την μεμβρανη απο την μπαταρια να το ενεργοποιησω.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα εγώ να σκαλίσω το gps χωρίς ιδιαίτερα αποτελέσματα.

Πιθανότατα είναι θέμα hardware. (φτηνιάρικος δέκτης ή κάτι τέτοιο τελοσπάντων).

Στην Αθήνα βλέπεις ότι καθυστερεί π.χ να ακολουθήσει την πορεία του αυτοκινήτου κλπ.

Ειδικά στις πλατείες της Ηλιούπολης (για όποιον ξέρει την περιοχή) που έχουν 5 εξόδους η καθεμία...

Πανηγύρι :lol:

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ.Τωρα μολις πηρα το κινητο στα χερια μου,αλλα δεν ξερω πως αφαιρω την πλατη, για να βγαλω την μεμβρανη απο την μπαταρια να το ενεργοποιησω.

Κάτω αριστερά γωνία όπως το βλέπεις από πίσω έχει μια οπή και από εκεί ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα εγώ να σκαλίσω το gps χωρίς ιδιαίτερα αποτελέσματα.

Πιθανότατα είναι θέμα hardware. (φτηνιάρικος δέκτης ή κάτι τέτοιο τελοσπάντων).

Στην Αθήνα βλέπεις ότι καθυστερεί π.χ να ακολουθήσει την πορεία του αυτοκινήτου κλπ.

Ειδικά στις πλατείες της Ηλιούπολης (για όποιον ξέρει την περιοχή) που έχουν 5 εξόδους η καθεμία...

Πανηγύρι :lol:

 

Οπως τα λες ειναι! Εσυ στριβεις κι αυτο συνεχειζει ευθεια....

Η μεγαλη πλακα ηταν σημερα που δοκιμασα να καλεσω ταξι μεσω της εφαρμογης που δινει την θεση σου μεσω του τηλεφωνου σου. Αλλα ανταλλων!!! Μεχρι στον ακαλυπτο της απεναντι πολυκατοικιας με εψαχνε ο κακομοιρος ο ταχιντραιβερ!:lol:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες ειναι! Εσυ στριβεις κι αυτο συνεχειζει ευθεια....

Η μεγαλη πλακα ηταν σημερα που δοκιμασα να καλεσω ταξι μεσω της εφαρμογης που δινει την θεση σου μεσω του τηλεφωνου σου. Αλλα ανταλλων!!! Μεχρι στον ακαλυπτο της απεναντι πολυκατοικιας με εψαχνε ο κακομοιρος ο ταχιντραιβερ!:lol:

Είπαμε το gps αποδεικνύεται το αδύναμο σημείο του s200, που κατά τα άλλα είναι άψογο για τα λεφτά του.

Μακάρι να είναι μόνο αυτό και να μη βγεί τίποτα χοντρό στην πορεία!

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες ειναι! Εσυ στριβεις κι αυτο συνεχειζει ευθεια....

Η μεγαλη πλακα ηταν σημερα που δοκιμασα να καλεσω ταξι μεσω της εφαρμογης που δινει την θεση σου μεσω του τηλεφωνου σου. Αλλα ανταλλων!!! Μεχρι στον ακαλυπτο της απεναντι πολυκατοικιας με εψαχνε ο κακομοιρος ο ταχιντραιβερ!:lol:

 

Αυτές οι εφαρμογές είναι ...υπερβολικές. Εκεί θέλει να έχεις εντοπισμό με μεγάλη ακρίβεια, όχι μόνο gps.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως πρέπει να γίνει η διαδικασία που περιγράφεται εδώ για να δουλέψει σωστά το GPS? Το δοκίμασε κανείς?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! Θα το κάνω σύντομα. Δε βγάζω άκρη αλλιώς!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ.Τωρα μολις πηρα το κινητο στα χερια μου,αλλα δεν ξερω πως αφαιρω την πλατη, για να βγαλω την μεμβρανη απο την μπαταρια να το ενεργοποιησω.

 

μηπως εχει την θηκη πανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα στο φορουμ.Τωρα μολις πηρα το κινητο στα χερια μου,αλλα δεν ξερω πως αφαιρω την πλατη, για να βγαλω την μεμβρανη απο την μπαταρια να το ενεργοποιησω.

 

 

Στο 04:35.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια του προβληματος που ειχα με το ηχειο και μετα απο επικοινωνια που ειχα με το gearbest και αφου τους ρωτησα αν μπορω να τι κοιταξει εδω τεχνικος πριν το στειλω πισω ελαβα την εξης απαντηση

If you repair it in local store, we can pay a certain percentage of the repair cost , if you would like to replace it, please pay the shipping cost back to China by post registered, and we will send you a new one soon after receiving it.

Eσεις τι θα κανατε?

Επισης σημερα περνωντας απο ενα Γερμανο ρωτησα αν μπορει να το κοιταξει και να μου πει αν εχει χαλασμενο ηχειο η καποια επαφη.Μου ειπε ναι

Link to comment
Share on other sites

Κάτω αριστερά γωνία όπως το βλέπεις από πίσω έχει μια οπή και από εκεί ανοίγει.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου,μολις το ειδα.Ευχαριστω και τον διαχειριστη επισης.Καθισα το βραδυ και του περασα τα προγραμματα που θελω.Το ρουταρα πολυ ευκολα με το iRoot.Μου κανει εντυπωση παρα το μεγεθος του καθεται πολυ ευκολα στο χερι.Ωραιο φινιρισμα και πολυ καλη οθονη.Α και μια ερωτηση.Η μια σιμ που εχω(cosmocarta) δεν μπαινει.Πρεπει να παω να την κοψουν;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...