Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα σήμερα για λογαριασμό φίλου. Λίγο που το έπαιξα το τηλέφωνο μου φάνηκε εξαιρετικό vfm
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρελαβα και εγω σημερα και με τα ματια ενος μεσου χρηστη που δεν θελει και δεν ξερει πολλα πολλα το κινητο μου φενεται παρα πολυ καλο για το κοστος του.Και σαν αδαης να ρωτησω το κινητο φοραει ζελατικα προστασιας περα απο αυτη τη πλαστικη μεμβρανη πανω στην οθονη,η βγαζω τη μεμβρανη και βαζω τη ζελατινα που ειχε μαζι?
Link to comment
Share on other sites

Τραβάς το άσπρο χαρτάκι και μαζί του ξεκολλάει και το φιλμ που προστατεύει την προστασία οθόνης. (η οποία παραμένει κολλημένη στην οθόνη σου) . Η άλλη που θα βρεις στην συσκευασία ειναι σε περίπτωση που χαλάσει αυτή που φοράει ήδη.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Τραβάς το άσπρο χαρτάκι και μαζί του ξεκολλάει και το φιλμ που προστατεύει την προστασία οθόνης. (η οποία παραμένει κολλημένη στην οθόνη σου) . Η άλλη που θα βρεις στην συσκευασία ειναι σε περίπτωση που χαλάσει αυτή που φοράει ήδη.

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω σήμερα, παραγγελία από GearBest 6/1, αποστολή με NL post.

 

Μου ήρθε με περίπου 50% μπαταρία. Άμεσα το σύνδεσα με το wifi και έκανα τις 2 αναβαθμίσεις. Ακόμα root δεν έκανα, θα το δω αργότερα, δεν επείγει. Άλλαξα launcher (apex), απενεργοποίησα όσες εφαρμογές δεν χρειάζομαι αλλά ακόμα δεν είδα να αλλάζει το εξωτερικό φόντο όπως ανέφεραν κάποιοι με τον nova, παραμένει με την εικόνα του big ben...

 

Ερωτήσεις:

1. Υπάρχει τρόπος να αλλάξω το εξωτερικό φόντο, έστω να είναι ίδιο με το εσωτερικό?

2. Το κλασσικό lock screen (στρόγγυλο lock) του stock android δεν υπάρχει. Φαντάζομαι δεν μπορεί να μπει κάπως, έτσι?

3. Με gravity box υπάρχει περίπτωση να αλλάξω / ανακατανέμω τα εικονίδια της notification bar?

 

Ένα θέμα που έχω είναι ότι παρατηρώ screen bleeding δεξιά πάνω γωνία αλλά δεν είναι έντονο, φαίνεται μόνο σε μαύρο φόντο. Συνολικά το κινητό άριστο για τα λεφτά του, πολύ καλό touch, δόνηση και πάρα πολύ δυνατό ηχείο! Η θήκη που δίνουν μαζί απλά απογοήτευση,έπρεπε τουλάχιστον να είναι tpu.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αγόρασα και εγώ τη συσκευή για τον πατέρα μου.

Αντιμετώπισα όμως πρόβλημα με το 3g και γενικά με το θέμα 'δεδομένα' του κινητού..

Δεν μπορούσε να συνδεθεί καθόλου στο ίντερνετ. (Ούτε 3g ούτε 2g/Vodafone)

Και που τα άνοιγα Τπτ..νέκρα..

Το έψαξα στη "φίλη" μας την Google και βρήκα μια λύση απο Αγγλία μεριά..κάτι ρυθμίσεις τέλος πάντων στα προφίλ.

 

Δοκιμασα και με wind αλλά τα ίδια..

 

Αντιμετώπισε κάποιος κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη τη φωτογραφια υποτιθεται οτι φαινεται το πακετο μου?Εχει δει καποιος αλλος εδω κατι αναλογο?

 

Ναι. Οι τρεις από τις πέντε παραγγελίες που έκανα, είχαν αυτή την ποιότητα στις φωτογραφίες του δέματος.

Αν και στο περίπου καταλάβαινα ,μέσα σε όλη αυτή την θολούρα , τα στοιχεία μου .

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Καλησπέρα.

 

Αγόρασα και εγώ τη συσκευή για τον πατέρα μου.

Αντιμετώπισα όμως πρόβλημα με το 3g και γενικά με το θέμα 'δεδομένα' του κινητού..

Δεν μπορούσε να συνδεθεί καθόλου στο ίντερνετ. (Ούτε 3g ούτε 2g/Vodafone)

Και που τα άνοιγα Τπτ..νέκρα..

Το έψαξα στη "φίλη" μας την Google και βρήκα μια λύση απο Αγγλία μεριά..κάτι ρυθμίσεις τέλος πάντων στα προφίλ.

 

Δοκιμασα και με wind αλλά τα ίδια..

 

Αντιμετώπισε κάποιος κάτι παρόμοιο;

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω,εβγαλα τη σιμ και την ξαναεβαλα και δουλευει τελεια.

Edited by tasosdimas
Link to comment
Share on other sites

Και μένα με Vodafone δεν άνοιγαν τα δεδομένα. Απλά θέλουν διόρθωση τα προφίλ και συγκεκριμένα το σωστό apn.
Link to comment
Share on other sites

recovery εχει βαλει κανεις ?

 

Έχω δώσει στις πιο πίσω σελίδες(ποστ 744) πως έκανα CWM Recovery αλλά έχει κυκλοφορήσει και TWRP στο πιο κάτω σάιτ

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=619851&st=800#entry37467146

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

1) μπορεί κάποιος να μου πει πώς γίνεται να μεταφέρω τις επαφές μου ( που είναι αποθηκευμένες στην sim ) στην κάρτα sd ? Μου βγάζει ότι απο τη sim μπορεί να τις μεταφέρει μόνο στη μνήμη του κινητού.

 

2) έχει παραλάβει κανείς καμιά θήκη με κάλυμα και απο την πάνω μεριά αλλά χωρίς ατυτοκολλητο απο την πίσω και να είναι ευχαριστημένος??

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με Vodafone δεν άνοιγαν τα δεδομένα. Απλά θέλουν διόρθωση τα προφίλ και συγκεκριμένα το σωστό apn.

 

Για γινε πιο συγκεκριμενος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω,εβγαλα τη σιμ και την ξαναεβαλα και δουλευει τελεια.

 

Σ--τα παλι το ιδιο κανει,μετα απο επανεκινηση.

Link to comment
Share on other sites

mplevris δοκιμασα με το mtk droid tools αλλα οταν παταω το root δε πρασινιζει κατω αριστερά για να συνεχισω. με ανοιχτο κινητο ? εχω βαλει adb drivers.

Επισης το forum που δωσες link το παρακολουθω και το αρχειο για το twrp δεν υπαρχει πλεον

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

- στο επανω αριστερο μερος της οθονης υπαρχει ενα μικρο λουκετακι. ξερει κανεις τι ειναι ?

 

- μου θυμίζει καποιος μια σελιδα που εχει οδηγειες για root. απο την 26 που παρακολουθω, εχω χαση την μπαλα.

- εαν εχει καποιος συνδεση vodafone (η και αλλη) μπορει να μου πει πως θα αφαιρεθεί απο αρχικη σελιδα η μ@#$%^ της vodafone που ανοιγει σε καθε browser

Link to comment
Share on other sites

Για γινε πιο συγκεκριμενος.[color="#bbc"

 

Δοκιμασε με αυτες τις ρυθμισεις προς το παρον δουλευει

 

APN: internet.vodafone.gr

Username: κενο

Password: κενο

MCC: 202

MNC: 05

Link to comment
Share on other sites

Έχω δώσει στις πιο πίσω σελίδες(ποστ 744) πως έκανα CWM Recovery αλλά έχει κυκλοφορήσει και TWRP στο πιο κάτω σάιτ

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=619851&st=800#entry37467146

 

ολα καλά τελικά έβαλα το CWM με τον οδηγό για το lenovo , το οποίο ειναι μόνιμο όπως φαίνεται γιατί χρησιμοποιώ την εφαρμογή reboot menu widget και όποτε πατάω reboot to recovery κάνει κανονικά επανεκίννηση στο CWM.

Με συνδυασμό πλήκτρων όμως οταν ανοίγουμε το κινητό πως μπαίνει ?

 

Edit : Το βρήκα και αυτό :) Volume up + Power button πατημένα έως να βγάλει το menu του CWM

 

Edit 2 : Κάποιος Moderator ας βάλει στο αρχικό ποστ αυτό το link https://forum.lowyat.net/index.php?showtopic=3052164&hl=Lenovo για την διαδικασία του CWM

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για το off topic αλλα θα μου ερθει στα χερια μου αυριο ενα μαυρο και ενα ασπρο οποιος θελει με pm ,το παιδι τα δινει ακριβως οσο τα πηρε λογικα ειναι αδουλευτα οποιος θελει απο θεσ/νικη τα ελεγχει στο χερι του
Link to comment
Share on other sites

πιο φθηνα απο οτι καταλαβα απο gearbest ετσι?με το κουπονι.το θελει φιλος.θα το επαιρνα απο το παιδι απο πανω αλλα ηδη εχω βαλει τα χρηματα στην pay pal καρτα μου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αγόρασα και εγώ τη συσκευή για τον πατέρα μου.

Αντιμετώπισα όμως πρόβλημα με το 3g και γενικά με το θέμα 'δεδομένα' του κινητού..

Δεν μπορούσε να συνδεθεί καθόλου στο ίντερνετ. (Ούτε 3g ούτε 2g/Vodafone)

Και που τα άνοιγα Τπτ..νέκρα..

Το έψαξα στη "φίλη" μας την Google και βρήκα μια λύση απο Αγγλία μεριά..κάτι ρυθμίσεις τέλος πάντων στα προφίλ.

 

Δοκιμασα και με wind αλλά τα ίδια..

 

Αντιμετώπισε κάποιος κάτι παρόμοιο;

 

Φίλε μου κι εγώ με Voda αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα. Πάρε τηλ στη Voda για να σου πουν να αλλάξεις κάποιες ρυθμίσεις. ;)

pappao
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το που έβαλα κάρτα Vodafone μέσα, εμφανίστηκαν στις ρυθμίσεις κάποια προφίλ ρυθμίσεων ίντερνετ. Από μόνο του το κινητό επιλέγει λάθος ρύθμιση, πρέπει να επιλέξετε τη σωστή δηλαδή αυτή που έχει apn internet.Vodafone.gr

 

Με double tap στο κεντρικό πλήκτρο κλειδώνει το κινητό, γίνεται με τον ίδιο τρόπο να ανοίγει κιόλας;

Link to comment
Share on other sites

 

Με double tap στο κεντρικό πλήκτρο κλειδώνει το κινητό, γίνεται με τον ίδιο τρόπο να ανοίγει κιόλας;

 

ρυθμίσεις/Gesture control/screen off Gesture/double click to wake ....on

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...