Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχεις βάλει τίποτα καμία εφαρμογή όπως fscaller κλπ για αναγνώριση κλπ? άμα δοκιμάσεις να την βγάλεις ή να την απενεργοποιήσεις;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγα χθες το τηλεφωνο μιας φιλης για να βαλουν το τελευταιο firmware και μου ειπαν να το παρω σημερα το πρωι. Πηγα και μου ειπαν αυριο γιατι το fimware που ηθελα βγηκε χθες και πρεπει να το κατεβασουν. Μεγεθος του πακετου που κατεβαζουν ειναι γυρω στα 6GB(ολα τα firmware των κινητων μαζι) και ετσι θα το παρω αυριο...

 

Λετε να βγηκε νεα εκδοση ή ειχε μεινει τοσο πισω που δεν ειχε κατεβασει την εκδοση του Σεπτεμβριου??..

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω. Πάντως όταν το είχα πάει εγώ για αναβάθμιση το 3230 πριν από ένα μήνα μου είχαν πει ότι δεν περίμεναν κάτι νεότερο σύντομα. Ενημέρωσε μας πάντως!
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε καποιο προγραμμα με το οποιο να δημιουργω δικα μου θεματα για το κινητο με δικα μου εικονιδια???

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω. Πάντως όταν το είχα πάει εγώ για αναβάθμιση το 3230 πριν από ένα μήνα μου είχαν πει ότι δεν περίμεναν κάτι νεότερο σύντομα. Ενημέρωσε μας πάντως!

5.0604.0

23-01-06

RM-51

:D

 

Μολις εληξε και η εγγυηση μου και το εκανα τζαμπα αναβαθμιση στο τσακ! :D

Χθες βγηκε για Ελλαδα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε καποιο προγραμμα με το οποιο να δημιουργω δικα μου θεματα για το κινητο με δικα μου εικονιδια???

http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,034-301,00.html

θελει register ;)

Link to comment
Share on other sites

5.0604.0

23-01-06

RM-51

:D

 

Μολις εληξε και η εγγυηση μου και το εκανα τζαμπα αναβαθμιση στο τσακ! :D

Χθες βγηκε για Ελλαδα.

 

καμμια αξιολογη διαφορα?

αξιζει η αναβαθμιση?:confused:

Link to comment
Share on other sites

5.0604.0

23-01-06

RM-51

Αν βρηκες βελτιωσεις σε προβληματα που παρεμειναν μετα τον Σεπτεμβρη,πες μας .Νομιζω δε οτι πιο πολυ μας ενδιαφερει η αποθηκευση μηνυματων στην καρτα.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Αν βρηκες βελτιωσεις σε προβληματα που παρεμειναν μετα τον Σεπτεμβρη,πες μας .Νομιζω δε οτι πιο πολυ μας ενδιαφερει η αποθηκευση μηνυματων στην καρτα.

Tα sms μια απο ιδια..:(

Θα το σκαλισω σημερα στη δουλεια και θα σας πω αν βρισκω διαφορες.

Αν ναι ,θα κανω ενα μινι review.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (5.0604.0) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

I moni orati allagi,pou exei apasxolisei apketous,einai oi foto.Meta to "klik" kai na kouniseis to kinito tha bgei i swsth foto :D. Kai o xronos apothikeusis veltiwthike.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

 

 

Thanks !!!!!!!!

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

5.0604.0

23-01-06

RM-51

:D

 

Μολις εληξε και η εγγυηση μου και το εκανα τζαμπα αναβαθμιση στο τσακ! :D

Χθες βγηκε για Ελλαδα.

ωραίος!!! οπότε πάμε πάλι για αναβάθμιση στην νόκια!!! (θα το κρατήσουν καμία μέρα οι άχρηστοι το κινητό μέχρι να γίνει η αναβάθμιση αλλά δεν βαριέσαι!) :p

Link to comment
Share on other sites

ωραίος!!! οπότε πάμε πάλι για αναβάθμιση στην νόκια!!! (θα το κρατήσουν καμία μέρα οι άχρηστοι το κινητό μέχρι να γίνει η αναβάθμιση αλλά δεν βαριέσαι!) :p

Το εχουμε πει παλαιοτερα.Ο χρονος αναβαθμησης δεν ξεπερνα τα 20 λεπτα.Εκτος και αν υπαρχει ουρα...

Για ενα μεγαλο διαστημα ενα προβλημα που μας απασχολησε (και συνεχιζει) ειναι το κλειδωμα της καρτας.Αυτο δεν γινοταν με το πρωτο firmware (Φεβρουαριου 2005).Βεβαια δεν μπορουσες να φορμαρεις την καρτα μεσω κινητου.

Μετα απο τον Αυγουστο που βγηκε η πρωτη αναβαθμηση αρχησε να υπαρχει και συνεχιστηκε και με την αναβαθμηση Σεπτεμβριου.Με του Σεπτεμβριου μπορουσες να φορμαρεις.

Ας ελπισουμε τωρα ο Songless bird να μας δωσει κανενα καλο νεο.

Θα ηθελα επισης να εχω επιλογη για περισσοτερο χρονο αναμενης οθονης και οχι να χρησιμοποιω extra προγραμμα.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε πει παλαιοτερα.Ο χρονος αναβαθμησης δεν ξεπερνα τα 20 λεπτα.Εκτος και αν υπαρχει ουρα...

Για ενα μεγαλο διαστημα ενα προβλημα που μας απασχολησε (και συνεχιζει) ειναι το κλειδωμα της καρτας.Αυτο δεν γινοταν με το πρωτο firmware (Φεβρουαριου 2005).Βεβαια δεν μπορουσες να φορμαρεις την καρτα μεσω κινητου.

Μετα απο τον Αυγουστο που βγηκε η πρωτη αναβαθμηση αρχησε να υπαρχει και συνεχιστηκε και με την αναβαθμηση Σεπτεμβριου.Με του Σεπτεμβριου μπορουσες να φορμαρεις.

Ας ελπισουμε τωρα ο Songless bird να μας δωσει κανενα καλο νεο.

Θα ηθελα επισης να εχω επιλογη για περισσοτερο χρονο αναμενης οθονης και οχι να χρησιμοποιω extra προγραμμα.

οσο για την οθονη, δεν βρηκα καποια αλλη επιπλεον λειτουργια να προστεθηκε...

Για την καρτα δεν μπορουσα και δεν μπορω ακομη να τη διαμορφωσω απο το κινητο απο τοτε που εκανα την πρωη αναβαθμιση...Για κλειδωμενη καρτα δεν ξερω μιας και εμενα δεν μου ετυχε ποτε κατι τετοιο..

 

Αχ βρε ntanny τι μπελα μου εβαλες τωρα.:D Για να σου λυσω την απορια.Αντε να φορμαρω την καρτα μεχρι να την δει ως φορμαρισμενη και οχι κατεστραμενη τωρα...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε ntanny τι μπελα μου εβαλες τωρα.:D Για να σου λυσω την απορια.Αντε να φορμαρω την καρτα μεχρι να την δει ως φορμαρισμενη και οχι κατεστραμενη τωρα...

:)Τι να κανω παλικαρι μου ! 3μηνες εχω να ασχοληθω οπως θα εχεις διαπιστωσει και αυτο ωφειλεται σε τετοια προβληματα.Καπου αγανακτησα.2καρτες αγορασα,η 2η της Νοκια ,και οι 2 κλειδωμενες.

Τωρα βεβαια αν η κινηση που θελεις να κανεις,εχει αισιο αποτελεσμα......δεν ξερω τι να πω. Τετοιο προβλημα φυσικα δεν εχουν και αρκετοι αλλοι φιλοι.

Μετακινηση αρχειων απο & προς pc δεν γινεται να τα δεχτω με το μπλε δοντι λογω ταχυτητος.Και το card reader τις βλεπει κλειδωμενες.Αστα να πανε.

Ευχομαι καλη επιτυχια !

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Αφοτου επεστρεψα το ελαττωματικο 3230 μου εδωσαν ενα αλλο.ωστοσο και αυτο κατι πρεπει να χει γιατι εχω παρατηρησει οταν στελνω μηνυμα,δεν εχω σημα μου γραφει "αποτυχια..."και μετα οταν το ξαναστελνω,φευγει και στο καπακι μου σβηνει και ξαναναβει μονο του.κανει οπως το 3510 που ειχα που στο ασχετο εσβηνε και αναβε απο μονο του.Επισης δεν μου παιζει αρκετα παιχνιδια απο το 6600.το προφιλ μου πωσ μπορω να το αλλαξω?

 

Αν γινει με καποιο τροπο φορματ στην κλειδωμενη καρτα μετα με ενα προγραμμα ανακτησης δεδομενων μεσω η/υ και card reader μπορει να γινει δουλεια?

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε πει παλαιοτερα.Ο χρονος αναβαθμησης δεν ξεπερνα τα 20 λεπτα.Εκτος και αν υπαρχει ουρα...

Για ενα μεγαλο διαστημα ενα προβλημα που μας απασχολησε (και συνεχιζει) ειναι το κλειδωμα της καρτας.Αυτο δεν γινοταν με το πρωτο firmware (Φεβρουαριου 2005).Βεβαια δεν μπορουσες να φορμαρεις την καρτα μεσω κινητου.

Μετα απο τον Αυγουστο που βγηκε η πρωτη αναβαθμηση αρχησε να υπαρχει και συνεχιστηκε και με την αναβαθμηση Σεπτεμβριου.Με του Σεπτεμβριου μπορουσες να φορμαρεις.

Ας ελπισουμε τωρα ο Songless bird να μας δωσει κανενα καλο νεο.

Θα ηθελα επισης να εχω επιλογη για περισσοτερο χρονο αναμενης οθονης και οχι να χρησιμοποιω extra προγραμμα.

εγώ το γνωρίζω ότι είναι 20λεπτά υπόθεση στην νοκια φαίνεται να το αγνοούν... Πάντως με κάρτα δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Ούτε με την 3.ΧΧ ούτε με την 4.ΧΧ που έχω τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Με έχετε προβληματίσει με την αναβάθμιση...άλλοι έχουν πρόβλημα και άλλοι όχι...δεν ξέρω τι να κάνω (αν θα τη περάσω εννοώ) :wacko: . Εγω έχω ακόμα την αρχική :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι προσθέτει η νέα αναβάθμιση και τι προβλήματα δημιουργεί??? Θα πρέπει να περιμένουμε κανένα μήνα για να μας πουν αυτοί που την έχουν εγκαταστήσει??? Αφού υπάρχουν χαρακτηριστικοί τομείς στους οποίους δημιουργούνταν προβλήματα με κάποιες αναβαθμίσεις. Τρανταχτό παράδειγμα η συμπεριφορά καρτών μνήμης. Άντε τελειώνετε, θα λήξει η εγγύησή μου!!!:lol: :p
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Με έχετε προβληματίσει με την αναβάθμιση...άλλοι έχουν πρόβλημα και άλλοι όχι...δεν ξέρω τι να κάνω (αν θα τη περάσω εννοώ) :wacko: . Εγω έχω ακόμα την αρχική :rolleyes:

Για να επιστρεψουμε μερικοι στην αρχικη,θα πρεπει να βρουμε εναν προθυμο υπαλληλο Nokia club,ο οποιος θα απεγκαταστησει το νεο firmware που εχει στο pc που κανει τις αναβαθμησεις,και να βαλει παλι το παλιο.Η διαδικασια ειναι χρονοβορα και δεν θα πρεπει να εμφανιστει πελατης που θελει το καινουργιο.

Μπορει η αρχικη να μην φορμαριζε την καρτα,αλλα τουλαχιστον δεν την κλειδωνε.;)

Το προειδοποιητικο μπιπ το ηθελα πολυ.:mad:

:happy:Μαλλον καλα εκανες που περιμενες καλυτερα αποτελεσματα........αν και ακομη δεν υπαρχουν τετοια σημαδια.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Μπορει η αρχικη να μην φορμαριζε την καρτα,αλλα τουλαχιστον δεν την κλειδωνε.;)

Το προειδοποιητικο μπιπ το ηθελα πολυ.:mad:

Το κλειδωμα της καρτας ισως ειναι μεμονωμενο προβλημα .Εχεις σκεφτει την περιπτωση να φταιει και ο card reader σου? :confused:

 

Οσο για το μπιπ. Δεν αλλαξε παλι η ενταση του, αλλα απο οσο εχω δοκιμασει ακουγονται τωρα δυο διαδοχικα "μπιπ" :)

 

Την βασικη διορθωση που εχω δει ειναι στην καμερα, που διορθωσαν τον χρονο αποθηκευσης και μετα το "κλικ" να εχεις τραβηξει αυτο που ηθελες ακομη και αν κουνησεις το κινητο μετα.:)

 

Επισης δεν θυμαμαι αν το ειχα πριν, αλλα οταν παω να απαντησω σε ενα sms πατωντας το joystick μου βγαζει τωρα επιλογη και για απαντηση μεσω mms :what:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το κλειδωμα της καρτας ισως ειναι μεμονωμενο προβλημα .Εχεις σκεφτει την περιπτωση να φταιει και ο card reader σου? :confused:

Επισης δεν θυμαμαι αν το ειχα πριν, αλλα οταν παω να απαντησω σε ενα sms πατωντας το joystick μου βγαζει τωρα επιλογη και για απαντηση μεσω mms :what:

Αν και με αυτον τον card reader εκανα παλαιοτερα την δουλεια μου,....τωρα θα με βαλεις σε εξοδα να αγορασω και 2ο.

Η απαντηση μεσω mms υπηρχε απο παλια.

 

Ο καθαρισμος του προστατευτικου γυαλιου της οθονης(προσωψη),καλο ειναι να μην γινεται με καθαρο οινοπνευμα.Θαμπωνει το γυαλι.....Την πατησα εγω.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα, όποιοι έχουν βάλει την καινούργια αναβάθμιση, ας μας απαντήσουν, για να ξέρουμε τι κερδίσουμε και τι θα χάσουμε σε περίπτωση που επιλέξουμε να κάνουμε την αναβάθμιση.

Κι αυτό το λέω γιατί αν κάποιος δεν ξέρει τι θα αντιμετωπίσει, πάει να κάνει την αναβάθμιση και μετά μετανιώσει, δεν υπάρχει επιστροφή.

 

 

Εμένα με ενδιαφέρουν δύο συγκεκριμένα θέματα:

 

1. Τι παίζει με την συμβατότητα με τις κάρτες μνήμης;

Κλείδωμα κάρτας σε χρήση με reader, εμφάνισή της ως κατεστραμμένη, ποιες κάρτες το εμφανίζουν?

Οι MMCmobile της Nokia έμφανίζουν αυτή τη συμπεριφορά ή μόνο οι κάρτες τρίτων κατασκευαστών?? Μήπως το κάνουν οι απλές RS-MMC???

 

2. Το προειδοποιητικό μπιπ έχει εξαφανιστεί εντελώς ή χαμήλωσε κι άλλο???

Ας το δοκιμάσει κάποιος με ήχους κλήσης, ήχους μηνυμάτων και ήχους υπενθύμισης. Για σίγουρα αποτελέσματα χρησιμοποιείστε ήχους της ROM και όχι κάποιους εγκατεστημένους είτε στη μνήμη του κινητού ή στην κάρτα μνήμης.

 

Ας απαντήσει μόνο όποιος ξέρει για να κανονίσουμε την πορεία μας.

Ευχαριστώ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

 

2. Το προειδοποιητικό μπιπ έχει εξαφανιστεί εντελώς ή χαμήλωσε κι άλλο???

Ας το δοκιμάσει κάποιος με ήχους κλήσης, ήχους μηνυμάτων και ήχους υπενθύμισης. Για σίγουρα αποτελέσματα χρησιμοποιείστε ήχους της ROM και όχι κάποιους εγκατεστημένους είτε στη μνήμη του κινητού ή στην κάρτα μνήμης.

 

Ας απαντήσει μόνο όποιος ξέρει για να κανονίσουμε την πορεία μας.

Ευχαριστώ.

Μα απαντησα πιο πανω...Δεν χαμηλωσε αλλο, αλλα σε εμενα ακουγονται δυο διαδοχικα "μπιπ" σε οποιον ηχο κλησης και να βαλω.

 

Για τις καρτες δεν ξερω να σου απαντησω...

 

Παντως αρνητικα με την νεα αναβαθμιση δεν εχω βρει. Ολα οκ και με τις εφαρμογες.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μα απαντησα πιο πανω...Δεν χαμηλωσε αλλο, αλλα σε εμενα ακουγονται δυο διαδοχικα "μπιπ" σε οποιον ηχο κλησης και να βαλω.

 

Για τις καρτες δεν ξερω να σου απαντησω...

 

Παντως αρνητικα με την νεα αναβαθμιση δεν εχω βρει. Ολα οκ και με τις εφαρμογες.

 

ΟΚ, σε ευχαριστώ που απαντάς. Απλά σε ξαναρώτησα γιατί ένας πολύ σημαντικός λόγος για να κάνω την αναβάθμιση θα ήταν η τυχόν απενεργοποίηση του προειδοποιητικού ήχου. Αν είναι να παραμείνει και επιπλέον να έχω τυχόν προβλήματα με τις κάρτες μνήμης (κάποιος άλλος νομίζω ανέφερε κάτι σχετικό), δε βλέπω να προβαίνω στην αναβάθμιση, τουλάχιστο πριν σιγουρευτώ για 2-3 πράγματα.

 

Αν πάντως ξέρει και κάποιος άλλος κάτι σχετικά με τα δύο ερωτήματα που έθεσα, παρακαλώ ας μου απαντήσει.

 

Παρεπιπτόντως, αν αγόρασα το 3230 πέρισυ τον Απρίλιο, τι εγγύηση έχω??? Ένα χρόνο ή μήπως παραπάνω???

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...