Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re paidia emena i mpataria krataei sta diskola 2 meres.

Fantasteite to klino to vradi, kai oles oi fortiseis einai me klesto to kinito, 4 ores. teleies oi protes 3 fortiseis!!!

οταν ανοιγει το κινητο παντως καιει πολλη μπαταρια. και 2 μερες εμενα μου φαινονται μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά τώρα τελευταια έχω την εντύπωση πώς η προσοψη(καλλυμα) του κινήτου έχει βγεί λγάκι προς τα έξω(στο σημειο πάνω απο έκει που λέει Nokia).Δειτε και εσεις την φωτογραφία να μου πείτε την γνώμη σας.Σε περίπτωση που είναι χαλασμένη πόσο έχει η αλλαγή ενός καλλύματος σε ένα Νokia shop?

http://x11.putfile.com/12/34911114655.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι παρατηρώ ότι μετά απο 4 μήνες βαριάς χρήσης (με πτώσεις, χτυπήματα αλλά όχι εμφανή σημάδια..) το πληκτρολόγιο έχει αρχίσει να τρίζει λίγο και το πλήκτρο "0" πολλές φορές μου κολλάει προς το πάνω, και θέλει διπλο-πάτημα..
Link to comment
Share on other sites

haldir,το δικο μου φενετε να ειναι ακριβως στην ιδια ευθεια!

 

Ξερετε ποια ειναι η τελευτεα εκδοση του QuickOffice Premier που να δουλεθει ρολοι με το 3230;

:)
Link to comment
Share on other sites

haldir εγω πηρα προσοψη 15ε γνησια απο ενα καταστημα απο σαλονικα δν θυμαμαι πιο ηταν και ο φιλος μου που πηρε απο Νokia shop ειχε 25ε αν θυμαμαι καλα!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα προβλημα με το irREMOTE της Psiloc.Ενώ σε μια τηλεόραση PHILIPS που έχω όλα λειτουργουν τέλεια και από μεγάλη απόσταση σε μια SONY για να λειτουργήσει πρέπει να κάνω τάμα και ας είμαι με τις υπέρυθρες στο ''ματάκι'' της τηλεόρασης.Το έχει πάθει κανείς άλλος?μήπως θέλει κάποια ρύθμιση?

Ψάχνοντας το iphone-forum.org μου γεννήθηκε η εξής απορία:Ποία η διαφορά του psiloc ir remote με το psiloc total ir remote?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας το iphone-forum.org μου γεννήθηκε η εξής απορία:Ποία η διαφορά του psiloc ir remote με το psiloc total ir remote?

το total ειναι για πολλες συσκευες περαν της τηλεορασης ενω το σκετο μονο για TV νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

@antonis_wrx :

 

2. I can't find device I'm looking for. Can I add it by myself ?

IrRemote comes with buil-in base of devices and it can't be expand. If you want to download additional devices from internet, see Total IrRemote.

 

3. Can I 'teach' IrRemote signals from my orginal remote?

There is no such technical possibility. You have large base of devices in IrRemote, and ability of adding files from Internet with Total IrRemote.

 

4. I can't control my device with IrRemote !!! I tried all your instructions but still nothing !!!

We unfortunately, can't provide compatibility with all existing home devices. We strongly recommend to use trial version to ensure that it works with your equipment. You can also try Total IrRemote.

http://www.psiloc.com/

 

Eχουμε κουραστει εγω και ο asymvivastos να θυμιζουμε οτι εχουμε 3 θεματα για εφαρμογες :cry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για σε ολους ! ! !

Τις 22 Δεκεμβριου ειναι η αναβαθμηση της συνδεση μου Cosmote και σκοπευω μεχρι στιγμης να παρω το Nokia 3230 και εχω καποιες συμαντικες για μενα ερωτησεις:

1)Η ευκρινεια της οθωνης,η απεικονηση των χρωματων και γενικα η οθωνη του κινητου ειναι καλυτερη απο του Nokia 6230i ?

2)Το Joystick αντεχει σε αποτομες κινησεις ? Το ρωταω αυτο επειδη εχω το Sony Ericsson K500i και το Joystick ειναι μια μ@λ@κια:X που μου εχει σπασει τα νευρα.

3)Πιανει σημα γενικα παντου ?

4)Τα πλαστικα του μετα απο πολυ καιρο ''τριζουν'' ? Γενικα τα πλαστικα του κινητου ειναι ''γερα'' ?

5)Java Games και αλλες εφαρμογες (οχι Java) υπαρχουν πολλες ?

6)Στο πακετο (οταν παρεις το κινητο) τι περιεχει ?

7)Η φωτογραφικη του ειναι καλυτερη απο του Nokia 6230i ?

8)Το Μενου του ειναι γρηγορο ?

9)Α και κατι τελευταιο που με εχει προβληματισει πολυ.Οταν ακουω ενα mp3 θα ακουγεται mono και οχι stereo , σωστα ? Οταν ομως βαλω τα hans free για να ακουσω το mp3 θα ακουγεται stereo ?

 

Ελπιζω να μην σας κουρασα με τις ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ερωτησεις μου.

Ευχαριστω προκαταβολικα !

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Για σε ολους ! ! !

Τις 22 Δεκεμβριου ειναι η αναβαθμηση της συνδεση μου Cosmote και σκοπευω μεχρι στιγμης να παρω το Nokia 3230 και εχω καποιες συμαντικες για μενα ερωτησεις:

1)Η ευκρινεια της οθωνης,η απεικονηση των χρωματων και γενικα η οθωνη του κινητου ειναι καλυτερη απο του Nokia 6230i ?

2)Το Joystick αντεχει σε αποτομες κινησεις ? Το ρωταω αυτο επειδη εχω το Sony Ericsson K500i και το Joystick ειναι μια μ@λ@κια:X που μου εχει σπασει τα νευρα.

3)Πιανει σημα γενικα παντου ?

4)Τα πλαστικα του μετα απο πολυ καιρο ''τριζουν'' ? Γενικα τα πλαστικα του κινητου ειναι ''γερα'' ?

5)Java Games και αλλες εφαρμογες (οχι Java) υπαρχουν πολλες ?

6)Στο πακετο (οταν παρεις το κινητο) τι περιεχει ?

7)Η φωτογραφικη του ειναι καλυτερη απο του Nokia 6230i ?

8)Το Μενου του ειναι γρηγορο ?

9)Α και κατι τελευταιο που με εχει προβληματισει πολυ.Οταν ακουω ενα mp3 θα ακουγεται mono και οχι stereo , σωστα ? Οταν ομως βαλω τα hans free για να ακουσω το mp3 θα ακουγεται stereo ?

 

Ελπιζω να μην σας κουρασα με τις ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ερωτησεις μου.

Ευχαριστω προκαταβολικα !

Σε ολα ειναι καλυτερο το 3230 απο το 6230i, μην συγκρινεις τα series 40 με τα series 60 δεν εχουν καμια σχεση.

1: Σιγουρα καλυτερη οθόνη

2:Ακομα δεν εχω δει νοκια με προβλημα στο joystick(σχεδον ολα τα ericson εχουν προβλημα)

3:Ειναι οπως ολα τα τηλεφωνα

4:Στα χερια μου παντως αντεξε... :D Αυτο σημαινει οτι ειναι γερα :)

5:Οτι μπορεις να φανταστεις μπορεις να το βρεις σε java και μη java εφαρμογή

6:Hands free, φορτιστη, mmc,manuals, α και το τηλέφωνο!

7:Ναι

8:Σε σχεση με το 6230i οχι αλλα σε σχεση με αλλα series 60 καλο ειναι

9:Εδώ θα σε στεναχωρισω λιγο, τα mp3 τα παιζει μονοφωνικα και απο το μεγαφωνο αλλα και απο τα ακουστικα, δεν ισχυει ομως για το ραδιο

 

Τιποτα αλλο?? :D

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα ειναι καλυτερο το 3230 απο το 6230i, μην συγκρινεις τα series 40 με τα series 60 δεν εχουν καμια σχεση.

1: Σιγουρα καλυτερη οθόνη

2:Ακομα δεν εχω δει νοκια με προβλημα στο joystick(σχεδον ολα τα ericson εχουν προβλημα)

3:Ειναι οπως ολα τα τηλεφωνα

4:Στα χερια μου παντως αντεξε... :D Αυτο σημαινει οτι ειναι γερα :)

5:Οτι μπορεις να φανταστεις μπορεις να το βρεις σε java και μη java εφαρμογή

6:Hands free, φορτιστη, mmc,manuals, α και το τηλέφωνο!

7:Ναι

8:Σε σχεση με το 6230i οχι αλλα σε σχεση με αλλα series 60 καλο ειναι

9:Εδώ θα σε στεναχωρισω λιγο, τα mp3 τα παιζει μονοφωνικα και απο το μεγαφωνο αλλα και απο τα ακουστικα, δεν ισχυει ομως για το ραδιο

 

Τιποτα αλλο?? :D

 

:D :D

Οχι τιποτα αλλο.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

:D :D

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Anoixa sumera to proi to 3230 mou opos ka8e proi kai antikrisa me ekplixi oti exi alaxei gramatosira apo mono tou! Omos i gramatosira pou exei mpei den upostirizei ta ellinika :mad: kai den mou emfanizei ka8olou ta grammata! Xerei kaneis ti na kanw?

 

ok telika eftege to 8ema! meta apo ena format epanil8e

G14VVH$
Link to comment
Share on other sites

Kalispera se oles kai oloys

Mia erotisi i opoia me kaiei!!!

Exo to Nokia 3230 kai thelo na apothikeyso ta sms poy exo stin mnimi tis syskeyis(mesa stoys fakeloys moy) sto pc moy. Ginetai? kai an nai me poion tropo i programma? prospathisa me to programma tis nokia alla den katafera tipota:(

Eyxaristo!

 

Vassilis.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Anoixa sumera to proi to 3230 mou opos ka8e proi kai antikrisa me ekplixi oti exi alaxei gramatosira apo mono tou! Omos i gramatosira pou exei mpei den upostirizei ta ellinika :mad: kai den mou emfanizei ka8olou ta grammata! Xerei kaneis ti na kanw?

 

ok telika eftege to 8ema! meta apo ena format epanil8e

αχ, αχ, γιατι τα εχουμε τοσα θεματα; φιλικα :)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se oles kai oloys

Mia erotisi i opoia me kaiei!!!

Exo to Nokia 3230 kai thelo na apothikeyso ta sms poy exo stin mnimi tis syskeyis(mesa stoys fakeloys moy) sto pc moy. Ginetai? kai an nai me poion tropo i programma? prospathisa me to programma tis nokia alla den katafera tipota:(

Eyxaristo!

 

Vassilis.:)

 

Με την εκδοση PC Suite 6.6.1.8 που εχω εγω γινετε μια χαρα,μαλλον εχεισ καποια πιο παλια εκδοση ή οταν σου ειπε να κανεις ινσταλ το προγραματακι SMSsync (δεν ειμαι σιγουρος αν λεγτε ετσι) ειπες οχι!

:)
Link to comment
Share on other sites

: ειχες πει οτι καθυστερει να ανοιξει με τη sim(της vodafone). ρωτησα γιατι της vodafone βγαζει και τις υπηρεσιες sim οταν ανοιγει και καθυστερει ακομα περισσοτερο

 

 

Den to eixa skeftei afto me tis ipiresies tis vodafone...dikio exeis..mallon afto ftaei pou argei...piga kai to ksanaekana anavathmisi..tou ksanaperasa pali tin ekdosi 4.0537.0 (19-9-05) edo kai 4 meres...sto nokia club Zografou mou eipan oti isos strosei tora me ta reboot...(prin me to idio leitourgiko giati den estrose?)....as ftiaksei kai den me endiaferei pos kai giati eftiakse...

 

 

Ntanny to diavasa pou vrikes ti lisi gia tin mmc...:) :) xara sto kouragio kai tin ipomoni sou...ego tin manisia tin exo se ena sirtari petameni...an den itan 32mb tha provlimatizomouna...mbravo pantos...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρησκω:) Πηρα καρτουλα προπληρωμενου χρονου...

 

Λοιπον. Πηγα να κανω φορματ την ATP 256mb που εχω και μαντεψτε, δεν τα καταφερε! Πριν την αναβαθμιση τα καταφερνε μια χαρα. Τωρα δεν μπορει. Την μικρη την 32αρα τη μαμησια την κανει φορματ. Και μετα και απο τα προβληματα του ntanny μαλλον ερχεται να επιβεβαιωθει μια υποψια του, οτι το προβλημα το δημιουργει το νεο firmware...Πηγα στη nokia και μου ειπαν οτι απο τη στιγμη που δεν ειναι η δικια τους η καρτα δεν τους ενδιαφερει (ναι αλλα το τηλεφωνο σας κανει τη λακαμια:kill: ). Γι'αυτο πηρα εναν card reader 13€ για να την φορμαρω απο το Pc...

 

offtopic Τι κορυφαια smiles ειναι αυτα!!!:superman: :food: :cold: :spider: :pig: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια παρατήρηση σαν χρήστησ του 3230 από το Σεπτέμβριο: To σήμα του είναι από τα χειρότερα που έχω δει σε συσκευή, και ειδικά ΝΟΚΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια παρατήρηση σαν χρήστησ του 3230 από το Σεπτέμβριο: To σήμα του είναι από τα χειρότερα που έχω δει σε συσκευή, και ειδικά ΝΟΚΙΑ.

Μια χαρα ειναι το σημα....πιανει ακομα και στο υπογειο, που επιανε μονο ενα motorola αρχαιο πριν απο 6-7 χρονια....:D

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρησκω:) Πηρα καρτουλα προπληρωμενου χρονου...

 

Λοιπον. Πηγα να κανω φορματ την ATP 256mb που εχω και μαντεψτε, δεν τα καταφερε! Πριν την αναβαθμιση τα καταφερνε μια χαρα. Τωρα δεν μπορει. Την μικρη την 32αρα τη μαμησια την κανει φορματ. Και μετα και απο τα προβληματα του ntanny μαλλον ερχεται να επιβεβαιωθει μια υποψια του, οτι το προβλημα το δημιουργει το νεο firmware...Πηγα στη nokia και μου ειπαν οτι απο τη στιγμη που δεν ειναι η δικια τους η καρτα δεν τους ενδιαφερει (ναι αλλα το τηλεφωνο σας κανει τη λακαμια:kill: ). Γι'αυτο πηρα εναν card reader 13€ για να την φορμαρω απο το Pc...

επειδη εχω δει κατα καιρους πολλα σχετικα παραπονα για την καρτα οτι δηλαδη δεν μπορει να γινει φορματ η λυση που εχω βρει στο προβλημα αυτο(εαν υπο8εσουμε οτι λεει καρτα μορφοποιη8ηκε αλλα δεν εχει γινει αυτο)ειναι να βγαλω απο την μνημη του τηλ τα προγραμματα που τρεχουν εκεινη την στιγμη αλλα ειναι απο8ηκευμενα στην εξωτερικη κα8οτι λογω του οτι τρεχουν δεν μπορουν να σβηστουν..οποτε κανουμε ενα ρισταρ του τηλ χωρις την καρτουλα την βαζουμε μετα "σκοτωνουμε" τις εφαρμογες που προανεφερα με ενα kill process manager και προχωραμε στην μορφοποιηση η οποια γινεται εν τελει ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το σημα....πιανει ακομα και στο υπογειο, που επιανε μονο ενα motorola αρχαιο πριν απο 6-7 χρονια....:D

 

Θα διαφωνησω μαζι σου.Το σημα ειναι αθλιο και κανει 50 ωρες να επανελθει σε περιπτωση πυ χαθει για λιγο π.χ:ασανσερ.Θελει 5 λεπτα!:mad:

 

Ps:ρε παιδια θα τρελαθω με αυτο το κινητο!!:cry:

το απογευμα ακουγα ραδιοφωνο κανονικα και οταν τελειωσα την δουλεια μου το αφησα στον καναπε.Μετα απο 45' το joystick εκανε παραξενους θορυβους(κλιτς-κλιτσ) με αποτελεσμα να ψιλοκολλαει τωρα!:mad: :mad: Το ανοιξα για να το καθαρισω απο τυχον σκονη,αλλα ηταν πεντακαθαρο.Τι κανω ειμαι σε απογνωση:cry:

Μηπως να φωναξω τον...::superman: να δειρει τον καναπε μου γιατι ισως αυτος το εκανε?

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρησκω:) Πηρα καρτουλα προπληρωμενου χρονου...

 

Καλως το παλικαρι:polarbear:.Αν ανεβηκες εδω,καλα περασες για μια μερα.Μετα......ολα ασπρα και τωρα -10.

Παντως μετα απο εκεινη την ερευνα (τεστ αντοχης θα ελεγα), δεν ασχοληθηκα για πολλες μερες με το κινητο,εκτος απο τα βασικα.Μηνυματα και κλισεις.Πιστευω δε οτι μετα απο μια λιστα συμβατων συσκευων που ειχε βγαλει η Kingston για μια νεα καρτα της,(1GB),κατι παιζεται και μου θυμιζει τις χρεωσεις μεταξυ των παροχων της τηλεφωνιας.Αυτην την εχω συμμαχο,χρεωση χαμηλη,τον εχθρο μου ας τα να πανε.Ετσι πιστευω και εδω.Αλλες τις φορμαρει και αλλες οχι.Βγηκα λιγο :offtopic: εδω αλλα κανει και ψωφοκρυο.....που να αλλαζω δωματιο !!!

Για τα Χριστουγεννα ελπιζω να σας εχω ετοιμασει λιγα καλουδια;).Ακομη τα ξεψαχνιζω.Προσοχη,δεν ειναι μελομακαρονα...:food:....για χρηση στην συσκευη ειναι

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αν φανεί άσχετη η ερώτηση ή εχει ξαναειπωθεί, αλλά το 3230 μας είναι OS7 ή OS8???

 

Symbian OS v7.0s - S60 2nd Edition, Feature Pack 1:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...