Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατασταση εκανες στην καρτα η στο τηλ;Εχω δοκιμασει ενα σορο εκδοσεις,ολες καποιο προβλημα ειχαν,η τελευταια που δοκιμασα εληξε μετα απο 3/4 μερες!Αν μπορεις να δωσεις ενα λινκ!

 

Η εγκατασταση εγινε στην καρτα.Δωσε email για να σου στειλω το προγραμμα ;)

pappao
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η εγκατασταση εγινε στην καρτα.Δωσε email για να σου στειλω το προγραμμα ;)

 

Ευχαριστω αλλα ηδη εβαλα την εκδοση απο το πρωτο λινκ του songless_bird,που φενετε να δουλευει κανονικα!

Πριν λιγες μερες για οποιον δεν το ειχε δει ειχα γραψει οτι το κινητο μου,απλα μια μερα κολησε και δεν ανοιγε με τιποτα,ασπου εκανα χαρντ φορματ!Ως τοτε δεν μου ειχε παρουσασει κανενα προβλημα.Αυτα οσο αφορα επειδη μερικοι γραψαν για προβληματα κλπ,λεω και εγω το προβλημα! Τωρα σιγα σιγα εκατσα να ξαναπερασω τις εφαρμογες και εβαλα το AppMan 1.04, αλλα δεν εχει την επιλογη να βαλω συντομευσεις! ειναι λογικο;δεν θυμαμαι ποια εκδοση ειχα πριν.Για ριχτε λιγο φως στο μυστηριο!

:)
Link to comment
Share on other sites

Τωρα σιγα σιγα εκατσα να ξαναπερασω τις εφαρμογες και εβαλα το AppMan 1.04, αλλα δεν εχει την επιλογη να βαλω συντομευσεις! ειναι λογικο;δεν θυμαμαι ποια εκδοση ειχα πριν.Για ριχτε λιγο φως στο μυστηριο!

Αυτη την εκδοση εχουμε ολοι φανταζομαι. Δηλαδη πας τερμα δεξια το joystick μεχρι την καρτελα "installed ap..." και οταν πατας options πανω σε μια εφαρμογη δεν σου λεει "Add to favourites" ? Παραξενο... Ξαναεκατατεστησε την. Μπορει κατι να πηγε στραβα...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την εκδοση εχουμε ολοι φανταζομαι. Δηλαδη πας τερμα δεξια το joystick μεχρι την καρτελα "installed ap..." και οταν πατας options πανω σε μια εφαρμογη δεν σου λεει "Add to favourites" ? Παραξενο... Ξαναεκατατεστησε την. Μπορει κατι να πηγε στραβα...

 

Ακριβως ετσι!!!!Θα δοκιμασω τωρα να την βγαλω και να την ξαναβαλω!Ευχαριστω!

 

Τελικα φτεει η εκδοση (SymbianWare.AppMan.v1.04.S60.SymbianOS.incl.Ke*gen-HSpda) δεν ειναι καλη,εβαλα μια αλλη και ολα καλα! ;)

:)
Link to comment
Share on other sites

kuka - zirico 3. εγκατασταση εκανα στην καρτα.

zirico 3 . απο την ιστοσελιδα μου κατεβασε την ΕΤΙ αν θελεις.

pappao....grandeeeeeee !!!! οι οδηγιες σου ηταν σωστες.Δουλευει αψογα ! Ευχαριστω.

amazed. Υπαρχει το office που θελεις.Οπως θυμαμαι δεν ειναι ο,τι ζητας σε ενα αρχειο ομως.Αλλα τα βρισκεις ολα με 1-3 εφαρμογες εστω ξεχωριστα.Βεβαια εχουν λιγο μεγαλυτερο ογκο ως αρχεια.Μεχρι και 1,4 mb φτανουν μερικα.

Και τωρα ο τυχερος που τρωει φρεσκο ψαρι κατ`ευθειαν απο τα καϊκια.Ναι βρε.Σε ζηλευω σε σχεση με τα μιας εβδομαδος που τα τρωμε εμεις !!! Λοιπον songless_bird εδω και 10 μερες καμμια εφαρμογη δεν μενει εγκατεστημενη πανω απο 5 λεπτα.Την βαζω,την τσεκαρω και δρομο!(ετσι θα κανει και ο bebis σε λιγο καιρο μολις παρει τον αερα της συσκευης )Για το προβλημα του main πρεπει να βρω απο πιο backup γινετε εγκατασταση ενος πακετου εφαρμογων που ειχα το τοτε διαστημα και να το περασω παλι.Μονο το lookup εχω για να βρισκω τις αναπαντητες.(Τετοια ωρα επρεπε να ημουν Οπερα σημερινες Μορφες )

Κατι που δεν πρεπει να αφηνουμε στην τυχη του ειναι το antivirus.Προχθες περασα μια του Kasperski και μου βρηκε 4 worms στο c:\system\updates\.....

Επειδη αυτη η εκδοση ειχε ληξη ,αλλαξα ημερομηνια και δουλεψε.Εχει κανεις καποια καλη και κυριως ελευθερη δεσμευσεων ? Πιο παλια παλι σε ενα αρχειο sis που εχει γραμματοσειρες ειχε εντοπισει virus αλλα δεν εδωσα σημασια τοτε και το προσπερασα.Ισως το δοκιμασω καποια φορα παλι.

Αν καποιος απο εσας θελει κανενα αρχειο απο τις λιστες μου ,πολυ ευχαριστως να του το στειλω.Αλλωστε σημερα παλι ακομη 4 link που ειχα αποθηκευση εφαρμογες - παιχνιδια κλπ σταματησαν να λειτουργουν.

Αλλη μια επισυμανση εχει να κανει με το Nokia suite.Παρατηρησα οτι πιο γρηγορα κανεις backup οταν απενεργοποιησεις την επιλογη και για την καρτα.Αν το παθατε και εσεις να περιμενεται ωρες να γινει το backup 'η η επαναφορα ,μην στενοχωριεσται.Πολλες φορες φταιει η βιασυνη μας που δεν το προσεξαμε.Και η καλυτερη κινηση πιστευω ειναι backup για το καθε τι ξεχωριστα, οχι ολα μαζι 'η καποια ομαδα αυτων.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα ο τυχερος που τρωει φρεσκο ψαρι κατ`ευθειαν απο τα καϊκια.Ναι βρε.Σε ζηλευω σε σχεση με τα μιας εβδομαδος που τα τρωμε εμεις !!!

Αν αυτο παει σε μενα , σου λεω πως δεν τρωω ψαρια :D Τα ψαρια ειναι για τις γατες...Εχω βαρεθει και τη θαλασσα. Ειμαι του βουνου τελικα εγω :) Αλλαζουμε περιοχες?? Να ερθω στα ομορφα μερη που εισαι εσυ και τα νοσταλγω? :D

 

Λοιπον songless_bird εδω και 10 μερες καμμια εφαρμογη δεν μενει εγκατεστημενη πανω απο 5 λεπτα....

Κριμα...Θα με βοηθουσε. Τεσπα. Ξεχασα να αναφερω οτι το total ir remote δεν δουλευει πλεον σε μενα(γι'αυτο και δεν την εβαλα στη λιστα μου με τα appz) και θα χρειαστει φορματ για να την ξαναπερασω. Το θεμα ειναι οτι υποψιαζομαι οτι καποια εφαρμογη της psiloc την κανει τη ζημια :shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

pappao....grandeeeeeee !!!! οι οδηγιες σου ηταν σωστες.Δουλευει αψογα ! Ευχαριστω.

 

Μπορεις να μου στειλεις και εμενα την εκδοση που σου λειτουργησε,γιατι εμενα δεν παιζει??

Το mail: orone_88@yahoo.gr

Pleaasee.. :D

 

EDIT:πως αφαιρω το logo που ειχα ορισει μεσω system tools?Το βαρεθηκα και θελω πισω το κλασσικο vodafone gr :)

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Ειχα διαβασει καπου οτι η εφαρμογη Philips camcoder βελτιωνει καπως την κατασταση.Απο τεσταρισμα που εκανα δεν ειδα διαφορα.Ισως φταινε τα ματια μου !!!Αλλα θα πω το εξης.Η συσκευη ειναι αυτη που ειναι και εχει επανω της τα ηλεκτρονικα που εχει.Και προγραμματα των Nikon,Cannon , Olympus κλπ να της βαλουμε .....παλι τα ιδια θα εχουμε.

eixa tin aporia giati pio pano anaferthike pos me tin anavathmisi ftiaxnei ligo i poiotita tis fotografias kai ipethesa mipos iparxei kapoio programmataki pou na veltionei tin katastasi...idios gia to vradi...

 

exo mia aporia sxetika me ta minimata.Genika den kratao minimata sto kinito alla kathe fora pou mou stelnoun ena mnm parolo pou to svino kapoia kb kratiountai sti mnimi tou kinitou.Eixa kanei format prin 10 meres kai idi mou leei oti gia mnm iparxoun 89 kb eno den exo apothikefsei kanena...iparxei kapoios tropos na apeleftherothoun afta ta kb..?an kai einai elaxista alla an me 20 mnm mou krataei toso xoro tha prepei kathe 200 mnm na kano format....

Link to comment
Share on other sites

EDIT:πως αφαιρω το logo που ειχα ορισει μεσω system tools?Το βαρεθηκα και θελω πισω το κλασσικο vodafone gr :)

Μπορεις να αφαιρεσεις το logo με τη βοηθεια καποιου explorer,θα πας απο το C:system/apps/phone/opLogo και οτι εχει μεσα το διαγραφεις :O !
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Επειδη οι σελιδες για να τις διαβασω ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ μπορει καποιος να ανεβασει καπου καποιες φοτο στην πιο υψηλη αναλυση για να τις συγκρινω με το κινητο του αδερφου μου (6230i)?????

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

kalispera paides egw eimai asxetos apo kinita mia fili moy exei ayto to kinito edw kai 4 mines kai egw zilepsei ta games poy exei kai orismenes dinatotites poy parexei kai exw pathei plaka, to palio kinito poy exw (sharp gx15) exei bareta games kai aperioristes efarmoges. diabasa tis 23 prwtes selides poy exete grapsei kai me epiase ponokefalos meta apo ena simeio,eidika stin arxi eixate kolisei stin leptomeria, mporei na me enimerwsei kapoios poso mporw na to brw to kinito me sindesi vodafone; ta games pws ta pernate me kalwdio me sindesi me to pc; exei anebasei kaneis kamia lista paixnidiwn na dw ti paizei; sygnwmi gia tin asxetosyni
venceremos
Link to comment
Share on other sites

kalispera paides egw eimai asxetos apo kinita mia fili moy exei ayto to kinito edw kai 4 mines kai egw zilepsei ta games poy exei kai orismenes dinatotites poy parexei kai exw pathei plaka, to palio kinito poy exw (sharp gx15) exei bareta games kai aperioristes efarmoges. diabasa tis 23 prwtes selides poy exete grapsei kai me epiase ponokefalos meta apo ena simeio,eidika stin arxi eixate kolisei stin leptomeria, mporei na me enimerwsei kapoios poso mporw na to brw to kinito me sindesi vodafone; ta games pws ta pernate me kalwdio me sindesi me to pc; exei anebasei kaneis kamia lista paixnidiwn na dw ti paizei; sygnwmi gia tin asxetosyni

δες εδω http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=8642495&Nav_Section_Id=13&Catalog_Id=10&Product_Id=251226&Merchant_Id=1&sts_cid=3

τα παιχνιδια και οτιδηποτε αλλο τα περνας με καλωδιο, bt, υπερυθρες και card reader. παιχνιδια υπαρχουν κυριολεκτικα αμετρητα, δε θα ξερεις τι να πρωτοπαιξεις:)

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν γίνεται να συγχονίσεις τηλ κατάλογο / ημερολόγιο με κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο του outlook σε linux (πχ kmail)?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζοντας σημερα καποιες εφαρμογες που ειχα απο παλια και ηθελα να ξεμπερδεψω μαζι τους,εφθασα στο σημειο που καποια στιγμη,καποια αντιγραφη που ηθελα να κανω στην καρτα, το pc μου εβγαζε μηνυμα οτι η καρτα εχει προστασια εγγραφης.Αφαιρεστε την κλπ.....(χρηση card reader φυσικα).

Οσες εφαρμογες ειχα δοκιμασει εγειναν με το προγραμμα εγκαταστασης - απεγκαταστασης του 3230.Εκανα επανεκκινηση pc αλλα παλι τα ιδια.

Κατι για βοηθεια ?

 

 

.......Η βοηθεια βρεθηκε.

Μετα τα 2 φορματ που ειχα κανει,δεν εκανα επαναφορα ρυθμισεων και επαφων απο την καρτα.Αλλωστε εκεινη την ωρα των δοκιμων αλλα ειχα ως προτεραιοτητα.Εκανα λοιπον επαναφορα απο καρτα και ολα ειναι οκ.Η καρτα δεν εχει πλεον προστασια εγγραφης.

 

Οσο ζω μαθαινω.........και οσο το σκαλιζω το λατρευω !

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Θελω να γραψω μια παρατιρηση που εκανα με το ΕΤΙ camcoder2 και το SmartMovie.Αν βαλετε πρωτα το ΕΤΙ camcoder2 και μετα το SmartMovie,τοτε το SmartMovie προσπαθει να ανοιξει τα βιντεο του ΕΤΙ camcoder2 και κολαει γιατι δεν υπαρχει ο απετουμενος codec ηχου.Αν ομως βαλετε πρωτα το SmartMovie και μετα το ΕΤΙ camcoder2 ,ολα δουλευουν οκ,τουλαχιστον αυτο ετυχε σε μενα!

 

edit : παιδια μπηκα σημερα στο i-phone και δεν μου ενφανιζονται τα λινκς για τα download!Ξερετε αν αλαξε κατι;

:)
Link to comment
Share on other sites

Exo mia aporia se ola ta symbian diladi k sto 6630,6680... ta programata prepei na kaneis exit i klinou ka monatous,mipos yparxei ena programa pou na ta kleini meta apo mia orismenei ora aytomata ,giati edo pou ta leme einai k ligo spastiko
Link to comment
Share on other sites

Exo mia aporia se ola ta symbian diladi k sto 6630,6680... ta programata prepei na kaneis exit i klinou ka monatous,mipos yparxei ena programa pou na ta kleini meta apo mia orismenei ora aytomata ,giati edo pou ta leme einai k ligo spastiko

 

Πρεπει να κανεις EXIT αλιως μενουν και τρεχουν στο backround .αν πατησεις παρατεταμενα το κουμπι του μενου,θα δεις τις εφαρμογες που τρεχουν και μπορεις να τις κλεισεις πατοντας το C.Για την εφαρμογη που λες δεν ξερω κατι!Παντως δεν ειναι και τοσο σπαστικο κατα την γνωμη μου!

:)
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 6600 και σε λίγες μέρες θα κάνω ανβάθμιση και σκεφτόμουν να πάρω το 3230.

Απ' ότι έχω διαβάσει είναι σαν το 6600 με ραδιόφωνο και καλύτερη κάμερα ή κάνω λάθος.

Αξίζει τον κόπο να κάνω αυτή την αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

edit : παιδια μπηκα σημερα στο i-phone και δεν μου ενφανιζονται τα λινκς για τα download!Ξερετε αν αλαξε κατι;

 

Gi'ayto to logo :

http://www.iphone-forum.org/viewtopic.php?t=51375

kanoyn leei, testing.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 6600 και σε λίγες μέρες θα κάνω ανβάθμιση και σκεφτόμουν να πάρω το 3230.

Απ' ότι έχω διαβάσει είναι σαν το 6600 με ραδιόφωνο και καλύτερη κάμερα ή κάνω λάθος.

Αξίζει τον κόπο να κάνω αυτή την αλλαγή;

 

Οπως τα λες ειναι εχει καμερα 1.2 και ραδιο!Κατα την γνωμη μου αξιζει και απο αποψη μεγθους,οχι τιποτε αλλο αλλα φενετε πιο σημεζεμενο.Απο την αλλη εξαρτατε ποσα και αν θα πρεπει να δωσεις παραπανω λεφτα!Επισεις πρεπει να ξερεις οτι μερικες εφαρμογες που τρεχουν στο 6600 δεν ειναι συμβατες με το 3230,βασικα το εχω παρατιρησει σε παιχνιδια Ngage πιο πολυ και σε κανα δυο εφαρμογες!

 

ps : Thanks amazed

:)
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 6600 και σε λίγες μέρες θα κάνω ανβάθμιση και σκεφτόμουν να πάρω το 3230.

Απ' ότι έχω διαβάσει είναι σαν το 6600 με ραδιόφωνο και καλύτερη κάμερα ή κάνω λάθος.

Αξίζει τον κόπο να κάνω αυτή την αλλαγή;

Αξιζει να κανεις αυτη την ανταλαγη αλλα εγω θα σου προτεινα να δεις το 6630,θα αξιζει το κοπο ακομα περισσοτερο παρολο που δεν εχει ραδιοφωνο εχει αλλα πλεονεκτηματα... :O !
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να κανεις αυτη την ανταλαγη αλλα εγω θα σου προτεινα να δεις το 6630,θα αξιζει το κοπο ακομα περισσοτερο παρολο που δεν εχει ραδιοφωνο εχει αλλα πλεονεκτηματα... :O !

 

Να σου πω την αλήθεια αν δεν είχε ραδιοφωνο (το 3230) δεν θα σκεφτόμουν καν την αλλαγή.

 

Από τα (πολλά είναι η αλήθεια) προγράμματα που υπάρχουν για το 6600 χρησιμοποιώ μόνο το full screen caller και το profiexplorer.

 

Τη φωτογραφική μηχανή την χρησιμοποιώ για να βγάζω φωτο που τις βάζω στις επαφές και όσο για το video... μου αρέσει να βλέπω "έτοιμες" δημιουργίες (αν με πιάνεις... ;) ...)

 

Όσο για τα λεφτά λέω να πουλήσω το 6600 που έχω αλλά δεν ξέρω πόσο θα πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη θελω να το πουλησω, ποσο παει; στον γερμανο αμα το δωσω, ποσα περιπου θα ζητησει;
Link to comment
Share on other sites

Επειδη οι σελιδες για να τις διαβασω ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ μπορει καποιος να ανεβασει καπου καποιες φοτο στην πιο υψηλη αναλυση για να τις συγκρινω με το κινητο του αδερφου μου (6230i)?????

Ειναι σε αναλυση 1280x960 και τη ρυθμιση ποιοτητας στο κανονικο :)

 

album1 , album2

 

Ουτε εγω θυμαμαι ποσες φορες εχω δωσει αυτα τα link :D

 

Οταν κανω αναβαθμιση θα τις ανανεωσω για να δουμε πως βγαζει με την νεα εκδοση Firmware.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...