Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά παιδιά κατά πόσο είστε ευχαριστημένοι με τη συσκευή;

Ποιά είναι τα υπέρ και τα κατά;

Σκέφτομαι να το πάρω και το θεωρώ πολύ καλή value for money πρόταση.

Θα ήθελα όμως να ακούσω και εντυπώσεις από τους χρήστες.

Το ραδιόφωνο ακούγεται δυνατα; (Τα mp3 δεν με ενδιαφέρουν)

To route66 παίζει κανονικά;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Αυτη τη στιγμη εχω ενα αλλο φωτινο στο κεντρο της οθονης και τιποτα αλλο. Θα παρω τηλεφωνο μετα τις 5. Μια ερωτηση. Το tzzzzzzzzz το κανουν και αλλα 3230 τουλαχιστον αυτα τις πρωτης φουρνιας. Σε μερικα μοντελα δεν το κανει? Πχ ntanny νομιζω ειχες αναφερει οτι το δικο σου δεν κανει θορυβο οταν ειναι αναμμενος ο φωτισμος και το εχεις κοντα στο αυτι. Καναω λαθος? Να ξερω να το αναφερω.

Πραγματι και σε μενα μου φαινεται παραξενο να εμφανιζονται και να εξαφανιζονται τα καμμενα.Στην πορεια ελπιζω να βρεθει τι φταιει και να ενημερωθουμε και εμεις.Υπαρχει ενα προγραμματακι για να τεστατουμε την οθονη για καμμενα.Το flash light.Δεινει επιλογη 5 χρωματων,οποτε πιστευω μας δεινει καλη δυνατοτητα ελεγχου.Το προτεινα παλια για φακο, αλλα βλεπω οτι για την περιπτωση ταιριαζει γαντι.

Ναι ειχα αναφερει οτι στο δικο μου δεν ακουγεται το tzzzzzzzzzz ( :zzz: )Lol !

(25 cm το πρωι και κανενας για χιονοπολεμο :ban: )

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι και σε μενα μου φαινεται παραξενο να εμφανιζονται και να εξαφανιζονται τα καμμενα.Στην πορεια ελπιζω να βρεθει τι φταιει και να ενημερωθουμε και εμεις.Υπαρχει ενα προγραμματακι για να τεστατουμε την οθονη για καμμενα.Το flash light.Δεινει επιλογη 5 χρωματων,οποτε πιστευω μας δεινει καλη δυνατοτητα ελεγχου.Το προτεινα παλια για φακο, αλλα βλεπω οτι για την περιπτωση ταιριαζει γαντι.

Ναι ειχα αναφερει οτι στο δικο μου δεν ακουγεται το tzzzzzzzzzz ( :zzz: )Lol !

(25 cm το πρωι και κανενας για χιονοπολεμο :ban: )

Εγω απλως εβαλα μια εικονα μαυρη στο κινητο μου 176x208 και την προβαλω σε full screen και ετσι φαινονται καθαρα.

 

Δεν απαντουσαν στο τηλεφωνο. Θα παρω το πρωι απο τη τραπεζα. Εχω ξαναπαρει και πιο παλια σε αυτο το νουμερο αλλα πριν τρια χρονια...Μονο τα τελευταια ψηφια αναγνωρισα με τις αλλαγες των αριθμων και καταλαβα πιο ειναι. :D

 

Nokia Care Line : 8011166542.

 

Παρε και εσυ Bebis να γνωστοποιησεις εκει το προβλημα σου. Και να αρχισουμε να αναφερουμε και το προβλημα του tzzz :zzz: :zzz:

 

Ntanny ηθελα να ερθω προς τα εκει. Αλλα δεν μας πληρωσαν ακομη :( Αν βρω λεφτα να με περιμενεις για χιονοπολεμο :up:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά κατά πόσο είστε ευχαριστημένοι με τη συσκευή;

Ποιά είναι τα υπέρ και τα κατά;

Σκέφτομαι να το πάρω και το θεωρώ πολύ καλή value for money πρόταση.

Θα ήθελα όμως να ακούσω και εντυπώσεις από τους χρήστες.

Το ραδιόφωνο ακούγεται δυνατα; (Τα mp3 δεν με ενδιαφέρουν)

To route66 παίζει κανονικά;

 

Φίλε μου...

 

Υπέρ : Τιμή, μέγεθος, οθόνη, κάμερα, ράδιο, Bluethooth & Irda, εφαρμογές...

Κατά : Ήχος mp3, χρόνος φόρτισης, λίγο αργό - αλλά αποδεκτή ταχύτητα...

Το ράδιο παίζει δυνατά και καθαρά και το route66 κανονικότατα και με GPS module...

Τέλος, ναι είναι πολύ καλή value for money πρόταση.

 

Αυτά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθηκε το ΖΖΖΖ της οθονης,εγω το εχω παρατηρησει μονο μια φορα.Ειχε απολυτη ησυχια το δωματιο και την στιγμη που παταγα ενα κουμπι να ανοιξει το φως της οθονης ακουγοταν παρα πολυ σιγα αυτος ο ηχος.Το ιδιο συνεβαινε και οταν εκλεινε το φως.Περα απο αυτο τιποτα.
There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθηκε το ΖΖΖΖ της οθονης,εγω το εχω παρατηρησει μονο μια φορα.Ειχε απολυτη ησυχια το δωματιο και την στιγμη που παταγα ενα κουμπι να ανοιξει το φως της οθονης ακουγοταν παρα πολυ σιγα αυτος ο ηχος.Το ιδιο συνεβαινε και οταν εκλεινε το φως.Περα απο αυτο τιποτα.

Βαλε το κοντα στο αυτι σου και πες μας οταν ειναι αναμμενος ο φωτισμος αν κανει το tzzzzzzzzz.

 

Και εγω ετσι το καταλαβα, την πρωτη φορα που εκανα τηλ. με χαμηλομενη τη φωτινοτητα. Οταν σβησει ομως, το tzzzzzzz σταματαει...

 

Ακομη δεν απαντανε απο τη nokia :mad:

 

Edit: παρατηρησα οτι αν παιξεις με την ενταση του φωτισμου απο minimum το πας στο maximum και το αφησεις ,τα "καμμμενα" pixel αρχιζουν να τρεμοπαιζουν και μετα επανερχονται :blink: Αυτη τη στιγμη δεν εχω κανενα προβληματικο...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Filoi mou den katalaba an to diatiposa kala .Otan einai aniktos o fotismos sto ful me anoikti tin othoni den kanei kanena thorivo fu ellatosome to fotismo ligo arxizi o thoribos eixa k prin to 7650 k mou ekane panta to zzzzzzz

 

filika

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το κοντα στο αυτι σου και πες μας οταν ειναι αναμμενος ο φωτισμος αν κανει το tzzzzzzzzz.

 

Λοιπον το δοκιμασα και ο ηχος ακουγεται μονο οταν αναβει και μονο οταν κλεινει.Κατα την διαρκεια που ειναι απλα ανοιχτη η οθονη δεν ακουγεται τιποτα.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας ποιες βελτιωσεις εχει η τελευταια αναβαθμιση?οχι η V 4.0526.2 15-08-05 αλλα αυτη που ανφερθηκε μετα?στην 26 εφτιαξε η δονηση στο αθορυβο στα μηνυματα το ξερω.η επομενη?
Link to comment
Share on other sites

Filoi mou den katalaba an to diatiposa kala .Otan einai aniktos o fotismos sto ful me anoikti tin othoni den kanei kanena thorivo fu ellatosome to fotismo ligo arxizi o thoribos eixa k prin to 7650 k mou ekane panta to zzzzzzz

 

filika

Δηλαδη ειναι φυσικο να κανει tzzzzzzzzzz? :confused:

Μαλιστα...Θα το ρωτησω παντως.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα κανει τζζζζζ,οσο ειναι ανοιχτη η οθονη!και δεν χρειαζετε να το κολησω στο αυτι μου,αν εχει σχετικη ησυχία ακουγετε και απο αποσταση 3 - 4 cm!
:)
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα κανει τζζζζζ,οσο ειναι ανοιχτη η οθονη!και δεν χρειαζετε να το κολησω στο αυτι μου,αν εχει σχετικη ησυχία ακουγετε και απο αποσταση 3 - 4 cm!

Παντως στο care line εδειξαν απορημενοι με το tzzzzzzzz :rolleyes:

 

Μου ειπαν οτι πρεπει να το δει τεχνικος οπωσδηποτε.

 

Μου ειπαν να παρω σε ενα νουμερο του τεχνικου τμηματος αλλα δεν το εγραψα καλα :O

Νομιζω 2108918700...Ας μου το επιβεβαιωσει καποιος :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

της alphacopy ο τεχνικος????ναι παρτον&αμα σε πεισει με την απαντηση του...γραψε μας!!!Ρε καμενο να σε δει απο ηλεκτροπληξια 8α το ψαξει πρωτα αμα εισαι οντως πε8αμενος!!!

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Sas eixa grapsi prin apo kairo oti o antiprosos tis Nokia sti germania mou eipe oti to zzzzzzzzzzzzz den einai fisiologiko k oti eite tha prospathisoun na to fiaxoun eite tha to stilou sta kendrika (auta tilefoniko)mexri simera den to edosa gia episkeui
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια, το ζζζζζζζζζζ ειναι γνωστο και δεν αποτελει προβλημα....το κανουν ολα τα κινητα απο την πρωτη μερα λειτουργιας....

μονο σε απολυτη ησυχια μπορει καποιος να το ακουσει αν δε το βαλει στο αυτι του...

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα κανει τζζζζζ,οσο ειναι ανοιχτη η οθονη!και δεν χρειαζετε να το κολησω στο αυτι μου,αν εχει σχετικη ησυχία ακουγετε και απο αποσταση 3 - 4 cm!

 

Οσο ειναι ανοιχτη η οθονη?? :blink:

Δηλαδη συνεχεια.

Εμενα κανει οταν ανοιγει και οταν κλεινει.Μην φανταστειτε κανα μακτυ ηχο,το πολυ 1 δευτερολεπτο.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια, το ζζζζζζζζζζ ειναι γνωστο και δεν αποτελει προβλημα....το κανουν ολα τα κινητα απο την πρωτη μερα λειτουργιας....

μονο σε απολυτη ησυχια μπορει καποιος να το ακουσει αν δε το βαλει στο αυτι του...

Μηπως ομως ειναι προβλημα? Γιατι απορρησαν τοσο και στο careline τοσο και στο club nokia που το πηγα.

 

Οταν παιζω με την ενταση του φωτισμου και το αφησω στο max τοτε μετα απο λιγο τα pixel τρεμοπαιζουν και σιγα σιγα γινονται φυσιολογικα...Να σημειωσω οτι το προβλημα εμφανιστηκε τις μερες που εβαλα τη φωτινοτητα στο ελαχιστο για οικονομια στη μπαταρια και αρχισα τα restart για να βρω ποια εφαρμογη προκαλουσε το main.

 

Ποτε δεν ειχα πανω απο 2 Pixel ταυτοχρονα "καμμενα" και ποτε το ιδιο ξανα...

Και μιλαμε για 10 pixel πλεον να μου εμφανιζονται προβληματικα.

 

Οσο ειναι ανοιχτη η οθονη?? :blink:

Δηλαδη συνεχεια.

Εμενα κανει οταν ανοιγει και οταν κλεινει.Μην φανταστειτε κανα μακτυ ηχο,το πολυ 1 δευτερολεπτο.

Εννοει οσο ειναι ανοιχτος ο φωτισμος. :)

Ntanny Σε ρωταω παλι. Οταν εχεις τη φωτεινοτητα στο μισο κανει το zzzzzzzzzzzzzz????

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

και εγω οταν παω τη φωτεινοτητα στο full, τοτε ο ηχος σταματαει....

 

κατα τα αλλα βρε songless bird, απο τον απριλιο το εχω,απο τον απριλιο κανει αυτον τον ηχο...και ολα μια χαρα.....ουτε καμμενα πιξελ ουτε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

και εγω οταν παω τη φωτεινοτητα στο full, τοτε ο ηχος σταματαει....

 

κατα τα αλλα βρε songless bird, απο τον απριλιο το εχω,απο τον απριλιο κανει αυτον τον ηχο...και ολα μια χαρα.....ουτε καμμενα πιξελ ουτε τιποτα

Απο τον Μαρτιο το εχω και προχθες παρουσιαστηκε πρωτη φορα...Δεν ειναι καμμενα και αυτο ειναι το κακο. Αν ηταν, τωρα θα ειχα μια φωτεινη τρυπα στο κεντρο της οθονης μου και θα ταξιδευε στα κεντρικα για αλλαγη...

Αλλα αν το στειλουν μπορει να μην δουν τιποτα και να το στειλουν πακετο πισω!

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ntanny Σε ρωταω παλι. Οταν εχεις τη φωτεινοτητα στο μισο κανει το zzzzzzzzzzzzzz????

 

Εδωσα απαντηση .Ισως οχι ακριβως οπως το ζητας (στο μισο). Δεν εχω κανενα θορυβο ,ουτε στο φουλ,ουτε στο μισο ,ουτε στο χαμηλο.

Και επειδη το εχω ξεσκισει οπως και εσυ στο βαλε - βγαλε , φορματ κλπ ....απορω πως ακομη δεν επαθε τιποτε αν και ειχε και 2 πτωσεις.Ουτε τα γραμματα δεν εχουν σβυσει στα πληκτρα.Θελω ομως παλι ανοιγμα και καθαρισμα εσωτερικα την τζαμαρια !!!!

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερω οτι εχει αναφερθει αλλα δεν θυμαμαι που.θελω να στειλω ενα αρχειο 5.5 μβ αλλα προς το τελος μου βγαζει οτι δεν υπαρχει αρκετη μνημη ελευθερη.τι κανουμε για να αποθηκευεται κατευθειαν στην καρτα και οχι στην μνημη του κινητου?καποιο προγραμμα δεν υπαρχει νομιζω?ποιο ειναι και γινεται μου το στελνει οποιος το εχει στο ilka71@freemail.gr ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Εμενα κανει οταν ανοιγει και οταν κλεινει.Μην φανταστειτε κανα μακτυ ηχο,το πολυ 1 δευτερολεπτο.
Και σε μένα ακριβώς το ίδιο συμβαίνει, ακούγεται μόνο οταν ανάβει και σβήνει το φώς :O . Να φανταστείτε είναι τόσο ανεπαίσθητο που τόσο καιρό δεν το είχα πάρει πρέφα :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερω οτι εχει αναφερθει αλλα δεν θυμαμαι που.θελω να στειλω ενα αρχειο 5.5 μβ αλλα προς το τελος μου βγαζει οτι δεν υπαρχει αρκετη μνημη ελευθερη.τι κανουμε για να αποθηκευεται κατευθειαν στην καρτα και οχι στην μνημη του κινητου?καποιο προγραμμα δεν υπαρχει νομιζω?ποιο ειναι και γινεται μου το στελνει οποιος το εχει στο ilka71@freemail.gr ευχαριστω πολυ

Yparxoyn 2 tropoi:

1os Xrhsimopoieis enan card reader kai to grafeis katey8eian sthn karta.

2os Xrhsimopoieis to Nokia PC Suite (mesw usb, BT, IR)

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...