Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thlefonisa me tin andiprosopia tis NOKIA sto ANNOVERO tis Germania kai mou eipe oti den einaii fisiologiko kai tha prepei na to steilome sta kentrika

Pisteyte oti axizei???

 

epeidi proti fora akouw gia tetio provlima stous 7 mines pou to exw,ekana ena test gia na dv an simvenei kai se mena.

Oxi, den akougete tipote ! Opote mallon kapoio provlima tha exei h siskevi sou.

 

Ελπιζω η φιλη απο Γερμανια να μην με παρεξηγησει που τωρα συνεχιζω στα Ελληνικα. Το θεμα εχει να κανει με την μεταφορα μηνυματων που λαμβανουμε, στην mmc.Ειχα ενα βιντεακι και μια εικονα που μου στηλανε και γεμιζαν την μνημη της συσκευης.Απο παλαιοτερες αναφορες σας, εβλεπα οτι υπηρχε η γκρινια της μη μεταφορας.Δεν ειχα τι να κανω και σκαλιζα τα περιεχομενα με το ProfiExplorer.Ετσι στην τυχη βρηκα τα 2 αυτα αρχεια και με copy - paste τα μετεφερα στην καρτα.Για τα μηνυματα κειμενου δεν ξερω .Βρηκα δε και κατι αρχεια ηχου τα οποια δεν μετεφερα,αλλα πιστευω οτι μεταφερονται.

Δεν ξερω αν ειχε βρεθει η λυση και δεν το ειδα σε καποιο post μια και υπαρχει πιθανοτητα να μην το ειδα

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Thlefonisa me tin andiprosopia tis NOKIA sto ANNOVERO tis Germania kai mou eipe oti den einaii fisiologiko kai tha prepei na to steilome sta kentrika

Pisteyte oti axizei???

σε ολα τα s60 γινεται. αν οχι σε ολα στα περισσοτερα;) οποτε δεν αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη βλεπω το κινητο μου να τρεχει πολλα προγραμματα στο task λεω να κανω ενα σοφτ format..εχω μηνυματα, προγραμματα (στην mmc), εικονες (στην mmc)... ολα αυτα θα σβηστουν?τι παταω για σοφτ format?ευχαριστω προκαταβολικα!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη βλεπω το κινητο μου να τρεχει πολλα προγραμματα στο task λεω να κανω ενα σοφτ format..εχω μηνυματα, προγραμματα (στην mmc), εικονες (στην mmc)... ολα αυτα θα σβηστουν?τι παταω για σοφτ format?ευχαριστω προκαταβολικα!!!

soft format me *#7370# kai meta patas nai

Link to comment
Share on other sites

σκοπευω να αγορασω το 3230, θα ηθελα να με διαφωτισει καποιος κατοχος σχετικα με τη διαρκεια ηχογραφησης συνομιλιας.

με σχετικο προγραμμα....απεριοριστα ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

σκοπευω να αγορασω το 3230, θα ηθελα να με διαφωτισει καποιος κατοχος σχετικα με τη διαρκεια ηχογραφησης συνομιλιας.

Περιορισμος στο 1 λεπτο. Αλλα απεριοριστη με προγραμματα οπως το power dictaphone :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αλλα απεριοριστη με προγραμματα οπως το power dictaphone :)

 

Είναι καθόλου καλύτερη η ποιότητα ηχογράφησης με το PD?

 

Επίσης, έχετε κάνει όλο την αναβάθμιση? Εγώ πήγα σε Nokia Club/Shop στο Ηράκλειο Κρήτης (κ στα 2) κ οι 2 ισχυρίζονται πως δεν υπάρχει νεότερη έκδοση (και με άσχημο τρόπο μάλιστα)..

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, έχετε κάνει όλο την αναβάθμιση? Εγώ πήγα σε Nokia Club/Shop στο Ηράκλειο Κρήτης (κ στα 2) κ οι 2 ισχυρίζονται πως δεν υπάρχει νεότερη έκδοση (και με άσχημο τρόπο μάλιστα)..
Για δες εδω τις τελευταίες δυο σελίδες ;)

 

Εγω την αναβάθμιση δεν την εχω κάνει, θα γίνει τα Χριστούγεννα που θα είμαι Αθήνα :O

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθόλου καλύτερη η ποιότητα ηχογράφησης με το PD?

 

Επίσης, έχετε κάνει όλο την αναβάθμιση? Εγώ πήγα σε Nokia Club/Shop στο Ηράκλειο Κρήτης (κ στα 2) κ οι 2 ισχυρίζονται πως δεν υπάρχει νεότερη έκδοση (και με άσχημο τρόπο μάλιστα)..

Δεν θα ελεγα οτι εχει διαφορα...Εξαλλου για τον κακο ηχο του 3230 φταιει το ηχειο του...και οχι το λογισμικο.

 

Οσο για την αναβαθμιση, κατα τον μαρτιο που ληγει η εγγυηση μου το βλεπω να "χαλαει" και να θελει αναβαθμιση :rolleyes:

 

edit: Μηπως το νεο firmaware δινει και την δυνατοτητα να οριζουμε τις συντομευσεις για το joystick? :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

 

Οσο για την αναβαθμιση, κατα τον μαρτιο που ληγει η εγγυηση μου το βλεπω να "χαλαει" και να θελει αναβαθμιση :rolleyes:

 

edit: Μηπως το νεο firmaware δινει και την δυνατοτητα να οριζουμε τις συντομευσεις για το joystick? :)

Αναβαθμιση λογισμικου το λεμε τωρα το χαλασμα ? :)

Αν γινοταν οταν ανοιγουμε την συσκευη να ανοιγει κατ`ευθειαν στο μενου επιλογης εφαρμογων θα ηταν καλυτερα.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μόλις αγόρασα κι εγώ ένα 3230 και θέλω να ρωτήσω κάτι. Σόρυ αν έχει απαντηθεί, αλλά όσο κι αν έψαξα στο (αχανές) thread δε βρήκα τίποτα. Μήπως ξέρει κανείς αν και πώς μπορώ να μεταφέρω τις επαφές και τις εγγραφές ημερολογίου στο 3230 από ένα 7250; Προσπάθησα με το PC Suite, αλλά μου λέει ότι το backup αρχείο του 7250 δεν είναι συμβατό με το 3230. Μια λύση που βρήκα είναι να τα στέλνω ένα-ένα απλο το ένα τηλέφωνο στο άλλο μεσω IR. Αλλά αυτό είναι πολύ επίπονο και βαρετό!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη που περνει backup τις επαφες σου σε μορφη Vcard το οποιο ειναι συμβατο για τα νοκια της κατηγοριας που μιλας...δεν 8υμαμαι πως ακριβως λεγεται εαν ψαξεις στο iphone-forum.org για "backup contact" 8α βρεις ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και η εφαρμογη του Zibri , Nokia Data Transfer (149 kb), η οποια μεσω ΒΤ και σε συμβατα μεταξυ τους ΝΟΚΙΑ, κανει μεταφορα επαφων,ημερολογιου και εκθεσης

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και η εφαρμογη του Zibri , Nokia Data Transfer (149 kb), η οποια μεσω ΒΤ και σε συμβατα μεταξυ τους ΝΟΚΙΑ, κανει μεταφορα επαφων,ημερολογιου και εκθεσης

 

iparxei afto to programma sta arxeia pou eixes anevasei?An oxi mporeis namou to steileis?

Link to comment
Share on other sites

iparxei afto to programma sta arxeia pou eixes anevasei?An oxi mporeis namou to steileis?

Το ανεβασα στην ιστοσελιδα μου και για οποιον ακομη το θελει.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous. katevasa to kaspersky antivirous apo to internet kai to egkatesthsa sto kinhto mhpws kai afairesw ton locknut pou exw kollhsei. omws den htan *****ed kai otan paw na to anoiksw mou vgazei oti elhkse to trial period. to provlhma einai oti den mporw na to apegkatasthsw gt anoigei apo monh ths h efarmogh kai den kleinei oute apo to appman pou exw sto kin oute apo to gnwsto kolpo pathmeno plhktro menu gia tis trexouses efarmoges kai meta to plhktro c. pws mporw na to apegkatasthsw xwris ennoeitai na kanw format? (to exw apothhkeusei sthn karta). epishs uparxei telika lush gia ton locknut? an gnwrizei kaneis kati please help... euxaristw

Τα Αγαθά Copies Κτώνται... :innocent:

 

 

M Y P H O N E Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ο Υ Μ Ε !!!

Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous. katevasa to kaspersky antivirous apo to internet kai to egkatesthsa sto kinhto mhpws kai afairesw ton locknut pou exw kollhsei. omws den htan *****ed kai otan paw na to anoiksw mou vgazei oti elhkse to trial period. to provlhma einai oti den mporw na to apegkatasthsw gt anoigei apo monh ths h efarmogh kai den kleinei oute apo to appman pou exw sto kin oute apo to gnwsto kolpo pathmeno plhktro menu gia tis trexouses efarmoges kai meta to plhktro c. pws mporw na to apegkatasthsw xwris ennoeitai na kanw format? (to exw apothhkeusei sthn karta). epishs uparxei telika lush gia ton locknut? an gnwrizei kaneis kati please help... euxaristw

 

For locknut A:

http://www.f-secure.com/v-descs/locknut_a.shtml

Κατεβαζεις αυτο:

http://www.europe.f-secure.com/tools/f-locknut.sis

Locknut.B:

http://www.f-secure.com/v-descs/locknut_b.shtml#summary

 

Για το Kaspersky Anti-Virus set real-time protection to off

http://www.kaspersky.com/faq?chapter=171854539

Για τους ιους υπαρχει παντα το θεμα Ιοί στα κινητά Series 60 που βρισκεις απο τον Πινακα Περιεχομενων. ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

s'euxaristw nervous. o dikos mou locknut einai o locknut.f omws... :( oso gia to kaspersky den anoigei otan to epilegw gt vgazei kateutheian to mhnuma trial period is out

Τα Αγαθά Copies Κτώνται... :innocent:

 

 

M Y P H O N E Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ο Υ Μ Ε !!!

Link to comment
Share on other sites

s'euxaristw nervous. o dikos mou locknut einai o locknut.f omws... :( oso gia to kaspersky den anoigei otan to epilegw gt vgazei kateutheian to mhnuma trial period is out

 

Δεν ξερω αν υπαρχει τελικα τετοιος ιος,δες αυτα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=926156#post926156

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=925504#post925504

Μονο η SimWorks τον αναφερει

http://www.simworks.biz/sav/AntiVirus.php?id=home

 

Oσο για το kaspersky ξαναπερασε το , (ισως χρειαστει να παιξεις και με την ημερομηνια του τηλεφωνου σου ,γυρνα τη πισω)

Δοκιμασε μετα το παραπανω που σου ειπα.

 

edit:

 

Δοκιμασε και αυτο :

 

Download FExplorer (free) or anything else

( C:= Mobile Memory E:= Memory Card )

 

Go to:Installer directory KAV C: or E: \apps\ and remove the file > KLAntiVirus..

After Go to: C: or E: \install and remove the > KLAntivirusS60Eng...sis

 

Restart your Phone

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κριμας,φενετε η νοκια εχει αφησει το 3230 στην μοιρα του,δεν μπορω να καταλαβω γιατι εξακολουθει να βγαζει τοσα μοντελα αφου δεν μπορει να παρεχει υποστιριξει!
:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα που αντιμετώπισα δεν λύθηκε ούτε με αναβάθμιση, ούτε με σοφτ ούτε χαρντ φορμάτ κ η Νοκια μου ζήτησε να το κρατήσει να το στείλει στα κεντρικά λέει... Δεν είχα όμως χρόνο να το αφήσω οπότε παραμένω χωρίς κάμερα στο 3230 μου :(

 

Έχει ξαναδει κανένασ τίποτα παρόμοιο ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...