Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Paidia rwthsa x8es sto nokia club gia thn version.Telika eixate dikio.Einai gia allh xwra kai mallon kata Asia.Apla me paraxeneuse h hmeromhnia.Thanx anyway paides!!! :D :D

 

 

P.S. To GMail drive doulevei se kanenan sas???Kati m@@@s mou vgazeis synexeia

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

file freenow kai egw to idio problhma exw,exw prostarei duo fores,alla distixws den exei apanthsei kanenas!ti einai to widcoom??

 

egw to eftiaksa.

 

pes mou mail na sou steilo to app.

 

loipon exw to eksis problima.

 

otan paizei opoidipote ihw akougete elexista.

tin entasi tin exw paei terma.

 

ti kanw?

 

menw eksarxeia pou na kateneuthintho??

Link to comment
Share on other sites

Κανω μια αναφορα παλι μετα απο τοσο καιρο που το εχω, επισημαινοντας τα αρνητικα και τα θετικα του.

 

Τα αρνητικα κατά την αποψη μου.

 

Χρονος ενεργοποιησης - ως ενας μικρος υπολογιστης απαιτει αρκετο χρονο.45¨¨χρειαζεται για να ανοιξει στο μενου..

Μπιπ σε εισερχομενη κλιση – Λογικο γιατι καποιοι το εχουν ανοικτο και στο σινεμα.

Διαγραφη αναφορων – Τα διαγραφει όλα και όχι ένα ένα όπως θα θελαμε.

Κολλημα σε εφαρμογες η παιχνιδια – Και με τον υπολογιστη τα ιδια δεν εχουμε μερικες φορες ισως και λογω ασυμβατοτητας η χαμηλων δυνατοτητων του hardware ?

Η ενημερωση από το δικτυο μας ότι μας καλεσε ο ταδε αριθμος αν μπορουσε να εχει και το ονομα του καλουντος μια και θα μπορουσε πιστευω να συνδιαστει με τον καταλογο μας , θα ηταν καλη κινηση.(ευτυχως υπαρχει εφαρμογη και μας βοηθα).

Το zoom της καμερας δεν είναι ικανοποιητικο γιατι pixeλιαζει.Και δεν είναι ομαλο στην ρυθμιση παρα 2 κλιμακες μονο.

Καποιες άλλες εφαρμογες για ληψη φωτος βγαζουν μικροτερα σε ογκο αρχεια εως και 56kb.

Στον φακελλο της μεταβασης δεν μπορουμε ευκολα (παρα μονο με άλλες εφαρμογες) να βαλουμε –μετακινησουμε καποια βοηθητικα προγραμματακια.

Το κουμπι του ΡΡΤ στο πλαϊ θα μπορουσε να είναι για την αυξομειωση της εντασης ηχου.

Ο αισθητηρας για της υπερυθρες είναι σε λαθος θεση.Καλυτερα θα ηταν διπλα στο ηχειο – κουμπι ενεργοποιησης.

Δεν βρηκα δυνατοτητα μεγενθυνσης γραμματοσειρας !

Εχω την αισθηση ότι τα πληκτρα γλυστρανε λιγο.

Θελει γερο πατημα το κουμπι ενεργοποιησης και υπαρχει και κινδυνος καποιος-α με μεγαλο νυχι να το σπασει.Και φυσικα κακη τοποθετηση του πληκτρου (μεσα σε λακκο).Θελεις και τα 2 χερια για να το ενεργοποιησεις.

Στην περιπτωση που εχεις στο προχειρο καποιο μηνυμα που για καποιο λογο αποθηκευσες η δεν μπορεσε να σταλει, δεν μπορεις να το επαναφερεις – προωθησεις.

Και παρατηρησα και ένα προβλημα που εχει να κανει με την ακτινοβολια της οθονης του pc σε περιπτωση που είναι κοντα της. Το ειχα σε αποσταση περιπου 50 cm σχεδον 10 ωρες.Όταν θελησα να κανω καποιους χειρισμους δεν ανταποκρινοταν.Το εσβυσα και το απομακρυνα για 20 λεπτα περιπου και μετα λειτουργουσε κανονικα. Τυχαιο η όχι ειχε μπλοκαρει παντως.

 

Τα θετικα

 

Καλη εμφανιση

Ογκος υπεροχος

Αφαιρεση mmc ευκολη

Και φυσικα Symbian λογισμικο ώστε να κανεις σχεδον όλα τα γουστα σου.

Ασχετα αν τα αρνητικα φαινοντε πολλα , είναι ένα πολύ καλο κινητο για τις δυνατοτητες του και τα λεφτα του.

Φραπε μην περιμενετε παντως !

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera se olous,tha ithela na rwthsw duo pragmatakia,oso afora duo "suslitourgies tou 3230!prwto tha ithela na rwthsw ti mporoume na kanoume gia na exoume egrafh fonhs aperiorista!Kai den deyteron an exete paratirisei oloi oti polles fores afou bgenei mia foto,otan ayth apothikeyete sto kinito,paramorfonete!An nai,ti mporoume na kanoume gia na to diorthosoume ayto?

Gia to thema tin eikonan tha sou pw mono, giati gia hxografisi den exw dokimasei. Tha pas "camera->rithmiseis->eikona->rithmiseis eikonas->proboli lifthisas eikonas-> kai tha patiseis to oxi. Etsi ginete grigori apothikefsi tis foto , enw me to nai tha prepei na kratiseis akinito to kinito mexri na tin apothikefsei ( peripoy 2" )

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Όταν η οθόνη είναι αναμένη και πλησιάσεις με το αυτί σου το 3230 ακουγεται ένα συνεχές ζζζζζζζζ το οποίο σταματάει με το σβήσημό της. Το πρώτο κινητό που μου το κάνει αυτό! Το έχεται παρατηρίσει και εσείς?

 

loipon exw to eksis problima.

 

otan paizei opoidipote ihw akougete elexista.

tin entasi tin exw paei terma.

 

ti kanw?

Εμένα μου ακούγεται χαμηλά το ξυπνητίρι όταν έχω ήχο .mid. Σε .wav ήχο μια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω καλομάθει με το n-gage και θα ήθελα πλέον ένα τηλέφωνο με κάμερα,mp-3,stereo FM radio και το 3230 φαίνεται να μου κάνει.

 

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής:έχει δοκιμάσει κανείς αν οι emulators της vampent ή τα n-gage games δουλεύουν στο 3230;Κυρίως το πρώτο με ενδιαφέρει γιατί είμαι retro gamer.

Τα emulators δουλευουν κανονικοτατα!Μην εχεις προβλημα

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

otan paizei opoidipote ihw akougete elexista.

tin entasi tin exw paei terma.

και εμενα μου το κανει αυτο συνεχεια! η μονη λυση ειναι το restart! γιατι ομως γινεται αυτο? ειναι καποιο bug?
Link to comment
Share on other sites

Η ενημερωση από το δικτυο μας ότι μας καλεσε ο ταδε αριθμος αν μπορουσε να εχει και το ονομα του καλουντος μια και θα μπορουσε πιστευω να συνδιαστει με τον καταλογο μας , θα ηταν καλη κινηση.(ευτυχως υπαρχει εφαρμογη και μας βοηθα).

 

Με ποια εφαρμογή γίνεται αυτό ???

 

Επίσης κάτι άλλο, στον τηλεφωνικό κατάλογο υπάρχει η δυνατότητα προσθήκης ημερομηνίας γέννησης σε κάθε επαφή, μπορούμε να επιλέξουμε κάπου να μας ειδοποιεί ότι σήμερα έχει γενέθλια ο ΧΧΧΧΧ ???

 

 

Ευχαριστώ ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή γίνεται αυτό ???

 

Επίσης κάτι άλλο, στον τηλεφωνικό κατάλογο υπάρχει η δυνατότητα προσθήκης ημερομηνίας γέννησης σε κάθε επαφή, μπορούμε να επιλέξουμε κάπου να μας ειδοποιεί ότι σήμερα έχει γενέθλια ο ΧΧΧΧΧ ???

 

 

Ευχαριστώ ;)

 

Μπες στην σελιδα μου και κατεβασε το Lookup. Εκει θα πληκτρολογεις τον αριθμο που σε καλεσε για να δεις και το ονομα.Για τα γεννεθλια μπορεις ακομη και με σημειωμα που θα βαλεις στο ημερολογιο να εχεις ειδοποιηση σε καθορισμενη ωρα με alarm

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά έχει υπέρυθρες?Στα τεχνικά στοιχεία έχω διαβάσει ότι δεν έχει.Μπερδεύτηκα

Έχει υπέρυθρες... Μάλλον στα τεχνικά στοιχεία του ξέχασαν να το αναφέρουν :X

Link to comment
Share on other sites

mesw uperithron prin estelne kai twra den steleni.

ekana restart alla pali to idio.

 

exei kaneis to idio problima?

 

ti na kanw?

 

uparxei tropos na to kseklidosoume?

εστελνε στον υπολογιστη ή σε αλλο κινητο? δεν υπαρχει τροπος να κλειδωθουν οι υπερυθρες! παντα ξεκλειδωτες ειναι..
Link to comment
Share on other sites

normaden

Οταν ο φωτισμός της οθόνης είναι ενεργοποιημένος μου κάνει και εμένα θόρυβο.

 

Παίδες έχω καλομάθει με το n-gage και θα ήθελα πλέον ένα τηλέφωνο με κάμερα,mp-3,stereo FM radio και το 3230 φαίνεται να μου κάνει.

 

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής:έχει δοκιμάσει κανείς αν οι emulators της vampent ή τα n-gage games δουλεύουν στο 3230;Κυρίως το πρώτο με ενδιαφέρει γιατί είμαι retro gamer.

 

Δεν δουλεύουν όλα τα n-gage games.Τα mp3 τα παίζει mono και χάλια.

Τους Emulators που δοκίμασα τους παίζει όλους σχετικά καλά χωρίς ήχο(με ήχο,τον παίζει ασυγχρονα, με κοψίματα κ.α.).

Είναι πιο γρήγορο όμως απο το ngage και έχει και κάμερα καλύτερη απο του 6600.

Το κινητό μου αρέσει αρκετά, αν έπαιζε stereo τα mp3 και δεν είχε ασυμβατότητες με κάποια προγράμματα θα ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος.

Αν ήμουν όμως στην θέση σου, θα κράταγα το n-gage και θα έπερνα μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή...

Link to comment
Share on other sites

εστελνε στον υπολογιστη ή σε αλλο κινητο? δεν υπαρχει τροπος να κλειδωθουν οι υπερυθρες! παντα ξεκλειδωτες ειναι..

ξεκλειδωτες ειναι με το profiexplorer...

Η ενημερωση από το δικτυο μας ότι μας καλεσε ο ταδε αριθμος αν μπορουσε να εχει και το ονομα του καλουντος μια και θα μπορουσε πιστευω να συνδιαστει με τον καταλογο μας , θα ηταν καλη κινηση.

αυτο δεν εχει να κανει με το κινητο αλλα με το δικτυο ;)

normaden

Οταν ο φωτισμός της οθόνης είναι ενεργοποιημένος μου κάνει και εμένα θόρυβο.

εχει ξανα αναφερθει και δεν υπαρχει καποιο προβλημα, εκτος οτι μπορει να σε εκνευρισει.

Link to comment
Share on other sites

ε καλα, αν επαιζα και stereo και ειχε και symbian 8 θα ηταν και το απολυτο smartphone! μην τα θελουμε ολα! 345 ευρωπουλα εκανε μονο..!

Σωστος!! Μην τα θελουμε και ολα δικα μας. Μηπως ομως υπαρχει καποια εφαρμογη που να το κανει να παιζει στερεο;; Αν καποιος ξερει να μου στειλει PM

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα πως οσο εγκαθιστω και απεγκαθιστω εφαρμογες στο κινητο γεμιζει και η μνημη του τηλεφωνου(οχι πολυ, περιπου 2-5KB την φορα και οχι σε καθε εγκατασταση).

Γιατι γινεται αυτο;; Υπαρχει καποιος τροπος να την ''καθαρησω'';;Οποιος εχει να προτινει καποια εφαρμογη η καποιον αλλο τροπο ας απαντησει εδω η να στειλει ΡΜ. PLEASE HELP!!!!

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα πως οσο εγκαθιστω και απεγκαθιστω εφαρμογες στο κινητο γεμιζει και η μνημη του τηλεφωνου(οχι πολυ, περιπου 2-5KB την φορα και οχι σε καθε εγκατασταση).

Γιατι γινεται αυτο;; Υπαρχει καποιος τροπος να την ''καθαρησω'';;Οποιος εχει να προτινει καποια εφαρμογη η καποιον αλλο τροπο ας απαντησει εδω η να στειλει ΡΜ. PLEASE HELP!!!!

Νομιζω οτι ειναι η συντομευση της εφαρμογης στο μενου του κινητου :O

Παει στο C. καθως και καθε συντομευση που βαζεις στη μεταβαση...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Gia to thema tin eikonan tha sou pw mono, giati gia hxografisi den exw dokimasei. Tha pas "camera->rithmiseis->eikona->rithmiseis eikonas->proboli lifthisas eikonas-> kai tha patiseis to oxi. Etsi ginete grigori apothikefsi tis foto , enw me to nai tha prepei na kratiseis akinito to kinito mexri na tin apothikefsei ( peripoy 2" )

 

Mallon den edwsa na katalabete kala kai aporw pou den to exei parathrisei allos to problhma!Otan lew paramorfonete h fotografia,den enow oti bgenei allo apo ayto pou thelw,h' oti einai kounimenh!enow oti paramorfononte ta prosopw kai to topio genika,px,enw me to pou kanei klik h fotografia fenete oti tha bgoun ola kanonika me to pou ginete h apothikeysh,ka kefalia ginonte psiloobal px!!

 

 

 

 

 

Όταν η οθόνη είναι αναμένη και πλησιάσεις με το αυτί σου το 3230 ακουγεται ένα συνεχές ζζζζζζζζ το οποίο σταματάει με το σβήσημό της. Το πρώτο κινητό που μου το κάνει αυτό! Το έχεται παρατηρίσει και εσείς?

 

 

Kala re thiria pou to akousate ayto?edw diabasa to post kai me dyskolia to akousa!pantws den to eixa prosexsi :p

 

 

Telika kapoio programa gia hxografisei aperiorista????

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...