Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (3.0505.2) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Μήπως κουνιέται το πίσω κάλυμμα;

 

βγαλτε το πισω καλυμμα!

δεξια της mmc ειναι ενα μικρο μαυρο κουμπακι που κανει επαφη στο πισω καλυμμα!

αν το πατησετε με το δακτυλο, σας ρωταει αν ειστε σιγουρος οτι θελετε να βγαλετε την mmc!

 

αρα, αν κουνιεται το πισω καλυμμα! θα σας βγαζει και αυτο το μηνυμα!

Link to comment
Share on other sites

μεταφορα μηνυματων στην mmc κανει κανενα προγραμμα?

 

στις 2 μερες εχει κανει μονο ενα restart, νομιζω οτι ειναι αρκετα καλα. επισης θελω να ρωτησω οτι αν μετα απο καιρο θελει καποιος να το επαναφερει στην αρχικη του μορφη(κατι σαν format στο pc), γινεται η πρεπει να το παμε στη nokia?

 

αν καποια στιγμη κανω format στην mmc, τα folders που χρειαζονται θα τα δημιουργησει μονο του...?

 

Τα μηνυματα σου μπορεις να τα μεταφερεις στην mmc με το MsvDriveE.

 

Και βεβαια μπορεις να κανεις μονος σου format.Για soft reset πατας *#7370# και για hard reset πατας το πρασινο,3 και * καθως ανοιγεις το κινητο μεχρι να δεις την ενδειξη formatting.

Και στις 2 περιπτωσεις το κινητο θα ειναι στην κατασταση που ηταν οταν το πηρες (φακελοι,κτλ). ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω τον FEexplorer. θα το βρεις στα myfiles του Myphone ;)

μπορει να υπαρχουν και καλυτερα, αλλα εμενα με καλυπτει προς το παρον. εξαλλου μολις 2 ημερες το εχω. μεταφορα μηνυματων στην mmc κανει κανενα προγραμμα?

 

στις 2 μερες εχει κανει μονο ενα restart, νομιζω οτι ειναι αρκετα καλα. επισης θελω να ρωτησω οτι αν μετα απο καιρο θελει καποιος να το επαναφερει στην αρχικη του μορφη(κατι σαν format στο pc), γινεται η πρεπει να το παμε στη nokia?

 

αν καποια στιγμη κανω format στην mmc, τα folders που χρειαζονται θα τα δημιουργησει μονο του...?

 

 

yparxh kai enas allos kalos explorer. To seleQ.Para poly kalos!!!!!!

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (3.0505.2) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

μεταφορα μηνυματων στην mmc κανει κανενα προγραμμα?

 

στις 2 μερες εχει κανει μονο ενα restart, νομιζω οτι ειναι αρκετα καλα. επισης θελω να ρωτησω οτι αν μετα απο καιρο θελει καποιος να το επαναφερει στην αρχικη του μορφη(κατι σαν format στο pc), γινεται η πρεπει να το παμε στη nokia?

 

αν καποια στιγμη κανω format στην mmc, τα folders που χρειαζονται θα τα δημιουργησει μονο του...?

 

Τα μηνυματα σου μπορεις να τα μεταφερεις στην mmc με το MsvDriveE.

 

Και βεβαια μπορεις να κανεις μονος σου format.Για soft reset πατας *#7370# και για hard reset πατας το πρασινο,3 και * καθως ανοιγεις το κινητο μεχρι να δεις την ενδειξη formatting.

Και στις 2 περιπτωσεις το κινητο θα ειναι στην κατασταση που ηταν οταν το πηρες (φακελοι,κτλ). ;)

 

Soft reset στη γλώσσα των φορητών συσκευών σημαίνει απλή επανεκκίνηση. Εσυ εννοείς κάτι διαφορετικό; (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;) Απορία: όταν παω να στείλω ένα τραγούδι από το κινητό σε ένα άλλο μου λέει μνήμη πλήρης. Καμία ιδέα;

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ρε παιδιά αν μου κουνιέται το κάλυμμα, εμένα φυσιολογικό μου φένεται... Αυτό το κουμπάκι που είναι για την αφαίρεση της κάρτας μνήμης, στέκεται ίσια πάνω; Επειδή εμένα είναι κάπως στραβό, και ακουμπάει το μέταλλο που είναι γύρω του(στην κυκλική τρυπούλα που είναι το κουμπί μέσα... ακουμπάει σε μία πλευρά της τρυπούλας.....)... Το δικό σας πως είναι, ίσιο, ή στραβό;; Μήπως είναι ελλατωματική η συσκευή και είναι έτσι; Ή έτσι είναι η κατασκευή του; Άμα κανονικά είναι ίσιο προς τα πάνω, μπορεί αυτό να φταίει που μου τα κάνει αυτά.. Σε κανέναν άλλο το κάνει αυτό;;(να λέει αρκετά συχνά εκείνο το μήνυμα με την αφαίρεση της κάρτας μνήμης..)
The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

το κουμπάκι αυτό, είναι όρθιο κανονικά, ή ακουμπάει το στρογγυλό μεταλλικό που είναι γύρω του???
The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

το κουμπάκι αυτό, είναι όρθιο κανονικά, ή ακουμπάει το στρογγυλό μεταλλικό που είναι γύρω του???

σε εμενα δεν ακουμπαει καπου.... και το μηνυμα για την καρτα το βγαζει μονο αν παω να βγαλω το πισω καλυμμα....

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (3.0505.2) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Χμμ λες να προσπαθεί να φωρτώσει το mp3 στην RAM πριν το στείλει;;

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ναι γμτ. πήγα και το είδα σε ένα γνωστό μου που το έχει, και το κοθμπί κανονικά δε θα έπρεπε να είναι έτσι, το δικό μου είναι στραβό, γι'αυτό μάλλον κάθε τρεις και λίγο μου λέει για την κάρτα μνήμης... :-( Θα το πάω να δω τι θα το κάνουνε... Α, μου μπήκε και εμένα ένα σκουπιδάκι μέσα!!! !@#$% Τώρα αυτό υπάρχει τελικά τρόπος να το βγ΄λαω μόνος μου, ή θα πρέπει να το πάω για να μου βγάλουν το σκουπιδάκι??!!??
The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

Ναι γμτ. πήγα και το είδα σε ένα γνωστό μου που το έχει, και το κοθμπί κανονικά δε θα έπρεπε να είναι έτσι, το δικό μου είναι στραβό, γι'αυτό μάλλον κάθε τρεις και λίγο μου λέει για την κάρτα μνήμης... :-( Θα το πάω να δω τι θα το κάνουνε...

 

Aυτο θα φταιει φιλε μου ,δοκιμασε να το πας εκει που το αγορασες ,μηπως ειναι ελαττωματικο και σου δωσουν αλλο

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω μείνει πάνω απο ένα μήνα χωρίς κινητό περιμένοντας το MPX220, αλλά δεν αντέχω άλλο...

Ενδιαφέρομαι πολύ για το 3230, και θα ήθελα κάποιος ΚΑΤΟΧΟΣ του να μου απαντήσει ΥΠΕΥΘΥΝΑ για την ποιότητα του ήχου τόσο στο ραδιο (και με ακουστικά και με μεγάφωνο) όσο και στα mp3 (και με ακουστικά και με μεγάφωνο, και ως ήχος κλήσης).

Επισης, υπάρχει κάποια άλλο πρόβλημα που θα πρεπει να ξέρω πριν αγοράσω το τηλ;;

Και τέλος πως πάει απο προγράμματα και παιχνίδια και τι symbian έχει, 7 ή 8;;;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα.

Εχω διαβάσει όλο το forum και ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους κατόχους του 3230.

Θα ξανα αγοράζατε το τηλ αυτό αν διαλέγατε αυριο ενα νεο τηλ?

Ρωτάω γιατι εχω το 6260 και θέλω να πάρω 3230.

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις camcoder και extended recorder να μας πει αν δουλευουν ;

 

καμια εφαρμογη που να γραφει unlimited sound και να δουλευει σε 3230 εχει δουλεψει κανενας ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω μείνει πάνω απο ένα μήνα χωρίς κινητό περιμένοντας το MPX220, αλλά δεν αντέχω άλλο...

Ενδιαφέρομαι πολύ για το 3230, και θα ήθελα κάποιος ΚΑΤΟΧΟΣ του να μου απαντήσει ΥΠΕΥΘΥΝΑ για την ποιότητα του ήχου τόσο στο ραδιο (και με ακουστικά και με μεγάφωνο) όσο και στα mp3 (και με ακουστικά και με μεγάφωνο, και ως ήχος κλήσης).

Επισης, υπάρχει κάποια άλλο πρόβλημα που θα πρεπει να ξέρω πριν αγοράσω το τηλ;;

Και τέλος πως πάει απο προγράμματα και παιχνίδια και τι symbian έχει, 7 ή 8;;;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Symbian 7,από ράδιο τα πάει πολύ καλύτερα από mp3, τα οποία ακούγονται χάλια ως ήχος κλήσης από το μεγάφωνο, αλλά και ως ακρόαση κομματιών μόνο.Με τα ακουστικά η κατάσταση βελτιώνεται πολύ για το ράδιο και ελαφρώς στα mp3.Πολύ καλύτερα ακούγονται τα κομμάτια σε μορφή ogg με τον ogg player.Τα περισσότερα προγράμματα είναι συμβατά, δε θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα.Το καλό είναι ότ δεν παρουσιάζει, ακόμη, κανένα bug.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με τη σκόνη πρέπει να το υποστούμε, το είχα τονίσει σε προηγούμενο post.Αν δε βρεθεί κάποια λύση όπως με το 6600, θα το πηγαίνουμε κάθε τρίμηνο για καθαρισμό.Και καλά εσείς στα μεγάλα κέντρα το πάτε, το ανοίγουν, το καθαρίζουν και το παίρνεται, εμείς στις μικρές πόλεις τι κάνουμε;Άιντε να το στέλνεις στα κεντρικά και περίμενε.Παρόλα αυτά εγώ το κινητό το έχω "αγαπήσει".Έχει αυτό το "κάτι".

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα.

Εχω διαβάσει όλο το forum και ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους κατόχους του 3230.

Θα ξανα αγοράζατε το τηλ αυτό αν διαλέγατε αυριο ενα νεο τηλ?

Ρωτάω γιατι εχω το 6260 και θέλω να πάρω 3230.

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Me kleista ta matia kai pali toylaxiston ego tha to agoraza file thamnos.. :D

Pisteyo to idio kai oi ypoloipoi filoi toy foroum.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (3.0505.2) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

 

i mnimi tou kinito einai 6 mb.otan stelneis mia eikona me bluetooth kai sou exrxete san minima apothikeutre stin mnimi tou kinitou.prei na pas mesa sta minita na kaneis save tin eikona stin memory card kai eisai entaksei.

pige kaneis se nokia club gia katharismo/????xreonei telika??

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

Κάτι εχει πάθει, και χωρίς να έχω σβήσει κανένα αρχείο, εκί που πήγα απλά να μπώ σε μια εφαρμογή, εκλεισε και δεν ανοιγει ακριβώς!!! Πώς μπορώ να κάνω φορματ στο τηλέφωνο χωρις να είναι ανοικτο? ανάβει, αλλα απλά είναι άσπρη η οθόνη..
The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις camcoder και extended recorder να μας πει αν δουλευουν ;

 

καμια εφαρμογη που να γραφει unlimited sound και να δουλευει σε 3230 εχει δουλεψει κανενας ;

kai ta 2 doulevoune apsoga sto 3230

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Κάτι εχει πάθει, και χωρίς να έχω σβήσει κανένα αρχείο, εκί που πήγα απλά να μπώ σε μια εφαρμογή, εκλεισε και δεν ανοιγει ακριβώς!!! Πώς μπορώ να κάνω φορματ στο τηλέφωνο χωρις να είναι ανοικτο? ανάβει, αλλα απλά είναι άσπρη η οθόνη..
Ιός μήπως;Χωρίς να ανοίγει πατάς ταυτόχρονα το πράσινο πλήκτρο.το μολυβάκι και το πλήκτρο3, με το άλλο χέρι το ανοίγεις μεχρι να σου βγάλει την ένδειξη format.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο φωτογραφιες τι λεει ? Δεν ανεβαζετε καμια να δουμε και εμεις οι μη εχοντες :O
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια τελευταία ερώτηση για όσους το έχουν....

Ο ήχος των mp3 και του ράδιο (μεγάφωνο και ακουστικά) είναι καλύτερος από αυτόν του k700i;;;

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...