Jump to content

Lenovo MiiX 3


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και η εταιρια λεει πως παιρνει μεχρι 64 :shifty: Αρα .... ΑΚΥΡΟΝ !!

 

Το ξέρω ότι και η Lenovo λέει ότι παίρνει μέχρι 64gb αλλά αν κάποιος δοκίμασε να βάλει κάρτα 128gb να μας πει αν τη δέχετε.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 646
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην προσπαθήσετε να εγκαταστήσετε 64bit Windows 8.1

ΔΕΝ θα εγκατασταθεί καν,ουτε καν θα μπουταρει οποιοδήποτε USB flash.

 

Και αυτό αφορά οποιοδήποτε tablet με 32bit Windows out of the box.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

Ειχατε καποιο προβλημα με το wifi?ανιχνευει το καναλι 13?

Διοτι ενδιαφερομαι για το ταμπλετ αλλα ειχα ενα miix2 και δεν το επιανε. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

Ειχατε καποιο προβλημα με το wifi?ανιχνευει το καναλι 13?

Διοτι ενδιαφερομαι για το ταμπλετ αλλα ειχα ενα miix2 και δεν το επιανε. Ευχαριστω

Μπορεις να απευθύνεις την ερώτηση σου κατευθείαν στην Lenovo με email η τηλεφωνικά.

http://shop.lenovo.com/gr/el/services-warranty/

http://shop.lenovo.com/gr/el/contact/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση πηρα τηλ αλλα δεν γνωριζουν και δεν μπορω να ξαναπαρω το ρισκο και να πεταω χρηματα,μπορει να πατησει καποιος cmd. Το. netsh wlan show all για να δει αν εχει πιασει και δυκτιο με καναλι 13 Edited by zachar_ias
Link to comment
Share on other sites

το εργαλείο κρατάει την τιμή του, μόλις μου είρθε email προσφοράς και είναι στην τιμή που ήταν και πέρυσι.

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/_LENOVO-MIIX3-10-30-10-1-Quad-Core-1-33-GHz-32GB-80HV0042GM-,99452,480516,1738013.html?langId=-18&et_lid=2131&utm_medium=email&et_cid=753&utm_source=Newsletter&et_sub=1152397&utm_campaign=Intel-2in1-Newsletter-11-6-2015

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Για εξτρα μπαταρια με 17 ευρω το xiaomi powerbank 10.400mAh και πληκτρολογιο της apple το ασυρματο. Με την εξτρα μπαταρια βγαζω συνολο 25 ωρες συνεχης λειτουργιας σε browsing και office ... Αδιανοητη αυτονομια. Προσοχη στην folio θηκη ειναι απαραδεκτη μου εκανε γρατσουνιες στην οθονη στα μαυρα πλαισια δεξια και αριστερα ειδικα μεσα σε τσαντα ωμου τοκανει χαλια ... κουβαλαω θηκη και θηκη για το apply keyboard.
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έσπασε το digitizer ... Ψάχνω κ δεν υπάρχει ... Κάποιος να έχει πάρει το μάτι του ?

Απο ebay που θα μπορούσες να βρεις αλλα PayPal κομμένο πλέον και γενικα αγορές απο εξωτερικό,αρα αναγκαστικα στην αντιπρόσωπια απευθύνεσαι.

Εκτός αν βρεις κανα μαγαζί που κανει επισκευή αλλα υπόψη μπορεις να χάσεις την εγγύηση απο ξένη παρέμβαση μη εξουσιοδοτημένου μαγαζιού.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα δεν ειναι για μενα το Paypal αλλα το οτι ΔΕΝ βρισκου ΠΟΥΘΕΝΑ διαθεσιμο ανταλλακτικο !!! Πρωτη φορα το συνανταω αυτο... πουθενα
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

τι είναι το digitizer ρε παιδιά;

εντάξει βρήκα τι είναι εδώ http://brokeniphone.gr/ti-einai-to-digitizer.html

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει ακόμη η αγορά του ;

Ψάχνω κάποιο tablet για να αντικαταστησει το ipad 3 μου που το χρήσιμοποιουσα για Internet ,YouTube, ereading ...

Τα win10 θα τρέχουν αξιοπρεπως;

Είδα στο θέμα της οθόνης τι λέει σε σχέση με το ipad ;

 

Ευχαριστω

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει ακόμη η αγορά του ;

Ψάχνω κάποιο tablet για να αντικαταστησει το ipad 3 μου που το χρήσιμοποιουσα για Internet ,YouTube, ereading ...

Τα win10 θα τρέχουν αξιοπρεπως;

Είδα στο θέμα της οθόνης τι λέει σε σχέση με το ipad ;

 

Ευχαριστω

Σαν συσκευή σαφώς αξίζει και έχει μία ποιοτική οθόνη.

Τα windows 10 θα τρέχουν το ίδιο αξιοπρεπώς όπως τα τεσταρα στο thinkpad 8 με παρόμοιο πάνω κάτω εξοπλισμό επί μια εβδομάδα

Απλά θέλει μια εξοικείωση παραπάνω διότι το UI έχει υποστεί αρκετές αλλαγές και σε desktop και σε tablet mode και το πως συνεργάζονται τα 2 περιβάλλοντα

 

Αλλά εχε υπόψη ότι Σεπτέμβριο θα βγουν νέα φουρνιά windows tablet με ανανεωμένους CPU-GPU συν USB C κλπ,γενικα δηλαδή ένα next generation προϊόντα με τις τελευταίες τεχνολογικές εξελίξεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την εμπεριστατωμενη απαντηση .

 

Γνωριζεις αν οι νεοι επεξεργαστες θα υποστηριζουν 64bit σε παρομοιες τιμες ( εως 350€) ?

Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πρωτη φορα στα χερια μου tablet με windows και στηριζομαι στην βοηθεια σας.

Εγκατεστησα τον firefox ,αλλα οταν παω να πληκτρολογησω μια διευθυνση web ,το εικονικο πληκτρολογιο δεν εμφανιζεται αυτοματα

και πραπει να το ενεργοποιω εγω απο την γραμμη εργασιων. Το ιδιο συμβαινει και με τον internet explorer οταν τον ανοιγω απο την επιφανεια εργασιας. Ειναι φυσιολογικο αυτο η χρειαζεται καποια ρυθμιση?

Και επισης μια ισως χαζη ερωτηση: οταν γινει αναβαθμιση σε windows 10, το recovery partition θα εξακολουθει να περιεχει τα windows 8.1?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την εμπεριστατωμενη απαντηση .

 

Γνωριζεις αν οι νεοι επεξεργαστες θα υποστηριζουν 64bit σε παρομοιες τιμες ( εως 350€) ?

Λογικά πανω-κάτω εκει θα κυμαίνονται οι τιμες.

Περισσοτερα απο Σεπτεμβριο που θα αρχίσουν να κυκλοφορούν η νεα γενιά windows tablet.

Καλησπερα παιδια. Πρωτη φορα στα χερια μου tablet με windows και στηριζομαι στην βοηθεια σας.

Εγκατεστησα τον firefox ,αλλα οταν παω να πληκτρολογησω μια διευθυνση web ,το εικονικο πληκτρολογιο δεν εμφανιζεται αυτοματα

και πραπει να το ενεργοποιω εγω απο την γραμμη εργασιων. Το ιδιο συμβαινει και με τον internet explorer οταν τον ανοιγω απο την επιφανεια εργασιας. Ειναι φυσιολογικο αυτο η χρειαζεται καποια ρυθμιση?

Και επισης μια ισως χαζη ερωτηση: οταν γινει αναβαθμιση σε windows 10, το recovery partition θα εξακολουθει να περιεχει τα windows 8.1?

Ναι φυσιολογικο ειναι.

Ειναι καθαρά θέμα browser.

Αυτόματη εμφάνιση πληκτρολογίου μονο ο explorer σε metro περιβάλλον βγάζει και ο chrome και σε desktop περιβάλλον.

Το καλό με τον explorer οτι εχει αυτόματη πρόβλεψη λέξεων και ελληνικό όρθρογραφο σε αντιθεση με chrome που δεν εχει τιποτα απο τα 2.

Η αλεπού οχι.

Στο δεύτερο σκέλος της ερώτησης,λογικά ναι θα διατηρήσει το recovery και μαλιστα θα μπορεις να επιστρέψεις πισω αν θες.

Μονο ομως με αναβαθμιση διοτι αμα κανεις clean intstall τα 10 ξεχνάς την δυνατότητα να γυρίσεις πισω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις την οθόνη συνδεδεμένη με το πληκτρολόγιο;

αν ναι, τότε είναι φυσικό λειτουργεί ως laptop.

μόλις όμως αποσυνδέσεις την οθόνη από το πληκτρολόγιο, τότε με το που θα κάνεις τικ με το δάκτυλο στο πεδίο που θέλεις να γράψεις , θα εμφανίζεται και το πληκτρολόγιο.

τουλάχιστον εγώ που δουλεύω τον crome αυτό κάνει.

 

(κουλουβάχατα γίναμε)

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις την οθόνη συνδεδεμένη με το πληκτρολόγιο;

αν ναι, τότε είναι φυσικό λειτουργεί ως laptop.

μόλις όμως αποσυνδέσεις την οθόνη από το πληκτρολόγιο, τότε με το που θα κάνεις τικ στο πεδίο που θέλεις να γράψεις με το δάκτυλο, θα εμφανίζεται και το πληκτρολόγιο.

Σε εμένα στον firefox δεν μου το κανει ουδεποτε.(εκτός αν προστέθηκε σε πρόσφατη εκδοση του firefox που τον τελευταίο τρίμηνο δεν τον χρησιμοποιώ καν ούτε καν σε desktop)

Μονο στους άλλους 2 browser.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για την αμεση βοηθεια.

Οχι δεν το εχω σε συνδεση με το πληκτρολογιο.

Το recovery partition μπορω να το διαγραψω και πως το βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

σε σύγκριση με το acer aspire switch 10 τι λέει?

το miix 3 10 με χάλα λίγο που ειναι μονοφωνικό

 

το switch με χαλά που έχει δικό του φορτιστή οχι usb.

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για την αμεση βοηθεια.

Οχι δεν το εχω σε συνδεση με το πληκτρολογιο.

Το recovery partition μπορω να το διαγραψω και πως το βρισκω?

Θα ελεγα να μην το διαγράψεις η τουλαχιστον να το μεταφέρεις σε κανα usb flash να το εχεις.

Εδω κοιτά για αντίγραφο και διαγραφή μετα,αλλιως αν θέλεις να το διαγράψεις χωρις να πάρεις αντίγραφο,ξέρω μονο έναν τροπο κατα το setup των windows σε περιπτωση που θες να κανεις clean install απο bootable usb.

 

Δεν ξέρω άλλον τροπο που πιθανόν να εχει.

http://windows.microsoft.com/en-gb/windows-8/create-usb-recovery-drive

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

σε σύγκριση με το acer aspire switch 10 τι λέει?

το miix 3 10 με χάλα λίγο που ειναι μονοφωνικό

 

το switch με χαλά που έχει δικό του φορτιστή οχι usb.

Δεν νομίζω να εχει κανενας το switch αρα θα περιορίςτεις σε review και συγκριτικά σε εξωτερικό(YouTube ξένα site,blog,Amazon κλπ)

Η ουσιώδη διαφορά απ οσο ξέρω ειναι οτι το switch υπερτερεί οτι εχει κανονικό πληκτρολόγιο με θύρες usb ενω του Lenovo ειναι στυλ folio/keyborad που μετατρέπεται σε θήκη.

 

Το οτι εχει ξεχωριστό φορτιστή και οχι αποκλειστικό μεσω usb δεν εχει μονο αρνητικά αλλα κα θετικα πχ ελεύθερη η usb να ακουμπήσεις οτι αλλο θες.

 

Αρα τα βάζεις κάτω σε ζυγαριά και αποφασίζεις.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , μετα υην αναβαθμιση σε windows 10 ,στο lenovo απεμειναν μονο 10 gb απο τα συνολικα 32.

Να σημειωσω οτι εσβησα και τον φακελο windowsold που ειχε μεινει μετα την αναβαθμιση.

Τωρα υπαρχουν 2 recovery partition? Ενα με τα windows 8.1 kai το αλλο με τα windows 10?

Και αν ναι, πως μπορω να διαγραψω αυτο με τα windows 8.1?

Link to comment
Share on other sites

Τα πέρασα και εγώ κατευθείαν σε καινούριο mix που πήρα για την γιαγιά μου. Πολύ βολικά για αφή δεν θα έχει ιδιαίτερο πρόβλημα στην εκμάθηση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...