Jump to content

Lenovo MiiX 3


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το συνδεσα με καλωδιο hdmi στην τηλεόραση μου όλα μια χαρά. Επειδη όμως κάποια στιγμή γύρισα τον ήχο στο ταμπλετ ενω διατήρησα την εικόνα στην τηλεόραση απο εκείνη την στιγμή και μέτα δεν μου μεταφέρει ήχο στην τηλεόραση οσο κιαν προσπαθησα. Αποσυνδεσα και επανασυνδεσα το καλώδιο Πήγα στον πινάκα ελέγχου στις επιλογές ήχου και δεν μου εμφανίζει καθόλου την επιλογη HDMI καμια ιδέα; ευχαριστώ

 

Υ.Γ. Ο χώρος στο δίσκο εξανεμίζεται πολύ σύντομα. Προτείνω σε υποψήφιους αγοραστές να προτιμούν την έκδοση με τα 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 646
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά , θέλω να βάλω SIM (COSMOTE ή VODAFONE ή WIND) στο ταμπλετάκι μου για να έχω ιντερνετ παντου.

Μπορώ να βάλω κανονική SIM με αριθμό απο καρτοκινητό; για να έχω και ομιλία; ή απλά θα έχω ιντερνετ και δεν θα μπορώ να μιλάω.

 

ή δεν παίζουν καθόλου αυτές οι SIM με αριθμό για ομιλία , και θέλει τις SIM που μπαίνουν σε στικάκια για τα Laptops;

 

Ευχαριστώ

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε κάρτα απλά προφανώς δεν θα μπορείς να κάνεις κλήσεις (τουλάχιστον χωρίς κάποιο πρόγραμμα που ενδεχομένως μου διαφεύγει).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για USB συνδεσεις διαβασε το post μου εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6026259#post6026259 :)

 

Υπάρχει κάποιο usb hub για ταυτόχρονη χρήση otg και φόρτισης;
Eυτυχως που ηταν μονο 5 posts πιο πανω στην ιδια σελιδα. Γιατι αν ηταν καμια 20 σελιδες πισω ............... :lol:

Το πηρα αυτο που γραφω και δουλευει αν διαβασεις .... :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πω, τραγικός είμαι. Κ να φανταστείς το είχα δει πριν κ μέρες που το είχες ποσταρει...

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Πω, τραγικός είμαι. Κ να φανταστείς το είχα δει πριν κ μέρες που το είχες ποσταρει...
:lol::lol::lol:, δεν πειραζει. Παντως δουλευει και ειναι πολυ βολικο. Οποτε .... ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως κανεις εκκινηση απο usb? Πηγα να του περασω τα 10αρια απο στικακι κ δεν εκανε boot from usb! Απενεργοποιησα κ το secure boot κ παλι τα ιδια!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως κανεις εκκινηση απο usb? Πηγα να του περασω τα 10αρια απο στικακι κ δεν εκανε boot from usb! Απενεργοποιησα κ το secure boot κ παλι τα ιδια!

Υπόψη για να κάνει boot από USB flash πρέπει να είναι διαμορφωμένο σε fat32 όχι ntfs.

Αν είναι σε ntfs αντέγραψε όλα τα αρχεία προσωρινά σε άλλο φακελο,κανε fat32 το στικακι και εκ νεου αντέγραψε τα στο στικακι.

Μέσα από τα windows πας settings-change pc settings-update and recovery-recovery και πηγαίνεις στην τρίτη επιλογή που λέει advanced start up κάνεις μια επανεκκίνηση όπου μέσα θα βρεις μέσα από ένα κατάλογο επιλογών να εκκίνησης από USB.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να απενεργοποιησω το secure boot απο το bios?

Χωρίς όπως έχω αντίστοιχο Lenovo που έβαλα τα 10ρια δοκιμαστικά(thinkpad 8)

Εκτός αν στο miix 3 είναι διαφορετικά που δεν το γνωρίζω.

Περίμενε έως απαντήσει κάτοχος της συσκευής η προχωράς και βλέποντας και κάνοντας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω δημιουργησει bootable στικ με το rufus! Σαν fat32! Προσπαθησα κ μεσα απο τις ρυθμισεις των windows να ξεκινησω απο το στικακι κ απο το bios κ δεν τα καταφερα! Σε αλλο λαπτοπ ξεκιναει κανονικα!
Link to comment
Share on other sites

Εχω δημιουργησει bootable στικ με το rufus! Σαν fat32! Προσπαθησα κ μεσα απο τις ρυθμισεις των windows να ξεκινησω απο το στικακι κ απο το bios κ δεν τα καταφερα! Σε αλλο λαπτοπ ξεκιναει κανονικα!

 

κανε κατι αλλο.κανε ξανα ενα φορματ στο φλασακι. καψε στο κανονικο σου pc το iso . μετα κανε δεξι κλικ και κανε copy paste τα αρχεια οπως ειναι και βαλτα στο φλασακι. επισης πηγαινε στο ταμπλετ ρυθμισεις υπολογιστη και απενεργοποιησε το encryption αν ειναι ενεργοποιημενο.και ξαναδοκιμασε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και επισης κατι αλλο εχεις κατεβασει το σωστο iso?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεται αν πέρνει κάρτα μνήμης 128 gb εκτός απο 64gb??????
Και η εταιρια λεει πως παιρνει μεχρι 64 :shifty: Αρα .... ΑΚΥΡΟΝ !!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...