Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος ΙΙ


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8,1 τρεχω... και απο την ρυθμιση ειναι μονιμα κλειστα τα δεδομενα....

 

γι αυτο δεν αλλαζουμε τα windows...:lol:

Δοκίμασες και soft reset;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3 σοφτ και ενα χαρντ...

τωρα ειμαι στο σταδιο της προσευχης....:)

Μετά θα πας στο στάδιο... ποδοσφαίρου!!! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καποιος να με βοηθησει να αναστησω ενα αριστο 64αρι 1020 παρακαλω?

 

Αθηνα.

 

YΓ. το ανέστησα, όλα καλά. ΘΑ το αφήσω με τα 8.1 μιας που εχω βρεθει και μ ενα 950xl.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.

Προσπαθω να μπω στο store και μου βγαζει το μηνυμα με κωδικο σφαλματος 805a0194.

Καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα παιδακια και καλη χρονια σε ολους...

 

μηπως θυμαται κανεις να μου πει πως τραβαμε screenshot στο υπεροχο τηλεφωνακι μας????

 

το δικο μου μπαινει μια χαρα στο μαρκετ......

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά καλή χρονια σε όλους.

+volume μαζί με power button. για screenshot.

 

Όσο για το store άλλαξα το region και επανήλθε. (για όποιον πιθανόν αντιμετωπίζει ίδιο πρόβλημα)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια γεια σας.

 

Υπαρχει καποιος στην Αθηνα, που να μπορει να μ δανεισει το καλωδιο του 1020 το αυθεντικο?

μηπως καταφερω να το "αναστησω" γι αλλη μια φορα?

 

υποψιαζομαι οτι εχει ξεφορτιστει εντελως και δε μπορω να το κανω να αναγνωριστει από το wdrt για να το επαναφερω.

 

εναλλακτικα, σκεφτομαι να αγοραζα μια νεα μπαταρια για αυτο.

ειναι ευκολη η διαδικασια αλλαγης της μπαταριας του ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....

εχω να σου δωσω μπαταρια απο ενα σπασμενο... βγαζει ανετα 1 ημερα αν δεν παιζεις παιχνιδια.....

αρκει να μπορεις να την αλλαξεις η να τα πας καπου να στα αλλαξουν....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

παιδια καλησπερα,

 

θελω να με βοηθησετε με WP 8.1

1. παιζει το viber?

2. παιζει το instagram

3. παιζει το twitter?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

 

θελω να με βοηθησετε με WP 8.1

1. παιζει το viber?

2. παιζει το instagram

3. παιζει το twitter?

Όλα αυτα στα 10 μόνο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

 

θελω να με βοηθησετε με WP 8.1

1. παιζει το viber?

2. παιζει το instagram

3. παιζει το twitter?

 

1. Ναι

2. 6tag

3. Με πληρωμένο app

http://i3.photobucket.com/albums/y54/agrelaphon/fujikura1_foto_sm.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Lumia 1020: Τελικό αποτέλεσμα, μπροστά από την εποχή του η κάμερα! ;)

https://techmaniacs.gr/huawei-mate-20-pro-vs-nokia-lumia-1020-kai-ta-dyo-me-kamera-40mp-alla-poia-einai-kalyteri/amp/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτή την κάμερα το κρατάω ακόμα έστω κι αν έχει κολλήσει εδώ και καιρό σε headphone mode με αποτέλεσμα να μην ακούγεται το ηχείο του και να το λειτουργώ σε ανοιχτή ακρόαση ή με ακουστικά.

 

Όσο με πληγώνει τόσο με πορώνει γι' αυτή του την κάμερα!

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα,

Γνώριζει κανείς κάποια πηγή απο την οποία μπορούμε να προμηθευτούμε οθόνη γνήσια για το 1020?

Δυστυχώς το εχω παροπλίσει εδω και σχεδόν 2 χρόνια λόγω σπασμένης οθόνης και ψάχνομαι να το επισκευάσω.

Οθόνες βρίσκω πολλές σε ebay και σε διάφορες τιμές, όλες γράφουν "original" αλλά οι περισσότερες φαίνεται να μην είναι καθώς δεν έχουν καν το logo της Nokia επάνω ενω άλλες φαίνεται να έχουν το logo αλλά φυσικά δεν ξέρεις αν οι φωτο είναι αληθινές, αν η οθόνη θα είναι όντως IPS όπως την γνήσια και που θα μπλέξεις...

Μήπως τυχαίνει κάποιος να έχει αλλάξει οθόνη ή να γνωρίζει περισσότερες πληροφορίες για να βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλημέρα,

Γνώριζει κανείς κάποια πηγή απο την οποία μπορούμε να προμηθευτούμε οθόνη γνήσια για το 1020?

Δυστυχώς το εχω παροπλίσει εδω και σχεδόν 2 χρόνια λόγω σπασμένης οθόνης και ψάχνομαι να το επισκευάσω.

Οθόνες βρίσκω πολλές σε ebay και σε διάφορες τιμές, όλες γράφουν "original" αλλά οι περισσότερες φαίνεται να μην είναι καθώς δεν έχουν καν το logo της Nokia επάνω ενω άλλες φαίνεται να έχουν το logo αλλά φυσικά δεν ξέρεις αν οι φωτο είναι αληθινές, αν η οθόνη θα είναι όντως IPS όπως την γνήσια και που θα μπλέξεις...

Μήπως τυχαίνει κάποιος να έχει αλλάξει οθόνη ή να γνωρίζει περισσότερες πληροφορίες για να βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ.

 

Θα πρότεινα καλύτερα μεταχειρισμένο, μιας και οι γνήσιες, αν έμειναν πουθενά ξεχασμένα στοκ, βγαίνουν πιο ακριβές από μεταχειρισμένο...Στην τοπική αγορά κατά καιρούς βρίσκω μέχρι και 50 ευρώ. Ή ψάξε για κανένα με καμένη πλακέτα ή πρόβλημα, ώστε να του πάρεις την οθόνη.

 

Υ.Γ. Δεν έχει IPS LCD, αλλά AMOLED (οπως και το 808) που έχει καθαρό μαύρο και πιο ζωηρά χρώματα από τις LCD οθόνες ;)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μιας και το κατάστημα για WP8.1 κλείνει, βγήκε αναλυτικός οδηγός για W10, αλλά και σχόλια όσον αφορά το τι χάνει κάποιος (π.χ. μονοφωνικός ήχος πια κλπ)

 

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/23707_The_Lumia_1020_and_continuing_.php

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το κατάστημα για WP8.1 κλείνει, βγήκε αναλυτικός οδηγός για W10, αλλά και σχόλια όσον αφορά το τι χάνει κάποιος (π.χ. μονοφωνικός ήχος πια κλπ)

 

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/23707_The_Lumia_1020_and_continuing_.php

 

Νομίζω δεν αξίζει η μετάβαση του 1020 στα 10άρια.

Εγώ τουλάχιστον το δικό μου το 64άρι το έχω φορτισμένο και σε χρήση για κάμερα και για gps σε ώρα ανάγκης αν ξεμεινω από μπαταρία στο android.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν αξίζει η μετάβαση του 1020 στα 10άρια.

Εγώ τουλάχιστον το δικό μου το 64άρι το έχω φορτισμένο και σε χρήση για κάμερα και για gps σε ώρα ανάγκης αν ξεμεινω από μπαταρία στο android.

 

Το πρόβλημα είναι ότι χωρίς το κατάστημα, δεν μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές. Θέλει ολόκληρη ιστορία για ξεκλείδωμα, και πάλι ακόμη και τότε μπορείς να περάσεις μόνο μέχρι 2 εφαρμογές ως απλός προγραμματιστής (με δωρεάν εγγραφή)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...