Jump to content

Sony Ericsson V800i


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nai alla tha xreiastw mhpws eidko kalwdio h me afto pou exei h syskevasia?
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nai alla tha xreiastw mhpws eidko kalwdio h me afto pou exei h syskevasia?

θελεις βαση συγχρονισμου για να διωξεις το "κοκκινου μενου".

γνωμη μου στειλ'το στην 2η λυση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thank you Raver gia thn Vohtheia.

Alla pws tha to steilw.

To 9Volto einai Athina kai egw eimai Thessaloniki.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Thank you Raver gia thn Vohtheia.

Alla pws tha to steilw.

To 9Volto einai Athina kai egw eimai Thessaloniki.

καλυτερα κρατα το οπως εχει γιατι με αυτο που θελεις να κανεις χανεις την εγγυηση.

τωρα αν επιμενεις παρε'τους ενα τηλεφωνο η στειλε e-mail για τα παιρετερω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο το μνημοσυνο του sx1 επρεπε να προχωρησουμε παρακατω.

Ετσι το v800 ηρθε στην κατοχη μου ,απο σποντα βεβαια.Παροτι ειναι τουλαχιστον 6 μηνων δεν διεκρινα καποιο σημαδι φθορας στα πλαστικα του αν και ερχεται απο normal χρηση.Η μονη ελλειψη ειναι το symbian os και οι επιδοσεις της καμερας σε χαμηλο φωτισμο.Ενα ακομα μειον ειναι και η μη δυνατοτητα αναβαθμισης με το συμβατικο καλωδιο.Στο sx1 οχι μονο γινοταν αναβαθμιση αλλα υπαρχουν και πειραγμενα firmware που εξατομικευαν το κινητο σε βαθμο να νομιζεις οτι τρεχει αλλο os.

Σε ολες τις σελιδες του thread δεν εγινε αναφορα πως γινεται αλλαγη ηχου στο sms.Λοιπον κατα 90% γινεται.

Απλα πρεπει να μετατρεψεις το .wav se .amr να προμηθευτεις το se tool και με ενα απλο .txt αρχειο(ω ναι) αντικαθιστας τον ηχο που θες με τον καινουριο.Κατω βεβαια απο την παλια ονομασια.

Επισης επειδη διαβασα αρκετα ελλατωματικα για τον μηχανισμο αρθρωσης του

θα ηθελα να δωσω μερικες συμβουλες ,επειδη ειμαι οπαδος των clamshell.Οταν κλεινουμε το πορτακι δεν χρειαζεται να χτυπαει στην βαση αλλα ''ευγενικα'' το ακουμπαμε.Και φυσικα δεν το ανοιγοκλεινουμε αποτομα και συνεχομενα.Το πρωτο μου κινητο ηταν ενα star-tac και οταν το πεταξα με μεγαλη δυναμη κατω ,η μπαταρια χτυπησε στο ταβανι ,το προστατευτικο της πλατης ξεκολλησε ,αλλα ολο το υπολοιπο συστημα δουλευε κανονικοτητα χωρις ιχνος τζογου-λασκαρισματος.

Τελος επειδη ακουω συνεχομενα μουσικη θα ηθελα να μου γραψει καποιος τις εντυπωσεις του απο το ραδιο handsfree που κυκλοφορει αν ειναι ικανοποιημενος καθως και αν μπορει να αλλαξει τραγουδια απο το χειριστηριο του οταν το τηλεφωνο παιζει mp3

Link to comment
Share on other sites

Επισης επειδη διαβασα αρκετα ελλατωματικα για τον μηχανισμο αρθρωσης του

θα ηθελα να δωσω μερικες συμβουλες ,επειδη ειμαι οπαδος των clamshell.Οταν κλεινουμε το πορτακι δεν χρειαζεται να χτυπαει στην βαση αλλα ''ευγενικα'' το ακουμπαμε.Και φυσικα δεν το ανοιγοκλεινουμε αποτομα και συνεχομενα.Το πρωτο μου κινητο ηταν ενα star-tac και οταν το πεταξα με μεγαλη δυναμη κατω ,η μπαταρια χτυπησε στο ταβανι ,το προστατευτικο της πλατης ξεκολλησε ,αλλα ολο το υπολοιπο συστημα δουλευε κανονικοτητα χωρις ιχνος τζογου-λασκαρισματος.

 

Φίλε μου , δυστυχώς με τον μηχανισμό δεν γίνεται τπτ.

Δεν είναι θέμα χρήσης , στο υπογράφω εγώ , γιατί προσωπικά το χρησιμοποιούσα με μεγάλη προσοχή , αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό...

Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο ,ο μηχανισμός είναι εύθραυστος γιατί στην ουσία τα 2 τμήματα του κινητού(το καπάκι με το σώμα της συσκευής) ενώνονται με αυτό το μαύρο πλαστικό(που περιβάλει την κάμερα)το οποίο απλά κουμπώνει πάνω στα πλαστικά(ούτε βίδα , ούτε τίποτα)Μάλιστα, αν προσέξεις(συμβαίνει σε όλα τα v800 που έχω δεί μέχρι τώρα)αυτό το μαύρο πλαστικό , αν το πιέσεις κάτω δέξια(δεξια από το κεντρικό πολυπλήκτρο)θα δείς ότι έχει και τζόγο.Χάλια , χάλια αδιόρθωτα!!!:( :(

 

Αλλά και αυτό να μην συμβαίνει , αν το καπάκι , ενώ είναι ανοιχτο , το σπρωξεις λίγο ακόμα προς τα πίσω(όχι με δύναμη , απλά ακουμπώντας το στο αυτί σου)θα δείς ότι τρίζει πολύ

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Παιδια για κακη μου τυχη :( αγορασα ενα V800i μεταχειρησμενο.

Ο μηχανισμος που ανοιγει ειναι πολυ χαλαρος και το πορτακι του ειναι πολυ αισχος.

Γινεται να σφιξει και να γινει οκ?:blink:

Εγγυηση δεν υπαρχει.Αν διορθωνεται ποσο περιπου κοστιζει και που?

Σας ευχαριστω!!!

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Παιδια για κακη μου τυχη :( αγορασα ενα V800i μεταχειρησμενο.

Ο μηχανισμος που ανοιγει ειναι πολυ χαλαρος και το πορτακι του ειναι πολυ αισχος.

Γινεται να σφιξει και να γινει οκ?:blink:

Εγγυηση δεν υπαρχει.Αν διορθωνεται ποσο περιπου κοστιζει και που?

Σας ευχαριστω!!!

 

Σίγουρα διορθώνεται.Πήγαινε σε ένα service της se.

Από αυτό το τηλέφωνο 80111810810

θα σου πούν ποιο είναι το κοντινότερο σε εσένα.:)

Πόσο θα κοστίσει δεν έχω ιδέα.:O

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
exei para pollla problimata,kai xalia poiotita kataskeyis,to eixa 1.5 mina kai to allaksa,min kaneis tin anoisia kai to pareis.

exo to kinito afto 1 xrono,den exei svisei sxedon pote apo ti mera poy to pira,epeidei einai epaggelmatiki i sindesi kano pano apo 20 toylaxiston sinomilies ti mera,den exo to pramikro provlima os tora!!!!!!!!

afto poy thathela na rotiso einai an me tin anavathmisi exoyme kapia diafora stin kamera.

thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά! Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

Θέλω να κάνω backup τα μηνύματα (SMS+MMS) από το V800 στο pc μου. Υπάρχει τρόπος; Συγγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί αυτή η ερώτηση αλλά δεν έχω το χρόνο να ψάξω και είναι επείγον :what: :help:

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορεις να το κάνεις με το πρόγραμμα MyPhoneExplorer το οποίο μπορείς να το κατεβάσεις απο εδώ--->
http://www.fjsoft.at/en/

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδία.:D :D Το κινητό το έχω εδώ και έναν χρόνο, και θέλω να βγάλω το menu της Vodafone. Μήπως μπορεί καποιος να με βοηθήσει?????Επίσης μπορείτε να μου πείτε κανένα καλό πρόγραμμα για το κινητό???????????????:confused: :confused:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε μια βόλτα απο εδώ-->
http://9volto.gr/catalog/default.php

να δεις.Όπως είπα και πιο πάνω υπάρχει το MyPhoneExplorer,δες το link λίγο πιο πάνω. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω παραγγήλει την πίσω πρόσοψη του κινητού παραπάνω από ένα μήνα... όταν πήγα και ρώτησα, μου είπαν οτι δεν υπάρχουν κομμάτια γιατί το κινητό έχει σταματήσει να κυκλοφορεί... είναι λογικό???
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγήλει την πίσω πρόσοψη του κινητού παραπάνω από ένα μήνα... όταν πήγα και ρώτησα, μου είπαν οτι δεν υπάρχουν κομμάτια γιατί το κινητό έχει σταματήσει να κυκλοφορεί... είναι λογικό???

λογικο μου ακουγεται..αλλα αμα ψαξουν σε ολα τα SE τις Ελλαδας θα βρουν stock ανταλλακτικα,αλλιως θα αναγκαστεις να την παραγγειλεις απο εξω...η να παρεις ενα τηλεφωνο εδω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Exw ena sony ericcson V800 kai thelw na tou perasw mesa kapoia mp3 !ta pernaw kanonika alla den boro na ta valw san ixous klisis giati leei prepei na einai drm! ta kanw drm alla meta leei oti den dexete i siskeui auta ta arxeia!auto to kanw me to kalodiaki pou exo pou sindeei to kinito me usb! otan apla vazw tin memory card se ena reader ta pernei kanonika! ti boro na kanw?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γειά σας παιδιά!!!!!:D :D Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω τα mp3 ως ήχους κλήσης στο V800??????????? :confused: :confused:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!!!!!:D :D Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω τα mp3 ως ήχους κλήσης στο V800??????????? :confused: :confused:

Καλημερα.--->DRMpackager ( ΜΡ3 σε VF live ).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το V 800 ενός φίλου που χάνει το σήμα του μόλις το ''διπλώσει''.Το τηλέφωνο είναι vodafone live και είναι ρυθμισμένο σε 2g δίκτυο (βέβαια το ιδιο πρόβλημα δημιουργεί και σε 3g δίκτυο).Τί μπορεί να φταίει ?Αν το πάμε στο service της SE και μας πουν για αναβάθμιση,υπάρχει τρόπος τα πολλά μηνύματα-φωτογραφίες που εχει επάνω του το κινητό να μην χαθούν?Πως βλέπουμε το firmware της συσκευής?

Ευχαριστώ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω το V 800 ενός φίλου που χάνει το σήμα του μόλις το ''διπλώσει''.Το τηλέφωνο είναι vodafone live και είναι ρυθμισμένο σε 2g δίκτυο (βέβαια το ιδιο πρόβλημα δημιουργεί και σε 3g δίκτυο).Τί μπορεί να φταίει ?Αν το πάμε στο service της SE και μας πουν για αναβάθμιση,υπάρχει τρόπος τα πολλά μηνύματα-φωτογραφίες που εχει επάνω του το κινητό να μην χαθούν?Πως βλέπουμε το firmware της συσκευής?

Ευχαριστώ

Καλησπερα.>*<<*<* ( Δεξιά-αστέρι / αριστερά , αριστερά-αστέρι / αριστερά-αστέρι ) εμφανίζει ένα κρυφό μενού με διάφορες επιλογές .

με την αποδειξη αγορας του κινητο θα πατε σε ενα sony ericsson service point και θα το αφησετε ειτε για αναβαθμιση,ειτε για επισκευη! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!!:D :D Ο ξάδερφός μου, άλλαξε κάτι στο προφίλ του κινητού(V800) και και παίρνει τα mp3 σαν ήχους κλήσης, χωρίς να είναι τα mp3 drm!!!!!!!!!!!!!!:D :D
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!!:D :D Ο ξάδερφός μου, άλλαξε κάτι στο προφίλ του κινητού(V800) και και παίρνει τα mp3 σαν ήχους κλήσης, χωρίς να είναι τα mp3 drm!!!!!!!!!!!!!!:D :D

 

mhpws to ekane anabathish??alliws den ekshgeite.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...