Jump to content

Sony Ericsson V800i


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΝΑΙ ΒΡΕ ΔΕ ΤΑ ΕΜΑΘΕΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΗΣΤΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΙΑΠΩΝΙΚΑ ΚΟΛΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗ ΔΙΣΚΕΤΑ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΕΣΣΗΜΕΡΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ Κ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΤΙ!!! ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΗΘΕΛΑ ΤΟ Ζ800 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ VODAPHONE ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΑΙ ΝΑ ΕΞΑΡΓΗΡΩΣΩ ΜΙΑ ΕΠΙΤΑΓΗ ΑΠΟ ΤΟ POINTMANIA ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΕΤΣΙ Η ΔΥΜΟΙΡΗ ΠΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα σε ολους. Σκεφτομαι να παρω την επιδοτηση και να αλλαξω συσκευη. Τωρα εχω το Siemens SX1. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα το εχω σχεδον 2 χρονια. Σκεφτηκα

λοιπον το V800 που μου δινει η Vodiafone, αλλα διαβαζω πολλα παραπονα πιο πανω. Τελικα να το παρω ή μια χαρα ειμαι με το SeXy μου και με αυτο να μεινω? Εσεις που το εχετε τι λετε? Thanks εκ των προτερων.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο κανα δίμηνο επιτυχούς λειτουργίας , άρχισε και εμένα το V800 να κάνει τις $@#%!$ του :X . Ξαφνικά δεν κάνει καλή λήψη σήματος και το πιο τρελό είναι οτι όταν κλέινεις το καπάκι τότε χάνει το σήμα σχεδόν εντελως!!! Ουσιαστικά μόνο με ανοικτό καπάκι έχει αποδεκτό σήμα!!

 

Με κάνα update απο το site της ericsson λέτε να διορθωθεί ??

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο κανα δίμηνο επιτυχούς λειτουργίας , άρχισε και εμένα το V800 να κάνει τις $@#%!$ του :X . Ξαφνικά δεν κάνει καλή λήψη σήματος και το πιο τρελό είναι οτι όταν κλέινεις το καπάκι τότε χάνει το σήμα σχεδόν εντελως!!! Ουσιαστικά μόνο με ανοικτό καπάκι έχει αποδεκτό σήμα!!

 

Με κάνα update απο το site της ericsson λέτε να διορθωθεί ??

 

 

Nomizw oti to firmware pou exeis einai provlhmatiko. Kane ena update apo to site tis ericsson kai 8a dior8o8ei kata pasa pi8anotita.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω την R 1S025.

Μιας και είναι VFlive υπαρχεί πρόβλημα για να γίνει update απο το site???

Επίσης με το update οτι έχεις στο κινητό χάνονται η δεν τα πειράζει??

 

Thanx

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

An exeis afto to firmware tote den yparxei provlhma firmware giati kai egw to idio exw kai den exw kanena problhma. Einai mallon kai to teleftaio firmware. Den yparxei problhma apo to site tis SE gia update. GInete kanonika. Alla egw 8a sou protina na to pas gia service.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το περίεργο!! Επειδή είναι το τελευταίο firmware, γιατι το κάνει αυτο το πρόβλημα με το σήμα ετσι ξαφνικά?? Η πλάκα είναι οτι και η κοπέλα μου έχει το ίδιο κινητό με την παλία firmware και έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την λήψη, αυτό που εμφάνισε ξαφνικά και σε εμένα.Οπότε για αυτό σκέφτηκα κατευθείαν το update. Λες επειδή εχτές έφαγε μια τουμπα να έβγαλε αυτο το πρόβλημα ετσι ξαφνικά? :wacko:

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

poli pi8anon. Gia afto panto gia service. Pantws ta prwta kinita V800 eixan tetoio provlhma. Alla to diko sou afou epese.. exei k to teleftaio firmware.............

 

Panto gia service gia na min psaxnese...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το περίεργο!! Επειδή είναι το τελευταίο firmware, γιατι το κάνει αυτο το πρόβλημα με το σήμα ετσι ξαφνικά?? Η πλάκα είναι οτι και η κοπέλα μου έχει το ίδιο κινητό με την παλία firmware και έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την λήψη, αυτό που εμφάνισε ξαφνικά και σε εμένα.Οπότε για αυτό σκέφτηκα κατευθείαν το update. Λες επειδή εχτές έφαγε μια τουμπα να έβγαλε αυτο το πρόβλημα ετσι ξαφνικά? :wacko:

Ίσως έπαθε τίποτα ο πομποδέκτης από την τούμπα.

Όμως πήγαινέ το για service και πες τους το πρόβλημα, αλλά μην αναφέρεις για την πτώση...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

kanenas tropos xoris to drm na paizoun ta mp3 pou exo mesa san ringtones?

myi.gr

Φτιάξτε αυτό το "Τροποποίηση υπογραφής" ούτε εικόνα δεν μπορούμε να βάλουμε, έλεος 1 ώρα παλεύω" using safari.:mad:

iPhone 3G Pwned | Mac Pro 2.8 8core/6GB RAM/8 TB HDs/8800 NVIDIA | MacBook Pro 15 unibody |

Link to comment
Share on other sites

an to kaneis Z800i tote mporeis na kaneis oti 8es. Xwris omws na einai Z800, kai xwris to DRM den mporeis na ta valeis ixous kliseis.

 

(Ektos an meso Vodafone Live! 3G katevaseis ena mp4 pou 8eleis, tote to kanei energopoihsh kai mporeis).

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΕΛΛΗΔΑ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΗΧΟΥΣ ΚΤΛ ΓΙΑ V800????????????????

Take a look. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρηστω να σαι καλα. Τελευταια μου μερα σημερα στη δουλεια και εχω κεφια αυριο φευγω κερκυρα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εχθές έχασα τη πίσω πρόσοψη από το v800 μου.Τώρα το πώς ούτε εγώ το ξέρω απλώς πρέπει να τραβήχτηκε μάλλον όταν έβγαζα το κινητό από την τσέπη.Υπάρχει κάπου σε κάποιο κατάστημα να το βρώ ρώτησα την SE και μου είπαν πως δεν το πουλάει κανείς...Βοήθεια plz
......
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εχθές έχασα τη πίσω πρόσοψη από το v800 μου.Τώρα το πώς ούτε εγώ το ξέρω απλώς πρέπει να τραβήχτηκε μάλλον όταν έβγαζα το κινητό από την τσέπη.Υπάρχει κάπου σε κάποιο κατάστημα να το βρώ ρώτησα την SE και μου είπαν πως δεν το πουλάει κανείς...Βοήθεια plz

 

kai mia kai to efere i koyventa me ton filo edw poy milage gia tsepi klp...vlepo sinexeia parapona gia kapakia,gia simata poy xanonte otan kleinei to portaki klp..re pedia aftoy toy typou ta tilefona den einai gia-tsepata-!!!!mia,dio,pente,deka stin tsepi mazi me ta analoga akrovatika epomeno einai na ta peksoyn oxi mono ta portakia alla kai olokliro to tilefono!!!skeftite ligo tis strevloseis kai tis mixanikes kataponiseis poy dexete to amoiro kai istera peite moy an prepei na vgalei provlima i oxi!!!! :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν καταλαβα ποτε κατι, δινουμε 400 τοσα ευρω και δεν δινουμε αλλα 10 για μια θηκη και το χειροτερο αλλα 5-6 για ενα ρημαδι ακουστικο... και τους βλεπω στα αυτοκινητα με 140 και το τηλεφωνο στο χερι... :mad: σκετη δολοφονοι...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει και πιο παλια αλλα δυστηχως δεν ελαβα καμμια απαντηση. Για δειτε το παρακατω προβλημα:

Πριν λιγες μερες εγκατεστησα τα προγραμματα του V800 αλλα αντι να συνδεσω το δικο μου τηλ συνεδεσα πρωτη φορα ενος φιλου μου. Ολα καλα με εκεινο. Απο τοτε ομως δεν συνδεετε το δικο μου. Εκανα απεγκατασταση αλλα τπτ. Ξερει κανενας καμμια λυση;

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει και πιο παλια αλλα δυστηχως δεν ελαβα καμμια απαντηση. Για δειτε το παρακατω προβλημα:

Πριν λιγες μερες εγκατεστησα τα προγραμματα του V800 αλλα αντι να συνδεσω το δικο μου τηλ συνεδεσα πρωτη φορα ενος φιλου μου. Ολα καλα με εκεινο. Απο τοτε ομως δεν συνδεετε το δικο μου. Εκανα απεγκατασταση αλλα τπτ. Ξερει κανενας καμμια λυση;

Αμεση απάντηση στο πρόβλημά σου δεν έχω, είχα όμως παρόμοια προβλήματα και τάχα λύσει με μπακάλικους αλλά αποτελεσματικούς τρόπους:

 

1. Τον παλιό καλό καιρό, η κοινή σουίτα των t65/t68/t610 δεν δούλευε όταν άλλαζες συσκευή κι επέλεγες "προσθήκη συσκευής στις υπάρχουσες". Ηθελε "αντικατάσταση συσκευής".

Δεν έχω πιά το V800 και δεν θυμάμαι αν περνούσε από την επιλογή συσκευής ή το βρίσκει αυτόματα καθώς είναι ειδικά γραμμένη γι αυτό και δεν συνεργάζεται με άλλα SE. Αν ναί, όταν βρίσκει V800, διάγραψέ το και βάλε το να κάνει νέα αναζήτηση.

 

2. Η σουίτα του v800 κι αυτή του z1010, ενώ δούλευαν μια χαρά σε pc που δεν υπήρχε άλλη εφαρμογή για κινητό, έκαναν διάφορα περίεργα όταν ήταν στημένες ταυτόχρονα.

Από τότε, έστησα κι εγώ μια Virtual machine με τη σουίτα του καθενός (αργότερα και του s700, του sx1 και του p910). Οταν τελειώνει η δουλειά αποθηκεύω τη VM σ' ένα DVD-RW κιόταν την ξαναχρειαστώ, τη φορτώνω από κει. Η διαδικασία δεν κρατάει ούτε ενα-δυό λεπτά.

Αν δεν βρεις άλλη λύση, στήσε τα προγράμματα του V800 σε VM, δεν νομίζω ότι θα ενοχληθεί από την παλιά εγκατάσταση.

 

Καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει και πιο παλια αλλα δυστηχως δεν ελαβα καμμια απαντηση. Για δειτε το παρακατω προβλημα:

Πριν λιγες μερες εγκατεστησα τα προγραμματα του V800 αλλα αντι να συνδεσω το δικο μου τηλ συνεδεσα πρωτη φορα ενος φιλου μου. Ολα καλα με εκεινο. Απο τοτε ομως δεν συνδεετε το δικο μου. Εκανα απεγκατασταση αλλα τπτ. Ξερει κανενας καμμια λυση;

gia des ligo sto phone conections mipos paizei kati me tis com i mipos to tilefono soy den einai sti lista?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,χθες πήρα το v800.Σήμερα ήθελα να βάλω σαν ringtone τα mp3 που έχω.Διάβασα το forum και κατέβασα το DRM.Επίσης διάβασα κάποιες πληροφορίες πως να κάνω την διαδικασία αλλά δεν τα κατάφερα.Μόλις κατεβάσω το πρόγραμα πρέπει να το ανοίξω,αλλά πως;;;;Ο υπολογιστής μου δεν μου προτείνει κάποιο πρόγραμμα για να το ανοίξω.Το ανοίγει με windows media player με αποτέλεσμα να μην το αναγνωρίζει.Πως θα το ανοίξω;;;PLS ζητάω την βοήθεια σας!!Μετά σε περίπτωση που λύσω τα προβλήματα αυτά,μπορεί να μου πει κάποιος εάν μπορώ να χρησημοποιήσω mp3 πάω απο 30'';;;PLS ΒΟΗΘΕΙΑ!! :cry: :cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ok,το έλυσα το πρόβλημα.Κατέβασα και απο αλλού το DRM και αυτή τη φορά είχε και το instal του.Θέλω να ρωτήσω εάν ξέρει κάποιος κανένα free πρόγραμμα για να "κόβεις"τα mp3??(Δηλαδή Πχ να φτιάχνεις καινούρια mp3 μόνο με το ρεφρέν του τραγουδιού ή να είναι τα πρώτα 20'' του τραγουδιού κτλ) και εάν ναι που μπορώ να το βρω?? :cry: :rolleyes: Ελπιζω να καταλάβαται τι εννοώ. :) :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...