Jump to content

Sony Ericsson V800i


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

na se rotiso kati . Ta arxeia .jar pos ta kanv na paizoyn sto V800 ?

Τα περνας στο κινητο σου και τα κανεις install. Ειτε μεσω b.t. ειτε μεσω ενος card reader στην Memory Stick. (τα αναγνωριζει αμεσως δηλαδη)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

εχω να γραψω κατι χρονια και τωρα που πηρα ενα κινητο της προκοπης νομιζω οτι ειναι καιρος.

 

Δυστηχως ξεκιναω με καποιο προβλημα.

 

Εχω το V800 απο ενα φιλαρακο και προσπαθω να βαλω Wap.

 

ΑΦου με επεισαν απο την εξυπηρετηση για το Wap Advanced εστειλα μυνημα στο 1651, αποθηκευσα ρυθμισεις και μου ηρθε το μυνημα ενεργοποιησης.

 

Δυστηχως ομως παρολα αυτα οτι και να κανω, με το που παταω να μπω οπουδηποτε (mycosmos, klp) μου βγαζει αποτυχια συνδεσης μετα απο ενα κλασμα του δευτερολεπτου.

 

Μπορει να με βοηθησει καποιος?

 

Παρολο την καλη τους διαθεση στην Cosmote δεν βρηκαμε το προβλημα.

 

ΥΓ : Σε wap απλο μπαινω κανονικά.

 

ΥΓ2: Εχω επιβεβαιωσει ολες τις ρυθμισεις....

 

ΥΓ3 : Exv balei antistoixo topik kai sto cosmote...

 

Please help!!!

 

Thanx...

Link to comment
Share on other sites

nai ta pernaw sto m.s. alla den ta kanei egkatastash alla ta blepei sketa arxeia kai mporo mono na ta steilo me mms b.t. k.t.l.

Δεν χρειαζεται να αποσυμπιεσεις το αρχειο! Το περνας ως εχει...

Π.Χ. ονομα.jar το κανεις οπως ειναι copy στην Μ.S.

 

@Amstrad το κινητο (αν μιλας για το V800) ειναι στην Vodafone Live εκδοση. Λογικα γιαυτο δεν εχεις προσβαση στο wap της Cote.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το εφτιαξα μονος μου για οποιον ενδιαφερεται , απενεργοποιεις το "GSM & 3G " και κρατας μονο το GSM καπου στις ρυθμισεις για τα δικτυα...

 

Δεν ξερω τι εφταιγε ισως οτι η καρτα sim μου δεν ειναι 3G...

 

Τι να το κανω ομως που μου ρουφηξε το αιμα μονο και μονο απο το browsing.

 

Κατεβασα και ενα sms kai εδεσε το γλυκό...

 

Παρατηρησα οτι δεν δειχνει το V800 μετρητη kbs. Υπαρχει καποιος τροπος?

Link to comment
Share on other sites

Ψιλομάπα το v800 νομίζω τελικά. :( το έχω 6 μήνες και το πορτάκι βγήκε off. :cry: Το φτιάξανε βέβαια με την εγγύηση, :O αλλά έχω ξενερώσει.....

μπορεί να μου πει κάποιος πώς μπορώ να ανοίξω ένα θέμα συζήτησης??? :blink:

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Ψιλομάπα το v800 νομίζω τελικά. :( το έχω 6 μήνες και το πορτάκι βγήκε off. :cry: Το φτιάξανε βέβαια με την εγγύηση, :O αλλά έχω ξενερώσει.....

μπορεί να μου πει κάποιος πώς μπορώ να ανοίξω ένα θέμα συζήτησης??? :blink:

πάλι καλά!!αφού το καπάκι αντεξε 6 μήνες!και στο εφτιαξαν με την εγγύηση!

εμένα μεσα σε 2,5 μήνες τα εφτυσε το καπακι!το πηγα service stin dodekannisoυ και μου ζητούσαν 80 ευρώ για να το κάνουν!!!!!!! :(

40 για τον μηχανισμο μου λένε και 40 για να αλλαχτει και το καπακι απο πάνω!

για να ανοίξεις νέο θέμα σε καθε σελιδα που μπαινεις στο foroum εχει πανω αριστερα ΝΕΟ ΘΕΜΑ κανεις κλικ και ανοιγεις!

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΕΛΛΗΔΑ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΗΧΟΥΣ ΚΤΛ ΓΙΑ V800????????????????

 

 

http://www.zedge.no

http://www.mobile9.com

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω ορισμενες ερωτησεις περι του κινητου.το χω 5μηνες περιπου.

 

1)πως μπορω να κανω format?κ στις 2memory

2)μου παθαινει το εξης αρκετες φορες:ενω ειναι ανοιχτο κ εχει full σημα με παιρνουν κ λεει πως το εχω κλειστο.ξερετε τι φταιει?

3)ορισμενες φορες κλεινει μονο του(με full μπαταρια).ξερετε γιατι?

4)εχω καποια βιντεο μεσα στην memory card αλλα οταν το συνδεω με το pc μου δειχνει τον φακελο βιντεο αδειο.τι φταιει?

5)πως μπορω να κανω back up στον τηλ.καταλογο στο pc μου κ τα sms μου?

6)που θα βρω εφαρμογες για το κινητο?

7)δεν ειναι λιγο απογοητευτικη η αναλυση για τα δεδομενα του?περιμενα καλυτερα πραματα...

Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

gia 4 fora to v800 stin s/e.mapa telios apo sima mexri to portaki,to exo 6 mines kai sta xeriamoy to poli na exei doylepsi kanena mina.ti na kano re paidia,mpori kapios na me voithisi? :( :( :( :(

προσπαθησε να απαιτησεις αντικατασταση με πατημα τις συνεχομενες βλαβες ;) αλλα και να στο αντικαταστησουν μην νομιζεις οτι και το νεο θα ειναι πιο καλο....το τηλεφωνο ειναι μαπα απο κατασκευης :mad:

βαλε λεφτα και τρεχα παρε κατι αλλο.....πες οτι τα εχασες τα λεφτα που εδωσες για τον τενεκε :) :cool:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να απαιτησεις αντικατασταση με πατημα τις συνεχομενες βλαβες ;) αλλα και να στο αντικαταστησουν μην νομιζεις οτι και το νεο θα ειναι πιο καλο....το τηλεφωνο ειναι μαπα απο κατασκευης :mad:

βαλε λεφτα και τρεχα παρε κατι αλλο.....πες οτι τα εχασες τα λεφτα που εδωσες για τον τενεκε :) :cool:

symfono apolitos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

to tilefono einai mapa!!xalia poiotita kataskeyis!ola xalia!

Link to comment
Share on other sites

re pedia antalaksa to palio mou kinito me to V800 alla den ixe mesa to cd... piga sto site tis SE katebasa ena file manager kai ta USB drivers kai tora to file manager mou anagnorizei mono tin esoteriki mnimi xoris na dixnei fakelous kai na me afini na peraso arxeia kai to kinito anagnorizete san removable disk apo to pc kai an balo ena mp3 den to diabazei meta to kinito ... kserete pou mporo na bro to pc suite pou ixe mesa to cd tou V800????
HONDA-TECH.gr
Link to comment
Share on other sites

simera to edwsa gia service.gia ta gnwsta tou provlimata(portaki,kerea),gia anavathmisi firmware k oti mou kleinei mono tou sta kala ton kathoumenon.aksizei pantws to kainourgio firmware?exei parousiasei provlimata?poies i diafores?
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

re paidia moy kanan antikatastasi sto v800 alla otan to anixa eixe kati alloy arithmoys sto katalogo kai ena asxeto vinteaki poy eixan travixei.malon to eixe kapios allos.ti kano se ayti ti periptosi?mipos na pao na gremiso kanena katastima?moy exoyn spasi na nevra,meta apo 4 poy to estila gia servis moy estilan allo kinito alla oxi kenoyrio,einai kapioy alloy :mad: :mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω ρε παιδιά?

εγώ πήγα το τηλέφωνο φια αναβάθμιση και με το καινούριο λογισμικο μπορει να παίξει mp3 αρχεία σαω ήχους κλήσης(χωρίς να χρειάζεται το DRM package) :blink: :blink: κουφό ε???????

το τελευταίο λογισμικό που έχω τώρα είναι το R1AF005.

Το μενού εξακολουθεί να είναι vodafone live :worry:

Απίστευτο :w00t: :w00t: :w00t:

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κάνω update το firmware μέσω της Σελίδας της SE και μου είπε οτι δεν υπάρχει καινούργια έκδοση (δηλαδή αυτή που λες)...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κάνω update το firmware μέσω της Σελίδας της SE και μου είπε οτι δεν υπάρχει καινούργια έκδοση (δηλαδή αυτή που λες)...

Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα και ζήτα αυτό το λογισμικό,δεν μπορεί ,θα το έχουν.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

k gw tou kana update to firmware,ap'oso thimame tin idia ekdosi mou evalan k mena (R1AF005) alla den dokimasa na valw mp3 ws ixous klisis xwris drm.doganos,se opoia antiprosopia k na pas tis sony ericsson tha sou kanoun anavathmisi k an eisai k mesa stin egiisi tha stin kanoun tzaba.
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

meta apo apistefti taleporia kai xontro xosimo moy ipan na moy dosoyn mia allh siskevi ektos apo s/e kai sigekrimena v800.moy eipan oti isaxia siskevi einai to sharp 703.mipos xeri kaneis ti soi kinito einai ayto i na moy protini kapio allo?voithiste ligo tin katastasi giati den tin palevo allo :mad: :mad: :mad: :mad: :X
Link to comment
Share on other sites

mike koita edw gia to sharp:http://www.sharp-phone.com/products/model.php?countryid=1&modelcountryid=24

den kserw an einai kalitero pantws an prokeite na se talaiporisi ligotero apto v800 tote allakse to.k mia erwtisi:EINAI POTE DINATON SE OPOIODIPOTE KINITO NA SOU KANOUN ANAVATHMISI LOGISMIKOU K NA MIN DIAGRAFEI TPT(epafes,sms,ktl) K OI RITHMISEIS NA MEINOUN IDIES????

Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...