Jump to content

Sony Ericsson V800i


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3η μερα σημερα με αρκετη ενασχοληση αλλα η μπαταρια δεν μασαει.Ακομα να μου σβησει.Γενικα μεχρι τωρα το κινητο μου εχει αφησει αριστες εντυπωσεις σε ολους τους τομεις.Αφου τοσες μερες δεν εχω ανοιξει το ρ900 καθολου.Ευγε SE :p

ΤΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΠΙΣΩ

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ

ΚΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια προσεξτε ομως την πλοηγηση στο vodafone live ....

Οπυ αναφερεται αγορα και υπαρχει χρεωση ...μακρια....

Π.Χ ενω οταν μπαινω στοvodafone live απο το v800 κ μου λεει οτι μπορω να διαλεξω 1 απο 5 παιχνιδια δωρεαν, οταν αω να το κατεβασω μου λεει οτι στοιχιζει 5€ !!!!!

Πηρα το 1830 και ουτε κ αυτοι ξεραν τι να μου πουνε και ειπανε οτι θα προωθησουνε το θεμα στην τεχνικη υπηρεσια...

Οσοι λοιπον προβηκατε σε τετοιες αγορες παρτε τηλεφωνο την εξυπηρετηση πελατων της voda και ρωηστε τι θα γινει ...και απαιτηστε την αφαιρεσει οποιασδηποτε χρεωσεις εχει γινει μεσω vodafone live ...

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dumspirospero28 (25 Νοέ. 2004 , 10:15)

 

3η μερα σημερα με αρκετη ενασχοληση αλλα η μπαταρια δεν μασαει.Ακομα να μου σβησει.Γενικα μεχρι τωρα το κινητο μου εχει αφησει αριστες εντυπωσεις σε ολους τους τομεις.Αφου τοσες μερες δεν εχω ανοιξει το ρ900 καθολου.Ευγε SE :p

 

Όντως και εμένα μου έκανε εντύπωση η μπαταρία! Ίσως και καλύτερη από το κ700. Το φόρτισα στο τέλος της 2ης μέρας χωρίς να έχει ανάψει κόκκινο λαμπάκι! Εννοείται ότι τις 2 πρώτες μέρες το ξέσκισα στα downloads, video calls με τον msk κλπ!

Πάντως δεν ξέρω αν έχετε παρατηρήσει ότι όταν χρησιμοποείται το 3g ζεσταίνεται αρκετά το πίσω μέρος! Συμβαίνει σε κάποιον άλλο?

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG

Παιδια προσεξτε ομως την πλοηγηση στο vodafone live ....

Οπυ αναφερεται αγορα και υπαρχει χρεωση ...μακρια....

Π.Χ ενω οταν μπαινω στοvodafone live απο το v800 κ μου λεει οτι μπορω να διαλεξω 1 απο 5 παιχνιδια δωρεαν, οταν αω να το κατεβασω μου λεει οτι στοιχιζει 5€ !!!!!

Πηρα το 1830 και ουτε κ αυτοι ξεραν τι να μου πουνε και ειπανε οτι θα προωθησουνε το θεμα στην τεχνικη υπηρεσια...

Οσοι λοιπον προβηκατε σε τετοιες αγορες παρτε τηλεφωνο την εξυπηρετηση πελατων της voda και ρωηστε τι θα γινει ...και απαιτηστε την αφαιρεσει οποιασδηποτε χρεωσεις εχει γινει μεσω vodafone live ...

 

Είναι γνωστό ότι κατά την περίοδο που είναι δωρεάν η χρήση του vodafone Live δικαιούσαι 3 ήχους και ένα παιχνίδι δωρεάν.. το τί ακριβώς είναι δωρεάν φαίνεται άλλωστε κάθε φορά που πάμε να κάνουμε download. Aν είναι δωρεάν βγάζει μήνυμα για μηδενικό κόστος...

 

Αυτό που με απασχολεί είναι αν υπάρχει χρέωση για πλοήγηση εκτός vodafone live ή για χρήση ως modem! Ξέρει κάποιος περισσότερα;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

h xrevsh pou anafeo einai se paixnidi pou proteineta apo to idio to vodafone live os dorean.... p.x crash sanity formula

 

H syndesh me internet plhronete dystyxos

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

παντως να αναφερω οτι τα κομματια που ηρθαν εδω στο ηρακλειο σε καποια καταστηματα εχουν γινει σκονη το θελει και το ζηταει το κινητο αυτο ο κοσμος τουλαχιστον απ οσα 3g εχω δει αυτο μου αρεσε πιο πολυ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν έχει ανταλλάξιμες προσόψεις?

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SuperBilly16V (25 Νοέ. 2004 , 19:23)

 

Ξέρουμε αν υπάρχει ή αν θα βγει κάποιο firmware update για το v800?

 

 

Πρός το παρόν δεν έχει βγεί κάποιο firmware update αφού η συσκευή δεν κυκλοφορεί πάρα λίγες μέρες στην αγορά,αλλά μελλοντικά σίγουρα θα υπάρξει!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R_1 (24 Νοέ. 2004 , 16:12)

 

Παιδιά πως κάνουμε εγγράφή τηλεφωνικής συνομιλίας;

 

Επίσης γνωρίζετε αν μπορούμε να βγάλουμε το Vodafone Live menu της συσκευής ή να την χρησιμοποιήσουμε και σε άλλα μη 3G δίκτυα, π.χ. Cosmote ;

george cc
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουμε να βγαλουμε το vodafone live menu, απλα γιατι δεν υπαρχει αλλο διαθεσιμο ..το τηλεφωνο βγαινει προς το παρον μονο για τη vodafone ...ισως στο μελλον ...

 

GIA TON ICEMAN :

 

Ναι οντως μερικες φορες ζεσταινετε ...οπως κ ολα τα 3G νομιζω...

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος george cc (26 Νοέ. 2004 , 00:59)

 

Επίσης γνωρίζετε αν μπορούμε να βγάλουμε το Vodafone Live menu της συσκευής ή να την χρησιμοποιήσουμε και σε άλλα μη 3G δίκτυα, π.χ. Cosmote ;

 

Εγώ το δουλεύω με απλή sim της cote και πηγαίνει ρολόι.Όμως το πισινό κάλυμμα της μπαταρίας, είναι βρε παιδιά αίσχος, ούτε σε παιχνιδάκι κινητό δεν βάζουν τέτοιο.ΝΤΡΟΠΗ!!!

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr (26 Νοέ. 2004 , 12:42)

 

Εγώ το δουλεύω με απλή sim της cote και πηγαίνει ρολόι.Όμως το πισινό κάλυμμα της μπαταρίας, είναι βρε παιδιά αίσχος, ούτε σε παιχνιδάκι κινητό δεν βάζουν τέτοιο.ΝΤΡΟΠΗ!!!

 

 

prwth fora xrhsimopoieies kin. ths se? An eixes to t610 8a katalavewnes giati to xrhsimopoioun..(einai an8ektikotato kai den xarazetai eykola (px sto t610 to ashmi meros tou kinhtou einai full se grammes enw to mauri a8ykto)

 

btw to tsimpisa kai egw shmera...phra kai mia 3g karta gia to 3g ths voda mias kai exw syndesh cosmote...

8a thn energopoiuhsw kai 8a grapsw entypwseis

 

To kinhto mamaei kai dernei pantws....

 

p.s. ante na anoixei to section me tra games gia to v8oo..

ti paixnidia paizei?

Επισκεφθείτε το briefcase μου για παιχνίδια/εφαρμογές/themes για το Sony Ericsson V800

 

Check it Out

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προσεχώς "νέου" στον κόσμο της SE (χρήστης NOKIA εδώ και πολλά χρόνια και κάτοχος 6600)

Επιεδή φοβάμαι λίγο το πολιτισμικό σοκ της αλλαγής αλλά με έχει "ψήσει "πολύ άγρια το V800...... σε σύγκριση με το 6600 (εκτός από το 3G κομμάτι που ούτος ή άλλως είναι όλα τα λεφτά) ...ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ? (ερώτηση απλή και δεχόμαστε και απαντήσεις χωρίς τεκμηρίωση :D )

 

Θέλω αν είναι δυνατόν το feeling σας... :cool: γιατί από τεχνικές λεπτομέριες τις έχω ξετινάξει όλες.. Η ερώτηση είναι περισσότερο ρητορική βέβαια γιατι είμαι μάλλον αποφασισμένος :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Billgout (26 Νοέ. 2004 , 15:24)

 

Ερώτηση προσεχώς "νέου" στον κόσμο της SE (χρήστης NOKIA εδώ και πολλά χρόνια και κάτοχος 6600)

Επιεδή φοβάμαι λίγο το πολιτισμικό σοκ της αλλαγής αλλά με έχει "ψήσει "πολύ άγρια το V800...... σε σύγκριση με το 6600 (εκτός από το 3G κομμάτι που ούτος ή άλλως είναι όλα τα λεφτά) ...ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ? (ερώτηση απλή και δεχόμαστε και απαντήσεις χωρίς τεκμηρίωση :D )

 

Θέλω αν είναι δυνατόν το feeling σας... :cool: γιατί από τεχνικές λεπτομέριες τις έχω ξετινάξει όλες.. Η ερώτηση είναι περισσότερο ρητορική βέβαια γιατι είμαι μάλλον αποφασισμένος :o

 

 

Το 6600 είναι άλλου είδους κινητό!

Εγώ με 2 συνδέσεις έχω στη μία το V800 και στην άλλη το 6600 (το οποίο αν και έκλεισε χρόνο δεν το αλλάζω - προτίμησα να πουλήσω το κ700)... Αν μπορείς να ζήσεις χωρίς τις δυνατότητες του Symbian ή γενικά smartphone τότε βουρρρρρ αλλαξέ το! ;)

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε γαμωτο ...ακριβως οπως τα λεει ο iceman..αλλο "πραγμα" το smartphone .

Το v800 σαν "απλο" κινητο 3ης γεννιας και οχι μονο...ειναι ΤΟ καλυτερο αυτη τη στιγμη .....εχει τα παντα (τα εχουμε πει αλλωστε αυτα ..) , εκτος απο ανοιχτο λειτουργικο ...

 

 

Τα ζυγιζεις και αποφασιζεις ....

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχετε άδικο...αλλα μάλλον με βλέπω να προσανατολίζομαι για κινητό και PDA...οπότε.... Τα smartphones μου θυμίζουν τελικά την έκφραση "ολίγον έγκυος", ούτε κινητό με super-duper δυνατότητες ούτε PDA...

Οπότε μάλλον παω για το V800... με CU 3G παράλληλα με την σύνδεση Cosmote (εταιρική, αναγκαστικά), οπότε ..... I will join you, hopefully in a few days.....(καιρού και συζήγου επιτρέποντως :D, αν και έχει "ψηθεί")

 

 

Ααααα... πωλείται 6600 :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

καποιες φωτο τραβηγμενες με v800

 

http://url=www.se-community.com/~rog/v800/cambilder/cam.html

 

επισης review κ φωτο του τηλεφωνου

 

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=75290

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

re tlg gia pes ligo ti paixnidia paizei to v8oo kai an exeis kana link gia na katevasw merika apo ayta...

Επισκεφθείτε το briefcase μου για παιχνίδια/εφαρμογές/themes για το Sony Ericsson V800

 

Check it Out

Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει JAVA 2.0, 3D Gaming αλλα δυστυχως δεν εχω ψαξει ακομη στο internet για να βρω κατι ....

Οποιος γνωριζει κατι ας μας δωσει τα φωτα του ...

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως καθε μερα που περναει μου αρεσει ολο και πιο πολυ αυτο το κινητο.Πιστευω οτι ειναι απο τα πιο ολοκληρωμενα(πλην των smartphones)κινητα που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη.Αφου τελικα πηρα την αποφαση να πουλησω το P900 μου.

Δοκιμαστε και αυτη τη σελιδα για κανα παιχνιδακι για αρχη http://gallery.mobile9.com/c/java-games/1/

ΤΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΠΙΣΩ

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ

ΚΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα στην vodafone τσιμισκη και μου ειπαν οτι δεν το εχουν ακομα,εσεις απο που το πηρατε.σκεφτομαι να αλλαξω το sx1 που εχω,ο τυπος μου ειπε οτι τα 3g κινητα δεν εκτελουν βιντεοκλησεις σε κλειστο χωρο.ισχυει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...