Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβάσεις flash tools και τη Rom v11.

Ξεζιπαρεις τα αρχεία στον φάκελο τους.

Ανοίγεις το flash tools . Φορτώνεις το scatter file από τον φάκελο της ρομ.

Πατάς download. Με κλειστό το τηλέφωνο συνδέεις το καλώδιο. Και όταν το εντοπίσει αρχίζει και φορτώνει η μπάρα από κάτω. Όταν έχεις το παράθυρο με το πράσινο τικ είσαι έτοιμος.

Όταν ανοίξεις το flash tools εκεί στη σελίδα του need Ron έχει και μια ακόμη ρύθμιση που πρέπει να κάνεις ΠΡΙΝ φορτώσεις το scatter file. Δες το.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης μπορείς να δεις αυτό το θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Φαίνεται βουνό γιατί ο Σταυρός τα γράφει πολύ αναλυτικά ( και πολύ καλά κάνει) αλλά άν πιάσεις το νόημα, είναι 2 λεπτά διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σος μου εκλεισε ξαφνικα το κινητο και δεν ανοιγει με τιποτα τι να ακνω??? η μπαταρια δεν υπάρχει καποιο; Τροπος να βγει ετσι?

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρεις κατσαβίδι να ανοίξεις τις δύο κάτω βίδες. Μετά είναι εύκολο. Αν το ανοίξεις τι σκοπεύεις να κάνεις?

Τέτοιο εργαλείο έχουν στα καταστήματα που επισκευαζουν κινητά..

Έκλεισε από μπαταρία και δεν ξανά άνοιξε? Έπεσε κάτω?

Για πες καμία λεπτομέρεια

Link to comment
Share on other sites

Πιο,παλια μου είχε πέσει κανα δυο φορές και σήμερα ξαφνικά εκλεισε ενω είχε μπαταρία. Το εβαλα για φόρτιση μπας και και τιποτα...μετά απο κανα δυωρο που ξαναπατησα το power vbutton ανοιξε ευτυχως δεν ξερω τι επαθε αλήθεια τι να πω

Αρχιζω και αμφισβητώ εαν εκανα σωστή αγορά με όλα αυτά

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Αν δε βρεθεί η αιτία ίσως το ξανακάνει. Κάνε ένα backup ότι πολύτιμο έχεις καταρχήν. Πόσα χρήματα έδωσες;
Link to comment
Share on other sites

Βασικα απο χθες μου λεει πως δεν αναγνωριζει την σιμ ενω την βαζω σωστα,,.μετα απο λιγο μπορεί να πίασει και να την αναγνωρίσει αλλά μετά πάλι τα ίδια.. Τι ειναι αυτό τωρα???

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Βασικα απο χθες μου λεει πως δεν αναγνωριζει την σιμ ενω την βαζω σωστα,,.μετα απο λιγο μπορεί να πίασει και να την αναγνωρίσει αλλά μετά πάλι τα ίδια.. Τι ειναι αυτό τωρα???

 

Και εμενα το εκανε αυτο και προσεξα οτι δεν μου ειχαν κοψει καλα την sim. εβγαλα το συρταρι εβαλα την sim και ενα κομματι σελοτειπ και απο τοτε ολα ΟΚ. Δες αν εφαρμοζει καλα η sim στο tray

Link to comment
Share on other sites

Μα τοσους μηνες πως εφαρμοζε καλά ξαφνικα το παθαίνει?

Επίσης ξερετε που μπορώ μα το παω για σερβις στην αθήνα?

Edited by soyzana

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Με άλλη κάρτα δοκίμασες να δεις συμπεριφορά?

Επίσης, στην δική σου κάρτα τριψε με μια σβήστρα (με το μαλακό μέρος) τις χρυσές επαφές τις και δοκιμασε πάλι

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα θα περιμενω λιγες μερες... και ισως και πολλες... ας δουμε πρωτα σχολια χρηστων που εκαναν το update ;)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, βλέπω V19 update στο needrom, σας έχει έρθει ή περιμένουμε;

 

Έχω v18 αλλά μου λέει πως το σύστημα μου είναι ενημερωμένο

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κατεβάσω το Xposed Framework στο X9 μου αλλά φοβάμαι μην γίνει bootloop. Μόλις βρήκα αυτήν τη σελίδα http://www.hardreset.info/devices/cubot/cubot-x9/ και είδα ότι έχουμε stock recovery στο κινητό. Αν γίνει bootloop λέτε να μπορέσω να ανοίξω το recovery και να κάνω factory reset;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κατεβάσω το Xposed Framework στο X9 μου αλλά φοβάμαι μην γίνει bootloop. Μόλις βρήκα αυτήν τη σελίδα http://www.hardreset.info/devices/cubot/cubot-x9/ και είδα ότι έχουμε stock recovery στο κινητό. Αν γίνει bootloop λέτε να μπορέσω να ανοίξω το recovery και να κάνω factory reset;

 

δεν ξερω αν θες να ασχοληθεις αλλα εγω εχω κανει αυτο που εχω ανεβασει στο #211 post και εχω βαλει κανονικα το xposed

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι νέες εκδόσεις λογισμικού είναι νέο software της Cubot ή νέα έκδοση Android; Όσοι το έχετε αναβαθμίσει, έχετε παρατηρήσει αλλαγές (σημαντικές ή μη, πχ) ;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι απλά αναβαθμίσεις του λογισμικού και όχι νέα έκδοση του android.Εγώ πάντως έχω την ν18 και δεν έχω κανένα πρόβλημα.όλα δουλεύουν άψογα.όσο για ν19 έκδοση ακόμα δεν μου έχει έρθει κάποια ειδοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Το μάτιασα το τηλέφωνο.μετά από τόσο καιρό ήρθε και το πρώτο πρόβλημα.ξαφνικά σταμάτησε να παίζει ήχο.ούτε ήχος κλήσης ακούγεται ούτε μουσική και γενικά ο ήχος μας χαιρέτησε.μου το είχε κάνει και όταν το πρωτοπήρα και τότε είχε φτιάξει όταν έβαλα τα ακουστικά και μετά τα ξανά έβγαλα.τώρα θα ξαναδοκιμάσω και θα δούμε τι θα γίνει.ελπίζω να φτιάξει γιατί το έχω βολευτεί πολύ το τηλέφωνο.και αν δεν φτιάξει αντί να βρεις σέρβις στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Xposed κανονικά. Και χωρίς να το ψάξω ιδιαίτερα στο τι να κάνω και πως να το κάνω. Απίστευτο τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι απλά αναβαθμίσεις του λογισμικού και όχι νέα έκδοση του android.Εγώ πάντως έχω την ν18 και δεν έχω κανένα πρόβλημα.όλα δουλεύουν άψογα.όσο για ν19 έκδοση ακόμα δεν μου έχει έρθει κάποια ειδοποίηση.

 

Ευχαριστώ aplos73. Μακάρι να ξεπεραστεί το πρόβλημά σου γρήγορα..Αν όχι δοκίμασε σε κάποιον τοπικό τεχνικό τηλεφώνων, ίσως έχει λύση. Τελευταία λύση http://www.cubot.com.gr/index.html

Link to comment
Share on other sites

Το μάτιασα το τηλέφωνο.μετά από τόσο καιρό ήρθε και το πρώτο πρόβλημα.ξαφνικά σταμάτησε να παίζει ήχο.ούτε ήχος κλήσης ακούγεται ούτε μουσική και γενικά ο ήχος μας χαιρέτησε.μου το είχε κάνει και όταν το πρωτοπήρα και τότε είχε φτιάξει όταν έβαλα τα ακουστικά και μετά τα ξανά έβγαλα.τώρα θα ξαναδοκιμάσω και θα δούμε τι θα γίνει.ελπίζω να φτιάξει γιατί το έχω βολευτεί πολύ το τηλέφωνο.και αν δεν φτιάξει αντί να βρεις σέρβις στην Ελλάδα.

 

Δοκιμασε εδω φιλε μου

 

MINIDEAL SERVICE <minidealnet@yahoo.com>

MINIDEAL

Τ.Θ 41011

ΑΙΓΑΛΕΩ 12210

ΑΤΤΙΚΗ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Για να περάσω την v19 χωρίς να χρειαστεί να το ξαναστηνω , ποιες επιλογές πρέπει να κάνω στο flashtool ;

Την έχει δοκιμάσει κανεις; Το touch ειναι εντάξει ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...