Jump to content

Landvo L550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Chipset: MT6592M Octa Core 1.4GHz

Display: 5.0 inch QHD 960 * 540 IPS-LCD

Memory: RAM 1GB + ROM 8GB T-Flash card ,Max 64GB

Camera: 2.0MP (Front) + 8.0MP (Rear)

OS: Android 4.4.2

Frequency(MHz): GSM 850/900/1800/1900 WCDMA 900/2100

Battery: 1800mAH

Sim card: Dual card dual standby

Color: Black ,White

Weight:160g

Ultra-thin,only 8.9 mm thickness

 

http://www.landvo.com/products/landvo-l550.html

 

http://en.comebuy.com/media/catalog/product/cache/2/image/0c9d38bf24f8c9fbf9e7a311e0b6c8bf/i/m/img_8885.jpg

 

http://en.comebuy.com/media/catalog/product/cache/2/image/0c9d38bf24f8c9fbf9e7a311e0b6c8bf/i/m/img_8906.jpg

 

Όποιος προλάβει στο comebuy στα $56,32 + $11 έξοδα αποστολής. Μόλις το παρήγγειλα με ασφάλεια τελωνείου ($2,82). Σύνολο $70,14 = €56,44.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαλλον θα ειναι προβλημα αλλα ας κραταει οπως του inew κ δεν βαριεσαι ενα 50ρικο βγηκε.Θα παει για δωρο σε ατομο χωρις απαιτησεις.Ας ερθει με το καλο κ βλεπουμε

Του cubot s168 ειναι 1900

Edited by efmakis
Link to comment
Share on other sites

Στο live chat το πρωι μου ειπαν σε 3-5 μερες θα το στειλουν αντε να δουμε ασχετα που διαφημιζαν 1-2

Ελπιζω να μη φαμε την φολα του antelife

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητο εφυγε με postnl αντε να δουμε τι πουλια πιανει κ η συσκευη κ το καταστημα(comebuy.com)

και μενα το ιδιο...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Googlάρισα το τηλέφωνο να δω καμιά κριτική και κοίτα που έπεσα :lol:

Ακόμα και τις φωτό με το watermark δημοσίευσε ο γίγαντας...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια παντως το δικο μου απο χθες φαινεται κιολας

Shipment submitted

Λες να προλαβει τις γιορτες?

Καποιοι που φερανε landvo το 200 ειχε vanilla λες κ αυτο?

Σε ερωτηση μου παντως απαντησαν οτι θα το ρουταρουν πριν το στειλουν

Αντε να δουμε

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι?

 

το παρηγγειλα κι εγω επειδη ηταν καλη προσφορα, αλλά εχω απορια...ασ πουμε οτι το συγκρινουμε με το Samsung Galaxy S3 ...

 

ειναι καλυτερο-ιδιο-χειροτερο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι?

 

το παρηγγειλα κι εγω επειδη ηταν καλη προσφορα, αλλά εχω απορια...ασ πουμε οτι το συγκρινουμε με το Samsung Galaxy S3 ...

 

ειναι καλυτερο-ιδιο-χειροτερο?

 

Ακολουθεί προσωπική γνώμη: Μακράν καλύτερο του samsung σε όλα πλην ποιότητας υλικών. Μην ξεχνάμε όμως πως το ένα έχει την τετραπλάσια τιμή από το άλλο. Για την οθόνη δεν ξέρω αν δεν το δω πρώτα, μάλλον θα είναι καλύτερη του samsung που έχει και gorilla.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ας μην αρχισουμε τις υπερβολες ας το συγκρινουμε με κινητα γυρω στα 110 120$

Μηπως εχει ψαχτει κανενας για θηκες

Μιλησατε με το καταστημα στελνει θηκη σιλικονης?

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι που φερανε landvo το 200 ειχε vanilla λες κ αυτο?

 

Ολα τα Landvo vanilla εχουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιλησατε με το καταστημα στελνει θηκη σιλικονης?

 

Επισης,ολα τα Landvo μεχρι στιγμης που εχω παρει (ολα,πλην L100) ειχαν θηκη σιλικονης απο το εργοστασιο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=wGe9DlbfBYU

 

για οποιον θελει να δει τι αγορασε στο περιπου εγω παντως για 1800 μπαταρια τρομαξα με το παχος του να ειμαι ειλικρινης

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους εφτασε στα χερια μου...

Για τα λεφτα του φαινεται καλη κατασκευη.

Το μονο θεμα που εχει ειναι οτι δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω του δικτυου μου ( vodafone ) αλλα μονο με wi fi.

Θελει καποια ρυθμιση η εχει προβλημα?

Edited by kalafan
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους εφτασε στα χερια μου...

Για τα λεφτα του φαινεται καλη κατασκευη.

Το μονο θεμα που εχει ειναι οτι δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω του δικτυου μου ( vodafone ) αλλα μονο με wi fi.

Θελει καποια ρυθμιση η εχει προβλημα?

 

 

κανε ενα πληρες review απο μπαταρια τι λεει(εστω προωρα) σου ηρθε root?κανενα λαγκ?ναι θελει ρυθμισεις.εχει κινεζιες?η οθονη τα χρωματα γωνιες θεασης μεγεθος?και οτι αλλο θελεις να πεις

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το μονο θεμα που εχει ειναι οτι δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω του δικτυου μου ( vodafone ) αλλα μονο με wi fi.

Θελει καποια ρυθμιση η εχει προβλημα?

Ρυθμίσεις / Περισσότερα / Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας / Ονόματα σημείου πρόσβασης / Vodafone

 

και άλλαξε το APN σε internet.vodafone.gr ή σε σκέτο internet, ένα από τα δύο θα σου δουλέψει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις / Περισσότερα / Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας / Ονόματα σημείου πρόσβασης / Vodafone

 

και άλλαξε το APN σε internet.vodafone.gr ή σε σκέτο internet, ένα από τα δύο θα σου δουλέψει.

Να σαι καλα...τωρα ειναι ΟΚ..και νομιζα οτι εχει προβλημα...

 

κανε ενα πληρες review απο μπαταρια τι λεει(εστω προωρα) σου ηρθε root?κανενα λαγκ?ναι θελει ρυθμισεις.εχει κινεζιες?η οθονη τα χρωματα γωνιες θεασης μεγεθος?και οτι αλλο θελεις να πεις

δεν εχω εμπειρια στα κινεζικα κινητα...αυτο ειναι το πρωτο μου...

 

απ οτι βλεπω μεχρι τωρα...

 

λογικα πρεπει να ειναι root...εχει Ελληνικα και καμια κινεζιά...

 

λαγκ καθολου εστω κι αν ειχα ανοιχτες 10 εφαρμογες ταυτοχρονα...

 

οθονη πολυ καλη με ωραια ζωντανα χρωματα και καλες γωνιες θεασης...

 

τωρα οσον αφορα την μπαταρια...αρχισα να το σκαλιζω απο τις 7 το πρωι με wi fi και data ανοικτα...κατεβασμα εφαρμογων...σερφαρισμα...μου ζητησε φορτιση κατα τις 4 το μεσημερι...

 

επισης να πω οτι η καμερα του ξεπερασε καθε προσδοκια μου...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση

Μπορεις να ανεβασεις φωτο απο μερα και νυχτερινη ληψη?το φλας τι λεει?μεγεθος στο χερι?τι σκορ βγαζει antutu?

Απο comebuy με την προσφορα το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το l200 και δεν μπορω να βρω τροπο για να απενεργοποιησω τη δονηση κατά την απαντηση κλησης απο το συνομιλητή. Ουτε καποιος αλλος κατοχος του l200 βρηκε λυση. Το δικο σας τηλεφωνο εχει τετοια επιλογη; Απ' οτι ειδα σε αλλα τηλεφωνα η επιλογη αυτή βρισκεται στις ρυθμισεις κλησεων.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παρελαβα το συγκεκριμενο κινητο το πρωι παραγγελια 29/11 οι πρωτες εντυπωσεις ειναι μαλλον ευχαριστες και γραφω μαλλον και κραταω μικρο καλαθι ελεω cubot s200.Το κινητο ηρθε με τα απολυτως απαραιτητα μονο (vanilla εντελως)ειναι γρηγορο πολυ πιο γρηγορο απο το cubot s200 και απο οτι διαπιστωσα στα γρηγορα η καμερα του ειναι λιγο χειροτερη σε βραδυνη ληψη απο του cubot.Το σημα του wifi και της κινητης ειναι πιο ισχυρο απο του cubot που σε μενα ειναι απογοητευτικο.Εχει καλες γωνιες θεασης με αρκετα φωτεινη οθονη ,lag κανενα ,gps δεν δοκιμασα μαλλον αυριο.Οπως και ληψη ημερησιων φωτο και βιντεο.Αυτο που φοβαμαι ειναι η μπαταρια του αλλα πρεπει να το διαπιστωσω με τον καιρο.Σε διαστασεις ειναι ελαχιστα πιο μικρο απο το s200.Ηρθε με μια διαφανη θηκη σιλικονης extra προστασια οθονης φορτιστη και ακουστικα της πλακας.Η συσκευασια του comebuy παντως παιρνει αριστα και συναγωνιζεται geekbuying
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...