Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.

Πριν λίγο καιρό είχα πάρει μια θήκη με παραθυράκι. Έχει το κινητό λειτουργία smart cover?

Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά δε μου χρειάζονται 32GB οπότε δεν υπάρχει και λόγος να πληρώσω τα επιπλέον $35...

 

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html αυτή είναι η έκδοση για Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Η stable miui 7 βγαινει 27 οκτωμβριου!!!

 

http://en.miui.com/thread-174163-1-1.html

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά δε μου χρειάζονται 32GB οπότε δεν υπάρχει και λόγος να πληρώσω τα επιπλέον $35...

 

Εννούσα αυτό που έγραψε ο φίλος παρακάτω:

 

 

Δεν είναι το ζήτημα η μνήμη, είναι η συμβατότητα με τα δίκτυα. Και η αναβαθμισημότητα επίσης είναι ένα θέμα, δλδ αν μπορεί να κάτσει αναβάθμιση στο κινητό ή όχι, όταν είναι τρανσέξουαλ...

Link to comment
Share on other sites

νασαι καλα σ ευχαριστω

 

καποιος αλλος φιλος που εβαλε την 5.10.16 εχει δει διαφορες

 

ειδικα για τη μπαταρια μ ενδιαφερει

 

Πολύ καλύτερη διάρκεια στην 5.10.16. Έχω βάλει δίκτυα μόνο 3g και φαντάσου με νορμαλ χρήση στο τέλος της ημέρας έχω 42% μπαταρία!!

(Μετά από ολονύχτια φόρτιση με φορτιστή 1000mA)

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟ ΚΙΝΤ δεν υποστηριζει double sim 4g γιατι βλεπω στην δευτερη καρτα δε μου βγαζει προτιμηση δικτυου μονο στη πρωτη, φοραω την 5/10/16
Link to comment
Share on other sites

Εννούσα αυτό που έγραψε ο φίλος παρακάτω:

 

 

 

Δεν είναι το ζήτημα η μνήμη, είναι η συμβατότητα με τα δίκτυα. Και η αναβαθμισημότητα επίσης είναι ένα θέμα, δλδ αν μπορεί να κάτσει αναβάθμιση στο κινητό ή όχι, όταν είναι τρανσέξουαλ...

 

Ρωτησα στο live chat τους, αν το τηλέφωνο με τα 149$ κάνει για Ελλάδα. Και μου απάντησαν ναι, θα κάνουν root και θα δουλεύει Ελλάδα...

Τί δεν καταλαβαίνω; Δε θα μπορώ να κάνω updates? Το χάνω...

Η πλάκα είναι ότι έχω ακριβώς 150$ στο paypal και δεν μπορώ να δώσω τα 169$ ούτως ή άλλως

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα στο live chat τους, αν το τηλέφωνο με τα 149$ κάνει για Ελλάδα. Και μου απάντησαν ναι, θα κάνουν root και θα δουλεύει Ελλάδα...

Όντως θα δουλεύει αλλά...

Τί δεν καταλαβαίνω; Δε θα μπορώ να κάνω updates? Το χάνω...

... δεν ξέρει κανείς αν θα αναβαθμίζεται (και θα συνεχίζει να παίζει) ή όχι με τις multilang του xiaomi.eu ή με την ελληνική του xiaomi-miui.gr.

 

Αν κάποιος φίλος έχει περισσότερη εμπειρία με το θέμα ας το αναφέρει. Ώσπου να ξεκαθαρίζοταν αυτό, θα το απέφευγα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟ ΚΙΝΤ δεν υποστηριζει double sim 4g γιατι βλεπω στην δευτερη καρτα δε μου βγαζει προτιμηση δικτυου μονο στη πρωτη, φοραω την 5/10/16

 

Αν βάλεις προεπιλογή ιντερνετ την δευτερη σιμ και διαλέξεις και εκεί 4g, θα έχεις και στις 2 4g.

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟ ΚΙΝΤ δεν υποστηριζει double sim 4g γιατι βλεπω στην δευτερη καρτα δε μου βγαζει προτιμηση δικτυου μονο στη πρωτη, φοραω την 5/10/16

 

Έτσι είναι. Σε μια κάρτα έχουμε δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟ ΚΙΝΤ δεν υποστηριζει double sim 4g γιατι βλεπω στην δευτερη καρτα δε μου βγαζει προτιμηση δικτυου μονο στη πρωτη, φοραω την 5/10/16

 

 

 

 

Να το θέσουμε απλά...

Δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή κινητό που να υποστηρίζει ταυτόχρονα 4G και στις 2 γραμμές. Υπάρχουν άπειρα που υποστηρίζουν 4G μόνο στην sim 1 (οπότε κανείς αλλαγή τις sim χειροκίνητα) και λίγα που υποστηρίζουν 4G και στις 2 sim (επιλέγεις μέσω menu του τηλ ποια sim επιθυμείς εσύ να χει 4G).Αυτή την πολυτέλεια λοιπόν την έχουμε και εμείς και είμαστε άρχοντες.:lol:

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

Ρύθμιση για smart cover?

 

οχι smart cover............μιλαω για τα πληκτρα πλοηγησης...αν υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω τα φυσικα και να τα εχω πανω στην οθονη οπως στα νεξους

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει οτι δε κραταει το ονομα της 2ης σιμ μετα απο επανεκινηση. αυτο συμβαινει και σε μενα. υπαρχει λυση γιαυτο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μολις σήμερα παρελαβα το redmi. Ενα πραγμα δεν καταλαβαίνω : 32Gb total και 248ΜΒ available.....

Χωρις να έχω βάλει οτιδήποτε στο τηλ απο εφαρμογές κλπ....

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μολις σήμερα παρελαβα το redmi. Ενα πραγμα δεν καταλαβαίνω : 32Gb total και 248ΜΒ available.....

Χωρις να έχω βάλει οτιδήποτε στο τηλ απο εφαρμογές κλπ....

:wacko:

 

Λες να εχει καμια 10αρια κινεζικες ταινιες μεσα? Για ψαξε file manager Να δεις τι θα βρεις?

Link to comment
Share on other sites

Αν το συνδέσω με το Pc δείχνει οτι εχει capacity 1.40GB......

 

Ενω στο info δείχνει Total 32GB

 

ωχ! Απο που το πηρες?

 

Κατι μου λεει οτι δε κρατας το Xiaomi Redmi Note 2 στα χερια σου.

Link to comment
Share on other sites

Απο minideal.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://i57.tinypic.com/10fom0o.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://i57.tinypic.com/30hrasz.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ουτε Windows ME να ήταν......

 

Ευχαριστώ πολύ :)

 

Πως πως; Παρτο πίσω αυτο, εμεις δεν προσβαλουμε κανεναν

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...