Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου οπως εισαι στο recovery πηγαινε mount και ξετικαρε το only mount system read-only ελπιζω να ειναι αυτο

 

το σκεφτηκα και εγω αυτο αλλα δεν ημουν σιγουρος, μην κανω καμια χειροτερη "ζημια":worry:

Link to comment
Share on other sites

στο τζαμακι της καμερας εχει μεμβρανη ετσι οπως ερχεται απ το εργοστασιο;

 

Παραγγειλα 2 το ένα είχε και το άλλο όχι. Απλά πιστεύω πως όταν σου λένε πως το τσεκαρουν πριν το στειλουν βγάζουν το αυτοκόλλητο για να δουν την κάμερα. Σε εμένα μάλλον το ένα δεν το τσεκαραν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρεμπιπτόντως αγόρασε κανένας τα ακουστικά της χιαομι?? Ψηνομαι να τα πάρω αλλά δεν ξέρω αν αξίζουν 13$...τα πολύχρωμα.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει(καιρο τωρα) καποια xiaomi που ειχε βγαλει το gearbest νομιζω στα 5-6 ευρω. παιζουν αψογα.

 

στο τζαμακι δε μπορω να διακρινω αυτοκολλητο, αλλα καποιες φωτο με φανηκαν αρκετα θολες

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οπως εισαι στο recovery πηγαινε mount και ξετικαρε το only mount system read-only ελπιζω να ειναι αυτο

 

τελικα το δοκιμασα και ολα οκ... thanks:p

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες στις επαφές πώς βάζουμε; Δοκίμασα με μία φωτογραφία, επέλεξα με το πλαίσιο το πρόσωπο του φίλου μου, πάτησα οκ, αλλά με πήγε σε μια άσπρη οθόνη και μόνο πίσω μπορούσα να πάω. Είναι πρόβλημα της ROM; Φοράω την προτελευταία ελληνική dev
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές το δε το έχω πηραξει και μου ήρθε αναβάθμιση miui 5.12.17 να την κάνω;;;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

βαλε την ελληνικη dev

Εγώ μια χαρά το βρίσκω έτσι δε θέλω να το πειράζω συνέχεια. θα το δω λίγες μέρες πως πάει. τώρα να την κάνω την αναβάθμιση;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια!!!! και εγω!!!!

 

Η fastboot rom πρέπει να είναι ξεζιπαρισμένη μέσα σε έναν φάκελο,όπως βγαίνει απο το zip.Και καλύτερα να είναι ή στην επιφάνεια εργασίας ή κατευθείαν στον c:\.Δηλαδή c:\Φάκελος που ξεζιπαραμε

Link to comment
Share on other sites

Η fastboot rom πρέπει να είναι ξεζιπαρισμένη μέσα σε έναν φάκελο,όπως βγαίνει απο το zip.Και καλύτερα να είναι ή στην επιφάνεια εργασίας ή κατευθείαν στον c:\.Δηλαδή c:\Φάκελος που ξεζιπαραμε

 

ετσι την εχω!!!! μηπως παιζει ρολο που εχω woindows 10 και οχι 7??

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Το βάζω εδώ σαν heads up. Αν κάποιος έχει πρόβλημα όπως εγώ με το να κάνει τυχαία restarts και κολλήματα το τηλέφωνο...είναι η micro-SD. Η δική μου βγήκε προβληματική και αυτό προκαλούσε το πρόβλημα. Με το που την άλλαξα όλα καλά. Τζάμπα οι αλλαγές firmware και τα format που έκανα.

 

 

το οτι για σενα ηταν η καρτα δε σημαινει οτι σε καθε περιπτωση random soft reboots θα φταιει η καρτα...

παντως καλα εκανες και το εγραψες γιατι οποιος εχει θεμα να χει ενα νταλκα λιγοτερο...

 

 

 

 

παιδια εχει δοκιμασει κανεις να βαλει καρτα ≥64GB?

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η ενημέρωση 5.12.17 κατεβαίνει τόσο αργά;;;; έτσι γίνεται;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/22/efcf8c7dbbfa3ffa27bc7d6ea38522af.jpgκαλημέρα δεν μου βγάζει το κουμπί της μπροστινής κάμερας.αλλες φορές το βγάζει άλλες όχι.τι μπορεί να είναι;
Link to comment
Share on other sites

ετσι την εχω!!!! μηπως παιζει ρολο που εχω woindows 10 και οχι 7??

 

Όχι δεν παίζει ρόλο που είσαι με win 10.Και εγώ win 10 έχω.Τι σου βγάζει ακριβώς?Στο miflash πρέπει στο browse να φορτώσεις τον φάκελο με την ROM κ μετά από το βελάκι που είναι δίπλα στο browse να επιλέξεις advanced και στο fastboot script να επιλέξεις από τον φάκελο της ROM το "flash_all.bat" . Βάζεις το κινητό σε fastboot mode,το συνδέεις στο pc ,πατάς refresh στο miflash και εκεί σου αναγνωρίζει στο miflash την συσκευή.Μαρκάρεις στο miflash τον κωδικό της συσκευής που έχει αναγνωρίσει ,να γίνει μπλε, και πατάς Flash.

Και σιγουρέψου οτι έχεις κατεβάσει την σωστή ROM για το κινητό μας.Την hermes

Edited by ntinos_g7
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το δικό μου ( prime) απο το banggood με την προσφορά. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Τώρα μπαίνει για φόρτισμα και το απόγευμα ξεκινάει σκάλισμα:)
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει η εφαρμογή what s up τι πρέπει να κάνω;;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει η εφαρμογή what s up τι πρέπει να κάνω;;

 

Προφανώς εννοεί για το whats up να βλέπει πόσο υπόλοιπο έχει κλπ. Εάν έκανε το κόπο θα διάβαζε στην 1η σελίδα ότι έχει γενικές απαντήσεις για το κινητό μας

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/120-RedMi-Note-2

 

Όταν θα πας στην σελίδα εκεί που αναφέρει XIAOMI REDMI NOTE 2/PRIME τα πάντα για το νέο smartphone

-->https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9606-XIAOMI-REDMI-NOTE-2-PRIME-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-smartphone/?pageNo=1, θα δεις παρακάτω που αναφέρεται για την εφαρμογή what's up (στο tips and tricks)

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδώ τα xiaomi piston τα έχει 4,89$. σε προσφορα. εχει πάρει κανένας απο εκεί? αξίζει πιστευετε? μου στείλαν δώρο με το κινητό ακουστικά αλλα είναι απαράδεχτα.

http://www.gearbest.com/earphones/pp_231057.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδώ τα xiaomi piston τα έχει 4,89$. σε προσφορα. εχει πάρει κανένας απο εκεί? αξίζει πιστευετε? μου στείλαν δώρο με το κινητό ακουστικά αλλα είναι απαράδεχτα.

http://www.gearbest.com/earphones/pp_231057.html

 

 

Πάρα μα πάρα πολλοί έχουν γκρινιάξει για το gearbest. Διάβασε και στο forum που γράφουν σχόλια. Βέβαια από την άλλη ξέρω άτομο που μου λέει ότι μπορεί να καθυστερούν αλλά στα στέλνουν και μου το συστήνει (δεν έχω λόγο να μην τον πιστέψω!). Είναι σίγουρα απαράδεκτοι για την Ευρωπαική τους αποθήκη που καθυστερούν οικτρά. Και εγώ σκεφτόμουν διάφορα ψιλά από εκεί (tempered glass, θήκη, φθηνό smartwatch), συσκευή δεν θα αγόραζα.Διαβάζεις και παίρνεις και διαλέγεις αλλά μιλάμε για ακουστικά, πλήρωσε μέσω paypal και εάν τυχόν αργήσουν πάνω από 45 μέρες κάνε dispute.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδώ τα xiaomi piston τα έχει 4,89$. σε προσφορα. εχει πάρει κανένας απο εκεί? αξίζει πιστευετε? μου στείλαν δώρο με το κινητό ακουστικά αλλα είναι απαράδεχτα.

http://www.gearbest.com/earphones/pp_231057.html

 

πάρτα από εδώ καλύτερα

 

http://www.geekbuying.com/item/Original-Xiaomi-Piston-III-Dazzle-Edition-Earphones-With-Mellow-Bass-Remote-Mic-For-Android-iOS---Black-355067.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...